Auto jõnksutab

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Auto jõnksutab

Lugemata postitus Postitas daff » 04 Okt 2010, 01:03

Probleem siis selles, et auto on hakanud jõnksutama sõidu ajal. Ise olen mõelnud, et ehk on viga kütusepumbas, aga kas see sedasi teeb, et vahepeal töötab ilusti ja siis jälle jõnksutab. Paar päeva tagasi siin peale pikemat sõitu korra auto seisma jättes enam ei käivitunud. Sai kindlaks teha, et sädet ei ole ja süütepool oli läbi. Panin uue süütepooli, käivitus ilusti ja alguses ei olnud mingeid probleeme enam. Arvasin siis, et ju vahepeal ei saanud sädet ja sellest ka jõnksutamine. Kuid probleem jätkus ja läheb aina hullemaks. Alguses tundus, et nagu aitab see, kui sidur alla vajutada ja mootor piirajasse lasta ning hetke lasta seal olla. Enam aga ei muuda see midagi. Kehva kütust ei süüdistaks eriti, sest kuu aja jooksul, kui see probleem on esinenud olen tankinud erinevaid koguseid kolmest erinevast tanklaketist. Viimasel ajal on jõnksutamine muutunud ka suhteliselt teatud rütmiliseks. Kipub olema, et ühtlase vahe tagant teeb kolm jõnksu. Aga see ei ole ka päris kogu aeg nii. Mainin veel, et küünlad, küünlajuhtmed ja jagajakaas on vahetatud mitte väga ammu. Kütusefiltri vahetasin 1,5 aastat tagasi viimati. Auto on Passat 1.8 55 kW 1994 ja läbisõit on veidi üle 300 000 kilomeetri. Oskab keegi suunata kust viga otsida?
Viimati muutis daff, 04 Okt 2010, 01:08, muudetud 1 kord kokku.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7823
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Auto jõnksutab

Lugemata postitus Postitas GTI » 04 Okt 2010, 08:26

Vaata kas jõnksutamise ajal tahhomeeter (kui on peal) ka jõnksutab - siis võiks kahtlustada jagaja Halli andurit või selle ühendusi.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Auto jõnksutab

Lugemata postitus Postitas daff » 04 Okt 2010, 14:01

Tahhomeeter on ikka peal. Eks üritan nüüd jälgida. Olen aga siin varem märganud, et mõni üksik kord, kui ei ole tahtnud hästi käivituda, aga on käima läinud, kuid tahhomeeter on nulli jäänud ise veel mingiks hetkeks.

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Auto jõnksutab

Lugemata postitus Postitas daff » 05 Okt 2010, 14:55

Jälgisin, et tahhomeeter ei hüppa jõnksutamise ajal, et näitab ikka reaalseid pöördeid. Kiirendades vahepeal on ka tunda, et ei ole seda vähestki jõudu autol, mis olema peaks. Olen nagu märganud ka, et jõnksutamine on tihedam ja tugevam just õhtul kui on väljas jahedam juba.

Kus see halliandur asub muidu täpsemalt, et ma vaataks selle üle?

GTI
Moderaator
Postitusi: 7823
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Auto jõnksutab

Lugemata postitus Postitas GTI » 05 Okt 2010, 15:27

Jagajas
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Auto jõnksutab

Lugemata postitus Postitas daff » 05 Okt 2010, 20:47

GTI kirjutas:Jagajas
Täpsemalt palun. Seda, et ta kusagil jagaja kandis on teadsin ka. Kuidas ma konkreetselt õige asja üles leian ja kuidas halliandurile ligi pääseda jagajas? Kui jagajakaas maha võtta, siis edasi ei oska sealt otsida.

taasti
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 09 Okt 2008, 18:52
Auto: Golf 3 GT 1,8
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Auto jõnksutab

Lugemata postitus Postitas taasti » 05 Okt 2010, 21:27

Mul ka jõnksutab, mootor 1,8 aga 66kw ja ka koha peal vahepeal pöörded lainetavad. Pöörded tõusevad veidi ja siis korraks nagu suretab välja ja siis kargab uuesti käima. nii 10 sec lainetena. Hommikuti ei taha käivituda ka, tõmbab täis. Ise kahtlustan pritsungi ühendus muhvi, saab sealt lisa õhku äkki. Tundub veidi mõrane see muhv j apritsung peal liigub päris palju. Kuidas sul selle muhviga lood on?

