Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas t6nis3 »

Palun vabandust,et nii loll olin ,et ei suutnund sinule selgeks teha velgede laiendust ja velje ET-d. (Sobivus G1-hele).

Tanel
Veteran
Postitusi: 896
Liitunud: 19 Dets 2008, 19:47
Telefon: 56902793
Auto: '88 JETTA
Asukoht: Hellfield
Kontakt:

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas Tanel »

t6nis3 kirjutas:Kui foorumis SINU profiili vaadata.......Anna andeks ,räägime tehnilises foorumis tehnikast. Simpsonid jäägu laste lõbustamiseks.
Laiendan natuke su silmaringi - tema profiilipilt on pärit tunnustatud animasarjast Futurama ja see on mõeldud täiskasvanute lõbustamiseks.

Aga Tito lisatud lätlaste Golfi kohta nii palju, et seal oli ees vist 13x8 ET -12 või midagi sellist ja taga 13x10 ET 0. Võin ka midagi segi ajada ja täpselt kahjuks ei meenu, aga üsna ulmelised numbrid olid. Seega lõpuks on laia velje sobivus ainult auto omaniku enda suhtumise küsimus - kui ratas vabalt ringi käib, siis põhimõtteliselt ju sobib autole alla ka. :D
t6nis3 kirjutas:Palun vabandust,et nii loll olin ,et ei suutnund sinule selgeks teha velgede laiendust ja velje ET-d. (Sobivus G1-hele).
Kui hästi järgi mõtled, siis siin teemas sa alles saidki teada, mis ET on üldse.
Viimati muutis Tanel, 18 Veebr 2012, 00:14, muudetud 2 korda kokku.
"kunagi arvasin et Rako normulks vend a nüüd tuleb välja et selline lamelli enn et ohohohohhhoooo." -tito

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas t6nis3 »

Auto omaniku suhtumine oma autosse on üks teema(kindlasti positiivne),kuid legaalseid liikureid ,mida ,,tuunivad,, teadmatud,kes saavad oma TEADMIST INTERNETIST. piltide järgi,piltidest,need ei ole reaalsed ehitajad. Palun olge reaalsed oma tahtmistega. Ärge vaadake pilti mis on tehtud SEISVAST autost.

deadend
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 04 Jaan 2009, 16:43
Auto: Polo SDI
Asukoht: Tartu

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas deadend »

t6nis3 kirjutas:Palun vabandust,et nii loll olin ,et ei suutnund sinule selgeks teha velgede laiendust ja velje ET-d. (Sobivus G1-hele).
Velje laiendamise põhimõtted ja ET on mul endale ammu selgeks tehtud.
Sobivusest G1-le rääkides tuginen enda REAALSELE kogemusele, mitte pildi pealt tehtud järeldustele.

Kas sinul t6nis3 on kogemus G1-l laiemate velgede kasutamisel ?
Yohh Polo

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas t6nis3 »

Efekt(väline ilu )seisnes selles et velje südamik sai välja treitud ja velg ümberpööratult tagasi. Mõtelge sellepeale. Plekk veljega ju loomulikult tegu. 13 . ET-d ei mõõtnud,kuid jäi vahemikku 28-32. Siiamaani Jettal (g2) all veljed ,valuveljed ET.28. ,kuid see on maksimum. Väliselt ,ja muidu oleks soovitus ET 32.

deadend
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 04 Jaan 2009, 16:43
Auto: Polo SDI
Asukoht: Tartu

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas deadend »

Suht segane jutt sul aga olgu :D

Esiteks see plekkvelje sisu väljalõikamise värk. Kui 6" veljele ET 38 lisada 2" väljapoole muutub ET -25mm. ja tulemus on ET 13. Kui sa lõikad velje sisu välja ja nihutad seda 2" sissepoole, et saavutada samasugune väljanägemine väljapoolt siis muutub ET -51 mm. ja tulemus ET -13. See on väga suur vahe !

Ja üldsegi, sul on Mk2, Mk1-ga kokku pole puutunud (tuletan meelde, et teemaalgataja küsis velje sobivusest Mk1-e alla, et ega kuskile vastu ei hakka käima) aga ometi siin teemas väidad , et Mk1-le on ebareaalne 2" laiendatud velgi alla panna, juhitavus kaob ja auto muutub täitsa sõidukõlbmatuks ja aint seisab sest kuskile pole võimalik nii minna. :mrgreen:
Yohh Polo

overkill
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 21 Mär 2006, 12:14
Telefon: 56677167
Skype: mtoomik
Auto: Golf Cabriolet, E39 530d
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas overkill »

ET on küll tore number, mida arvutada, aga mina oma talupojamõistusega saan antud probleemist nii aru:
Velg (ilma laiendamata) läheb autole alla. See tähendab, et ei käi vastu pidurisadulat, vastu alumist vedrutaldrikut jne. Kui nüüd laiendada see velg 2" jagu välja poole, keevitades riba keskele vahele, siis velje kinnituskoht jääb ju ikkagi samaks. See omakorda aga tähendab, et seest poolt, kui velg enne laiendamist töötas, siis töötab ta laiendatult ka edasi. Jääb üle veel välimine serv. On võimalus, et laiendatult hakkab koormaga autol koopa serv vastu rehvi käima, kuid ka sellele saab lihtsalt lahenduse rehvi laiuse ja kõrgusega mängides. Järelikult saab seda velge auto all kasutada.
Nagu eespool mainisin, mul on cabriol ees 16"x9" stock vedrustusega ja ei käi kuskile vastu keerates.

ET muutus määrab ära ainult selle, et velje tsenter ei jookse enam rattalaagri peal, vaid on ilmselt natuke väljas pool. See omakorda suurendab jõude, mis rattalaagrile mõjuvad, mis omakorda vähendab rattalaagri eluiga. Kes see vana oli füüsikast, kes rääkis hoobadest ja mägede liigutamisest? See eluea vähenemine aga, ei ole nii ulmeline, et 2 korda aastas peaks rattalaagrit vahetama.

Peale selle kõrvalmärkuseks:
Mina olen 4 aastat Golf I kerega masinaga sõitnud laiade velgedega, olgugi, et valuvelgedega, kasutaja deadend on sõitnud laiade velgedega oma masina all, ning ma olen jutust nii aru saanud, et inimesed kellel on kogemus ütlevad, et see ei riku oluliselt juhitavust, rooli keeramiseks vaja minevat jõudu jne, kuid millised kogemused laiade velgedega on sul kasutaja t6nis3? Mitte halva pärast, sest mulle isiklikult meeldib diskussioon foorumis, kuid tekkis lihtsalt huvi.
Ja seda ka veel, et kui argumentidega hakkama ei saa, siis teiste vanusest ja avataride sisust targutama hakata ei jäta just kõige täiskasvanumat muljet, ükskõik kui vana sa päriselus oled. :!:
"Don't touch my monkey"

Vasta

Mine “Veermik”