Kas tagaklaasisoojendus ei peaks ise v?lja l?lituma?

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
janar103
Huviline
Postitusi: 255
Liitunud: 26 Mär 2007, 10:28
Asukoht:

Kas tagaklaasisoojendus ei peaks ise v?lja l?lituma?

Lugemata postitus Postitas janar103 »

Etterutates olgu ?eldud, et otsingut kasutades k?simusele vastust ei leidnud.
Tagaklaasisoojendus t??tab ilusti. Klaas l?heb udust puhtaks, aga v?lja ei l?lita ennast. Samas, peeglisoojendused ei t??ta, kuigi peaksid samaaegselt t??le minema. On need kaks asja omavahel kuidagi seotud?

T?nud ette!

Garfield
Huviline
Postitusi: 306
Liitunud: 17 Juun 2004, 13:43
Auto: (oli) Golf IV TDI 2003
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Garfield »

Algselt postitas: janar103
Etterutates olgu ?eldud, et otsingut kasutades k?simusele vastust ei leidnud.
Tagaklaasisoojendus t??tab ilusti. Klaas l?heb udust puhtaks, aga v?lja ei l?lita ennast. Samas, peeglisoojendused ei t??ta, kuigi peaksid samaaegselt t??le minema. On need kaks asja omavahel kuidagi seotud?
T?nud ette!
Uuematel VW (n?iteks 2005 aasta Golf Plus) on peeglisoojendus hoopis peeglite reguleerimise nupu all. Tagaaknasoojendus n?iteks minu autol ei l?lita ka ise ennast v?lja (G4).

txx
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 12 Mai 2006, 09:53
Asukoht: Tallinn/Vanalinn/Lasnamägi

Lugemata postitus Postitas txx »

Kui peeglid soojaks ei l?he ja tagaklaas on sisse l?litatud, siis ?ks peegliklaasidest kutu, v?hemalt nii on minu auto puhul (G4).

uss
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 01 Apr 2006, 17:08
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas uss »

Passatil (98 aasta) on peegli- ja tagaklaasi soojendus ?he nupu all, aga et ka peegli soojendus t??taks, siis peab peegli reguleerimise nupp olema neutraalses asendis. L?ksin ka ise sellega alt. Kord reguleerisin k?rvalistuja peeglit ja kuramus peegli soojendus enam ei t??ta. Siis avastasin puht juhuslikult, et reguleerimise nuppu tagais ei keeranud. Proovi, ?kki sama viga

ivar80
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 16 Aug 2004, 13:08
Asukoht: Pärnu

Lugemata postitus Postitas ivar80 »

Peeglisoojendused t??tavad koguaeg, kui peeglite p??ramise kang on keskmises asendis. Tagaklaasisoojendus l?litatakse sisse eraldi keskkonsoolist. V?lja see ennast ise ei l?lita jah. Minu kunagisel vanal nissanil oli see v?ljal?litamine automaatne ning algul oli p?ris harjumatu, et passatil seda ise peab tegema.

EDIT: Lisasin ka elektriskeemi millelt on n?ha, et tagaklaasisoojendus k?ib otse l?bi keskkonsooli l?liti.

[Muudetud: 10-10-2007 ivar80]

janar103
Huviline
Postitusi: 255
Liitunud: 26 Mär 2007, 10:28
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas janar103 »

T?nud vastajatele veelkord!
Proovin soovitused l?bi teha, ?kki m?jub. T?na tundsin peeglisoojendustest eriti puudust!

vosa
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 04 Apr 2007, 20:10
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas vosa »

Kahtlen ikkagi kas minu isendil ( 97.a. Passat) ikka on peeglitel soojendused. Reguleerimise nupumehanismil neutraalne asent puudub, on ainult L ja R ja vastavad nooled liikumissuunale.
Tagumine klaas l?ks puhtaks nobedalt aaga peeglid mitte. Ja kaitsmeplokis on samuti kirjade j?rgi nr 9 kaitse kuhu ei tule isegi klemme.

Ka mina tundsin t?na hommikul peeglisoojendusest puudust.

Tnud kui kellelgi on asjakohast tarka infot kosta teema kohta .

txx
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 12 Mai 2006, 09:53
Asukoht: Tallinn/Vanalinn/Lasnamägi

Lugemata postitus Postitas txx »

Algselt postitas: vosa
Kahtlen ikkagi kas minu isendil ( 97.a. Passat) ikka on peeglitel soojendused. Reguleerimise nupumehanismil neutraalne asent puudub, on ainult L ja R ja vastavad nooled liikumissuunale.
Tagumine klaas l?ks puhtaks nobedalt aaga peeglid mitte. Ja kaitsmeplokis on samuti kirjade j?rgi nr 9 kaitse kuhu ei tule isegi klemme.

