Bensu näidik?

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Kihlevere
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 18 Juul 2008, 17:12
Telefon: 58171382
Auto: Passat 1.9tdi
Asukoht: Tallinn

Bensu näidik?

Lugemata postitus Postitas Kihlevere »

masin siis endiselt passat 1.8T 98 ja mind huvitab mis valemeid see bensu näitur kasutab kui näitab palju bensu veel paagis on.
Lugu selline et kui paak ikka tühjaks põletada ja 15L peale kallata ega siis bensu tuli ära ei kustu. Ja üleüldsem kuidagi kahtlaselt näitab see värk palju paagis bensu on. KUi õhtul tulen sõitmast näitab et peaksin juba 10km tagasi teeääres olema aga hommikul näitab et on poole punase peal. No ja minuarust ebareaalne on sõita põleva bensutulega 180km. Või Hitlerwageni puhul see normaalne nähtus. Tegelt küsimus on ka veel selline et kas peaks hakkama mõtlema selle anduri vahetuse peale seal paagis(kuigi see jama on olnud niikaua kui ma seda masinat olen omanud.)

Kihlevere
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 18 Juul 2008, 17:12
Telefon: 58171382
Auto: Passat 1.9tdi
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Kihlevere »

pull lugu see et ta ei lähe mul miinustesse...läheb nulli ja siis seal ongi nullis. Mingit 100 krooni kaupa tankimist ei ole üldse mõtet teha....seieril ei teki mingeid emotsioone :D
alates 10L hakkab vaikselt liigutama...aga imevähe

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas woody »

Mul sellist sündroomi veel ei ole olnud, paned midagi sisse ja näitab ka seda midagit. Bora 2.0.
Aga eelmisel autol oli küll sündroom, seier miinustesse ja ka siis sai veel Tallinnast Rakverre sõidetud. Ja tankimisel pidid usaldama seda näitu, mis oli tankuril :smilegrin:, seier ei viitsinud täit tõtt rääkida. Siis oli viga tegelikult otsas olevas reostaadis. Passat 93 aasta oli eelmine pill siis.
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

jurka056
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 19 Okt 2005, 13:52
Auto: vw sharan 2,8 aut
Asukoht: Rakvere/Aseri

Lugemata postitus Postitas jurka056 »

Mul sharannil ka selline asi :( et kui mootor töötab näitab näiteks veerand paaki....ca 5km pärast järsku kukkub seier punase peale :( ja enam ei tõuse ka
volkswagen, das Auto :)

Jurmola
Huviline
Postitusi: 1493
Liitunud: 05 Juun 2007, 23:05
Auto: Golf 2
Asukoht: Tartu
Tänatud: 25 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Jurmola »

Kui teema läheb "minu bensiininäidiku eripärade peale" siis räägiks lügidalt ka enda autost. Minu passat syncro paak + 2.0 85kw Golf 3 pump/andurid ja golf 2 gti näidikute plokk annab kokku sellise koosluse, et lased paagi täis ~65L. siis näitab mulle 300km, et paak on silmeni täis, siis hakkab seier alles langema. Siis langeb suhteliselt kiirelt juba, ning kui seier jõuab punase alguse äärele, oled sa tankimisega suht hiljaks jäänud, mäest enam ülesse ei saa (bensiin põgeneb pumbaeest ära ilmselt :D ).
Et jah, suht tore on sellisena kõigile selgitada, et mul pole paak täis. Mina (ätt) odomeetri järgi paagiarvestaja :D

Kihlevere
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 18 Juul 2008, 17:12
Telefon: 58171382
Auto: Passat 1.9tdi
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Kihlevere »

et siis nagu aru saan siis see ongi HitlerWageni eripära. Näitab mingeid suvalisi asju. Eks ma siis jätkan ka odomeetri järgi sõitmist. Linnas kui tuli põlema hakkab umbes 120km ja maanteel kui rämedalt säästa olen suvel ka 200km maha uhanud.
selge siis. et sellele asjale nagu ravi olemas ei ole

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1950
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 35 korda

Lugemata postitus Postitas tobimarg »

