Kõrgsurvepumba tihendid.

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas .coZy »

1.9 TDI, 66kw, 90hp, AHU , 1999a
Mure kütuse lekkimisega. Sai täna asja lähemalt kaetud ja ilmnes, et lekib pihustitesse mineva "osa" alt - pumba rihmaratta poolt vaadates vasakult.
Kuna mootori töö ei lonka, arvan, et survepool ei leki.
Mulle kui ülimale võhikule diislite asjanduses, tundub, et loogiline koht on solenoidklapi rõngastihendid.
Pildil siis nr 18. Tihendid nr20 ja 19
Pilt
Lootuses, et siin on inimesi kes pumpadega sinapeal, küsin : kas nende rõngaste vahetus oleks koduste vahenditega võimalik (ilma pumpa maha võtmata)
...kas see lekkekoht on üldse loogiline ( kordan veel - olen võhik ja tean, et "näe !!! see on pump " ;) ) ?
...kas arvan õigesti, et tolle solenoidklapi sisse/välja sikutamine pole eriline kunst ? Kui välja arvata, et too reo ei ole nähtav pumba pealtpoolt.
Mis veel.... äkki kirjutate mõne nõuande ;)

Kuna elan ikka päris maal, siis lähimasse diislitega tegelevasse töökotta on ~ 50 km. Viia auto sinna, järgmine päev järele minna... ei
sobi nagu hästi . Eriti, kui viga tundub suhteliselt tühine ja omal mõni mutrivõti käes püsib.

Ette tänades !

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas .coZy »

Vaadates seda kino-sarja http://www.youtube.com/watch?v=VR44Stvc ... re=related[/video]
pani mind kergelt mõmisema...kui aus olla.
Miskipärast tolle advance solenoidi lekkimine ei tundu enam nii loogiline. ( kr.t , no ei näe sinna alla ju )
Aga ülikõva manual youtubi üles aetud.
Kas ma seda ikka väga ise teha tahan .. ;) aga pole sugugi võimatu, et võtan ette kogu tolle tihendite vahetuse.
Küll vag-com'i kah pärast leiab.

Samas. Kui mul lekib tõepoolest too pumbapea tihend, kas siis ei peaks seisuajal too kah tilkuma ja õhku asemele sikutama ?
..võib-olla on leke suhteliselt väike ja tekib survega alles ? Käimise ajal tuleb ca tilk sekundis, sooja mootoriga rohkem.
Sellepärast imestan, et käima läheb sara poolest pöördest nagu diisel ikka.

1 küsimus kah :D
Kas seesugune topic on ülimalt rumalate killast ?? Või tõsised diislihundid pesitsevad ainult välismaistel tdi lehtedel ? :D hihi
Võib-olla lihtkodaniku teadmatus annab meie maa harvadele diislitöökodadele võimaluse
tollesama ca 20 euri tihendikomplekti vahetuse eest võimaluse küsida ulmesummasid ja märkida tööajaks 4,5 tundi.
...või mis ma kah tean.

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Su väide raha küsimise kohta võib isegi tõsi olla. Kui sa alla ei näe pumbal, kuidas siis nii täpselt seda tihendit kahtlustad? Äkki aitaks väike peegel alla piiluda?

[ Postitus tehtud Android'i kaudu ] Pilt

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas .coZy »

Eks see tolle tihendi süüdistamine kuulub ikka minu mitu korda märgitud võhiklikkuse hulka.
Peegel ja lamp on asjad millega ma esimesel võimalusel lähen luurele.
Seda video-sarja vaadates hakkas minu kahtlus tolle solenoidi tihendi suhtes vankuma. Ja 2 tihendit seal on, mis lekkida annavad.
Pihusti-torude/kinnituste lekkimist oleks näha, neid 2 ülejäänut mitte... vähemalt mitte ilma peeglita/kaamerata (kasutan tööjuures vahest
ligipääsmatute kohtade tarvis telefoni filmimiseks/pildi tegemiseks)
Ja eks tellin homme tihendikomplekiti ära. Näis siis mida sealt vaja läheb .

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Ausaltöelda on ka mul hakanud kahtlus tekkima kas Eestist ongi üldse võimalik leida korralikke diislispetse. Pigem tundub, et enamus tegelevad udujutu ajamisega ja huupi osade vahetamisega. Seda kinnitavad ka mitmed foorumi teemad, kuigi mõned tunduvad siin asja jagavat. Ja kahjuks ei jäägi muud üle kui proovida ise asju lahendada...

