VW Passat 1.4 TSI Ecofuel 2012 - seitsmene

Näita oma Volkswagenit.

Moderaator: etnies858

Vasta
Kasutaja avatar
seitsmene
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 24 Apr 2011, 10:05
Auto: VW Passat 1.4 Ecofuel
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

VW Passat 1.4 TSI Ecofuel 2012 - seitsmene

Lugemata postitus Postitas seitsmene »

Mõtlesin, et panen siia kirja, mis ma oma sõidukiga teinud olen ja millal, et endal ka meelest ei läheks. VAG-i autodega on mul kogemusi üksjagu, gaasikaga pole ennem küll kokku puutunud.
Tegin paar hädapärast pilti ka, inimestele ju ikka meeldib pilte vaadata.

Pilt
Tuba on selline, eks veidi ajahambast puretud, ometi mitte kõige hullem:

Pilt

Rootsist on ta tulnud, palju pabereid ja arveid on ka kaasas. Kõik, mis vaja, on seal tehtud. Eestis pole ma enam nii kindel, et siin väga palju regulaarselt seda hooldusvälpa jälgitud on, see oli ka põhjus, miks ma täna otsustasin "garaažipäeva" teha. Et vahetaks õli, tuvastaks miski kolina esisillas ja hindaks niisama visuaalselt, mis seis on. Mõned asjad läksid lihtsamalt, kolin tuvastus ja lasi ennast kõrvaldada, õlivahetus polnud ka miski eriline raketiteadus. Selle käigus jäi silma pudedaks muutunud vaakimivolla, mille varuosa puudumisel otsustasin siis ajutiseltki veidi teibiga järgi aidata. Ise oletasin, et selle "hüdra" iga kombits on eraldi asi, foorumlane aitas teadmisega välja, et kogu see kupatus on üks tükk. Oletasin, et halvemaks ju ikka ei tee, peab äkki mõne ajagi vaakumit kinni.

Pilt

Päris plaanipäraselt see ei läinud; käisin enne asjade hankimist vennaga poroovisõidul - et kuula kolinat, enne kui kanali peal kangutama hakkame - selle ajal hakkas tühikäigul mootor aistevahel tükati kõvasti raputama. Kadus see sakutamine sama kiiresti kui ilmus.
Kui kõik tööd tehtud, siis käivitamisel polnud nii meeldiv üllatus - ropult lonkav tühikäik ja vaevu vabisev mootor.
Algeline veakoodide lugemine ülemäära palju selgust ei toonud:

Car Scanner ELM OBD2
DTC report
Selected brand: Saab
VIN: WVWZZZ3CZCE127170

============1==============
P0016
Raw code: 0016
ECU: Engine control unit
Status: Confirmed
OBDII: Crankshaft position/camshaft position, bank 1 sensor A - correlation

============2==============
P2293
Raw code: 2293
ECU: Engine control unit
Status: Confirmed
OBDII: Fuel pressure regulator 2 - performance problem

Kõik see tants toimus bensiiniga, kukalt kratsides panin siis gaasi ka paaki - läks pisut paremaks küll see tulemus. Üks veakood (2293) kadus koguni ära. Ometi ei saa seda praegust olukorda heaks pidada, vajab väga kiireloomulist lahendamist. Ise ei oskagi kohe uisapäisa hakata kõiki internetis nimetatud seotud varuosi vahetama.
Viimati muutis seitsmene, 06 Juul 2022, 10:21, muudetud 1 kord kokku.

Sellel teemal on 86 vastust

Vastuste nägemiseks peate olema registreeritud liige ja sisse logitud.


Registreeru Logi sisse
 
Vasta

Mine “Huviliste autod”