Kui ta korras on siis selliseid eripärasid ei ole. Mul Golf III-l nöökis sama moodi. Võtsin paagist anduri korduvalt välja, nühkisin saastast puhtaks lahustiga, uurisin ja puurisin, kõik tundus omal kohal, aga ikka tööle ei hakanud. Ostsin foorumikasutajalt 75 krooniga uue andurisüsteemi ja kohe hakkas asi õigesti tööle. Kohe kuidagi meeldivam oli sõita kui võid kütusenäidikut usaldada, siis saab enamvähem kulu arvestada jne. Esiteks võta andur välja (15 min töö) ja vaata üle ja kui seal midagi teha ei anna siis osta romulast uus.

Mafeikin17
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 01 Mai 2007, 21:33
Asukoht: viljandi

Lugemata postitus Postitas Mafeikin17 »

Mul on ka imesüsteem :D golf 3-el gaasi põhja vajutad seier langeb kohe:D
järsult pidurdad lööb pool paaki kütet jälle
kohapeal seistes on õige näit nii kui liikuma hakkata siis kohe vajub punasepeale.
punasega saab ikka jubekaua sõita :D
aga ära tüütab see värk küll.
kunagi sai täispaak viljandis pandud kurguni täis.
sõitsin tallinasse ca 200 km läks oli paak kurguni täis ikka veel.
tagasisõites oli 10 liitri piiripeal . veits veider värk.

rat_013
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 14 Mär 2007, 18:36
Skype: rat@pesake.com
Auto: a6 3.0q
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas rat_013 »

Audidel on sama jama, keegi väitis olevat mingi mitme-anduri teema et loksuva vedeliku kogust võimalikult täpselt mõõta. Aga tundub et see asi ei toimi eriti :D Ma ei usalda ammu enam alumist otsa lõpuni sõitakui tuli põlema läheb on esimene asi bentsukasse, sest ma ei tea kunagi kas see on ülemises või alumises asendis punasesse jõudmine -- kui ta on ülemises asendis punasesse jõudmine siis on oht et mingite km pärast kukub alumisse asendisse ja seal on puhas null :D Korra ma olen niimoodi töökaaslase bena järgi saatnud, ei vedand omiku tööle välja ... :lol:

LastResort
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 29 Apr 2009, 14:21
Auto: VW Caravelle Syncro 2.4 D 57kw
Asukoht: Jõhvi

Lugemata postitus Postitas LastResort »

Mul põhimõtteliselt sama jama ... Autoks on siis Jetta 1.8 bensiin .. Ma näiteks ei saa öelda millal mul paaks saab tyhjaks .. juba mitu korda teeääres olnud, kuna bensu taseme näidik jääb alati kusagile punase poole peale.. näitab justkui oleks mingi 5-10 liitrit sees..

reigo130
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 13 Dets 2007, 16:26
Asukoht: nuuskur88@hotmail.com

Lugemata postitus Postitas reigo130 »

Nimelt autoks siis 2.0 85 kw mootoriga vento ja bensunäidik on kah natuke imelik, paak täis panna, siis osuti päris ülesse nagu ei tõuse, paar osuti paksust jääb "täis paagist" puudu, kas viga peaks olema näidikus endas või siis tõesti paagis olevas anduris?

[Muudetud: 4-2-2010 Karl][/rquote]

Kas sa oled kindel, et paak sa TÄIESTI täis või jäi sinna loogiline õhuvahe ka? Kui lõpp hästi vaikselt niristada, siis saab paak rohkem täis.
säästad või saastad?

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Lugemata postitus Postitas GTI »

Volkaril saab ilusti anduri paagist koos pumbasahtiga kätte ja näpu vahel ära proovida kuidas liigutamine kellale armatuuris mõjub, tavaliselt on valesti tagasipandud (kas viltu- pump koos anduriga peab olema täpselt kindlas asendis, selleks on isegi vastavad märgid olemas) või vigastatud anduri teema. On ka juhuseid kus plastpaak on deformeerunud ja seetõttu andur ei tööta korralikult, kas jääb kinni või on viltu. Enda senistel autodel siiani kõik töötavad korralikult, ainuke omapära et täispaagist pooleni kukub näidik kiiremini kui poolest 0-i (näitab mittelineaarselt), seda siis läbisõidu järgi hinnates.