[ Postitus tehtud Android'i kaudu ] Pilt

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas .coZy »

Pisike update.
Sai tellitud hommikul Boshi tihendikomplekt - 9.90€
Igaks petteks leppisin ka kokku asjapulkade juures
vahetusaja - khmmm 200€ öeldi mulle . No jah siis ;)
Homme saab tihendid , ülehomme ehk järgmine update. Loodan, et pisaratevaba :) hihi

[ Postitus tehtud iPhone'i kaudu ] Pilt

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas .coZy »

Ülehomme saabus varem ;)
Niiet, how hard can it be, tsiteerides Jeremy Clarksoni.
Vajalik mant... torx nr30, kuuskant nr5, kolmnurkne-spetspadrun (aka pehme padrun nr7), 17 mm leht, 13mm silmus, miski üliterava otsaga konks,
voolik (parem vaakumpump), teip, määre, kindad, mootori pesuks vahend + hambahari (võib ka ilma patareideta ;) ), puhast paberit
Pilt
Üritasin teha ühes eelmises postis pandud videosarja järgi.
Pmt sobis, kui välja arvata passati kitsam ruum majandamiseks.
Oleks pidanud pöörama rohkem tähelepanu väljendile "u dont wanna use cheap tool for opening torx 30" :)
Juhtus nii
Pilt
...ja veel 2x sama asi :D Kõlasid üpris kanged sõnad väikse venna suust ;)
Pärast kolmada torx-i kahe poldi otsa puruks keeramist, sai laenutatud tiba kvaliteetsem.
Ja üsna peagi..
Pilt
..sai uus pumbapea tihend oma kohale.
Mille juures pean mainima - kui videos tüüp juhtis mitu korda tähelepanu sellele, et lastes tihendi välja võtmiseks
vajaliku vahe sisse - on pea vägagi stabiilne, siis minul tudises see ikka eriti hoolega. ca 3-4 mm (arvatud, ei näinud seda õnneks)
pead oli veel korpuses ja pump max survealla keeratud.

Kui nüüd see torxide puruks keeramine välja jätta, siis nende põhiliste lekkijate tihendite vahetus kodus on kökimöki.
...noh selg on kange küll, oleks pidanud jalgealla augu kaevama :D

Kokkupanek kulges probleemideta. Peale esimest käivitust andis pump kõvasti rohkem kütet peale kui vaja - paar korda kaant kolkida ja
sai palju parem. Eks tolle viimase milligrammi ajan arvuti abil paika.

Kes leiavad siit inspiratsiooni, siis paar koodi Teile juppide tarvis:
2-467-010-003 Boschi tihendikomplekt. ca 9-10 eurot
0-986-612-605 kolmekandiline pumba spets-võti, 1 poldi tarvis. 28 eurot. Saab ka odava/pehme nr7 padruniga, kasutades põhitööriista - haamrit ;)
Ja paar nõuannet, mida videos pole:
isegi kui Sul on korralik torx30, oleks poldipea huvides võtit keeramise ajal tugevamini suruda poldile pähe, kui käega jõuab.
Mina kasutasin 8x20 lattraua juppi, toetuspinnaks miski huiobina, mille külge käib mootori plastik-kate.
Peegel võiks 3..4 korda väiksem olla kui mul seal pildil - B5 pole ruumi ca 100mm diameetriga peegliga seal laiata. Eriti tubli oleks hambaarsti röövida,
tollel on pisike peegel.

Jõudu jaksu, kes viitsib ette võtta ;)

Edit: see tihendikomplekt siis ALH, 1Z, AHU mootori pumpadele. Sry, läks meelest täpsustada.
Kes otsib, see leiab ka lehe kust järnev screenshot pärit. Viide siis minu allikale (kus õpetatakse G3-le võõrast pumpa areteama )
Pilt
Viimati muutis .coZy, 19 Okt 2011, 17:19, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

Väga tubli töö igatahes ja jupp raha ka taskus alles. Hea, et odava Torxiga veel nii läks. Halvemal juhul võib see murdumisel nii kinni jääda, et pärast on tükk tegemist jupi kättesaamisega poldi peast.

cooler
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 22 Juun 2006, 20:48
Auto: Impreza STI
Asukoht: Pärnu mk. / Tallinn

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas cooler »

Kus kohast tihendikomplekti ostsite? :)

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas .coZy »

cooler kirjutas:Kus kohast tihendikomplekti ostsite? :)
Hoi!
Suvalisest autopoest tellisin.
Leidsin ka http://www.autoosad.ee/ , kui valida Boschi kataloog http://www.bosch-automotive-catalog.com ... ation=true
Tore lühikesepidine link sattus :D hihi

lilleke3
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 31 Jaan 2011, 15:00
Asukoht:

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas lilleke3 »

Kas keegi vahepeal sama töö kodus "põlve otsas" ära teinud? Homme tõttan poodi ja proovin ka endal ära teha. Hiljem kirjutan, kuidas läks. Ei näe nagu mõtet kellegile 160€ anda, et too mu pumpa remondiks.

ylbik
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 24 Jaan 2007, 17:22
Auto: 2.5 TDI
Asukoht:

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas ylbik »

lilleke3 kirjutas:Kas keegi vahepeal sama töö kodus "põlve otsas" ära teinud? Homme tõttan poodi ja proovin ka endal ära teha. Hiljem kirjutan, kuidas läks. Ei näe nagu mõtet kellegile 160€ anda, et too mu pumpa remondiks.
Ise endal hambaid ka parandad?
Ei ole ju mõtet hambaarstile maksta kui saab ise tehtud :D

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2587
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas t6nis3 »

Kuidagi kahetine arusaamine on mõnel ,kes küsib nõu. (Lilleke3, ,,kodus põlve otsas,, ) ja kohe homme hakkan tegutsema.(kõrgsurve pumba tihendite vahetusest ju jutt).

lilleke3
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 31 Jaan 2011, 15:00
Asukoht:

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas lilleke3 »

Autoks siis Passat b5 3b 1.9tdi 66kw 1998a
Tihendikomplekti koodi AHU mootorile 2-467-010-003
Viimati muutis lilleke3, 25 Juun 2016, 02:32, muudetud 3 korda kokku.

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2587
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas t6nis3 »

lilleke3. Omad erialast teadmist,kuid mida siit said? Ainult video vaatamisest? Jäägu see sinu teadmiseks.

lilleke3
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 31 Jaan 2011, 15:00
Asukoht:

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas lilleke3 »

Siit sain varuosa koodi ja kellegi, kes sama tee läbi teinud. Lihtsalt ei tasu kohe maksma hakata kui endal riistad käes püsivad. Kui ei julge või ei taha ise teha pole ju hullu maksta.
Ja paar nõuannet, mida videos pole:
isegi kui Sul on korralik torx30, oleks poldipea huvides võtit keeramise ajal tugevamini suruda poldile pähe, kui käega jõuab.
Mina kasutasin 8x20 lattraua juppi, toetuspinnaks miski huiobina, mille külge käib mootori plastik-kate.
Peegel võiks 3..4 korda väiksem olla kui mul seal pildil - B5 pole ruumi ca 100mm diameetriga peegliga seal laiata. Eriti tubli oleks hambaarsti röövida,
tollel on pisike peegel.
Et milles nüüd probleem? Nagu peks ju mõistlik olema? ma ei saanud su mõttekäigust aru, et ma ei tohi kodus oma autot remontida või mis?

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas .coZy »

lilleke3 kirjutas:
Et milles nüüd probleem? Nagu peks ju mõistlik olema? ma ei saanud su mõttekäigust aru, et ma ei tohi kodus oma autot remontida või mis?
Dont feed the troll ;)

Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 637
Liitunud: 22 Juul 2013, 19:30
Auto: Seat Ateca Xcellence 4drive
Asukoht: Tallinn, Õismäe

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas Riivo »

t6nis3 kirjutas:Kuidagi kahetine arusaamine on mõnel ,kes küsib nõu. (Lilleke3, ,,kodus põlve otsas,, ) ja kohe homme hakkan tegutsema.(kõrgsurve pumba tihendite vahetusest ju jutt).
ylbik kirjutas:
lilleke3 kirjutas:Kas keegi vahepeal sama töö kodus "põlve otsas" ära teinud? Homme tõttan poodi ja proovin ka endal ära teha. Hiljem kirjutan, kuidas läks. Ei näe nagu mõtet kellegile 160€ anda, et too mu pumpa remondiks.
Ise endal hambaid ka parandad?
Ei ole ju mõtet hambaarstile maksta kui saab ise tehtud :D
Need viiulid on igas teemas kääksunud veidralt...põhjuseid on mitmeid ehk...vbl naine ei anna või ei saa ise hakkama...looduse poolt pöial keset peopesa või siis niisama hapu õlu sattus Maximast viimase palgaraha eest...

