Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool - alarmi must karbike

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Estland
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 10 Okt 2009, 09:47
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool - alarmi must karbike

Lugemata postitus Postitas Estland » 26 Apr 2014, 18:38

Mure on juba pikemat aega, sõiduaeg lihtsalt korraks kaob vool ära, sureb välja kuid saab kohe tagasi tööle panna.
Vahepeal mitupäeva vaikus ja samas mõnikord jebib päevas 4-5 korda...
Viimaselajal hakanud rohkem lollitama = sureb välja/ei võta starterit taha 2-3 min, võtit keerates kaovad spidolt kõik need tulukesed nagu oleks aku liiga tühi.
Täna siis sõites, kadus ainult korraks jõud ja spidol tahho viskas nulli, ning peale seda jõnksu kohe hakkas normaalselt edasi sõitma.
Boonus jama on veel see, et magnetklapile vahepeal tuleb vool peale ja vahepeal mitte.

Ehk mul on juhe korralikult koos, ehk leiab keegi targem siit mõne nn tüüpvea välja ? jutt segane.
Kurikuulus relee nr 109 on just äsja vahetatud.
Ise kahtlustasin veel nn.orig signa musta karbikest.
Viimati muutis Estland, 04 Mai 2014, 17:14, muudetud 2 korda kokku.

Siksaator
Huviline
Postitusi: 1040
Liitunud: 24 Nov 2009, 20:58
Auto: Borat
Asukoht: Lõuna-Eesti
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool

Lugemata postitus Postitas Siksaator » 26 Apr 2014, 19:12

Süüteluku põhi korras? :roll:

Estland
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 10 Okt 2009, 09:47
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool

Lugemata postitus Postitas Estland » 26 Apr 2014, 22:04

Siksaator kirjutas:Süüteluku põhi korras? :roll:
Mul selline tunne, et siin midagi kapitaalsemat kui süütelukupõhi... sai see ka vahetatud
muidu polnud hullu kui vahepeal korra välja suri, aga kui ristmikul pead ootama 2-3 minti ,et saaks jälle käima... see pole normaalne.

veakoodid sellised :
Pilt

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5296
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 66 korda

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool

Lugemata postitus Postitas J.Aru » 26 Apr 2014, 22:16

Akuklemmid ja ühendused korralikud? Mõtlen seda, et ehk ei saa akuga vahepeal korralikult ühendust ja sellest kõik see jama?

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7866
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 229 korda
Kontakt:

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool

Lugemata postitus Postitas R36 » 26 Apr 2014, 22:22

Siin mingi jama ajuga, sest internal checksum viga näitab.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Estland
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 10 Okt 2009, 09:47
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool

Lugemata postitus Postitas Estland » 26 Apr 2014, 22:30

J.Aru kirjutas:Akuklemmid ja ühendused korralikud? Mõtlen seda, et ehk ei saa akuga vahepeal korralikult ühendust ja sellest kõik see jama?
akuklemmid korralikud, ning ma saaks aru... kui aukudest sõites see oleks, vaid täiesti lampi ühtlaselt ja siledal teel on ka.

Estland
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 10 Okt 2009, 09:47
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool - alarmi must karbike

Lugemata postitus Postitas Estland » 04 Mai 2014, 17:38

Niiinii, hetkel järjest kindlab et tegu nn originaal alarmiga, kuna karbikesele koputades hakkas starter kohe vedama jälle.
väljasuremine ka arvatavasti karbikesega seotud, kuna karbilt ükskõik kumma pistiku välja tõmbad, kohe sureb välja.

Netist uurinud kõvasti, kuid kõik nn starteri blokeeringu disable juhendid on usa pillide omad vist, kuna seal kõigilf 8ne ja 6ne pistik, mul aga 12 ja 8 ning ühtegi jämedat juhet ei jookse sinna.

ehk keegi tunneb seda süsteemi paremini ja seletaks mulle ära, mis tegema pean seal ?

kevva
Veteran
Postitusi: 705
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:25
Auto: Golf Mk2 1.6TD '91 & Transporter 2,5TDI 03a. Transporter Kombi 2,5TDI 01a.
Asukoht: Lõunamaa
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool - alarmi must karbike

Lugemata postitus Postitas kevva » 04 Mai 2014, 17:45

Estland kirjutas:Niiinii, hetkel järjest kindlab et tegu nn originaal alarmiga, kuna karbikesele koputades hakkas starter kohe vedama jälle.
väljasuremine ka arvatavasti karbikesega seotud, kuna karbilt ükskõik kumma pistiku välja tõmbad, kohe sureb välja.

