solkkütus

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
remsu
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 14 Jaan 2010, 11:40
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

solkkütus

Lugemata postitus Postitas remsu » 18 Okt 2011, 14:51

Millised on sümpomid, kui auto on saanud solkkütust. Mis peab sel juhul ette võtma?

J2germeister
Huviline
Postitusi: 281
Liitunud: 08 Sept 2010, 23:03
Telefon: 53067590
Auto: Vento TD
Asukoht: Ida-Virumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: solkkütus

Lugemata postitus Postitas J2germeister » 18 Okt 2011, 18:06

Sõltub mida solkkütuse all mõeldakse. Kas Vene bensiin või siis bensiini-õli-liiva-kanepisegu?
Hea oleks süsteemist "solkkütus" välja lasta ja vahetada küttefilter.

mireck
Klubiline
Postitusi: 218
Liitunud: 18 Sept 2005, 17:47
Telefon: +358445899766
Auto: Vw touran
Asukoht: tuusula
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: solkkütus

Lugemata postitus Postitas mireck » 18 Okt 2011, 18:08

omkast kogemusest tean et diisel käima ei läinud ja suri välja pidevalt.Sai too kord sellisest tanklast võetud nigu anna tankla.rohkem polevõtsnud sealt.

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: solkkütus

Lugemata postitus Postitas raiku » 18 Okt 2011, 18:50

kui on kahtlus et said midagi kahtlast siis teed vastava avalduse vastavasse asutusse ja siis lendavad kohale kontrollid ja tehakse proovid.
soovitatavalt võiks selline asi juhtuda tööpäeval ja töö ajal. minul oli kahtlus ükskord kui bensiin haises diisli ja kummiliimi seguselt siis rebisin telefoni kätte ja jätsin endast märgi maha, järgmisel päeval käisid kontrollid oleks olnud mul probleeme oleks sealt asju edasi aetud. aga probleeme mul ei olnud ja ei hakkand edasi uurima ka.

kui aga ostsid naabri vaasja käest ja jäid seepärast teepeale siis paak maha, puhtaks, torustik puhtaks, filri vahetus.

aastaid tagasi oli mingil tanklal probleem kus sealt võtnud autod jäid mõne kilomeetri raadiuses seisma ja nendele kompenseeriti siis mootori remont vms. täpselt teemasse sel ajal ei süvenenud.
Viimati muutis raiku, 18 Okt 2011, 18:52, muudetud 1 kord kokku.
viljandi mölamies

GolfKolm
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 12 Nov 2010, 08:24
Auto: Golf 3, 1994
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: solkkütus

Lugemata postitus Postitas GolfKolm » 19 Okt 2011, 09:41

Aga miks te enne ostmist ei uuri ega küsi, et milliste kvaliteedinõuetega mootorikütused teil täna müügil on? Jalanõusid ja elektroonikat ostes küll uurite ja vaatate ja katsute ja mõtlete, aga oma mootorsõiduki hea tervise eest ei viitsi te seista. Imelikud olete, andke mulle andeks. Ja mis üldse on solkkütus? Teil pole kütustest aimugi kulla inimesed. Ja veel vähem õigust on teil pärast tankimist minna rusikaga vehkima. Miks? No aga ise olid nii loll ja ei uurinud, mida tankisid. Küsimusega - Oih, mis nüüd saab...? - ei saa mitte midagi muud, kui peate oma kukrut kergendama ja sellega asi piirdubki. Lugege tarbijakaitseseadust, kaubandustegevuse seadust ja vedelkütuseseadust. Juhuks, kui te ei viitsi:

Vedelkütuseseadusest:
(2) Müüja on kohustatud ostja nõudmisel tagama selgituste andmise müügil oleva kütuse ja selle omaduste kohta. Müügikohas, kus kohapeal puudub teenindav personal (automaattanklas), peab väljas olema teave selgituste saamise koha kohta ning infotelefoni number.

