GOLF 3 TDI hommikuti käivitub vaevaga, LUKKU

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Suletud
OlenKohal
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 14 Veebr 2010, 16:54
Auto: VW Sharan 2007
Asukoht:

GOLF 3 TDI hommikuti käivitub vaevaga, LUKKU

Lugemata postitus Postitas OlenKohal »

Ets sis viga selles, et hommikul peab päris palju käiama et käima läheks. Eelsüütetuli läheb põlema.. ootan kuni kustub ja nii tavaliselt 3 korda järjest lasen ja siis üritan käivitada aga ei midagi käian ja käian.. ja kuna sai ostetud uus aku, siis minuarust lõpuks tänu akule läheb käima.. Hiljem kui autol mootor soe, siis päeva jooksul enam probleeme pole, poolest pöördest läheb käima..
Veel vahest hakkab vilkuma eelsüüte tuli, aga siis vajutan korra pidurile ja see kadunud.

Ette tänades.
Viimati muutis OlenKohal, 02 Jaan 2011, 17:51, muudetud 1 kord kokku.

freeser
Huviline
Postitusi: 1328
Liitunud: 03 Sept 2007, 22:24
Telefon: 5176554
Auto: Audi a4 1,9TDi Quattro VW Golf I Cabri turbo
Asukoht: Pärnu

Re: GOLF 3 TDI hommikuti käivitub vaevaga

Lugemata postitus Postitas freeser »

Minul asi paksus õlis(mille ära vahetan lähiajal) mistõttu asi käima ei taha minna eriti hästi. Kuni külmadeni läks poolest pöördest. Kütus samamoodi kui suvine sis ei taha eriti hästi minna :) Aga eelsüüte küünlaid kontrollind ka oled, et ikka toimivad?

OlenKohal
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 14 Veebr 2010, 16:54
Auto: VW Sharan 2007
Asukoht:

Re: GOLF 3 TDI hommikuti käivitub vaevaga

Lugemata postitus Postitas OlenKohal »

freeser kirjutas:Minul asi paksus õlis(mille ära vahetan lähiajal) mistõttu asi käima ei taha minna eriti hästi. Kuni külmadeni läks poolest pöördest. Kütus samamoodi kui suvine sis ei taha eriti hästi minna :) Aga eelsüüte küünlaid kontrollind ka oled, et ikka toimivad?

Küünlad põhimõtteliselt uued.

jawarider2
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 04 Sept 2008, 16:20
Asukoht: tallinn

Re: GOLF 3 TDI hommikuti käivitub vaevaga

Lugemata postitus Postitas jawarider2 »

no mul on ka vahepeal selline asi ette tulnud et eelsüütetuli jääb põlema ja ei kustu ära ja ega käima ka ei lähe...aga õnneks oli minu viga lihtne...nimelt mul millegipärast vahepeal ei tule magnetklapile vool peale...sai siis eraldi toide selleks puhuks veetud sigaretisüütajast...panin juhtme sigaretisõõtajasse ja kohe käis..siis kui käima läks tõmbasid juhtme sigaretisüütajast välja ja jäi käima....aga jah see on kummaline et ta lõpuks sul ikka käima kargab auto...mul ei läinud.

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1948
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 35 korda

Re: GOLF 3 TDI hommikuti käivitub vaevaga

Lugemata postitus Postitas tobimarg »

Tüüpilised vead, mille võiks järiest välistada: õhk süsteemis sees, süüde hiline, küünlad tegelikult ikkagi ei tööta (eelsüüte tuli ei anna erilist infot küünalde töötamise kohta). Kui ütled, et aku on hea siis kõigi eelnimetatu korrasolekul peab TDI käima minema.