Netist uurinud kõvasti, kuid kõik nn starteri blokeeringu disable juhendid on usa pillide omad vist, kuna seal kõigilf 8ne ja 6ne pistik, mul aga 12 ja 8 ning ühtegi jämedat juhet ei jookse sinna.

ehk keegi tunneb seda süsteemi paremini ja seletaks mulle ära, mis tegema pean seal ?
Minukäest need originaalalarmi karbid kohe läinud. Paljudel olnud samasugune viga ja peale karbi vahetust kõik korras olnud.
Transportteenused! Treileri ning autoveokonna rent - 56950650

Estland
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 10 Okt 2009, 09:47
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool - alarmi must karbike

Lugemata postitus Postitas Estland » 04 Mai 2014, 18:40

ma eelistaksin juhendit kuidas nn. see karbike eemaldada, nii et auto sõitma jääks :)
kuna uus/kasutatud karbike pole usaldusväärne :P

ühest teisest teemast leidsin Dellu antud juhiseid, eks pean proovima kas mina pääsen nii kergelt :)

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool - alarmi must karbike

Lugemata postitus Postitas dellu » 06 Mai 2014, 08:25

Ma mäletan jah, et kuskil sai see kunagi kirja pandud. Mis aasta G3 sul on, sest originaalimmo tuli juba kuskil 1995 kandis ja TDI vist ka kuskil 1994, seega väike võimalus tõesti on, et sul see nn signage versioon.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Deemu
Huviline
Postitusi: 1403
Liitunud: 19 Aug 2009, 18:16
Skype: altzu007
Auto: Audi A4 TDI
Asukoht: Tartu,Jõgevamaa,Torma
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool - alarmi must karbike

Lugemata postitus Postitas Deemu » 06 Mai 2014, 08:37

Vahetasin ka hiljuti selle karbikese ära. Mul ketras starterit aga küttepumpa ei võtnud järgi. Tunnuseks ka veel see, et süüde sisse, siis tulukesed põlevad, aga nii kui sai paar mm võtit veel keeratud, siis kustusid tuled armatuuris ära :D

Minul maksis ta mäletamist mööda 7€ (kaasfoorumlase käest sain) ja muresid pole esinenud. (G3 2.0 85 kw).

Estland
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 10 Okt 2009, 09:47
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool - alarmi must karbike

Lugemata postitus Postitas Estland » 06 Mai 2014, 17:23

dellu kirjutas:
EDIT2: Ja see mõjutab tõesti starterit ka näiteks. Proovi 12 pistiku pruun/kollasele mass peale anda ja vaata kas starter tuleb taha süütelukust starterit keerates. Üks juhe läheb ka ajusse, seega ainult starter ei pruugi veel käivitumist tagaga. 8 pistikuga kollane/roheline peaks ka massi minema, see lülitab bensupumbareleed.
karp ise selline.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

käitub imelikult... vahepeal starterit andes tõmbab tuled kustu armatuurist.. nagu aku tühi ning
mõnikord lihtsalt ei võta starterit järele ... ning kui siis seda karbikest liigutada, siis mingihetk hakkab vedama starter.
Magnetklapile ka vool tuleb ja ei tule... nagu starterigagi.

Kui vähegi võimalik tahaks ma sellest karbist lahtisaada, kuid netist ei leidnud ühtegi skeemi just selle karbikese kohta.

lähen nüüd vaatan, kas pruun-kollasele massi andes teeb midagi teisiti :)

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5352
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 609 korda

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool - alarmi must karbike

Lugemata postitus Postitas jussike » 06 Mai 2014, 20:13

Kui koputades ja sakutades toimima hakkab/lakkab, siis on ju karbikeses mingi labane külmjoode. Kisu karp lahti ja jooda klemmid üle. Vaata ka kõik elektroonika komponentide joodised üle, nii mõnigi "raskem" detail võib aastate jooksul lahti vibreerida.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Estland
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 10 Okt 2009, 09:47
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool - alarmi must karbike

Lugemata postitus Postitas Estland » 07 Mai 2014, 16:28

Mu põhieesmärk on see jura minema saada oma autost, kuid kindlasti praegu joodan ära ,et normaalne sõitagi oleks. :)
pruun-kollasele juhtmele massi andes lasi starterit käiata :P
ehk oskab keegi veel öelda, mis juhtmetele veel massi või mida vaja... et saaksin selle jura minema visata vahelt.