Ka mina tundsin t?na hommikul peeglisoojendusest puudust.

Tnud kui kellelgi on asjakohast tarka infot kosta teema kohta .


Kui peeglid on el.regulleeritavad siis on neil ka soojendus.
M??da peegelklaaside takistus ?ra peaks olema sinna 200 oomi kanti. Kui n?itab kummalgi klaasil ?le 1000 oomi, siis soojendus sellel klaasil kaputt ja seet?ttu ei soojene ka teine peegel. Kontrolli kumb l?bi on ja anna teada, mul peaks paar tki ?le olema passati omasid.

vosa
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 04 Apr 2007, 20:10
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas vosa »

Teema j?tkuks: Kuidas peekliklaasi k?tte saaada ? Niipalju suutsin piiluda n??d et ikkagi juhtmed peegliklaasi k?lge l?hevad ja soojendus peab olema , aga ei t??ta:P

txx
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 12 Mai 2006, 09:53
Asukoht: Tallinn/Vanalinn/Lasnamägi

Lugemata postitus Postitas txx »

Algselt postitas: vosa
Teema j?tkuks: Kuidas peekliklaasi k?tte saaada ? Niipalju suutsin piiluda n??d et ikkagi juhtmed peegliklaasi k?lge l?hevad ja soojendus peab olema , aga ei t??ta:P
Minul tuli pealmine plastmasskate ?lesse t?mmates suht lihtsalt ?ra.

vosa
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 04 Apr 2007, 20:10
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas vosa »

ok klaasi sain k?tte aaga tester raibe ei t??ta :D patarei t?hi .


txx t?nud info eest . ex n?is mis saama hakkab.

tiitk
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 24 Okt 2006, 16:30
Asukoht: Viljandi

Lugemata postitus Postitas tiitk »

Algselt postitas: txx
Kui peeglid on el.regulleeritavad siis on neil ka soojendus.
M??da peegelklaaside takistus ?ra peaks olema sinna 200 oomi kanti. Kui n?itab kummalgi klaasil ?le 1000 oomi, siis soojendus sellel klaasil kaputt ja seet?ttu ei soojene ka teine peegel. Kontrolli kumb l?bi on ja anna teada, mul peaks paar tki ?le olema passati omasid.
Kui takistus on 200 oomi, siis v?imsus 12 V pinge korral P=I*U=U*U/R=144/200=0,7 W
T??tava peeglisoojenduse takistus v?iks olla suurusj?rgus 10-20 oomi.
Peeglid on ?hendatud paralleelselt, seega ?he mittet??tamine ei m?juta teist.

Skeem- http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Volksw ... S/8323.pdf

Teine skeem http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Volksw ... S/8345.pdf
n?itab, et peegli reguleerimisl?liti asendist s?ltub ainult juhi peeglisoojendus, kunde pool t??tab sellest s?ltumata.

[Muudetud: 15-10-2007 tiitk]

vosa
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 04 Apr 2007, 20:10
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas vosa »

No uurisin ka testriga asja, takistused sii olid ikka suuured kas 400 ja 600 kopikatega. M??detud sai ka voolu,kui taga klaasisoojendus sees siis ka peegliklaasideni voool olemas aint ei k?ta .
S?braga j?udsime ka j?reldusele et takistus peaks ikka 10 - 20 oom i ringis olema . (k?ttekeha pole ju spiraalis vaid ruudustik, v?i ma eksin)
Nii et korras k?ttega peegliklaase vaja :)

phaetonist
Huviline
Postitusi: 240
Liitunud: 11 Dets 2005, 17:11
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas phaetonist »

peegliklaasi soojendus elementide takistus(korras peeglil) ca 4-10 oomi

kui see taksitus ikkagi on suurem kui eelmainitud 20 oomi siis on alust arvata et asi on hakkamas ?htale minema

[Muudetud: 21-10-2007 phaetonist]

ivar80
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 16 Aug 2004, 13:08
Asukoht: Pärnu

Lugemata postitus Postitas ivar80 »

Paistab ,et B5 passatil on n?iteks 97a ja 00a soojenduste elektriskeemid t?iesti erinevad. Huvitav miks siis nii. V?ib-olla seotud varustustasemega kuidagi.

Vasta

Mine “Elektroonika”