OlenKohal
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 14 Veebr 2010, 16:54
Auto: VW Sharan 2007
Asukoht:

Re: GOLF 3 TDI hommikuti käivitub vaevaga

Lugemata postitus Postitas OlenKohal »

tobimarg kirjutas:Tüüpilised vead, mille võiks järiest välistada: õhk süsteemis sees, süüde hiline, küünlad tegelikult ikkagi ei tööta (eelsüüte tuli ei anna erilist infot küünalde töötamise kohta). Kui ütled, et aku on hea siis kõigi eelnimetatu korrasolekul peab TDI käima minema.
Lasin elektrikul üle vaadata ja ütles et praktiliselt uued küünlad. Oli aastake tagasi 2001a. passat. sellel tegin alati samamoodi, lasin eelsüüte küünlal kustuda mingi 3-4 korda ja siis läks kohe tööle. Nüüd Golfiga käia ja käia, kuigi võiks
kohe tööle minna..

Kas eelsüüte relees ei või viga olla, kuskilt teistest postitustest lugesin välja?
Viimati muutis OlenKohal, 25 Dets 2010, 00:56, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Siim
Huviline
Postitusi: 2488
Liitunud: 11 Juul 2009, 11:00
Auto: A6 C7 BiTDI, b6 TDI
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 4 korda

Re: GOLF 3 TDI hommikuti käivitub vaevaga

Lugemata postitus Postitas Siim »

OlenKohal kirjutas:
tobimarg kirjutas:Tüüpilised vead, mille võiks järiest välistada: õhk süsteemis sees, süüde hiline, küünlad tegelikult ikkagi ei tööta (eelsüüte tuli ei anna erilist infot küünalde töötamise kohta). Kui ütled, et aku on hea siis kõigi eelnimetatu korrasolekul peab TDI käima minema.
Lasin elektrikul üle vaadata ja ütles et praktiliselt uued küünlad. Oli aastake tagasi 2001a. passat. sellel tegin alati samamoodi, lasin eelsüüte küünlal kustuda mingi 3-4 korda ja siis läks kohe tööle. Nüüd Golfiga käia ja käia, kuigi võiks
kohe tööle minna..

Kas eelsüüte relees ei või viga olla, kuskilt teistest postitustest lugesin välja?
Eelsüüte relee võib küll olla, aga kas vool ikka küünaldeni jõuab? Olgu nad kasvõi tutikad, aga kui vool ei jõua küünaldeni siis ei lähegi käima hästi. :lol:

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1948
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 35 korda

Re: GOLF 3 TDI hommikuti käivitub vaevaga

Lugemata postitus Postitas tobimarg »

Just millalgi kontrollisin ühe foorumikasutaja küünlaid- olid ka head korras takistuse järgi aga kasu neist polnud kuna piipudesse vool ei jõudnud. Süüte panime paike aga ilma küünaldeta on kõvemate miinuskraadidega ikka väga piin autot käivitada.

Raimo182
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 11 Mär 2008, 14:46
Auto: VW Passat (87), VW Caravelle (86)
Asukoht: Pärnu/Viljandi

Re: GOLF 3 TDI hommikuti käivitub vaevaga

Lugemata postitus Postitas Raimo182 »

Kas nende küünaldega pole ka mitte nii, et kui neid järjest põletada, siis ühel hetkel nad lihtsalt põelvad ära. Küünal on mõeldud ikka üheks korraks võibolla väga külmaga 2. aga kui sa igal korral lased tal põleda 3 korda, siis nad lihtsalt põlevad läbi. Ja kui sa räägid, et juba aasta vanad, siis ma kahtlustaks ikkagi küünlaid. Keera välja ja kontrolli. Samuti on mul olnud juhus, kus keerasin küünla välja ja nägin, et suht pikad veel, aga hiljem kontrollima hakates selgus, et punaseks ei läinudki.
Vanakool

cartrive
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Okt 2009, 20:34
Auto: Passat b5 Tdi/ BMW 330 xd/G3 VR6
Asukoht: Setomaa/ Tartu

Re: GOLF 3 TDI hommikuti käivitub vaevaga

Lugemata postitus Postitas cartrive »

Soovitan veel sellist asja vaadata kui piipudesse vool ei jõua ,siis on üks kaitse läbi põlenud mis asub kaitsmekarbi peal üksik. vist oli 30A suur kaitse. Mul oli sama asi kõik skeemid väljas ja ajasin järge milles võiks asi olla ja siis lõpuks jõudsime kaitsmekohani kus ei olnud kaitet olekmaski. Panime kaitsme pessa ja vool tuli ka piipudele.
Võrrimees.

