Golf 2 - Ei lähe käima sooja mootoriga

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
syringe
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 14 Okt 2010, 00:49
Telefon: 123456789
Auto: Golf MK1 55kW (1982)
Asukoht:

Golf 2 - Ei lähe käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas syringe »

Olen juba nii kaua selle probleemiga pead vaevanud ja erinevad "teadjad tüübid" on ka käsi laiutanud, keegi ei oska öelda, et mis viga on...

Probleem on siis selline, et külmast peast mootor käivitub kohe ilma viivituseta ja kohe võtab pöörded ka üles ja hoiab ilusti neid. (aasta aega seisis niisama garaažis ja ikka läks kohe käima). Siis umbes 45 minutit sõidan, lülitan auto välja ja pärast enam käima ei lähe. Peab ootama oma tund või rohkem enne kui ta otsustab uuesti käima minna ja siis nii hästi enam pöördeid kohe ise üles ei võta. Talvel põhimõtteliselt käivitub palju kergemini kui suvel.

Oskab keegi nõu anda?
Viimati muutis argo, 18 Mai 2012, 06:37, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Lisatud kategooria.

brembo2
Huviline
Postitusi: 43
Liitunud: 07 Jaan 2011, 23:05
Auto: Jetta Mk3
Asukoht: Viljandimaa

Re: Golf 2 - Ei lähe käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas brembo2 »

võiksid ikka kirjutada mootori näitajad ka ja mis toitega tegemist. Ilma nendeta ei oska keegi midagi pakkud.

[ Postitus tehtud Android'i kaudu ] Pilt
...life is too short to drive slow...

syringe
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 14 Okt 2010, 00:49
Telefon: 123456789
Auto: Golf MK1 55kW (1982)
Asukoht:

Re: Golf 2 - Ei lähe käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas syringe »

Bensiini mootor 1.8ne. Nii palju tean, et külge on aretatud mingi sissepritse eelmise omaniku poolt. Aeg ajalt jupsib ka tagumine (mitte paagi sisene) kütusepump, et kord töötab kord mitte. Vahel on jälle vastupidi, tagumine teeb häält aga kapoti alt ei kostu midagi.

VeiksK
Huviline
Postitusi: 315
Liitunud: 13 Juul 2011, 20:59
Auto: VW Sharan, 1.9 TDI 81 kw
Asukoht: Võru

Re: Golf 2 - Ei lähe käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas VeiksK »

Külmkäivituse teema ilmselt. Mul kunagi oli Passat monopritsega ja sellel kiilus külmkäivitusklapp kinni. Tegi samamoodi. Ketra kasvõi aku tühjaks, käima ei läinud.

Po18
Huviline
Postitusi: 263
Liitunud: 14 Apr 2009, 11:45
Auto: VW Golf II 1.8 66kw 1990.a./ Vw G3 variant 1.8 66kw 1995.a.
Asukoht: Saku/Soome

Re: Golf 2 - Ei lähe käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas Po18 »

Veiksk saad ehk lähemalt rääkida asjast, ehk mõni piltki kus antud külmkäivitusklapp asub?
Kokkutulekutel näeme raisk

VeiksK
Huviline
Postitusi: 315
Liitunud: 13 Juul 2011, 20:59
Auto: VW Sharan, 1.9 TDI 81 kw
Asukoht: Võru

Re: Golf 2 - Ei lähe käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas VeiksK »

See auto oli mul päris ammu ja korda ei teinud seda mitte mina, vaid üks garaažimees Tartus üsna odavalt. Muidu oli kõik sama. Igasugused teeninduse mehed laiutasid käsi. Seega ei saa rohkem kahjuks aidata. Tean vaid seda, et remont võttis aega umbes 10 minutit ja selleks ei olnud vaja mitte ühtegi varuosa. Remondimehe sõnul oli keegi toitesüsteemis vägivalda kasutanud ja külmkäivitusklapi võlli natuke kõveraks painutanud. Kui räägid et sinu autole on eelmine omanik pritsungit peale ehitanud, siis miks mitte sama häda.

Pigem küsiks, mida ta seal selle pritsungiga ehitas? Karpa on ikka alles? Külmkäivitusklapp minu Passatil oli karpas (monopritse), ja seda juhtis automaatika. Olin vahetanud ka karpa aluse kummipadja, mis oli lõhki nagu pajuvile.

100avant
Huviline
Postitusi: 1300
Liitunud: 23 Nov 2006, 09:40
Telefon: 56682276
Auto: Mk 2 Jetta & Seat Alhambra 1,9TDI 81kW & Skoda Octavia 1,6 TDI 85kW
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Golf 2 - Ei lähe käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas 100avant »

VeiksK kirjutas:See auto oli mul päris ammu ja korda ei teinud seda mitte mina, vaid üks garaažimees Tartus üsna odavalt. Muidu oli kõik sama. Igasugused teeninduse mehed laiutasid käsi. Seega ei saa rohkem kahjuks aidata. Tean vaid seda, et remont võttis aega umbes 10 minutit ja selleks ei olnud vaja mitte ühtegi varuosa. Remondimehe sõnul oli keegi toitesüsteemis vägivalda kasutanud ja külmkäivitusklapi võlli natuke kõveraks painutanud. Kui räägid et sinu autole on eelmine omanik pritsungit peale ehitanud, siis miks mitte sama häda.

