Raamita kojamehed?

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

tattoo
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 20 Jaan 2009, 00:25
Asukoht: tartu

Lugemata postitus Postitas tattoo »

Algselt postitas: tibullus
Rimis taas mingid raamita kojamehed m??gil, k?ll pole tegu samadega mis eelmine kord. Vaja oleks tegelt aga k?hklema paneb...
:)Aga osta ?ra!M?ne aja p?rast on j?lle vaja,siis juba mitte ei aja k?hklema vaid k?hkledki!;DJa siis juba s?tid sammud kvaliteedi poole!!!:)

Kasutaja avatar
tibullus
Veteran
Postitusi: 1480
Liitunud: 20 Mai 2007, 18:17
Auto: Passat W8 4.0 4Motion
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas tibullus »

Eelmised said n? kvaliteetsed ostetud,hella omad. Ja ei ?tleks et nad n??d nii head olid,mingi paar n?dalat ja siis hakkasid juba jutte j?tma.J?rgmisena l?hevad ette valeo omad. Lihtsalt m?ned kiitsid siin,et need odavad pidid ka head olema.
Mis kvaliteet sul endal siis ka on?
W8

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas T6nis2 »

Kas reklaamime erinevaid firmasid? Mul CA.4 aastat [size=-2]valeo[/size] puhasti . Kollane t?pp ammu v?ljas kuid toimetab siiani tip,top.

ReijoK
Klubiline
Postitusi: 556
Liitunud: 23 Veebr 2009, 01:03
Telefon: 53707175
Skype: r.kuusemae
Auto: Sharan ´06
Asukoht: Tallinn, Stroomi
Tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas ReijoK »

Championi omad......aasta ja p?hivad triipudeta ning h??letult. M??gil K-Rautas, hinnaklass 200+. Oma G2 tagaluugile k?ll p?ris ?iget ei saanud, kuid aretus toimib ?lih?sti....

resnick
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 01 Mai 2005, 16:19
Asukoht: Tartu (Põltsamaa-Paide)

Lugemata postitus Postitas resnick »

Lasin ?sja just uue klaasi paigaldada ja seotasin ?htlasi ka Hella raamita klaasipuhastajad. K?rvalistuja poolt j?tab klaasi allolsas klaasipuhastaja otsast mingi 10 cm puhastamata. Juhipool j?tab ?levalt nurgas sellise ca 2-4 cm2 ala puhastamata.

Kas kellelgi veel selliseid kogemusi v?i olen sattunud mingi praagi otsa? V?i ei suudagi need Hella omad klaasi kumerusi 100% j?rgida...

[Muudetud: 26-3-2009 resnick]
Eurotrakats põka põka...

Huligaan
Veteran
Postitusi: 441
Liitunud: 25 Veebr 2008, 00:40
Auto: B8 Alltrack
Asukoht: Tallinn/Saaremaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Huligaan »

Algselt postitas: resnick
Lasin ?sja just uue klaasi paigaldada ja seotasin ?htlasi ka Hella raamita klaasipuhastajad. K?rvalistuja poolt j?tab klaasi allolsas klaasipuhastaja otsast mingi 10 cm puhastamata. Juhipool j?tab ?levalt nurgas sellise ca 2-4 cm2 ala puhastamata.

Kas kellelgi veel selliseid kogemusi v?i olen sattunud mingi praagi otsa? V?i ei suudagi need Hella omad klaasi kumerusi 100% j?rgida...

[Muudetud: 26-3-2009 resnick]
Anna aega kojameestele. Alguses kohe ei kohandugi ta klaasiga. P?eva - paari - kolmega peaks olema asi tunduvalt parem.


Rainer
Kui nupp ei jaga, siis käed korrutavad või rahakott astendab.

Pets
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 23 Apr 2012, 08:25
Auto: Golf 3
Asukoht: Tallinn, Mustamäe

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas Pets »

Kaevan vana teema üles sest kogu eelnev jutt on ju aastaid vana juba. Bosch ja Valeo ikka kunnid või on ka muid ja soodsamaid brände tekkinud, mida VW omanik julgeb masinale külge panna?

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas R36 »

Misajast Bosch häid kojamwhi teeb? Mina soovitan championit nii raamiga, kui raamita kojameeste osas.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Pets
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 23 Apr 2012, 08:25
Auto: Golf 3
Asukoht: Tallinn, Mustamäe

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas Pets »

golfi_vend kirjutas:Misajast Bosch häid kojamwhi teeb? Mina soovitan championit nii raamiga, kui raamita kojameeste osas.
Kui väljendit "parimad kojamehed" googeldasin siis just sellise järelduse võis leitud info alusel teha, just Championeid kiruti maapõhja pidevalt. Muidugi olid ka need, enamasti teiste autoklubide foorumite teemad vähemalt aasta või paar vanad. Omal uusi vaja ja kummagi firmaga isiklikult kogemusi pole, sealt ka minu huvi antud küsimuse vastu.