Tarbijakaitseseadusest:
§ 3. Tarbija põhiõigused
§ 4. Tarbija õigus saada teavet
(4) Tarbijale antav teave peab olema tõene ja arusaadav ning esitatud tarbijale eesti keeles.
§ 5. Kauba märgistuse üldnõuded

Kaubandustegevuse seadusest:
§ 4. Kauplejale ja kaubanduse korraldajale esitatavad nõuded
(1) Kaupleja on kohustatud:
2) tagama tööks vajaliku ettevalmistusega personali olemasolu;
5) tagama tõese ja nõuetele vastava teabe andmise müüdava kauba või teenuse kohta;

§ 5. Müüjale esitatavad nõuded
(1) Kaupleja nimel klienti teenindav füüsiline isik peab:
1) omama erialaseid teadmisi, tundma oma müüdavat kaupa või teenust ning järgima selle müügiks kehtestatud nõudeid;
2) kliendi nõudmisel andma lisaks kauba või teenuse juurde kuuluvale kirjalikule teabele ka täiendavat suulist teavet müüdava kauba või teenuse omaduste, päritolu, kasutamistingimuste, hinna ja müügigarantii ning rahvusvaheliselt kasutatavate või üldtuntud tingmärkide tähenduse kohta.


Tehke endale see asi selgeks ja ajage oma selg sirgu. Kössis kujuna lähete, siis kindlasti keeldutakse kõigest ja võidakse ka politsei kutsuda. ingel [VW Bot: "Keel korda!"], te olete tarbijad ja tarbijal on õigus küsida ja saada teavet enne ostu sooritamist.

Ja veel, tavaliselt üritatakse tanklates lolli mängida ja öelda, et jätke oma telefoni number või e-postkasti aadress, kuhu oleks võimalik saata müügil olevate mootorikütuste kohta käivaid vedelkütuse vastavussertifikaate ja katseprotokolle (no kuulge, teil on vaja kohe tankida, mitte vahepeal kohvikus redutada või kümneid kilomeetreid eemal asuvasse koju sõita, veel vähem aega on teil päev läbi oodata). Viimastest on olulisem katseprotokoll. Kindlasti jälgige ka kuupäevi ja dokumendi numbreid nii vastavussertifikaadil kui katseprotokollil ning kas müügil on suvine, talvine või ülemineku perioodi mootorikütused.
Viimati muutis GolfKolm, 19 Okt 2011, 09:51, muudetud 2 korda kokku.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7842
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 179 korda

Re: solkkütus

Lugemata postitus Postitas GTI » 19 Okt 2011, 10:24

Mis tõesti arvad et lähen leti taha ja küsin müüjalt et kas täna on hea kütus müügil või vilets (solkkütus)? Oled sa kunagi kohanud kütusemüüjat või kuulnud juhusest, et vastuseks öeldakse see teine variant? Kas antud küsimine välistaks mulle solkkütuse müügi ja garanteeriks mulle kvaliteetse kütuse paaki? Või enne tankimist lähen küsin sertifikaati või labori katseprotokolli näha millest tavainimene nagunii midagi suurt aru ei saa? Erinevalt muust jaekaubast pole ju võimalik kütust kui vedelikku siduda mingi ebamäärase sertifikaadi või laboriprotokolliga ja viimast konkreetse müügisoleva kütuse partiiga. Sertifikaatide ja katsetuste järgi on kõikide tanklatega kõik kõige paremas korras ja probleemid välistatud - kas ma pean seda tõesti uskuma jääma ja sellist jama omale e-mailile ootama? See pole minu asi uurida, mis kvaliteediga on (täna) antud tanklas kütus müügil, et selle järgi teen ostuotsuse. Iga tankla kes turul tahab tegutseda peab väljastama kvaliteetset kütust ja selle tagamiseks ning kontrolliks on olemas asjaomased ametkonnad. See info kas näit. diiselküte on suvine või talvine või 95 on tavaline või lisanditega - see info peab olema nähtav ja avalik ja see on teine teema. Asi mida tanklast võiks küsida - kas antud päeval toimus kütusetarne või millal tuleb järgmine mahutite täitmine.
Viimati muutis GTI, 19 Okt 2011, 10:50, muudetud 1 kord kokku.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

ReijoK
Klubiline
Postitusi: 556
Liitunud: 23 Veebr 2009, 01:03
Telefon: 53707175
Skype: r.kuusemae
Auto: Sharan ´06
Asukoht: Tallinn, Stroomi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: solkkütus

Lugemata postitus Postitas ReijoK » 19 Okt 2011, 11:14

Valdavas osas müüakse Eestis B-kvaliteediga kütust. Diisli puhul pole paraku midagi eriti teha, kuid bensiini suhtes kasuta lihtsalt kangemaid kütuseid

GolfKolm
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 12 Nov 2010, 08:24
Auto: Golf 3, 1994
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: solkkütus