[Muudetud: 6-2-2010 GTI]
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Kihlevere
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 18 Juul 2008, 17:12
Telefon: 58171382
Auto: Passat 1.9tdi
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Kihlevere »

Väike täiendus veel. Tegin avastuse nii kogemata. Seieri järgi oli paagis mitte midagi. Eemaldasin korraks (noh nii paariks minutiks olude sunnil) aku juhtmed ja siis tagasi pannes näitas seier juba peaaegu usutavalt :D
kas siis see seier ise viskab hoopis segast?

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn

Lugemata postitus Postitas daff »

Mul ka kui Passatil (B4 94 1.8 55 kW) paak täis lasta, nagu reigo130-l, siis jääb paar seieri laiust puudu sellest, et seier täis paaki näitaks. Lisaks kui on seier nullis, siis saab veel ikka 5-7 liitri eest sõita. Bena tulukest muidugi ei ole. Häiriv on minu jaoks natuke see, et kui maanteel sõita järjest, siis alguses võib-olla seier natukese langeb, siis mingi hetk jääb sisuliselt paigale ja ei lange enam, kui siis auto välja suretada ja uuesti tööle panna, siis näitab eelnevast paigalseisu kohast palju vähem, seda muidugi eeldusel, et ma olen sõitnud vahepeal. Ja kui väiksemate kogustega tankida kütust, siis kütuseseier on pessimistlik ja nii palju kui tankur näitas seieri arvates üldjuhul juurde ei tulnud.

Gee60
Huviline
Postitusi: 351
Liitunud: 12 Apr 2005, 20:19
Telefon: 555 3 444 3
Auto: B5.5 ja A6C5 ja Kollane Leon
Asukoht: Raplamaa

Lugemata postitus Postitas Gee60 »

mul passatil ühekorra dislanäidik villast pand. seisin autoga hoovis. panin käima ja seier kõikus poole ja veerandi vahel. panin auto seisma ja uuesti tööle: ilusti pool paaki ja ei kõigu.
aga ma olen põleva tulega 150km max sõitnud. rohkem ei julge.

Tanel
Veteran
Postitusi: 896
Liitunud: 19 Dets 2008, 19:47
Telefon: 56902793
Auto: '88 JETTA
Asukoht: Hellfield
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Tanel »

Nagu Jurmola kommenteeris, et "minu bensunöidiku eripärad".... ma olen suht julgelt ikka jälginud bensunäidikut ja siiani pole võssa näidanud ka, kuigi aastast '88 see aparaat. Veits saab alla "0 - seisu" siiski sõita, aga alati ühtemoodi.

Ükskord unustasin peale kooli tankida, kodus näitas punase ala alumisse serva :D Isa muutus murelikuks ja pani järgmine hommik kanistriga bensiini kaasa mulle. Ütlesin siis talle, et noh, Türile saab tühja paagiga ka (35km, pluss hommikune soojendamine 15min suure külmaga). Jõudsin kenasti kooli ette, nagu plaanisin. Peale tunde panin auto käima ja 1 minuti pärast suri janusse :lol:

Ehk siis jah - uuemate masinate kohta ma ei tea öelda midagi, aga G2/Jetta puhul peab tasemeandurit kontrollima, kui aiateibaid näitab, sest kui kõik korras, siis peaks ikka õige näit ka olema.
"kunagi arvasin et Rako normulks vend a nüüd tuleb välja et selline lamelli enn et ohohohohhhoooo." -tito

109ase
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 24 Juun 2006, 18:40
Auto: VW VENTO 92a 66kw 1.8CL
Asukoht: Tallinn 53851228

Lugemata postitus Postitas 109ase »

Oma ventol sama pull.
Aga peale viimast jama vaatasin järgi
Pakassis on põhja peal 3 kruviga kaas see maha siis tuli pistiklahti võtta voolikud lõigasin läbi ja panin hiljem klamprid.
Siis on ümatgune kaas see tuleb keerates maha siis pane käsi sisse suru sellele pesle ja keera ja ongi käes (muidugi mitte nii lihtsalt kui kirjutasin aga enam vähem)
SIIS on näha seda pensu andurit mis näitab paakis olevat taset
Minul oli ära kulunud see joon või riba mille peal see jookseb ja esimene osa KULUNUD
ENNE KUI SÜÜTET PUUTUD PANE VOOLIKUD KINNI !!! Pesin ental nägu penaga kui pistiku ühendasin:lol:
ok segane värk aga saate vast aru.

