Plokisoojendus

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootori, ülekande ja veermikuga.

Moderaatorid: GTI, urbaan

Plokisoojendus

Lugemata postitusPostitas Indrek » 08 Dets 2005, 19:24

Mis maksab ja kas installiga saab ise hakkama? M?tsin et hea asi oleks ju, elan maal ja auto kuuri all, kui see homikul soe ka oleks, siis oleks ju kuninglik :P
P?ris Webastot ka ei hakka panema, lihtsalt sellise paneks, kuhu juhe taha ja k?tab mootori soojaks...
vanasti olin insche
Indrek
Huviline

Kasutaja avatar

Auto: Golfi risu

Lugemata postitusPostitas Lenz » 08 Dets 2005, 20:13

kle ma defa oma panin mingi 1600 maksis koos juhtmetega, s?ber pani k?lge, suht lihtne - l?dviku vahele k?is, ?petus oli kaasas - panin oma autole, kuna t??tan hetkel soomes - suht asjalik, tavaliselt l?hikesed otsad on - t?nu sellele mootor alati soe - siin ju igal poole vastavad postid on kuhu elektrijuhtme taha saab ?hendada........
Lenz

Lugemata postitusPostitas kingdiamond » 08 Dets 2005, 22:11

Algselt postitas: Lenz
kle ma defa oma panin mingi 1600 maksis koos juhtmetega, s?ber pani k?lge, suht lihtne - l?dviku vahele k?is, ?petus oli kaasas - panin oma autole, kuna t??tan hetkel soomes - suht asjalik, tavaliselt l?hikesed otsad on - t?nu sellele mootor alati soe - siin ju igal poole vastavad postid on kuhu elektrijuhtme taha saab ?hendada........

Kuidagi v?ga odav hind, kas see on ilma salongi puhurita?
Ma paigaldasin oma bussile ja maksis kuskil 4500.-
Ja lasin ka naise s?iduautole pakkumise teha, tuli ka kuskile sinna tuuri.
Aga v?ga mugav ja hea asi on, istud ikka sooja autosse hommikul.
Tähtis ei ole kus tehakse,vaid kes teeb!Abi värvitöödel--> CAR PAINTER MÄEALUSE 12
kingdiamond
Huviline

Kasutaja avatar

Auto: VW Touareg,VW Caddy

Lugemata postitusPostitas resnick » 08 Dets 2005, 23:07

Algselt postitas: martaan
hind oleneb nagu tavaliselt, tootjast, vahendajast. Tavaliselt odavamad mis mulle silma on j??nud, k?ttekeha umbes 700, kaablite eest teine 700 ja sama raha salongi puhuri eest.

Tahad ?kki r??kida konkreetsest margist ja m??giesindajast ka, kust sellise hinnaga neid asju leiab? :P
Eurotrakats põka põka...
resnick
Huviline

Kasutaja avatar

Lugemata postitusPostitas kingdiamond » 08 Dets 2005, 23:07

Algselt postitas: martaan
Algselt postitas: kingdiamond
Algselt postitas: Lenz

Kuidagi v?ga odav hind, kas see on ilma salongi puhurita?
Ma paigaldasin oma bussile ja maksis kuskil 4500.-
Ja lasin ka naise s?iduautole pakkumise teha, tuli ka kuskile sinna tuuri.
Aga v?ga mugav ja hea asi on, istud ikka sooja autosse hommikul.

hind oleneb nagu tavaliselt, tootjast, vahendajast. Tavaliselt odavamad mis mulle silma on j??nud, k?ttekeha umbes 700, kaablite eest teine 700 ja sama raha salongi puhuri eest.

Pidasin silmas "Defa"toodet.
Tähtis ei ole kus tehakse,vaid kes teeb!Abi värvitöödel--> CAR PAINTER MÄEALUSE 12
kingdiamond
Huviline

Kasutaja avatar

Auto: VW Touareg,VW Caddy

Lugemata postitusPostitas Garfield » 09 Dets 2005, 09:46

Algselt postitas: inscheMis maksab ja kas installiga saab ise hakkama?

Elektrilisi plokisoojendusi on kahte moodi - l?dvikutevaheline ja plokisisene. Esimene k?ib plokist v?ljapoole kuhugile vooliku vahele (l?ikad jupi voolikut vahelt ?ra ja soojenduselement asemele). Plokisisene k?ib n? ?hukorgi asemele. Seal peab vaatama seda, et kork plokki sisse ei kukuks ja et p?rast element tihendatud korralikult saab - v?ib vaja minna ka mingit spetst??riista.
Kui sul koht, kus teha, on olemas, peaksid hakkama saama k?ll. Soovitav on ka jahutusvedelik uus panna, kui pole enne vahetanud.
Soojenduselemendid maksavad 500-600eek, juhtmekomplekt elemendi jaoks umbes samapalju v?i veidi rohkem. Kui salongi tahad puhurit panna, siis Calixi odavam puhur on alla 1000eek ja Y-juhtmekomplekt 900eek. Siis on veel olemas lisavidinaid - timer ja akulaadija. Spetsiaalse timeri asemel on minul koridoris see 24h timer (kettaga), mida saab suvalisest kodutarvete- v?i elektripoest v?i ka Prismast.
Kui sul huvi on saada mulle ps peale oma auto ja mootori andmed ja ma saan sulle t?psemad numbrid ?elda.
Mul endal see komplekt element+puhur peal ja toimib. Kui teistel on aknad j??s hommikul, siis minul on klaas puhas ja salongis soe :)

EDIT: Golf III 55kw (AAM) ja 66kW (ABS, ADZ) mootoritel k?ib plokisisene element.

[Muudetud: 9-12-2005 Garfield]
Garfield
Huviline

Kasutaja avatar

Auto: (oli) Golf IV TDI 2003 Auto teema

Lugemata postitusPostitas Indrek » 15 Dets 2005, 20:42

Mul siis 55kW mootor ja Golf 3. Aga t?nan vastuste eest ja ilmselt j?rgmine kuu teen asja ?ra :)
vanasti olin insche
Indrek
Huviline

Kasutaja avatar

Auto: Golfi risu

Lugemata postitusPostitas passatist » 15 Dets 2005, 20:51

[/quote]
Elektrilisi plokisoojendusi on kahte moodi - l?dvikutevaheline ja plokisisene. Esimene k?ib plokist v?ljapoole kuhugile vooliku vahele (l?ikad jupi voolikut vahelt ?ra ja soojenduselement asemele). Plokisisene k?ib n? ?hukorgi asemele.[/quote]On ka kolmas variant,mis kinnitatakse lihtsalt mootoriploki v?i ?livanni v?lisk?ljele ja soojendab mootoriplokki v?lispinnalt.Seda kasutatakse uuemate mootorite puhul kui plokki sisse ei saa soojenduselementi paigaldada.
passatist
Klubiline

Auto: VW passat 1,9TDi 4Motion

Lugemata postitusPostitas Automp3 » 20 Dets 2005, 06:34

Otsige SR-i foorumist pets1 ?les. Tema kaudu saab spiraali ja juhtmed natu odavamalt kui letihind.
Automp3
Huviline

Kasutaja avatar

Mine Mootor, Ülekanne & Veermik

• Seonduvad teemad
    Vastuseid
    Vaatamisi
    Viimane postitus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole