Starter ei aktiveeru

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Üll
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 15 Nov 2010, 15:36
Telefon: 56905122
Auto: VW Passat 1.9TDI, Audi V8
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Starter ei aktiveeru

Lugemata postitus Postitas Üll »

Probleem selles et, nagu kõik töötas kuni miski maani ilusti.
Pmst oli nii et jätsin auto seisma ja pärast ei käivitunud, süüdet keerates ei käi mingit plõksu ei kuskil relees ega midagi, ühesõnaga starter ei toimeta ei mingit moodi. Käima lükates mootor käivitub, kust võiks vea otsimisega alustada. Ei tahaks starterit kohe maha kiskuda. Äkki viga kuskil ühenduses aga ei tea kust järjega alustada. Ehk on kellegil nõu kust ja kuidas järge hakkata ajama.

Tegu B4 kerega 1.9TDI
Viimati muutis Üll, 13 Nov 2011, 03:00, muudetud 1 kord kokku.
Esimene quattro läheb ikka kõveraks

VeiksK
Huviline
Postitusi: 315
Liitunud: 13 Juul 2011, 20:59
Auto: VW Sharan, 1.9 TDI 81 kw
Asukoht: Võru

Re: Starter ei aktiveeru

Lugemata postitus Postitas VeiksK »

Immo blokeerib kas starteri või kütusepumba. Aku juhet maha pole võtnud?

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Starter ei aktiveeru

Lugemata postitus Postitas dellu »

TDI-l ei blokeeri immo starterit. Seda võid käiata isegi siis, kui immot pole. Aju lihtsalt ei lase käima.
Otsimist alusta sellest, et starteri "ergutusele" vool peale ja vaata kas starter veab.
Viimati muutis dellu, 14 Nov 2011, 10:11, muudetud 1 kord kokku.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

krl
Huviline
Postitusi: 199
Liitunud: 02 Okt 2011, 09:46
Auto: Golf4 2001
Asukoht:

Re: Starter ei aktiveeru

Lugemata postitus Postitas krl »

Vabalt võib ju asi ka süütelukus olla, mis viimaseid kontakte enam ei ühenda.

VeiksK
Huviline
Postitusi: 315
Liitunud: 13 Juul 2011, 20:59
Auto: VW Sharan, 1.9 TDI 81 kw
Asukoht: Võru

Re: Starter ei aktiveeru

Lugemata postitus Postitas VeiksK »

dellu, tean kindlasti ühte juhust, kus lisaimmo blokeeris starteri ergutuse.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Starter ei aktiveeru

Lugemata postitus Postitas dellu »

No lisaimmo võib mida iganes plokeerida, k.a tagatule parempoolse pirni. Mina räägin "standardkonfist". Kasutaja pole ju täpsustanud, mis tal peal on (signa - ka neil on oma blokeering, lisaimmo jne). Seega viimased jätaks seniks välja kui teemaalgataja peab vajalikuks lisada. Mina murelapsena katlustaks ja paneks küll sellised asjad kirja, et mul a la lisaimmo ja nüüd selle tuluke täna ei kustunud ja näed auto ka ei käivitunud. See oleks nagu elementaarne.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

VeiksK
Huviline
Postitusi: 315
Liitunud: 13 Juul 2011, 20:59
Auto: VW Sharan, 1.9 TDI 81 kw
Asukoht: Võru

Re: Starter ei aktiveeru

Lugemata postitus Postitas VeiksK »

Seda küll. Mina lihtsalt ka kuni selle hetkeni ei teadnud, et autol on lisaimmo. Siis sain teada.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Starter ei aktiveeru

Lugemata postitus Postitas dellu »

Mismoodi see lisaimmo siis toimis, kui ise ei teadnud. Mingit kiipi või kaarti siis polnud?
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Estland
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 10 Okt 2009, 09:47
Asukoht:

Re: Starter ei aktiveeru

Lugemata postitus Postitas Estland »

Pole just mingi autotehnik, aga minu B4 passatil oli süütelukupõhjas viga.
Süüde läks sisse, aga nii kui edasi keerasid starteri osas oli täielik tühjus.
usun ,et on sama viga :P

Tööle saad panna ka nii ,et süüde sisse ja starterile jämeda juhtmega otse vool peale korraks... vähemalt ei pea tõmbama.

Üll
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 15 Nov 2010, 15:36
Telefon: 56905122
Auto: VW Passat 1.9TDI, Audi V8
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Re: Starter ei aktiveeru

Lugemata postitus Postitas Üll »

Autol ainult tehase poolne immo, vähemalt võtmed on immo kiipidega. Vahepeal käivitub võtmest ilusti ja teine hetk enam mitte. Siis kui võtmest ei lähe, siis panen süüte sisse ja ühendad juhtmega otse + starteril olevase kontakti ( starter solenoid ) ja siis käivitub matsust. Kuni teatud hetkeni ei töötand enam süütelukust ja ega see otse vool peale korraks sinna kontakti, aitas ainult toores jõud, et see peldik käima lükata. Täna käivitus jälle ilusti süütelukust, samas eile ei toitnud kumbki eelmainitud versioon.
Esimene quattro läheb ikka kõveraks

VeiksK
Huviline
Postitusi: 315
Liitunud: 13 Juul 2011, 20:59
Auto: VW Sharan, 1.9 TDI 81 kw
Asukoht: Võru

Re: Starter ei aktiveeru

Lugemata postitus Postitas VeiksK »

dellu,
Ei tea, ei küsinud isegi. Justnagu jäi kusagilt meelde, et võtmete sisse paigaldatakse mingid kiibid. Immo tootja oli Spal. Igatahes ise kunagi seda sisse-välja ei lülitanud, sest polnud aimugi selle olemasolust. Autoelektrik võttis kogu kupatuse maha. Ise olin juures, seega ei saanud valetada ka.

Hõbekuul
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 19 Nov 2011, 15:20
Telefon: +37256477747
Auto: Volkswagen 7M Sharan TDI 1,9 81kW 2000.a.
Asukoht: Kose

Re: Starter ei aktiveeru

Lugemata postitus Postitas Hõbekuul »

Üll kirjutas:Autol ainult tehase poolne immo, vähemalt võtmed on immo kiipidega. Vahepeal käivitub võtmest ilusti ja teine hetk enam mitte. Siis kui võtmest ei lähe, siis panen süüte sisse ja ühendad juhtmega otse + starteril olevase kontakti ( starter solenoid ) ja siis käivitub matsust. Kuni teatud hetkeni ei töötand enam süütelukust ja ega see otse vool peale korraks sinna kontakti, aitas ainult toores jõud, et see peldik käima lükata. Täna käivitus jälle ilusti süütelukust, samas eile ei toitnud kumbki eelmainitud versioon.
Tere!
Olen siin foorumis uus ja seda kirja ajendas tegema mul sama probleem, aga selle vahega, et süütest ja juhtmega ei anna starterit käivitada. Autoparandaja väitis, et starter on korras ja miski blokib, sest süütest keerates ei tule mingit häält. Loodan, et toores jõud ehk aitab. Kui mitte, siis tulen tagasi siia halama :)

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Starter ei aktiveeru

Lugemata postitus Postitas dellu »

Kui juhtmega ei anna käivitada, siis mismoodi see starter korras on? Kui sa paned starteri + ja ergutusotsad juhtmega kokku peab starter taha tulema. Kui ei siis on siiski starter vigane.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Hõbekuul
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 19 Nov 2011, 15:20
Telefon: +37256477747
Auto: Volkswagen 7M Sharan TDI 1,9 81kW 2000.a.
Asukoht: Kose

Re: Starter ei aktiveeru

Lugemata postitus Postitas Hõbekuul »

dellu kirjutas:Kui juhtmega ei anna käivitada, siis mismoodi see starter korras on? Kui sa paned starteri + ja ergutusotsad juhtmega kokku peab starter taha tulema. Kui ei siis on siiski starter vigane.
Njah, ainult tõmmates läheb käima. Paistab, et pean teiega nõustuma, et starter andis otsad, kas seda saab parandada või tuleb uus muretseda? Ning mulle jäi silma, et teie jutu järgi on tagumine kõrvalistujapoolne pidurituli seotud immoga, see oli mul paar kuud niimoodi katki, (laisk olen vahetama), aga eile vahetasin pirnid lihtsalt omavahel ära (vasak-parem=parem-vasak) ja mõlemad töötavad... Mine võta kinni...

EDIT: Probleem käes, tegemist oli starteri küljes oleva massi kaabliga, see oli ära oksüdeerunud küljest.
Viimati muutis Hõbekuul, 20 Nov 2011, 17:01, muudetud 1 kord kokku.

mihhail88
Uustulnuk
Postitusi: 1
Liitunud: 26 Nov 2011, 00:33
Auto: VW Passat
Asukoht:

Re: Starter ei aktiveeru

Lugemata postitus Postitas mihhail88 »

Üll kirjutas:Autol ainult tehase poolne immo, vähemalt võtmed on immo kiipidega. Vahepeal käivitub võtmest ilusti ja teine hetk enam mitte. Siis kui võtmest ei lähe, siis panen süüte sisse ja ühendad juhtmega otse + starteril olevase kontakti ( starter solenoid ) ja siis käivitub matsust. Kuni teatud hetkeni ei töötand enam süütelukust ja ega see otse vool peale korraks sinna kontakti, aitas ainult toores jõud, et see peldik käima lükata. Täna käivitus jälle ilusti süütelukust, samas eile ei toitnud kumbki eelmainitud versioon.
Tere kõikidele! Mul on absoluutselt sama lugu just täna hakkas juhtuma. Mida soovite siis vaadata... mul soovitati vaadata mingit releed mis just nagu starteri ergutuse siise lülitab. Sest ise ennesest starter viga vist olla ei saa sest vahel ta käivitub ilusti nagu ennegi, aga vahel kui keeran võtme siis peale ühe vaikse vist relee klaksu ei tule midagi. Mida teha?!

ValgeKotkas
Huviline
Postitusi: 263
Liitunud: 11 Mai 2011, 19:13
Auto: Golf 3
Asukoht: Tallinn

Re: Starter ei aktiveeru

Lugemata postitus Postitas ValgeKotkas »

dellu kirjutas:Kui juhtmega ei anna käivitada, siis mismoodi see starter korras on? Kui sa paned starteri + ja ergutusotsad juhtmega kokku peab starter taha tulema. Kui ei siis on siiski starter vigane.
Mul ei saanud starter massi korralikult. Asi maha (tagasi rsk oli jama panna, mootorikäpaga samad poldid :shock: ), puhtaks ja kokku, samas oleks vist massijuhtme vedamisega starterile ka hakkama saanud.
Samas mul hakkas vaikselt teada andma probleemist, käivitus vahel vaevaliselt, siis edasi hakkas aega minema enne kui käivitus algas pärast võtme keeramist jne. Nüüd aga läheb paugust käima.

Vasta

Mine “Elektroonika”