Estland
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 10 Okt 2009, 09:47
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool - alarmi must karbike

Lugemata postitus Postitas Estland » 28 Juun 2014, 15:51

Probleemiks oligi see karbike, silmaga polnd midagi näha, ainult mikroskoobiall... nagu sugulane väitis..
10 Minutit ja korras, oli vaja joota :)

igaksjuhuks teadmiseks:
Pruun/kollasele juhtmele mass + parktuledelt vool viia magnetklapi valge/must juhtme külge , ning saab niisama ka sõita ilma karbita.

WildGolf
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 20 Nov 2012, 16:54
Auto: Golf III VR6
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool - alarmi must karbike

Lugemata postitus Postitas WildGolf » 28 Juun 2014, 16:21

Loodan et abi ka, nimelt...

Autoks on VW Golf III GTI-Edition 04.1994a ja 85kw
http://www.upload.ee/image/4109850/image.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Selline karp on mul tulede lüliti taga. Auto bensupump töötab mul juba aasta aega lisa massi peal aga tahaks ta ōieti toimima saada. Siit teemast lugesin et asi vōib olla tehase signas.

Igatahes pildilt näha siis seal sees on 2 releed. Väiksema pistiku poolne peaks panema ohutuled vilkuma aga mul see tööta. Väiksemas pistikus puudub nr6 juhe aga sellel on kōik klemmid olemas.
Teine relee mis sellel kōrval on ei tee midagi. Kui seda näpuga all hoida.

Auto signa muidu toimib. Mul ainult vōti, pulti pole.

Estland
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 10 Okt 2009, 09:47
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool - alarmi must karbike

Lugemata postitus Postitas Estland » 09 Juul 2014, 21:17

WildGolf kirjutas:Loodan et abi ka, nimelt...

Autoks on VW Golf III GTI-Edition 04.1994a ja 85kw
http://www.upload.ee/image/4109850/image.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Selline karp on mul tulede lüliti taga. Auto bensupump töötab mul juba aasta aega lisa massi peal aga tahaks ta ōieti toimima saada. Siit teemast lugesin et asi vōib olla tehase signas.

Igatahes pildilt näha siis seal sees on 2 releed. Väiksema pistiku poolne peaks panema ohutuled vilkuma aga mul see tööta. Väiksemas pistikus puudub nr6 juhe aga sellel on kōik klemmid olemas.
Teine relee mis sellel kōrval on ei tee midagi. Kui seda näpuga all hoida.

Auto signa muidu toimib. Mul ainult vōti, pulti pole.
kui lampi hakkas jamama, siis vii lihtsalt elektriku juurde algul karbike, vaatab mikroskoobi all kõik üle... silmaga ei pruugi näha. Suvel on raske foorumist abi saada ;)
Karbikeses on mul mitmel autol viga olnud... kerge jootmine ja asi klaar :)

WildGolf
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 20 Nov 2012, 16:54
Auto: Golf III VR6
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool - alarmi must karbike

Lugemata postitus Postitas WildGolf » 09 Juul 2014, 23:57

Kõige lihtsam vist jah esialgu enda oma üle vaadata

jaanomartin
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 16 Aug 2010, 21:53
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf 3 1.9 66kw- sõiduaeg kaob vool - alarmi must karbike

Lugemata postitus Postitas jaanomartin » 10 Nov 2014, 15:35

Suur tänu, mehed! Eriti Magnus.

Just täpselt see viga oli naise autol, 1.6 bens 96 Golf 3-l. Muidugi läks vea leidmise peale ligi aasta, sest viga ju kogu aeg ei ilmnenud, ikka siis kui naine autoga keset mõnda suurt ristmikku oli. Oi ma sain sõimata. Ükski meie kandi autoelektrikest ei võtnud jutulegi, parim pakumine oli, et tunnihinna alusel hakkab üks vana kõiki juhtmeid testeriga mõõtma. Omal käel jõudsin viga otsides nii kaugele, et sain aru, mis karbis probleem on, võtsin karbi lahti ja tuvastasin ära, missugune neist releedest näkku paneb. Vähehaaval hakkasin aru saama, et niisked ilmad teevad vea hullemaks, õigemini just see ära kuivamine pärast niisket ilma. Lõpuks oli viga nii sage, et enamasti ei läinud auto käima. Hakkasin uut musta karbikest otsima lammutustest, aga ei leidnud. Siis taipasin foorumisse vaadata.

Et veast nii lihtsalt jagu saab, sain alles siit foorumist teada. Võtsin karbikese lauale suurendusklaasi alla ja jootsin külmjooted üle. 15 minutit ja aasta aega kestnud kammajaa ongi läbi, kõik toimib.

NB! Ilma suurendusklaasita tõesti ei saa aru, et jooted on pragunenud.

Vasta

Mine “Elektroonika”