Lugemata postitus Postitas GolfKolm » 19 Okt 2011, 12:39

GTI kirjutas:Mis tõesti arvad et lähen leti taha ja küsin müüjalt et kas täna on hea kütus müügil või vilets (solkkütus)? Oled sa kunagi kohanud kütusemüüjat või kuulnud juhusest, et vastuseks öeldakse see teine variant? Kas antud küsimine välistaks mulle solkkütuse müügi ja garanteeriks mulle kvaliteetse kütuse paaki? Või enne tankimist lähen küsin sertifikaati või labori katseprotokolli näha millest tavainimene nagunii midagi suurt aru ei saa? Erinevalt muust jaekaubast pole ju võimalik kütust kui vedelikku siduda mingi ebamäärase sertifikaadi või laboriprotokolliga ja viimast konkreetse müügisoleva kütuse partiiga. Sertifikaatide ja katsetuste järgi on kõikide tanklatega kõik kõige paremas korras ja probleemid välistatud - kas ma pean seda tõesti uskuma jääma ja sellist jama omale e-mailile ootama? See pole minu asi uurida, mis kvaliteediga on (täna) antud tanklas kütus müügil, et selle järgi teen ostuotsuse. Iga tankla kes turul tahab tegutseda peab väljastama kvaliteetset kütust ja selle tagamiseks ning kontrolliks on olemas asjaomased ametkonnad. See info kas näit. diiselküte on suvine või talvine või 95 on tavaline või lisanditega - see info peab olema nähtav ja avalik ja see on teine teema. Asi mida tanklast võiks küsida - kas antud päeval toimus kütusetarne või millal tuleb järgmine mahutite täitmine.
Mul on kahju, et meie foorumi moderaator nii rumalat juttu suust välja ajab. Ma natukene lahkan su vastust:

Mis tõesti arvad et lähen leti taha ja küsin müüjalt et kas täna on hea kütus müügil või vilets (solkkütus)?
ma pigem loodan, seda sinu enda huvides ja ma juba viitasin oma eelmises postis, millele toetuda saad.

Oled sa kunagi kohanud kütusemüüjat või kuulnud juhusest, et vastuseks öeldakse see teine variant?
Jah, olen küll.

Kas antud küsimine välistaks mulle solkkütuse müügi ja garanteeriks mulle kvaliteetse kütuse paaki?
üldjuhul küll

Või enne tankimist lähen küsin sertifikaati või labori katseprotokolli näha millest tavainimene nagunii midagi suurt aru ei saa?
Kunagi ei ole hilja hakata end selles valdkonnas harima. Ja ma juba eelmises postis ütlesin, millele saad tugineda enne ostu sooritamist. Neil ei pea olema vastavussertifikaati ja nad ei pea seda ka sinule näitama, aga tuginedes minu välja toodud seadustele, peavad nad andma sinule üksikasjalikke selgitusi müügil olevate mootorikütuste kvaliteedi kohta ja seda saavad nad teha ainult vastavussertifikaadile ning katseprotokollile tuginedes. Mitte ei lähe pänta-pänta leti äärde ja ei nõua sertifikaati või katseprotokolli, vaid küsid ilusti "palun öelge, millise kvaliteediga mootorikütused teil täna müügil on" ja sealt edasi hakkab kogu tõde juba hargnema, sest oma jutuga peavad nad milelegi toetuma ja see ongi katseprotokoll. Tavainimene ei pruugi midagi aru saada, aga ometigi numbreid tunneb ja lugeda ju oskab? Kui katseprotokolli võrdlemisel vastavussertifikaadiga mõlema dokumendi numbrid või neis toodud näitajad ja mootorikütuse liik/mark ei ühti, siis on alust arvata, et teid üritatakse tüssata. Katseprotokollis on näitajad, nõuded, miinimum ja maksimum ning on ju lihtne aru saada, et kui mõne näitaja katsel saadud tulemus on väga miinimumi või maksimumi lähedal või ületab seda, siis see mootorikütus kas ei ole parima võimaliku kvaliteediga või ei vasta EVS-EN 228:2009 nõuetele ja ongi kõik.

Erinevalt muust jaekaubast pole ju võimalik kütust kui vedelikku siduda mingi ebamäärase sertifikaadi või laboriprotokolliga ja viimast konkreetse müügisoleva kütuse partiiga.
Jälle vale. Selleks ongi vastavussertifikaadid ja katseprotokollid.

