Rehvide mürasummutus

Do It Yourself, ehk siis tee ise ja õpeta teisi.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Kasutaja avatar
renxx9
Huviline
Postitusi: 78
Liitunud: 14 Mär 2013, 12:57
Auto: Skoda Octavia IV
Asukoht: Pealinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 7 korda

Rehvide mürasummutus

Lugemata postitus Postitas renxx9 »

Lihtsalt katsetasin, aga kuna kogu hooaega veel kulgenud ei ole, siis soovitada ei julge..

Passat B8 sedaan. Räägin siinkohal pigem mürast.
Eelmisel suvel oli all 16" NOKIAN ELINE 2 AA. Müra oli korralik ja seda küll vähem, sga siiski ka peale seda, kui auto oli pigimattide ja muu müramattidega vaiksemaks tehtud (uksed, kapotiluuk, esitiivad, tagatiivad, kogu pagass, pagassi luuk, kõik rattakoopad, kõik logarid, taga istme alune pind). Sügisel läks alla 17" Hankooki Pike RS2 nael. Müra sai kordades juurde igal teekattel.
Nüüd kevade saabudes otsustasin leiutada jalgratast ja mis kõige hullem, selle ise ka valmis teha. Kuna olen siit lugenud igasugu hirmujutte Passati 19" rehvimüra kohta ja väiksem velg minumeelest sellele autole ei sobi, siis otsustasin ikkagi katsetada.
Soovisin 19" Michelin Pilot Sport 4 rehve ja sinna sisse kleepisin ise müramatid. Pmst mõned firmad pakuvad ka juba summutusega rehve, kuid minu valikus selliseid polnud.
Kõigepealt hankisin NoorTehnikust tavalised 30mm paksused munaresti kujulised mürasummutusmatid.
https://www.noortehnik.ee/munarestikuju ... rjal-30mm/
Kuna matid on 60cm laiad ja 1m pikad, siis otsustasin lõigata 15cm laiused ribad ja need rehvidesse kleepisingi. 19"rehvi sisemine ümbermõõt on umbes 2 meetrit. Seega sain ühest matist neli riba ja kuna iga rehvi sisse läks kaks sellist riba, siis sai kahe ostetud matiga hakkama.
Kõige hullem töö oli rehvi seest selle silikooni laadse talgimoodi moodustise eemaldamine, et mati liim ikka kleepuks. Kasutasin selle eemaldamiseks nõudepesu käsna karedat poolt, silikooni eemaldit ja breakecleanerit. Matid sai korralikult kinni.
Tulemus on super! Üli vaikne võrreldes 16" eelmise aasta Nokianidega. Kummaline, et auke ja kaevuluuke ei pane ka enam tähelegi.
Ainus miinus on see, et hetkel pole teada kuidas see mati enda liim suvel kuumaga pikemaajalise seismisega reageerib. Sõiduaeg hoiab kinni tsentrifugaaljõud, aga just pikem seismine võiks tekitada muret. Igaljuhul hetkel on emotsioonid laes ja probleemidega tegelen kui need käes on ja kui üldse tekivadki.

Pilt

Kuna kuuma ilma pole veel olnud ja ei oska öelda hetkel kuidas selline kombo kestab, siis esialgu seda kellegile soovitada ei julgeks.
Aga mina olen rahul :)

Pilt
Viimati muutis HawkHill, 07 Apr 2021, 02:17, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Rehvide - õigekiri
"Kõik, mida rahaga saab joonde ajada, on odavalt saadud."
Erich Maria Remarque

Sellel teemal on 41 vastust

Vastuste nägemiseks peate olema registreeritud liige ja sisse logitud.


Registreeru Logi sisse
 
Vasta

Mine “DIY”