Pigem küsiks, mida ta seal selle pritsungiga ehitas? Karpa on ikka alles? Külmkäivitusklapp minu Passatil oli karpas (monopritse), ja seda juhtis automaatika. Olin vahetanud ka karpa aluse kummipadja, mis oli lõhki nagu pajuvile.
Kas me räägime monopritsest või ajuga karburaatorist? Kangesti tundub jutt olevat Pierburg 2EE-st, mitte monopritsest, millel sellist klappi olla ei tohiks.
Ei ole mõtet küsida, mis mind neis vanades ja kandilistes masinates võlub...

100avant
Huviline
Postitusi: 1300
Liitunud: 23 Nov 2006, 09:40
Telefon: 56682276
Auto: Mk 2 Jetta & Seat Alhambra 1,9TDI 81kW & Skoda Octavia 1,6 TDI 85kW
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Golf 2 - Ei lähe käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas 100avant »

syringe kirjutas:Bensiini mootor 1.8ne. Nii palju tean, et külge on aretatud mingi sissepritse eelmise omaniku poolt. Aeg ajalt jupsib ka tagumine (mitte paagi sisene) kütusepump, et kord töötab kord mitte. Vahel on jälle vastupidi, tagumine teeb häält aga kapoti alt ei kostu midagi.
Milline see sissepritse seal on? Monopritse? Mehhaaniline pritse(K-Jetronic). Või miski muu "aretatud"?
Umbropsu küll pakkuda ei mõista, asjad liiga erinevad.
Ei ole mõtet küsida, mis mind neis vanades ja kandilistes masinates võlub...

VeiksK
Huviline
Postitusi: 315
Liitunud: 13 Juul 2011, 20:59
Auto: VW Sharan, 1.9 TDI 81 kw
Asukoht: Võru

Re: Golf 2 - Ei lähe käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas VeiksK »

Njah, pierburg oligi peal. Kes seda täpselt enam mäletab, asi oli ammu... Oli kuidagi meeles et monopritse ... sorry eksitamise pärast.

syringe
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 14 Okt 2010, 00:49
Telefon: 123456789
Auto: Golf MK1 55kW (1982)
Asukoht:

Re: Golf 2 - Ei lähe käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas syringe »

Tänud kõigile vastuste eest kuid ilmselt pean kellegile näitama seda. Ise ei jaga asjast suurt midagi, et täpsemat infot anda.

magna1
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 26 Dets 2008, 20:38
Asukoht: Järvamaa

Re: Golf 2 - Ei lähe käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas magna1 »

Oli endal aastaid tegasi sierraga sama pull.Sai ka palju assju läbi proovitud aga kasu midagi.Lõpuks proovisin uute küünaldega ja asi toimis.Neid ma ei osanud tegelikult kahtlustada,kuna olid suht uued alles.Ma ei tea,kas sinu auto puhul on abi aga minul aitas.Tundemärgid igatahes samad.Külmalt ilusti käima ja soojalt ära mitte loodagi.

martinto
Huviline
Postitusi: 273
Liitunud: 16 Mär 2009, 21:04
Asukoht:

Re: Golf 2 - Ei lähe käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas martinto »

No hei, mul sama mure, auto ei lähe käima pool sooja mootoriga. Mootor on küll teine, 1,3 40kw NZ koodiga, aga ei hakka eraldi teemat tegema.
Külmalt käivitub laksust, ei mingit probleemi. Sama moodi kuumalt, kui proovida koheselt peale seiskamist käivitada. Aga nii kui mootor on 10-15min jahtunud on võimatu starteriga autot käima saada. Ei luba/turtsu/paugu ega midagi ja võib aku tühjaks kedrata. Samas lükates läheb jälle koheselt, kas või üksida tõugates, väikse hoo pealt. Muid anomaaliaid mootori töös ei esine.
On mõni idee, kust viga otsida? Lasin kõik võmalikud andurite pistikud ja ühendused contact cleaner sprey'ga üle/puhtaks, et ehk ei anna kusagil korralikult ühendust, aga kasu sellest polnud.
Life is a peace of s..t when you look (ätt) it

GTI
Moderaator
Postitusi: 7846
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 158 korda

Re: Golf 2 - Ei lähe käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas GTI »

Kas säde on sel hetkel kui käima ei lähe?
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

martinto
Huviline
Postitusi: 273
Liitunud: 16 Mär 2009, 21:04
Asukoht:

Re: Golf 2 - Ei lähe käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas martinto »

Otseselt kontrollinud pole, kuid kui lükates läheb, siis loogiliselt võttes nagu peaks olema.
Ise kahtlustan temp andurit, mis annab mingil hetkel ajule vale info mootori temperatuuri kohta.
Life is a peace of s..t when you look (ätt) it

GTI
Moderaator
Postitusi: 7846
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 158 korda

Re: Golf 2 - Ei lähe käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas GTI »

martinto kirjutas:Otseselt kontrollinud pole, kuid kui lükates läheb, siis loogiliselt võttes nagu peaks olema.
Ise kahtlustan temp andurit, mis annab mingil hetkel ajule vale info mootori temperatuuri kohta.
Temp. andur ei tohiks käimaminemist takistada. - küll tuleb siis tagant paksu bensuhaisu. Satrterist mittekäivitumise üks põhjus võib olla näit. vigane süüteluku põhi mis starteri andmise hetkel sädeme ära kaotab. Jahtub maha, kõik jälle korras.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Vasta

Mine “Mootor”