Zan123
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 20 Juul 2008, 14:28
Auto: Golf III 85kW
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Lugemata postitus Postitas Zan123 »

Olen kh täheldanud, et mõni kord langeb nagu ulmeliselt see näidik ja teinekord jälle mitte. Aga üldjoontes on ikka usaldusväärne olnud, ükskord on bena otsa saanud, aga siis oli näidik kh juba punases alas:)

kaido.e
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 11 Veebr 2010, 20:39
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas kaido.e »

Keegi teab palju sharan 70L paaki diislit tankida annab ( õhku välja lastes ) ? :)
Lisa nipid/trikid oodatud :lol:

hunt54
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 08 Veebr 2007, 13:26
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas hunt54 »

kaido.e kirjutas:Keegi teab palju sharan 70L paaki diislit tankida annab ( õhku välja lastes ) ? :)
Lisa nipid/trikid oodatud :lol:
no 80-85 läheb sisse küll

flinstone
Huviline
Postitusi: 661
Liitunud: 05 Okt 2008, 20:27
Telefon: 55651454
Auto: Audi a4 1.9 TDI Quattro
Asukoht: PÄRNU

Lugemata postitus Postitas flinstone »

Kütusenäidik kütusenäidikuks.Eks igalühel ole see omamoodi nuhtlus.Mul näiteks Kui täiesti "nulli" kukub, saab sõita mingi 60km vabalt veel:D Kui paaki tankida umbes 15l siis tõuseb see seier Häääästi väheke üle punase:)

spirt
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 05 Jaan 2010, 20:16
Asukoht:

Re: Bensu näidik?

Lugemata postitus Postitas spirt »

92a. disla passatil saab küte otsa kui seier punase kriipsu keskele jõuab.
odomeetri järgi sõita on alati kindlam.. ja küttekulu kah teada..
mingit tulukest ei ole aga paaril korral olen tühjaks sõitnud, kuid seier samas kohas.
aga kui närvid korras on siis võib ju "aurude pealt sõita. mingi 4-5 km rahulikult kuni pensukas ette jääb

vendluts
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:11
Asukoht: Raplamaa

Re: Bensu näidik?

Lugemata postitus Postitas vendluts »

mul viskab ka passatil 95a vahetevahel näidiku nulli .
viga selles et neis bensupaagi rõhuklappides vist kondens sees ja külma ilmaga ta ei tööta.(kinni külmand)
paagi korki maha keerates on bensupaak vaakumis ja rõhu normaliseerudes näitab taas õieti.
nüüd sõidan siis külmal ajal paagi korki sutsu irvakile jättes.
soojal ajal siukest probleemi ei esine.

nemmu
Huviline
Postitusi: 78
Liitunud: 31 Jaan 2009, 14:16
Auto: vw caravelle vw jetta mk1 83a
Asukoht: ida virumaa

Re: Bensu näidik?

Lugemata postitus Postitas nemmu »

mul bussil on nii et kui seier näitab punast siis saab veel rahulikult 100km sõita ning kui tangid paagi servani täis saad 300 rahulikult ennem sõita kui seier kuhugi liikuma hakkab
tel 56705278

Gee60
Huviline
Postitusi: 351
Liitunud: 12 Apr 2005, 20:19
Telefon: 555 3 444 3
Auto: B5.5 ja A6C5 ja Kollane Leon
Asukoht: Raplamaa

Re: Bensu näidik?

Lugemata postitus Postitas Gee60 »

Olen ka valetava bensunäidiku ohver nüüd. seier paneb seinast seina olenemata olukorrast ja ilmast. vahel põhja, vahel nulli, vahel kuskil keskel nillib. ei teagi mis peale hakata.

Vasta

Mine “Elektroonika”