Sertifikaatide ja katsetuste järgi on kõikide tanklatega kõik kõige paremas korras ja probleemid välistatud - kas ma pean seda tõesti uskuma jääma ja sellist jama omale e-mailile ootama?
Nagu ma oma eelmises postis juba ütlesin - teie asi on küsida ja tankla personali kohus on vastata. Teie õigus on saada vastus oma küsimusele kohe, mitte täna hiljem ega homme ega nädala või kuu pärast. Kui teie küsimusele vastata ei osata või hämatakse midagi ebamäärast, siis te lilhtsalt ei osta sealt tanklast, kuna personal ei ole kursis/teadlik neil müügil olevatest mootorikütustest. Uskuma peate oma mõistusehäält, kui te vaatate ja ajate sõrmega järge katseprotokollil, sest klounid võivad asja komöödiaks pöörata ja hoidku jumal, kui kõike seda peaks uskuma jääma.

See pole minu asi uurida, mis kvaliteediga on (täna) antud tanklas kütus müügil, et selle järgi teen ostuotsuse.
Justnimelt on see teie asi. Kelle asi siis veel? Kui mitu korda olete nõus ühte ämbrisse astuma? Sellist juttu ei tohiks endast ja oma mootorsõidukist lugupidav juht rääkida.

Iga tankla kes turul tahab tegutseda peab väljastama kvaliteetset kütust ja selle tagamiseks ning kontrolliks on olemas asjaomased ametkonnad.
See on esimene lause, millega olen nõus. Siiski täpsustuseks - kontrollorganid ei käi iga päev mööda kõiki tanklaid mootorikütuse kvaliteeti kontrollimas, kuna selleks puuduvad vabad vahendid ja see oleks ka ebamõistlik. Kontrollitakse pisteliselt või tarbijate vihjete peale ja ka seda sel juhul, kui vihjeid ühe tankla kohta on kogunenud vähemalt 3...4. Ei ole vaja olla nii sinisilmne ja uskuda, et kõik on kõige paremas korras.

See info kas näit. diiselküte on suvine või talvine või 95 on tavaline või lisanditega - see info peab olema nähtav ja avalik ja see on teine teema.
Jälle täiesti vale. Kogu see info kuulub kvaliteedinäitajate hulka ja peab olema kirjas vastavalt EVS-EN 228:2009. Siin ei ole mingit teist ega kolmandat teemat kulla inimene. Pealegi, kõik mootorikütused sisaldavad teatud koguse erinevaid lisandeid, eraldi on nimetatud ainult tootjapoolsed lisandid (näiteks Statoil Ultima). Terminitest rääkides, õppige selgeks, et diiselmootoritele mõeldud mootorikütus on diislikütus, mitte diisel ega diiselküte ega diiselkütus ega biodiisel või veel midagi. Ottomootoritele on mootoribensiin, mitte bensiin. Koht, kus tankimas käite on tankla, mitte bensukas ega bensiinijaam. Mehitamata tankla on automaattankla, mitte kiirjaam. Tankla, kus müüakse lisaks mootorikütustele veel midagi (näiteks Statoil) on hooldustankla, mitte teenindusjaam. Kindlasti ei ole olemas autokütuseid, on mootorikütused.

Asi mida tanklast võiks küsida - kas antud päeval toimus kütusetarne või millal tuleb järgmine mahutite täitmine.
Olen nõus ka selle lausega.

et edasisi tobedaid vastuseid vältida, siis pean vajalikuks selgitada enda tausta:
Rain Hein
MBA kütused ja määrdeained
EVS TK37 "Kütuste ja määrdeainete kvaliteet"
ekspert
Viimati muutis GolfKolm, 19 Okt 2011, 12:42, muudetud 1 kord kokku.

sirje42
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 09 Sept 2011, 17:25
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: solkkütus

Lugemata postitus Postitas sirje42 » 19 Okt 2011, 12:50

Mul ka auto koguaeg sureb välja, nüüd ma siis tean, ingli [VW Bot: "Keel korda!"] kütusejama küll vist ikka siis ma arvan onju.

