Püsikiirusehoidja ei tööta

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

walkman

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas walkman »

TeetPassat kirjutas:passati 1.9 kohta (kuni 2000a diisel 85kw),Lihtsalt lakkas töötamast, kaitsmed kõik korras. Saan armatuuris tööle panna näidiku ,kuid otsa nupust peale ei jää. oskab ehk keegi rääkida mismoodi see töötab ültse siis saaks otsima minna viga .

Endal sama jama, passat 1,9tdi 96kw 2002a. Kui auto sain püsikiirushoidja ei töötanud juba. Armatuuris see roheline näit läheb põlema kui kiirushoidja "on"-i lükata. Aga "set" nuppu pressides ei juhtu midagi. Pidurituled töötavad.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas dellu »

Püsikiiruse hoidjaga variandil on 2 piduri andurit, nii et piduritulede põlemine ei mängi siin mingit rolli. Alusta sellest, et lase püsikiiruse kõik olekud üle kontrollida. Seda saab eduliselt ka kaabli ja arvutiga teha, ei pea laskma diagnostikat teha. Tallinnas võin isegi väikse tasu eest üle vaadata. Sealt hakkab juba edasi otsima.
Ehk siis arvuti programmiga on võimalik vaadata mis olekutes nupud andurid on, kõigi kohta on kirjeldus olemas.
Viimati muutis dellu, 13 Veebr 2011, 23:24, muudetud 1 kord kokku.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

walkman

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas walkman »

dellu kirjutas:Püsikiiruse hoidjaga variandil on 2 piduri andurit, nii et piduritulede põlemine ei mängi siin mingit rolli. Alusta sellest, et lase püsikiiruse kõik olekud üle kontrollida. Seda saab eduliselt ka kaabli ja arvutiga teha, ei pea laskma diagnostikat teha. Tallinnas võin isegi väikse tasu eest üle vaadata. Sealt hakkab juba edasi otsima.
Ehk siis arvuti programmiga on võimalik vaadata mis olekutes nupud andurid on, kõigi kohta on kirjeldus olemas.
Hmm okei. Ehk on kellegil tartlasel kaabel ja ka natuke kogemusi olemas, et aidata ? :)

-e-

Kui siduri või pidurilülitid ei tööta, kas vag-com näitab seda veana või ei ?
Ja kas püsikiiruslüliti peab On-is olema, kui vag-iga ühendatud on ?

mclx
Huviline
Postitusi: 238
Liitunud: 21 Apr 2004, 11:50
Asukoht: Võru - Tallinn

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas mclx »

Jah, vag näitab lülitite toimet kui seda õigest kohast vaadata. Vahet pole kas lüliti on ON või mitte, sealt näed ka selle ära kas aju saab ON-OFF asendist ka aru.

walkman

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas walkman »

mclx kirjutas:Jah, vag näitab lülitite toimet kui seda õigest kohast vaadata. Vahet pole kas lüliti on ON või mitte, sealt näed ka selle ära kas aju saab ON-OFF asendist ka aru.

Nii nüüd olen nii kaugele jõudnud, et on kaabel olemas.

Kus kohast ma leian cruise controli tabelid ?

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas dellu »

Miski single readings või single measurments või midagi sellist. Kuskilt engine alt vist sai. Äkki oli 006 või 007, vist oli juba eelnevalt kirjeldatud ka. Mingit tabelit ei ole, on lihtsalt sarnane jada 00011100, kus siis 0 tähendab enamasti väljas/lahti ja 1 sees/kinni. Üleval on lühendid, kes mis on stiilis CL/BR/... kus siis CL on clutch, br-brake jne. iga vajutusega peab siis selles numbrijadas midagi muutuma.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

walkman

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas walkman »

dellu kirjutas:Miski single readings või single measurments või midagi sellist. Kuskilt engine alt vist sai. Äkki oli 006 või 007, vist oli juba eelnevalt kirjeldatud ka. Mingit tabelit ei ole, on lihtsalt sarnane jada 00011100, kus siis 0 tähendab enamasti väljas/lahti ja 1 sees/kinni. Üleval on lühendid, kes mis on stiilis CL/BR/... kus siis CL on clutch, br-brake jne. iga vajutusega peab siis selles numbrijadas midagi muutuma.

