Spidomeeter ei tööta

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Kasutaja avatar
MarioC
Huviline
Postitusi: 169
Liitunud: 26 Jaan 2009, 23:58
Auto: Volkswagen Corrado 16v, Subaru Impreza 94' STI
Asukoht: Tartu

Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas MarioC »

Tere. Eile siis lakkas spidomeeter töötamast. Seier tõmbles tükk aega ja väsis siis üldse ära. Samuti ei loe odomeeter . Autoks on VW Corrado, oskab keegi nõu anda mida kontrollida?

keits
Huviline
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Sept 2009, 22:04
Asukoht: jõgeva

Lugemata postitus Postitas keits »

Kui sul on trossiga spidomeeter siis võis tross puru minna...
Aga kui elektrooniline spidomeeter... siis Spidomeetri andur võis lõpetada töö.. või siis anduri ühendusklemmid lahti/oksüdeerunud...
Nokitsedes saab asja ;)

Mafeikin17
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 01 Mai 2007, 21:33
Asukoht: viljandi

Lugemata postitus Postitas Mafeikin17 »

no siis on tegemist elektroonilise anduriga
arvatavasti käigukasti peal olev andur kas on juhe katki või on andur ise perses

wax
Huviline
Postitusi: 105
Liitunud: 13 Okt 2005, 11:09
Asukoht: Tln
Kontakt:

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas wax »

Ei hakanud uut teemat tegema.
Mul selline värk, et spidomeeter töötab, aga odomeeter mitte. Järelikult elektrooniline, mitte trossisüsteem, ja kas nad on tõesti erinevate andurite taga? (Või lõpetas hoopis "kell" töölepingu? Kui tõenäoline see on?)

Mafeikin17
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 01 Mai 2007, 21:33
Asukoht: viljandi

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas Mafeikin17 »

Kellaga pole kokkupuutunud kuid juhe läks mul katki siis lõpetas spidokas küll töö
aga ehk tahokal on eraldi andur

golfv5
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 28 Mär 2009, 10:02
Asukoht:

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas golfv5 »

Mul selline probleem et spidomeeter töötab, aga odomeeter juurde ei loe kilomeetreid...MFA loeb :? trossiga spido muidu

pppp
Veteran
Postitusi: 2245
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 67 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas pppp »

Võta näidikuplokk lahti ja uuri järgi, kuskohas odomeetri ajamis (mehaaniline) viga on.

Jurmola
Huviline
Postitusi: 1493
Liitunud: 05 Juun 2007, 23:05
Auto: Golf 2
Asukoht: Tartu
Tänatud: 25 korda
Kontakt:

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas Jurmola »

Tõstan vana teema, kuna endal probleem selline: Ei tööta spidomeeter. Vahetasin trosi jaa keerutasin seda kui oli spidokal küljes, töötas. Kast on passati 4wd oma. Trossi vahetades tuli kastist välja mingi must julla, kuhu see trossi ots sisse läks(mitte eriti ilusti) ning peal oli nagu söödud vint. ots meenutas ära murdund otsa. On kastis mingi vigastus, või olen mina lammas ja ei saa spidot tööle?

Teine probleem. Sai vahetatud mootor ja juhtmestik, nüüd ei tööta tahomeeter. Kellade plokk on golf 2 ja 1 pistikuga. mootori juhtmestik 2E.

Urmas

cartrive
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Okt 2009, 20:34
Auto: Passat b5 Tdi/ BMW 330 xd/G3 VR6
Asukoht: Setomaa/ Tartu

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas cartrive »

Sama siin ei hakka ka uut teemat tegema. Autol siis elektrooniline spidokas. Võtsin spido anduri maha ja kontrollisin ajami üle aga see on korras ja pistik oli ka kooras ei olnud ära oksüdeerunud. Juba jõudsin uue anduri ka sebida endale (loll pea on rahakoti nuhtuls...:S:D) Et anduri viga ka ei saa olla. Spidoplokki sai ka tesit proovitud aga selle häda ka ei ole. Asi juhtus nii et ajasin paar päeva tagasi auto garaazi soojenema ja tegin seal natu remonti ja õhtul välja ajades spidokas enam ei töötanud enam. AUTOKS ON G3 TDI

Tänades cartrive.
Viimati muutis cartrive, 05 Dets 2010, 12:23, muudetud 1 kord kokku.
Võrrimees.

mansikka
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Sept 2010, 16:08
Telefon: 56315136
Auto: VW Golf2 1,6
Asukoht: Järvamaa

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas mansikka »

Ei hakka ka uut teemat tegema.
Autoks on VW Golf 2 ja spidomeetriks on see trossiga variant. Arvatavasti on tross spidomeetri tagant lihtsalt lahti tulnud. Küsimus ongi siis selles, et kuidas täpsemalt ma selle trossi kinni tagasi saan panna ja kaua see aega võtab umbes? Kas selleks tuleb tõesti armatuur maha võtta, et nagu eest ära? Jään ootama targemate nõuandeid.