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: solkkütus

Lugemata postitus Postitas raiku » 19 Okt 2011, 14:39

härra Hein.
nüüdsest lähen igakord enne tankimist teenindaja juurde ja küsin kuidas täna segu on söödav või solk?
saades positiivse vastuse et täna on kütus hea ja siis tangin ja saan solki ja olen ikka ise süüdi?
ja lisaks sellele kuidas saab mulle automaat tankla info telefoni kaudu vastavaid dokumente ilma ilma meili vms ootamata näha?

ja ostes mingit läbu ilma küsimata ja kui pärast pihustid vms peetis on siis tankla ütleb et sorry me teadsime küll et me täna sõnnikut müüme kuid sa ei uurind kas meil on solk või natuke kvaliteetsem kütus sees ja ise oled süüdi ja annab siis mõne remondifirma visiitkaardi vääää
viljandi mölamies

GolfKolm
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 12 Nov 2010, 08:24
Auto: Golf 3, 1994
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: solkkütus

Lugemata postitus Postitas GolfKolm » 19 Okt 2011, 15:18

Härra raiku :)

ma ei ole mingi härra, olen lihtne inimene, aga seisan õige asja eest. Enne tankimist õnnestub teil heita pilk katseprotokollile (eeldatavasti, kui ei, siis tuleb sealt tanklast ära minna), millest on teil võimalik küsida ka koopia. Kui on näha nõuetest kõrvalekaldeid, siis te ei osta sealt mootorikütust. Kui kõrvalekaldeid ei ole näha, siis võite tankida rahumeeli. Kui siiski oli tegemist laboratoorselt modifitseeritud näitajatega mootorikütusega, siis ilmnevad sümptomid mõne kuni mõnekümne kilomeetri pärast, pärast tankimist (alati hoidke tšekk alles kuni järgmise tankimiseni). Selle tšeki alusel on teil õigus minna ja rusikat vibutada. Samuti tuleb koheselt helistada tollikontrolli liikuvkontrolli osakonda (tarbijakaitsesse ei ole mõtet helistada, nemad väidavad surmani, et kõik on OK) ja teavitada neid oma murest (millal tankisite, millisest tanklast tankisite, kella-aeg ja kuupäev, ilmnenud sümptomid/tõrked). See tšekk on teile pilet oma õiguste eest võitlemiseks (enam ei ole teie süüdi, sest enne tankimist ilmselgelt probleeme ei olnud). Automaattanklas infotelefoni kaudu on võimalik küsida infot seal müügil olevate mootorikütuste kvaliteedi kohta, ent siis peate ise teadma, millised kvaliteedinäitajad teid konkreetselt huvitavad ja neile vastatakse. Siin on konks - te saate ainult pimesi usaldada inimest teiselpool telefoni toru. Mina just sel põhjusel ei soovita tankida automaattanklates. Kui teil on siiski suur soov justnimelt sealt automaattanklast tankida, siis on teil õigus kutsuda kohale selle tankla juhataja koos vajalike dokumentidega. Siin on konks - te võite oodata nõnda terve päev.

Ostes mootorikütust pimesi, kahju küll, aga tõepoolest olete ise süüdi, kui peaks midagi juhtuma (nemad teiega rohkem ei tegele.)

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: solkkütus

Lugemata postitus Postitas raiku » 19 Okt 2011, 15:48

olgu sellega kuidas on aga igaljuhul on see asi selline et kui paned paagi täis ja koju enam ei saa siis vaevalt et sa ainuke lehiümbruses oled, ja vaevalt et tanklakett omale s....a kaela tahab ja remondib siis autod.
õnneks minu tilluke golfike sööb kõike ja pole vajadust olnud kellegagi kraaklema minna.
viljandi mölamies

-huviline-
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 07 Veebr 2007, 16:49
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: solkkütus