OlenKohal
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 14 Veebr 2010, 16:54
Auto: VW Sharan 2007
Asukoht:

Re: GOLF 3 TDI hommikuti käivitub vaevaga

Lugemata postitus Postitas OlenKohal »

cartrive kirjutas:Soovitan veel sellist asja vaadata kui piipudesse vool ei jõua ,siis on üks kaitse läbi põlenud mis asub kaitsmekarbi peal üksik. vist oli 30A suur kaitse. Mul oli sama asi kõik skeemid väljas ja ajasin järge milles võiks asi olla ja siis lõpuks jõudsime kaitsmekohani kus ei olnud kaitet olekmaski. Panime kaitsme pessa ja vool tuli ka piipudele.
Kaitse oli läbi!-- Aitähh.
Nüüd käivutub poolelt pöördelt..
Tänud kõigile.

Teema lukku.

diselist
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 26 Mär 2007, 19:31
Asukoht: paide kant

Re: GOLF 3 TDI hommikuti käivitub vaevaga

Lugemata postitus Postitas diselist »

Raimo182 kirjutas:Kas nende küünaldega pole ka mitte nii, et kui neid järjest põletada, siis ühel hetkel nad lihtsalt põelvad ära. Küünal on mõeldud ikka üheks korraks võibolla väga külmaga 2. aga kui sa igal korral lased tal põleda 3 korda, siis nad lihtsalt põlevad läbi. Ja kui sa räägid, et juba aasta vanad, siis ma kahtlustaks ikkagi küünlaid. Keera välja ja kontrolli. Samuti on mul olnud juhus, kus keerasin küünla välja ja nägin, et suht pikad veel, aga hiljem kontrollima hakates selgus, et punaseks ei läinudki.
Küünlad suht pikad veel.......?? ei saa aru ,nii pikad kui paned nii pikad nad on.:)

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: GOLF 3 TDI hommikuti käivitub vaevaga

Lugemata postitus Postitas copilot »

diselist kirjutas:
Raimo182 kirjutas:Kas nende küünaldega pole ka mitte nii, et kui neid järjest põletada, siis ühel hetkel nad lihtsalt põelvad ära. Küünal on mõeldud ikka üheks korraks võibolla väga külmaga 2. aga kui sa igal korral lased tal põleda 3 korda, siis nad lihtsalt põlevad läbi. Ja kui sa räägid, et juba aasta vanad, siis ma kahtlustaks ikkagi küünlaid. Keera välja ja kontrolli. Samuti on mul olnud juhus, kus keerasin küünla välja ja nägin, et suht pikad veel, aga hiljem kontrollima hakates selgus, et punaseks ei läinudki.
Küünlad suht pikad veel.......?? ei saa aru ,nii pikad kui paned nii pikad nad on.:)
:lol: komöödia....küllap oli tegu säraküünaldega. :wink:

aga ok, sry OT pärast. lihtsalt uuel aastal hea selliseid mõtteid lugeda.
Diesel Power KEEPS ME GOING

OlenKohal
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 14 Veebr 2010, 16:54
Auto: VW Sharan 2007
Asukoht:

Re: GOLF 3 TDI hommikuti käivitub vaevaga, LUKKU

Lugemata postitus Postitas OlenKohal »

Tuli arutuseks veel kus se kaitse täpsemalt siis asub.. seal samas all kus teised katsmed asuvad, aga lahti tuleb teha veel see plastik mis seal ümber on ja sealt alt peaks älja tulema selline suuremat sorti kaitse.. ise pole lahti teinud, nii seletas mulle elektrik. Loodan et saite midagi aru.

Suletud

Mine “Diislid”