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Auto jõnksutab

Lugemata postitus Postitas daff » 08 Okt 2010, 01:34

Ma ei ole kindel, et kas ma õiget kummimuhvi vaatasin (leidsin sellise mitte väga paksu kummist asja), aga kui vaatasin õiget, siis see tundus suht korralik, mingit pragunemist ei täheldanud. Halliandurit üritan lasta lähiajal spetsialistidel kontrollida.

Selline sümptom on ka, mida ma varem maininud ei ole, et vahel mõnel ristmikul peatudes, et peateel olev auto läbi lasta on mootor välja surnud lihtsalt (juhtunud umbes 4 korda viimase 2 nädala jooksul). Mida ma ka oma auto teemas olen mainud korra, siis jätkub ka see, et mõnel üksikul korral on auto külma mootoriga nagu ise gaasi andnud, et kohapeal seistes on pöörded korraks tõusnud ca 1500 peale ja siis langenud rahulikult tavalistele vabakäigupööretele.

Väike küsimus, et kui otsisin sädeme puudumise põhjust, siis jagajas rootori all olev rabe plastikkate läks katki, kas selle puudumine võib hakata probleeme tekitama või ei ole see eriti oluline detail? Kui on oluline ja vajalik, siis kas seda ka eraldi müügil on ja umbes mis hinnaga?

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Auto jõnksutab

Lugemata postitus Postitas daff » 11 Okt 2010, 18:52

Vaatasin vist valet kummimuhvi, aga igatahes see on veel mingiks ajaks korras, nurka hakkavad praod tekkima.

Vea allikas on suure tõenäosusega küünalde juures jahutusvedeliku flantsis olev temperatuuriandur, mis paneb segast vahepeal. Sai ossiga vaadatud seda ka ja piigid lööb sisse.

Minu poolest võib teema LUKKU panna.
Viimati muutis daff, 11 Okt 2010, 18:53, muudetud 1 kord kokku.

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Auto jõnksutab

Lugemata postitus Postitas daff » 12 Okt 2010, 12:23

Üks asi veel, et kui kellegil vedeleb jagaja rootori all asuvat plastikkatet, siis võiks sellest mulle teada anda.

merca1987
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 24 Juul 2010, 17:18
Telefon: 56329848
Auto: VW GOLF III
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Auto jõnksutab

Lugemata postitus Postitas merca1987 » 12 Okt 2010, 13:53

minul ka auto vahepeal jonksutab, vahepeal mitte, tavaliselt siis, kui soita uhtlase kiirusega ja aeglasemalt, kuni 50 ga, kui juba 60 ga uhtlaselt soita, siis on nagu koik normis, ja mootori poorded tuhikaigu ajal kergelt huppavad.kaisin auto diagnostikas ja sealt oeldi, et tuhikaigu mootoris on asi.

Raimo182
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 11 Mär 2008, 14:46
Auto: VW Passat (87), VW Caravelle (86)
Asukoht: Pärnu/Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Auto jõnksutab

Lugemata postitus Postitas Raimo182 » 12 Okt 2010, 14:13

See lisaõhk võib olla päris reaalne. Nimelt mul on olnud passat, millel sulas üks vaakum kummivoolik ära, niikui gaasi andsid mootor keeras ja lisaõhk pääses vahele nii jõnksutaski kiirusel üle 40km/h. Samas on ka praegu üks passat 1987, mille mootor mängib tühipööretel, aga sõites töötab nagu kellavärk. Vaata vaakumvoolikud üle!
Vanakool

Vasta

Mine “Mootor”