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 1 kord

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas --keit-- »

mansikka kirjutas:Ei hakka ka uut teemat tegema.
Autoks on VW Golf 2 ja spidomeetriks on see trossiga variant. Arvatavasti on tross spidomeetri tagant lihtsalt lahti tulnud. Küsimus ongi siis selles, et kuidas täpsemalt ma selle trossi kinni tagasi saan panna ja kaua see aega võtab umbes? Kas selleks tuleb tõesti armatuur maha võtta, et nagu eest ära? Jään ootama targemate nõuandeid.
Ei tule armatuur ära võtta, ainult see nn raam mis spidoploki ees, võta kõik nupud küljest jne ning siis leiad kindlasti ka kõik kruvid üles millega kinnitub see raam ning kõik muu tuleb tegevuse käigus. Tross kinnitub lükateks spido külge ehk siis eraldi nn haak on seal mis jääb kinni. Kui spido ka lahti keerad, vast 2 kurviga, siis peaksid pääsema vahele.
Lihtsam tegutseda kui rooli ka eest ära keerad. See lihtne.

Derthin
Huviline
Postitusi: 110
Liitunud: 02 Mär 2007, 10:08
Auto: VW Passat B5 1.9TDI 81kw, Skoda Octavia 1,4 TSI G-Tec
Asukoht: võru
Tänanud: 2 korda

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas Derthin »

Mul on ka sarnane jama (G2 trossiga), st spidokas ja odokas ei tööta võtsin kellaploki eest ja proovisin kas tross pöörleb, ei pöörlenud. Proovisin käigukasti küljest seda trossi lahti saada aga ei õnnestunud. Ilmselt on kuskil käigukasti sees see trossi ots murdunud, kuidas seda kasti küljest lahti saada? On seal mingi eriline nipp või toores jõud aitab?
Sööda hunti kuidas tahad, karu oma on ikka suurem!

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 1 kord

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas --keit-- »

Derthin kirjutas:Mul on ka sarnane jama (G2 trossiga), st spidokas ja odokas ei tööta võtsin kellaploki eest ja proovisin kas tross pöörleb, ei pöörlenud. Proovisin käigukasti küljest seda trossi lahti saada aga ei õnnestunud. Ilmselt on kuskil käigukasti sees see trossi ots murdunud, kuidas seda kasti küljest lahti saada? On seal mingi eriline nipp või toores jõud aitab?
Kas alt kasti pealt keerasid ühe poldi lahti mis hoiab trossi nn kaugus?

Derthin
Huviline
Postitusi: 110
Liitunud: 02 Mär 2007, 10:08
Auto: VW Passat B5 1.9TDI 81kw, Skoda Octavia 1,4 TSI G-Tec
Asukoht: võru
Tänanud: 2 korda

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas Derthin »

Vot seda poldiasja ma pole veel eriti uurida jõudnud, aga võtan kätte ja vaatan.
Sööda hunti kuidas tahad, karu oma on ikka suurem!

Derthin
Huviline
Postitusi: 110
Liitunud: 02 Mär 2007, 10:08
Auto: VW Passat B5 1.9TDI 81kw, Skoda Octavia 1,4 TSI G-Tec
Asukoht: võru
Tänanud: 2 korda

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas Derthin »

Vaatasin küll pealtpoolt ja altpoolt aga ühtegi polti ei tuvastanud. Äkki saaks selle poldi aukoha kohta pisut täpsem olla?!
Sööda hunti kuidas tahad, karu oma on ikka suurem!

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 1 kord

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas --keit-- »

Derthin kirjutas:Vaatasin küll pealtpoolt ja altpoolt aga ühtegi polti ei tuvastanud. Äkki saaks selle poldi aukoha kohta pisut täpsem olla?!
Kui kapotialt käigukasti vaadata siis peaks olema suht näha kuhu tross jookseb, kuni jõuab kastini, siis sealt selline vaade vast:
http://static.golfgtiguides.co.uk/image ... earbox.png" onclick="window.open(this.href);return false;

Jurmola
Huviline
Postitusi: 1493
Liitunud: 05 Juun 2007, 23:05
Auto: Golf 2
Asukoht: Tartu
Tänatud: 25 korda
Kontakt:

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas Jurmola »

Osadel pole kuuskantpolt vaid suur ristpea kruvi otsaga "polt".

