Passat '94 uste probleem

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, GTI, dellu, J.Aru

Vasta
hdi128
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Mär 2009, 08:31
Asukoht:

Passat '94 uste probleem

Lugemata postitus Postitas hdi128 »

Selline jama et uksed ei avane ei väljast ega ka seestpoolt. Tegu juhiuksega ja tagumise vasaku uksega.
Küsimus. Mida ja millisest august ja kas üldse on võimalik kuidagi kodustes tingimustes ust avada.Tegu universaalkerega.
Viimati muutis argo, 06 Mär 2012, 15:24, muudetud 1 kord kokku.

marko
Huviline
Postitusi: 269
Liitunud: 23 Mai 2009, 10:02
Auto: ford focus c-max 06a
Asukoht: kohila

Re: Passat '94 uste probleem

Lugemata postitus Postitas marko »

njaa

mul sama jama oli kuid 91a univesraaliga. külm tegi liiga lukkudele ja mille tulemusena on 4-st välisest ukse avajast 3 vigased.
ei avanud samuti ei seest ega väljast, hommikune aeg kah veel tööle vaja jõuda, ei jaanud muud üle kui ronisin kaksi-ratsi kuidagi juhi kohale ja soitsin kiisalt - laagrisse ja voilaa uks avanesgi seest. siia maani töötavad - seest ideaalselt -väljast niijanaa kuna lingid vigased.

akki saad kah nõnda lahti oma uksed.
elu on karm ja sellega peab harjuma;

pppp
Veteran
Postitusi: 2245
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Passat '94 uste probleem

Lugemata postitus Postitas pppp »

Lukud tuleb korralikult ära puhastada-määrida, siis ei külmu need enam kinni.

MadCatz
Huviline
Postitusi: 277
Liitunud: 07 Sept 2005, 22:54
Auto: VW Passat
Asukoht: Tallinn

Re: Passat '94 uste probleem

Lugemata postitus Postitas MadCatz »

Soovitan ka soojalt kõik liikuvad osad seal ära määrida, endal ka paar korda tagumine vasak ja juhiuks kinni jäänud, nupust ka ei lase lahti tõmmata ennast, mul veel vaakumid ka tagant ära võetud ustel kuna paremal pool kuskil voolikus auk sees ja lekib.

hdi128
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Mär 2009, 08:31
Asukoht:

Re: Passat '94 uste probleem

Lugemata postitus Postitas hdi128 »

Mul ka vaakumkesklukk. Lingi osad ei ole külmunud(praegu ju juba + päevasel ajal). Kui linke tõmbad käivad nad tühjalt.

hdi128
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Mär 2009, 08:31
Asukoht:

Re: Passat '94 uste probleem

Lugemata postitus Postitas hdi128 »

Nüüd siis muukinud päris omajagu aga segasemaks asi läheb. Nüüs peate ainult ette kujutama seda lukusüsteemi.
Luku ühel pool on see konksusüsteem mis uks kinni pannes lukustub On nii. Teisel pool on selline väike mutrike mida ülesse poole sikutades peaks see lukusti osa avanema. Sai kõrvalistuja poole pealt nii katsetatud ja seal toimis.
Aga juhipoolse uksepeal see süsteem ei toimi. Kas tõesti saab nüüd ukse lahti ainult raudkangiga.

Lisaks üks väike lisaküsimus. Kui keeruline on vahetada ise pidurivoolikuid ja käsipiduritrossi. Peab selle jaoks olema tõstuk või saab ka kanalis asjad aetud. :yes:

hdi128
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Mär 2009, 08:31
Asukoht:

Re: Passat '94 uste probleem

Lugemata postitus Postitas hdi128 »

Palju aega juba möödas. Kas siis tõesti ei ole keegi kokku puutunud sellise jamaga.
Ei tea kuidas teenindused sellese suhtuksid. Kindlasti tunnitasuna aga nad võivad ju öelda et näed muukisime a'la 8 tundi jne. :mrgreen:

riaak
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 21 Nov 2008, 20:56
Auto: VW
Asukoht: Tallinn

Re: Passat '94 uste probleem

Lugemata postitus Postitas riaak »

Piduri voolikuid võid kivide ja kändude otsas ka vahetada.