Suured tänud! Oli 006 :)

Ning viga sidurilülitis.

audivana
Huviline
Postitusi: 2648
Liitunud: 08 Nov 2010, 09:18
Telefon: 56871880
Auto: Volkswagen Passat 1.9tdi 1999a, Audi A4 B6 1.9tdi
Asukoht: Elva
Tänatud: 2 korda

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas audivana »

Täna otsustas minu auto Passat 99a. 1.9tdi saba anda. Nimelt kui suund sees, siis töötab, aga kui väljas ei tööta.
Arvatavasti kang jahe?
Või pääsen lihtsamalt?

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas dellu »

Kellegil siin foorumis oli sama teema, käis minu juures diagnostikas. Kui suund sees ei ole, siis jah käsk läbi ei tule. Arvatavasti on jah kangi sees kuskil kaabel puruks ja liigutades surub kinni ühenduse. Ma ei tea kas see teine murelaps on uut kangi proovinud. Homme õhtul võin veel uurida kes see oli, enne ei jõua, või siis lase ise otsingust läbi, kuski siin peab sama küsimus olema ja saad siis juba talle kirjutada.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

tuuleiil
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 01 Mai 2010, 16:29
Telefon: 5183922
Asukoht: Tartu

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas tuuleiil »

Trügin kah võõrasse teemasse. G IV 1.9 SDI-le (2000 a) sai ise paigaldatud püsikas originaalkangi abil. Püsikas töötab, kuid armatuuris roheline märgutuli tööle ei lähe. Samas on spidoplokis märgutule asukoht leitav ja raamatus kirjas, et tuluke peaks süttima. Siit küsimused, kas seda märgutuld peab-saab kuidagi kaabli abil eraldi aktiveerida, kas see, et ma näen spidoplokis märgutule asukohta, ei pruugi veel tähendada tule enda olemasolu?

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas dellu »

Kusjuures ma pole kindel tõesti, et kõigil see olemas on. Mul oli enne 1999a Boral püsikas peal, aga tuld armatuuris polnud, vahetasin tehnika 2002a vastu ja ühendasin täpselt samamoodi ja nüüd on tuli. Ka teistel Golfidel millele pannud olen pole seda tuld näinud.
Samas mida see tuli sulle annab? Põleb ju see koguaeg, kui lüliti ON asendis ja minul on ta koguaeg on peal. Seega ma pigem eelistaks just vastupidi, et teda seal ei oleks. Oleks et kiiruse fikseerimisel põlema läheks, siis oleks nagu pointi.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

e09211k
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 01 Mai 2010, 20:09
Auto: vw golf 4
Asukoht:

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas e09211k »

Tere, endal oli hiljuti sarnane probleem, et püsikas ei jäänud peale. Viga oli piduripedaali anduris ja avastasin selle nii, et pidurituled hakkasid iseenesest põlema. Lüliti vahetatud ja probleem kadunud.

Garfield
Huviline
Postitusi: 306
Liitunud: 17 Juun 2004, 13:43
Auto: (oli) Golf IV TDI 2003
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas Garfield »

Aga millest selline käitumine tuleb: Kui sõidad püsikiirus peal ja autoraadio välja lülitad, läheb püsikas maha. Enne peale tagasi ei lase panna, kui püsika korra nö. ära nullid (ehk pidur-sidur-nupust vms)? Tegemist siis 2003. aasta G4, hiljem paigaldatud originaal-püsikiirushoidja (Saksa-Autos) ja raadio LG LAC-M6500.

tuuleiil
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 01 Mai 2010, 16:29
Telefon: 5183922
Asukoht: Tartu

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas tuuleiil »

to dellu: jah, ega ma polegi selle tulukese puudumise pärast väga põdenud. Sõita saab ka ilma. Küsimus saigi esitatud rohkem "sportlikust huvist".

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas dellu »