VwBoy
Veteran
Postitusi: 1733
Liitunud: 24 Apr 2005, 21:49
Telefon: Kellel vaja see küsib!
Skype: -
Auto: Vw Bora
Asukoht: Paide
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 20 korda
Kontakt:

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas VwBoy »

golfi_vend kirjutas:Mina soovitan championit nii raamiga, kui raamita kojameeste osas.
+1 mingi aeg proovin vist hellad ja valeod ära 8) 8)

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 93 korda

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas TiitRE »

Pets kirjutas:
golfi_vend kirjutas:Misajast Bosch häid kojamwhi teeb? Mina soovitan championit nii raamiga, kui raamita kojameeste osas.
Kui väljendit "parimad kojamehed" googeldasin siis just sellise järelduse võis leitud info alusel teha, just Championeid kiruti maapõhja pidevalt. Muidugi olid ka need, enamasti teiste autoklubide foorumite teemad vähemalt aasta või paar vanad. Omal uusi vaja ja kummagi firmaga isiklikult kogemusi pole, sealt ka minu huvi antud küsimuse vastu.
Mina kasutasin oma LC-l 3a. Championi raamita kojamehi, nüüd proovin teist aastat raamita Boschi - no pole vahet, mõlemad kestavad ca. 1..1,5a.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas R36 »

Noo ilmselt siis on midagi muutund, lihtsalt aastaid tagasi polnud boschidega midagi teha.

Ise vahetan kojamehed siis kui ikka läbi lähevad, aastas korra kevadel või isegi kaks korda.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Kasutaja avatar
NOTFAST
Tunnustatud
Postitusi: 1406
Liitunud: 27 Mär 2010, 15:19
Telefon: 5141947
Skype: kollerimees
Auto: Hunnik erinevaid Volkse, MB ja BMW
Asukoht: Saverna
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas NOTFAST »

Naise autol on mul Valeod ja pühivad juba mitmendat aastat ideaalselt. Isegi külmaga ei muutu kangeks. Teisel autol on see Bosch. Vot selle firmaga ise rahul pole. Jätab triibud. Lisaks külmaga tahab pühkida vaid mingit sektorit klaasist. Isegi kojamehe varsi painutasin, et saada suuremat survejõudu klaasile. No ikka ei pühi korralikult.
Tartu ja Võru vahel. Tel 5141947
VAG autode remont ja enamus autode diagnostika. Sportautod ja nendega seonduv. Autoabi ja lammutus. karol@kolleriauto.ee Küsi kindlustust. Ametlik koostööpartner.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas dellu »

Ma ei tea mis Bosche sina külge panid, aga minu tutvusringkond ja mina sõidavad küll juba 5+ aastat Boschidega ja kõik on rahul. Mäletagi millal viimati pere autodel neid vahetasin. Üle aasta peavad kindlasti. Kusjuures väikest triipu hakkavad nad jah suht kiirelt jätma, aga seal allapoole minek võtab ikka jube pikalt. Kunagi ostsin hobiautole enne võistlust mingid odavad lambikad automaailmast, kuna ei sõida ju üldse sellega. Kevadel esimest korda kasutades ei olnud mingit kasu klaasipuhastaja käimapanemisest, sest nad konkreetselt ei pühkinud midagi. 2-3a vana Bosch töötaks ka kordi paremini.
Kui Boschi veel Baktist pidi otsima (poodides väga polnud), siis ma sain näo järgi alet juba sealt, kuna pidevalt käisin tuttavatele ostmas. Siis tulid aga sinna mingid uued vanamehed ja need ei tahtnud kuuldagi, et mul seal mingi ale on olnud. Siis juba tuli õnneks Fixusesse ka valik ja seal mul anyway parem hind.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 93 korda

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas TiitRE »

No ma ei tea, minu jaoks ongi kojamees p*rses kui ta triipe vms jama klaasile tekitama hakkab. :roll:

ounou
Huviline
Postitusi: 388
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:21
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas ounou »

pealkiri on küll raamita kojamehed aga ehk ei pahandata kui ma ka oma raamiga kojameeste kogemuse kirja panen. Kasutasin aastaid Valeot, kuid mulle tundus, et nende kvaliteet läks aina allamäge. Kui aasta tagasi auto ostsin, siis sellel oli üks klaasipuhastaja veits katki ja eelmine omanik tõi ostupäeval uue Championi puhastaja kaasa. Viskasin selle peale ja kõrvale panin Valeo oma (kuna mul polnud sellesse Championi omasse mingiut usku) ja täiesti uskumatult pidas see championi oma vastu kordades paremini kui samal ajal kõrval olev Valeo. Praegu panin jälle uue Championi (iseenesest vaid seetõttu, et hakkas klaasile jätma kohatisi pühkimata laike, triipe ei jätnud nagu Valeo oma) ja kõrvale Hella oma, kuid juba uuena on näha, et Championi oma pühib paremini. Eks paistab kuidas need nüüd pikemas perspektiivis vastu peavad.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas GTI »