Linkide koha pealt ma palju variante ei näe. Kui link väljast ära võtta, saab näpuga ukseavamishooba lükata. Iseasi kui terve sul see hoob seal on ja kus kohast see mehhanism üldse katki on. Lingi peab muidugi nii ära lõhkuma.
Teine võimalus oleks tuimalt seest hakata uksepolstrit lammutama. Sealt sai ka vist hoovastikule ligi.

Lammuta natuke töötavat ust, näed ära, kust kaudu avamismehhanismile ligi saab. :P
Viimati muutis riaak, 22 Mär 2010, 00:10, muudetud 1 kord kokku.
Foori taga näeme, raisk!

hdi128
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 10 Mär 2009, 08:31
Asukoht:

Re: Passat '94 uste probleem

Lugemata postitus Postitas hdi128 »

Aega on nüüd läinud piisavalt et teema uuesti ülesse võtta.
Lammutasin seest voodri maha ja olen kõike võimalikku ja võimatud proovinud. Ainus viga on selles lukustusmehhanismis mis asub ukse küljes.No teate küll see mis lukustab ukse.
Siit uus küsimus et kas on võimalik nüüd uust avada ilma seda juppideks lõhkumiseta.
Kõrvalt vaadates tundub külle et elusa ja tervena seda avada ei ole võimalik. :lol:

marko
Huviline
Postitusi: 269
Liitunud: 23 Mai 2009, 10:02
Auto: ford focus c-max 06a
Asukoht: kohila

Re: Passat '94 uste probleem

Lugemata postitus Postitas marko »

hdi128 kirjutas:Aega on nüüd läinud piisavalt et teema uuesti ülesse võtta.
Lammutasin seest voodri maha ja olen kõike võimalikku ja võimatud proovinud. Ainus viga on selles lukustusmehhanismis mis asub ukse küljes.No teate küll see mis lukustab ukse.
Siit uus küsimus et kas on võimalik nüüd uust avada ilma seda juppideks lõhkumiseta.
Kõrvalt vaadates tundub külle et elusa ja tervena seda avada ei ole võimalik. :lol:

ohtust

nii siis proovi sedasi --

esimene variant [VW Bot: "Keel korda!"] pikka tavalise (-) kruvika ja urgitsed seda hooba mis on lingi kuljes, u-kujuline ja mis liigutab valise ukse lingi avamise hooba. aga see liigutab selle korval sulgemis hooba.

teine variant [VW Bot: "Keel korda!"] vaata keskluku mootorid seal selle hoova juures mis jookseb kesk.mootorist edasi lukusysteemi juude on voimalik kuljest ara votta (mul vahemalt on voimalik). ta on nagu oleks keeratud sinna sisse aga seal samas tuleks lihtsalt ule teadtud kida ja saatki selle hoova mootorist lahti. kui lahti lukka ules ja siis peaks valjast ukse lahti saama.

kolmas variant [VW Bot: "Keel korda!"] ukse sisemine lukku ja lahti nupu hoob ja kesklukumootorist tulev hoob saavad teatud kohas omavahel kokku ja seal on plastikust must liides mis omakorda jookseb pohilukku. sul see kuljest ara vast.

mul oli nii nagu kolmas variant [VW Bot: "Keel korda!"]. ----- koik nagu toimiks (teised tulevad ja sulgevad kinni nii nagu vaja) aga selle ukse põhi luku juurde polnud uhendust. kesk avaks ja sulgeks nagu peab aga põhilukku ei mingit uhendust kuna see samune liides on oma pesast valjas. panin selle vahetüki oma psssa tagasi ja hakkas toimima koos teiste ustega. ennem oli jah mul nii et teised uksed kinni aga seda ust ta kinni ei pannud kuigi see nupp liikus alla. sul arvatavasti teist pidi et siis lukk on kimnnises asendis aga mul on siis lukk vabas asendis.

VÄHE SEGA JUTT aga vast saad abi.
Viimati muutis marko, 01 Juun 2010, 22:49, muudetud 1 kord kokku.
elu on karm ja sellega peab harjuma;

Vasta

Mine “Kere & Sisu”