Garfield kirjutas:Aga millest selline käitumine tuleb: Kui sõidad püsikiirus peal ja autoraadio välja lülitad, läheb püsikas maha. Enne peale tagasi ei lase panna, kui püsika korra nö. ära nullid (ehk pidur-sidur-nupust vms)? Tegemist siis 2003. aasta G4, hiljem paigaldatud originaal-püsikiirushoidja (Saksa-Autos) ja raadio LG LAC-M6500.
Maki taha peaks ka tulema kiirusesignaal, võimalik et sama kanali pealt saadab makk sul midagi muud, mis häirib siis väljalülitamisel. Seda peaks siis makk kasutama helitugevuse seadistamiseks, et kiiremini sõites läheb kõvemaks (originaalmakk). Samas teema on ka, et osa aftermarket makid ei lase diagnostikat teha. Lihtsam variant oleks vast osta kuskilt poest selline vahejubin, kus üks on isane ISO ja teine emane, aga ainult vajalikud juhtmed sees (toited, ülejäänud pesad tühjad). Samas võib ka läbi lõigata, eeldan et midagi peab seal juba niikuinii tehtud olema, sest aftermarket makk originaaljuhtmetega niikuinii korralikult ei tööta (mälud ei jää peale kuna püsivool ja süüde on originaalil teistpidi)
Ma suutsin sõbra Corrado (see roheline) tagatiiva nii lolliks ajada. Minu Corradol oli samas pinist antennivõimendi, aga sõbral kiiruse signaal. Ma ühendasin lihtsalt enda auto skeemi järgi. Nii oligi, et makk saatis antennivõimendi voolu kiiruse ahelasse ja tiib ei osanud enam miskit peale hakata 120 pealt.
Viimati muutis dellu, 14 Mai 2012, 16:57, muudetud 1 kord kokku.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Garfield
Huviline
Postitusi: 306
Liitunud: 17 Juun 2004, 13:43
Auto: (oli) Golf IV TDI 2003
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas Garfield »

dellu kirjutas:eeldan et midagi peab seal juba niikuinii tehtud olema, sest aftermarket makk originaaljuhtmetega niikuinii korralikult ei tööta (mälud ei jää peale kuna püsivool ja süüde on originaalil teistpidi)
Süüde ja püsivool ongi mul teistpidi keeratud. Peale selle toiteasja ISO pistik klappis väga kenasti. Aga jah, Saksa Auto elektrikud ei osanud ka selle peale midagi tarka öelda. Originaalraadiot pole sellel autol kunagi olnud (tehasest tuli nö. raadioavalmidusega) ja algselt oli seal VDO raadio. Las olla, mind see viga tegelt ei häiri.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas dellu »

no ma usun et see kiiruse juhe ja diagnostika juhe jooksevad sellegipoolest makki, mis siis et ainult valmidus.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas R36 »

Ehk proovida mingi teise makiga? Siis on kohe näha, eeldusel, et teisel makil pole toiteväljundeid diagnostika ja kiirusesignaali klemme samas kohas.

Pilt

GA - Gala, ehk kiiruse järgi muutuv helitugevus.
K-Bus - Andmeside.
Viimati muutis R36, 15 Mai 2012, 12:17, muudetud 3 korda kokku.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

militar
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 17 Jaan 2007, 17:20
Asukoht: Tapa

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas militar »

Oma masinal kadus ka püsikas ära ja selgus,et sam värk- kui parem suund sees siis töötab ka püsikas. Kas aitas siis kangi vahetusest?

dellu kirjutas:Kellegil siin foorumis oli sama teema, käis minu juures diagnostikas. Kui suund sees ei ole, siis jah käsk läbi ei tule. Arvatavasti on jah kangi sees kuskil kaabel puruks ja liigutades surub kinni ühenduse. Ma ei tea kas see teine murelaps on uut kangi proovinud. Homme õhtul võin veel uurida kes see oli, enne ei jõua, või siis lase ise otsingust läbi, kuski siin peab sama küsimus olema ja saad siis juba talle kirjutada.

audivana
Huviline
Postitusi: 2648
Liitunud: 08 Nov 2010, 09:18
Telefon: 56871880
Auto: Volkswagen Passat 1.9tdi 1999a, Audi A4 B6 1.9tdi
Asukoht: Elva
Tänatud: 2 korda

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas audivana »

Sama teema oli minulgi. Lintkaabel oli katki. Panin suund sees ringi kuni uue sain.

TeetPassat
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 25 Juul 2010, 12:50
Asukoht: Tallinn

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas TeetPassat »

audivana kirjutas:Sama teema oli minulgi. Lintkaabel oli katki. Panin suund sees ringi kuni uue sain.

ma mõtlesin ,et olin ainuke kes suund sees ringi sõitis :D

ivorturb12
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 22 Mär 2015, 19:52
Asukoht:
Tänatud: 2 korda

Re: Püsikiirusehoidja ei tööta

Lugemata postitus Postitas ivorturb12 »

Üks b5 passat tuli murega, et püsikas ei tööta. Sai kaabel järgi ühendatud ja veakoodiks ütleb, et vale kodeering. Hakkasin siis kodeeringut muutma, kuid ei salvesta uut koodi ära. 00004 praegu ja seda muuta ei lase, sisestan küll uue koodi ja kui ära hakkan salvestama, siis jääb ikkagi vana 00004 sisse. Mõtteid kellegil?

Vasta

Mine “Elektroonika”