Kasutan teisel pere autol Trico raamita kojamehi, 2 aastat on juba täis ja mingeid väsimuse märke ei ilmuta, pühivad ilusasti. Samas olen neid ka perioodiliselt hooldanud (puhastus). Palju sõltub raamita kojameeste töö näiteks kojameeste varte vedrude seisukorrast - kui need on väsinud, ega ta siis korralikult ei pühi. Esiklaas peab ka ilma täketeta ja rasvavaba olema.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5386
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 516 korda

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas jussike »

Mis ingli [VW Bot: "Keel korda!"] ime kojamehi te siin taga ajate mis aastaid kestavad?
Iga asja eluiga sõltub ikka sellest, kui palju neid kasutatakse. Kui ikka auto igapävases kasutuses siis üle aasta kestvat kojameest on võimatu leida. Ei aita ka imenipid nt. mingite ime asjadega pesemine. Kui kojamehe kummilt on maha kulunud vett hülgav kiht vajab see vahetust.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Pets
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 23 Apr 2012, 08:25
Auto: Golf 3
Asukoht: Tallinn, Mustamäe

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas Pets »

Enne uurisin mida osta, nüüdseks olen umbes 10 kuud Valeo luudasid kasutanud ja nendega võib küll igati rahule jääda - pühivad väga hästi ilma imelikke helisid tegemata ja triipe/jälgi maha jätmata, ka tagaluugi oma pühib ilusti ühtlaselt kõik ära. Järgmine kord võtan uued samasugused igatahes.

Roht
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 24 Aug 2012, 08:29
Auto: VW Passat B5.5 1.9 TDI
Asukoht:

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas Roht »

Üleeile ostsin Boschi raamita kojamehed ja ütleks, et uuena juba jätavad mingeid imelike triipe, või isegi laike kohati, ülesse liikudes teevad puhtaks ja alla tulles tõmbavad veidreid kujundeid aknale..

Kas kojameestel on ka mingi teatud sissekulumise aeg?

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 93 korda

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas TiitRE »

Roht kirjutas:Üleeile ostsin Boschi raamita kojamehed ja ütleks, et uuena juba jätavad mingeid imelike triipe, või isegi laike kohati, ülesse liikudes teevad puhtaks ja alla tulles tõmbavad veidreid kujundeid aknale..

Kas kojameestel on ka mingi teatud sissekulumise aeg?
Mis sissekulumine seal ikka olla saab? Võimalik, et vedru, mis vart klaasile surub on juba pehmeks jäänud ja kojamees hakkab klaasil "hüppama"?

Kasutaja avatar
vredestein
Veteran
Postitusi: 1305
Liitunud: 09 Okt 2003, 16:36
Telefon: 5045339
Auto: Derby Mk1 1980
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 49 korda

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas vredestein »

olen kasutanud raamiga kojamehi, puutepinda klaasiga rohkem ja ei saaks kurta ,et pahad oleks.
miks ma siis närvi ei pea minema kui niisugune jant siin käib
Vanakooli volkarid looduskaitse alla!!! Kui midagi vaja siis helista 5045339

Roht
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 24 Aug 2012, 08:29
Auto: VW Passat B5.5 1.9 TDI
Asukoht:

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas Roht »

TiitRE kirjutas:
Roht kirjutas:Üleeile ostsin Boschi raamita kojamehed ja ütleks, et uuena juba jätavad mingeid imelike triipe, või isegi laike kohati, ülesse liikudes teevad puhtaks ja alla tulles tõmbavad veidreid kujundeid aknale..

Kas kojameestel on ka mingi teatud sissekulumise aeg?
Mis sissekulumine seal ikka olla saab? Võimalik, et vedru, mis vart klaasile surub on juba pehmeks jäänud ja kojamees hakkab klaasil "hüppama"?
Uurin asja igaksjuhuks, kuigi ei ole nagu täheldanud, et vedru pehme oleks, kuigi eks jah iga asi kulub, auto ka 10 aastat vana juba. :D

ReijoK
Klubiline
Postitusi: 556
Liitunud: 23 Veebr 2009, 01:03
Telefon: 53707175
Skype: r.kuusemae
Auto: Sharan ´06
Asukoht: Tallinn, Stroomi
Tänanud: 1 kord

Re: Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas ReijoK »

Olen kasutanud aegade jooksul Championi raamita, Dunlop´i raamita ning ka Boschi raamita kojamehi.....üldiselt minu silma läbi kõige soodsamad kõige paremad ehk Championi raamita. Dunlop kulub kiirelt, Bosch (twin) juba algul jama kuid Champion kestis üle aasta enne kui hakkas väsimuse märke näitama.

Vasta

Mine “Kere & Sisu”