Golf 3 GTI käivitumise probleem

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
mihkel170
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 16 Okt 2009, 10:40
Asukoht:

Golf 3 GTI käivitumise probleem

Lugemata postitus Postitas mihkel170 »

Tere,

Mure siis selline, et mingi aeg tagasi tekkis käivitamisega probleeme vahel. Kui süütevõtit keerata, siis armatuuris tuled põlema ei läinud ja käias lihtsalt starterit. Mitmeid kordi nii proovides läks süüde sisse ja masin käima ikkagi. Nüüd täna õhtul juhtus selline asi, et auto sai seisma jäetud ja uuesti käivitades läks küll süüde sisse (armatuuris tuled põlema), aga midagi ei juhtunud edasi keerates. Ei andnud starterit ega midagi. Ainuke variant on kasutada mägistarterit või käima lükata ja siis toimib ilusti, aga seisma jättes sama lugu. Milles probleem võiks olla? Nii palju kui ise olen uurinud, siis tundub et süüteluku põhi otsad andnud!? Kas võib asi selles olla ja siis kust Tartus oleks võimalik laupäeval uut süüteluku põhja hankida ja kas vahetamine keeruline? Või on asi hoopis milleski muus?

Tänud ette juba abistavate postituste eest!

ValgeKotkas
Huviline
Postitusi: 263
Liitunud: 11 Mai 2011, 19:13
Auto: Golf 3
Asukoht: Tallinn

Re: Golf 3 GTI käivitumise probleem

Lugemata postitus Postitas ValgeKotkas »

Mina uuriks kõigepealt süüteluku skeemi (kui Golfil pole see süüteluku enda peal kirjas, mis on mis) kuskilt netist ning kontrolliks multimeetriga, kas võtit keerates ahel ei sulgu või nii.
Golfi süütelukku puhastada-taastada ei anna?

Mul juhtus kord lampi nii, et võtit keerates tuled põlesid, kuid starter käima ei läinud. Mõtlesin ja mõtlesin, kuidas koju saan kuni märkasin, et starteri pealt oli maha tulnud 12v signaali (? kuidas seda nimetatakse ametlikult?) pistik. Vaevalt, et sinul midagi sellist, kuid ... :D

mihkel170
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 16 Okt 2009, 10:40
Asukoht:

Re: Golf 3 GTI käivitumise probleem

Lugemata postitus Postitas mihkel170 »

Nii kuna omast arust teadjad mehed olid kindlad, et asi süüteluku põhjas, siis sai see ära vahetatud. Aga olukord ikka sama mis eile, ehk siis auto ei käivitu. Nüüd pakuti, et starteri harjad kulunud vms kuna võtit starteri asendisse keerates lähevad armatuuris olevad tuled hästi vähekene heledamaks. See pidi tähendama starteri probleeme. Öeldi veel et starterile koputades võib auto ka käima minna, aga ka seda ei juhtu. Et siis peaks ostma nüüd starteri remondikomplekti ja mõnel spetsialistil lasta starterit remontida või on veel midagi muud proovida enne seda? Ja süütelukus asi olla ei tohiks, tundub täiesti toimiv olevat.

kauamangiv
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 31 Aug 2009, 12:52
Telefon: 56871066
Auto: 2000a passat b5 1.9tdi 4motion
Asukoht: Pärnu

Re: Golf 3 GTI käivitumise probleem

Lugemata postitus Postitas kauamangiv »

kui isegi tõmberelee ei toimeta, siis lihtsalt harjades ei saa asi olla, seal võib olla veel ankru viga vms, ma nokiks starteri maha ja prooviks otse akupealt nt, või siis kui starter peal prooviks starilt kohe otsekäivitada, kui see ka ei toimeta on starteril remonti vaja.

TaaviS
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 21 Juun 2009, 20:31
Auto: VW Golf II 2.0 2E
Asukoht:
Kontakt:

Re: Golf 3 GTI käivitumise probleem

Lugemata postitus Postitas TaaviS »

Samas võid ju proovida starterile otse voolu peale anda, siis on selge, kas viga on starteris või mitte.

mihkel170
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 16 Okt 2009, 10:40
Asukoht:

Re: Golf 3 GTI käivitumise probleem

Lugemata postitus Postitas mihkel170 »

Kuna ei ole eriline auto spetsialist ega ka elektrik, siis mismoodi otse voolu peale anda on võimalik üldse või siis starterilt otse käivitada (need vist samad asjad)?

ValgeKotkas
Huviline
Postitusi: 263
Liitunud: 11 Mai 2011, 19:13
Auto: Golf 3
Asukoht: Tallinn

Re: Golf 3 GTI käivitumise probleem

Lugemata postitus Postitas ValgeKotkas »

Ma ju rääkisin, et kontrolli, mis mõttega niisama raha vastu autot loopida. :D
Starteril on üks polt, kuhu näiteks minul on külge pandud otse paks juhe akult. Seal kõrval peaks olema pistik, millest mina ennist rääkisin. Viimane peakski olema see solenoid, kuhu juhtmega 12v ahela kinnipanemiseks anda :)
Pilt Minul näeb selline välja. Pistikut on näha.

Ära unusta, et käik peab väljas olema ;)

Vaata kas teeb vähemalt plõks plõks, või hakkab kohe starter ringi käima. Vahel olen pidanud vanade tojoota starteritega kordi plõksutama enne kui ringi ajama hakkas.
Viimati muutis ValgeKotkas, 04 Juun 2011, 17:41, muudetud 4 korda kokku.

Vasta

Mine “Elektroonika”