Lugemata postitus Postitas -huviline- » 19 Okt 2011, 16:50

Ma pakun, et minnes tanklasse sellise jutuga peetakse sind 90% juhtudest oinaks. Lisaks sellele ei anna nende "sõna" (eriti kassapidaja) mingit garantiid, et see nii ka on...ajakulust rääkimata. Enamik inimesi ikka läheb ja ostab nii jalatseid/toitu/elektroonikat jms normaalsetelt edasimüüjatelt ning kvaliteetse firma poolt valmistatut. Juhtub ka seal tihtipeale praaki olema...näiteks eile Selverist soetatud salat " Sünnipäeva", mille aegumine pidi informatsiooni(!!!!) järgi toimuma alles homme, lendas täna hommikul hapuna prügikasti. Ma ei tea, mismoodi ma seda oleksin pidanud veel paremini kindlaks tegema poes, kui kuupäeva jälgides ( poole tunni pärast lähen ostan midagi muud sealt...mainin infoletis ka seda neile)....ühesõnaga kui garanteeritud kvaliteeti tootel ei ole, on meil olemas vastavad seadused ning ka organisatsioonid, kes selle täitmist jälgivad. Põranda alt kütust ei soeta, korralik asutus müüb mulle kas korralikku kauppa ( ma loodan, et pigem seda), või vastutab hiljem põhjustatud tagajärgede eest.
Ei ole rahaboss, hoolin oma asjadest jnejne, ent nii lolliks ka ei maksa kõige kontrolliga minna. ( Muide, kunagi netist midagi tellides...elektroonikat näiteks, ei tea sa ju ka, mida sa saad. Ikka tugined enda ja teiste kogemustele. Ahjaa, argument " Netist ostmine on mõttetu" on nii 20. saj.)
G2 1.6

GTI
Moderaator
Postitusi: 7842
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 179 korda

Re: solkkütus

Lugemata postitus Postitas GTI » 19 Okt 2011, 19:20

härra Hein
tundub et tänapäeva EV -s selleks et tanklast mootorikütust osta, peab olema kütuseekspert, selleks et autot omada peab olema autodiagnostik-lukksepp ja selleks et käidavaid kingi poest osta peab olema kingsepp. Kõik siin ilmas seda kahjuks ei ole ja peab ilma vastavate erialateadmisteta auto liikuma ja jalavarjud jalga saama. Kui tänane reaalsus on see, et Eestis on piirkondi, kus tankla teenindajal on tõsiseid probleeme, kui esitan oma soovi selges eesti keeles osta kütust minu palvest arusaamisega, rääkimata üldse teemast tuua mulle mingeid sertifikaate või laborikatsetuste tulemusi tutvumaks müügiloleva kütusega. Kõigil kahjuks pole aega ega viitsimist hommikul kell kaheksa tegeleda verbaalse kütuseanalüüsiga leti taga sabas, kui su selja taga on kamp tigedaid rekkamehi kes tahavad osta oma hommikust kabanossi ja tumedat vedelikku, mida mõned kutsuvad kohviks ning halval juhul võib see letitagune etendus lõppeda väljas nurga taga sinise silma ja lõhkise ninaga. Kas see eelpostitustest loetav ei tundu liiga sinisilmne ja ulmeline täna (saan aru et see peaks nii olema aga reaalne elu on midagi muud)? Kui veelgi üldistada, siis EV Põhiseaduse järgi (vastava paragrahvi numbri jätan ütlemata) on eraomand püha ja puutumatu. Kui keegi mu auto (eraomandi) ebakvaliteetse kütusega ära rikub, siis pole mitte mina selles süüdi, kes ei osanud kütust osta ja paberitest numbreid võrrelda, kuna pole kütuse ekspert vaid seesama EV, kes lubab sellist kütust avalikult legaalses tanklas müüa. Kui reaalses elus on hommikul tankimiseks planeeritud 5...10 min, siis jääb praktilises elus see letitagune teater olemata ja kütus ostetakse sellest hoolimata, kuna liikuda on vaja ja tööle ei tohi hiljaks jääda ja lapsed peavad lasteaeda saama viidud. Kui kellegi töö on tegeleda tanklates sertifikaatide jm. selliste asjadega ja tal on selleks aeg planeeritud siis palun - olen kahe käega poolt, kuna see kõik on meie kõigi hüvanguks ja kütuseturu korrastamise huvides. Kui aga mul on vaja Narvast kütust tankida, et teatud kellaaeg Tallinnas tagasi olla ja tanklaoperaator on umbvenelane, siis elu ei anna kahjuks muid valikuid.
Seepärast, et siinne foorumikasutajast keskmine autohuviline pole vastavate erialateadmistega haritud valdkonna spetsialist, pole tema süüdi ja veel vähem tasuks teda rumalaks nimetada, kui ta ei tunne kitsa ringi erialatermineid ega eesti keele filoloogilisi nüansse. Inimestel (k.a. ka minul) on teised valdkonnad millega tegeletakse, milles mõned võivad end spetsialistideks pidada ja mis leiva lauale toob.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

GolfKolm
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 12 Nov 2010, 08:24
Auto: Golf 3, 1994
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: solkkütus

