Rattalaager

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, GTI, dellu, J.Aru

Huligaan
Veteran
Postitusi: 439
Liitunud: 25 Veebr 2008, 00:40
Auto: B8 Alltrack
Asukoht: Tallinn/Saaremaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rattalaager

Lugemata postitus Postitas Huligaan »

T6nis2 kirjutas:Tõstad tungrauaga ühe ratta ülesse,neljas käik sisse,kiirus spido peale ca.80-kümmend.Kuula häält. Nüüd sama toiming vastas poole rattaga. Võrdle müra erinevust.
Ei saa ma mitte vait olla, andke andeks või pange pahaks ....

T6nis2, aga kui ma kahtlustan tagumisi rattalaagreid, siis kuidas ma seda kontrollin? Tungiga võin üles ajada, aga pärast esimese käigu lahutamist kihutan ma ju selle ( tungi ) pealt minema :D ja kuulen ainult raginat kui tung ratta alt läbi käib.


Rainer
Kui nupp ei jaga, siis käed korrutavad või rahakott astendab.

Kongas
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 30 Juun 2009, 16:56
Asukoht: Saaremaa

Re: Rattalaager

Lugemata postitus Postitas Kongas »

Huligaan kirjutas:
T6nis2 kirjutas:Tõstad tungrauaga ühe ratta ülesse,neljas käik sisse,kiirus spido peale ca.80-kümmend.Kuula häält. Nüüd sama toiming vastas poole rattaga. Võrdle müra erinevust.
Ei saa ma mitte vait olla, andke andeks või pange pahaks ....

T6nis2, aga kui ma kahtlustan tagumisi rattalaagreid, siis kuidas ma seda kontrollin? Tungiga võin üles ajada, aga pärast esimese käigu lahutamist kihutan ma ju selle ( tungi ) pealt minema :D ja kuulen ainult raginat kui tung ratta alt läbi käib.


Rainer
väga hea küsimus :D
http://www.greenmotor.ee kütuselisandid bensiini ja diisel mootoritele, samas ka keskkütte kateldele
Gulf mootoriõlid ja määrdeained Saaremaal


56 215 722

riaak
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 21 Nov 2008, 20:56
Auto: VW
Asukoht: Tallinn

Re: Rattalaager

Lugemata postitus Postitas riaak »

Veota ratastele paned trelliga hoo sisse :yes:
Foori taga näeme, raisk!

Huligaan
Veteran
Postitusi: 439
Liitunud: 25 Veebr 2008, 00:40
Auto: B8 Alltrack
Asukoht: Tallinn/Saaremaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rattalaager

Lugemata postitus Postitas Huligaan »

riaak kirjutas:Veota ratastele paned trelliga hoo sisse :yes:
Või siis enne ei saagi teada, kui veota rattad teen ka veoga ratasteks :lol: :lol:


Rainer
Kui nupp ei jaga, siis käed korrutavad või rahakott astendab.

rewo
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 13 Okt 2007, 22:07
Asukoht: Tartumaa, Kabina

Re: Rattalaager

Lugemata postitus Postitas rewo »

Mul tagarattaid siis lihtne kontrollida, mersu ju tagavedaja :D . See selleks, see tungi variant kontrollimiseks on küll suht imelik, kui laager juba ilma koormuseta häält teeb, huvitav mis häält ta siis sõites teeb ? Seda enam, et reduktor suunab kogu veo ühele rattale, ja uskuge, hääletult ta seda ei tee. Isegi kui mootori seisma jätad ja lased rattal vaba hooga seisma jääda, ikka kostub päris korralik undamine, kastist ja reduktorist. Ja need helid kanduvad mööda pooltelge ka rattalaagrini, et kindlaks teha rattalaagri helid, peab ta ikka väga surnud juba olema.
Aga muidu ikka sõites, loksutades, käega ringi ajades ja kuulates on kõige kindlam laagri seisukorda hinnata.
Rehvitööd soodsalt Tartu lähedal. Tel 55 89 462. Ka õhtuti ja nädalavahetustel (kui vaja, siis ka öösel, ikka sama soodsalt, 10-17''. Teise pingiga kuni 20''. ). Täisvahetus ja tasakaalustus 15 euri, vahet ei ole, kas plekk või valuvelg.

joss1357
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 22 Dets 2008, 14:00
Telefon: 55587693
Auto: VW vento 1.9TDI 66kw 94a. Volvo C70 2.3T5 ca 200kw
Asukoht: Kuressaare

Re: Rattalaager

Lugemata postitus Postitas joss1357 »

Kongas kirjutas:
Huligaan kirjutas:
T6nis2 kirjutas:Tõstad tungrauaga ühe ratta ülesse,neljas käik sisse,kiirus spido peale ca.80-kümmend.Kuula häält. Nüüd sama toiming vastas poole rattaga. Võrdle müra erinevust.
Ei saa ma mitte vait olla, andke andeks või pange pahaks ....

T6nis2, aga kui ma kahtlustan tagumisi rattalaagreid, siis kuidas ma seda kontrollin? Tungiga võin üles ajada, aga pärast esimese käigu lahutamist kihutan ma ju selle ( tungi ) pealt minema :D ja kuulen ainult raginat kui tung ratta alt läbi käib.


Rainer
väga hea küsimus :D

issanda loomaaed on kirju :lol:
vahest on päris huvitav ta tekste lugeda :wink:

Vasta

Mine “Veermik”