Derthin
Huviline
Postitusi: 110
Liitunud: 02 Mär 2007, 10:08
Auto: VW Passat B5 1.9TDI 81kw, Skoda Octavia 1,4 TSI G-Tec
Asukoht: võru
Tänanud: 2 korda

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas Derthin »

Tuvastasin sarnase koha kasti peal kus kunagi on olnud see polt, nüüd ainult auk. Kangutasin selle kummilutu ka ära ja nähtavalt tuli plekist hülss millest spidoka tross läbi jookseb. Kuidas seda hülssi kätte saab, kas lihtsalt kruvikaga ääre alt kangutades või on mingi nipp sellel?!
Sööda hunti kuidas tahad, karu oma on ikka suurem!

jeen
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 20 Dets 2011, 17:57
Auto: Volkswagen Golf II 90'
Asukoht:

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas jeen »

Tere,

Mul on vist spidomeetri tross katki ja uue teema algatamine tundus veidi vale.
Kuna olen täielik autovõhik siis kas keegi teab kust leida uut trossi ja kus neid vahetatakse? Ja kas see on mingi megakallis töö?
Käisin Forss'is ja neil olid otsas ja öeldi et ei toodeta ka enam :/
Auto ise on Golf II gti (90') mis oli kunagi Syncro.

Appi :?
Viimati muutis jeen, 20 Dets 2011, 18:09, muudetud 1 kord kokku.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas GTI »

jeen kirjutas:Tere,
Mul on vist spidomeetri tross katki ja uue teema algatamine tundus veidi vale.
Kuna olen täielik autovõhik siis kas keegi teab kust leida uut trossi ja kus neid vahetatakse? Ja kas see on mingi megakallis töö?
Käisin Forss'is ja neil olid otsas ja öeldi et ei toodeta ka enam :/
Auto ise on Golf II gti (90') mis oli kunagi Syncro.
Appi :?
Kui Forss vaatas trossi algsete auto andmete järgi (või kuidas mõista et auto oli syncro? Kas k.kast on originaal või vahetatud?), siis arvatavasti syncro -teema tõttu trossi ei saagi enam tellida (või ma eksin?). Räägi autost lähemalt, kuna mõiste ''Golf II gti (90') mis oli kunagi Syncro'' on suht segane. Vea selgitamiseks tuleks vana tross maha võtta ja veenduda, et see on ikka puruks, muidu ostad mõttetuid osi kokku, mida kellelgi pole vaja. :)
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

jeen
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 20 Dets 2011, 17:57
Auto: Volkswagen Golf II 90'
Asukoht:

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas jeen »

tänud kiire vastuse eest..
Auto oli Golf 2 syncro aga kuna käigukast ütles üles eelmise omaniku käies siis pandi sinna diisli käigukast(kolf 2 muidugi) ja kaotati kõik tema syncro võlud koos vastavate juppidega.
Seda ütlesin ma ka siis kui läksin Forssi juppi otsima.
Kuna mul endal kahjuks üldse ei ole aega, et autost seda trossi kätte saada siis äkki oskaksite soovitada kohta kus teadjad ja mitte naha-üle-kõrvade-tõmbajad kutid seda teeksid? Autol esineb ka muid väikevigu ja oleks väga hea meel kui keegi aus sellega tegeleda viitsiks, et mu neljarattaline sõps jälle jonksu saada.

romeoD

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas romeoD »

Kindel, et katki? Endal oli kunagi juhus, et oli spidoploki kyljest lahti-....või siis käigukasti kyljest see polt lahti tulnud, mis teda paigal hoiab. Pigem võib käigukasti kyljest lahti olla, kuna kast vahetatud.

jeen
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 20 Dets 2011, 17:57
Auto: Volkswagen Golf II 90'
Asukoht:

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas jeen »

Leidisn ühe hea töökoja.. järgmine aasta alguses saan aja siis kontrollin üle:)

Tänud nõuannete eest!
Viimati muutis jeen, 22 Dets 2011, 13:15, muudetud 1 kord kokku.

raidotal
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 23 Mai 2009, 10:03
Telefon: 56204368
Auto: Golf 2 1.6,Golf 2 1.6d x2,Golf 2 1.3,Golf 3 1.8,Audi 80b3 x6,Audi 80b4 x 12assat b3 1.9td,Passat b4 1.9tdi x4,Vento 1.9td, passat b5 1.9tdi x3,audi a4 1.9tdi,bmw 725tds,audi 100 2.4d,peugeot 306xm 1.4,mazda mx3 1.8,
Asukoht: Tõrva

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas raidotal »

Tere.
Esineb selline probleem,et külmalt ei tööta spidokas ja tahhokas.Auto soojaks läheb,siis hakkavad nad tööle.
Kus tal need andurid käigukasti küljes asuvad?Äkki keegi saaks lisada mingi pildi,kus neid näha oleks.
Autoks golf 3GT 1993a
Tänud!
Ära usalda naisi ega pidureid!

romeoD

Re: Spidomeeter ei tööta

Lugemata postitus Postitas romeoD »

Kasti kyljes 2 andurit. 1 on tagurpidisõidu tule andur, 2 juhtmega, ning teine ongi see kiiruse andur.. Kui mälu ei peta, siis kolme juhtmega. Kapoti lahti teed ja käigukasti peale vaatad, peaksid nägema.

Vasta

Mine “Elektroonika”