5+ selliste meeste eest kes veidi uurivad ja saavad ka omade jõududega keeruliste protsessidega hakkama. Vingujad võiksid Delfit rikastada pigem.
Viimati muutis Riivo, 31 Dets 2013, 23:20, muudetud 1 kord kokku.

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2587
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas t6nis3 »

Moderaatorid,lugege kasutaja Riivo teksti. Tehke järeldus. Oli siis tehniline vastus?. Kas mõnitas? Mõnitan jah ,kasutaja Ri ON omasooihar. Järjekordne foorumi risustus minu poolt. Kell on. 03. Tööle lähen kl. 06,30. Seega vastus täiesti kainelt.(autoga sõidan).

ylbik
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 24 Jaan 2007, 17:22
Auto: 2.5 TDI
Asukoht:

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas ylbik »

Riivo kirjutas:
t6nis3 kirjutas:Kuidagi kahetine arusaamine on mõnel ,kes küsib nõu. (Lilleke3, ,,kodus põlve otsas,, ) ja kohe homme hakkan tegutsema.(kõrgsurve pumba tihendite vahetusest ju jutt).
ylbik kirjutas:
lilleke3 kirjutas:Kas keegi vahepeal sama töö kodus "põlve otsas" ära teinud? Homme tõttan poodi ja proovin ka endal ära teha. Hiljem kirjutan, kuidas läks. Ei näe nagu mõtet kellegile 160€ anda, et too mu pumpa remondiks.
Ise endal hambaid ka parandad?
Ei ole ju mõtet hambaarstile maksta kui saab ise tehtud :D
Need viiulid on igas teemas kääksunud veidralt...põhjuseid on mitmeid ehk...vbl naine ei anna või ei saa ise hakkama...looduse poolt pöial keset peopesa või siis niisama hapu õlu sattus Maximast viimase palgaraha eest...

5+ selliste meeste eest kes veidi uurivad ja saavad ka omade jõududega keeruliste protsessidega hakkama. Vingujad võiksid Delfit rikastada pigem.
KSP-l on rohkem kui 2 tihendit ja vahetatakse kõik korraga ära + puksid, selleks on vaja mõnda teist tööriista (tavalisest kruvikast ei piisa), teadmisi ja kogemust antud valdkonnas. Loomulikult on tore, et keegi tahab teha näppe ka õliseks, mitte ei tee ainult virtuaalset remonti.
Mis ma tahtsin tegelikult öelda, et: On töid mida ei saa ilma spets seadmete ja teadmiste teha( saab küll, mõnel võib isegi õnnestuda aga enamasti lõpevad sellised üritused spetsialisti uksetaga).

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2587
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas t6nis3 »

Loogiline arusaam-- Kõrgsurve pumpa remondib asjatundja,kuid mitte VW. foorum.

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2587
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas t6nis3 »

Loogiline arusaam-- Kõrgsurve pumpa remondib asjatundja,kuid mitte VW. foorum.

dexyn
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 11 Nov 2007, 18:15
Telefon: 5137148
Auto: VW Passat ja Audi
Asukoht: Pärnu,Tartu,Helsinki

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas dexyn »

esimeses posti mainisid nr 20 ja 19.aga neid sa ei vahetanud w.mind huvitab kuidas sa selle solenoidi kätte.kui sealt lekkis siis võibolla tõesti tul lihtsalt ära ,aga omadest kogemustest võin öelda et see on sinna ikka nii kinni paakund et anna olla.sai tõmmitsaga välja tõmmatud ja uus asemele pandud (uus u150 euri).

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas .coZy »

dexyn kirjutas:esimeses posti mainisid nr 20 ja 19.aga neid sa ei vahetanud w.mind huvitab kuidas sa selle solenoidi kätte.kui sealt lekkis siis võibolla tõesti tul lihtsalt ära ,aga omadest kogemustest võin öelda et see on sinna ikka nii kinni paakund et anna olla.sai tõmmitsaga välja tõmmatud ja uus asemele pandud (uus u150 euri).
Hoi:)
Vabandan, kuna ma olen paras seniil. Ja kuna ma esimese posti pilti ka ei näe, siis ei oska midagi nr19 ja 20 kohta kosta.
Lekkis mul see kõige suurem tihend ( pildil roheline)

lilleke3
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 31 Jaan 2011, 15:00
Asukoht:

Re: Kõrgsurvepumba tihendid.

Lugemata postitus Postitas lilleke3 »

No mina tegin ise ära igaljuhul.
Viimati muutis lilleke3, 25 Juun 2016, 02:30, muudetud 2 korda kokku.

Vasta

Mine “Diislid”