Lugemata postitus Postitas GolfKolm » 19 Okt 2011, 20:42

no ega ei ole võimalik panna midagi kulbiga pähe, kui seda vastu ei taheta võtta. Ja põhiseadus ei puutu siin üldse asjasse, kuna mitte keegi sunniviisiliselt teie suksut ei riku, vaid ikka teie ise, sest teie olete nõus ostma seda, mida pakutakse (kvaliteedist olenemata). Ma juba rääkisin, et ei pea olema mingi ekspert, piisab numbrite ja tähtede tundmisest. Kui ise lasete enda seljas liugu lasta, siis palun väga, aga ärge tulge kurtma "oihh, kütus rikkus mu auto mootori" - aga kas teadsid, mida tankisid? Samuti ei ole tegemist kitsa ringi erialaterminitega - teema on vägagi aktuaalne ja küsige endalt, mitu korda olete tanklas käinud ning kui palju erinevaid mootorikütuseid müügil näinud? Ajakirjanduse sopast ei tasu rääkidagi, tundub, et seal töötavad arengupeetusega piiratud targad (räägi või ära räägi, aru ikka ei saa ja lollus lokkab). Valige omale meelepärane (kõik alljärgnev on Eestis eksisteerinud üheaegselt):

Mootoribensiinid:
Autokütus
Autobensiin
Bensiin
Väävlivaba bensiin
Ultima kütus
Nitro3000 kütus
Clean System3 kütus
Kütus E10
95 Euro
95 väävlivaba
95 Euro Ultima
95 Euro Ultima väävlivaba
B95 väävlivaba
Futura 95 Euro väävlivaba
95E
95E keskkonnasõbralik
95EE
E95
B95 VVNitro3000
95 ehk 95 (klass B)
98 ehk 98 (klass E/E1)

Diislikütused:
Diiselküte
Diiselkütus
Biodiisel
Diisel
Truck diisel
DK
DK VVEuro
DK Euro
DT
DS
DS Euro
Diisel
Truck Diesel
D ehk D (klass C)
D* ehk D talvine ehk D (klass 1 või klass 2)
D* Fortis

PS. arvan, et seda teemat ei ole mõtet edasi arendada. Kui ma üritan teile selgitada, kuidas on võimalik sitast paremini hoiduda ja te selle mulle tagasi viskate end õigustades, siis ei ole midagi teha. Aru nagunii ei saada.
Viimati muutis GolfKolm, 19 Okt 2011, 20:47, muudetud 2 korda kokku.

-huviline-
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 07 Veebr 2007, 16:49
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: solkkütus

Lugemata postitus Postitas -huviline- » 19 Okt 2011, 22:02

Oma varast peab loomulikult hoolima, ent ennast muredest ja mõtetest lõhki pole ka mõtet ajada...vähendab enda eluiga jne.
Enamus meie elust põhineb teenusepakkuja/ seaduse ( ja organite nagu Tarbijakaitse jnejne) usaldamisel. Vahest peab pettuma, ent elu selline ongi...normaalse inimesena loodan ma korralikust kohast tankides saada mingigi kvaliteediga kontrollitud kütust ja nii ongi. Lisaks ei tohi solk müükigi jõuda...ja kui ka jõuab, siis pole KONKREETSE kütuse kohta esitatavad andmed nkn tõesed, sest ÜKSKI terve mõistusega inimene "ei kirjuta alla" oma ettevõtte surmaotsusele. Nihverdatakse see müüki ikka müüjale nii odavalt kui võimalik. ( Või teemaalgataja eduka...kuhugi jõudnud...klientuuri omava ettevõtjana ütleks ausalt: "Jah, täna ma pakun teile solki/petan teid"?) Väääga roosa maailmavaade.
Kahtlaste ettevõtete korral pole mõtet ju ennast üldse piinatagi...tõenäosus jama saada on keskmisest suurem ning peaks üldse eemale hoidma.
Viimati muutis -huviline-, 19 Okt 2011, 22:09, muudetud 1 kord kokku.
G2 1.6

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: solkkütus

Lugemata postitus Postitas rako » 08 Nov 2011, 19:55

Täna siis suutsin Tartu Lõunakeskuse Nestest tankida 25L D mis on alla igasuguse arvestuse ingel [VW Bot: "Keel korda!"]. 10km sõitu ja pekkis, jõud kadunud puterdab jne jne... homme siis teeb filtrivahetuse vaatab kas asi paraneb.
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

Vasta

Mine “Mootor”