Raamita kojamehed?

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

eko89
Huviline
Postitusi: 161
Liitunud: 08 Mai 2007, 05:49
Asukoht: K-Järve, Jõhvi

Raamita kojamehed?

Lugemata postitus Postitas eko89 »

K?simus vb arulage ja loll....
Aga kas keegi kommenteeriks raamita kojameeste kohta.....

kas k?ik on pm ?hed ja samad v?i on ka erinevusi?
et 1 tehtud paremast materjalist kui teine... hakkan omale uusi raamita kojamehi vaatama, sest vanad on hakkanud kriuksuma ja vaevalt silikoniga m??rimine head teeb?

et kui on kellegil mingeid h?id kogemusi mingit teatud margiga, oleks hea teada.....



kui k?simus m?tetu... v?ib kustutada.
Viimati muutis argo, 09 Mär 2012, 22:45, muudetud 1 kord kokku.

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa

Lugemata postitus Postitas Indrek »

Ise ostsin Championi raamita kojamehed, letihind ca 250 t?kk. Kommentaariks ?tlen, et saast mis saast. Kojamees alla tulles keskelt ei p?hi, parempoolne tegi ?lesminnes h?iriva litaka oma kinnitusega vastu klaasi. Lihvisin kinnitust natuke maha, sain sellest plaksumisest v?hemalt lahti. Aga kehva p?hkimise vastu aitab mul paraku mingi teise firma toodangu ostmine ainult...
vanasti olin insche

alts20
Huviline
Postitusi: 580
Liitunud: 01 Sept 2005, 16:03
Asukoht: Jõgeva-Tartu

Lugemata postitus Postitas alts20 »

ise olen proovinud passati peal nii HELLA kui BOSCH raamita kojamehi ja minu arvates on saast mis saast. T?esti p?rast m?ningast kasutamist ei p?hi kogu ulatuses. miinus kraadidega absull ei kontakteeru klaasiga.
Ma ei usu et praagid oleks olnud kuna tegu ikkagi kvaliteet firmadega.
Vend mul ostis need p?ris odavad ALL-RIDE ve mingid, mida salome m??b. Alguses olid tugevad triibud sees, kuna olid ilmselt pakendis ?ra vajunud, p?rast m?ne kuulist garaazis vedelemist proovis uuesti ette ja oh imet, p?hkisid ?lih?sti, arvestades veel nende ?liodavat hinda siis ei taha midagi pahasti ?elda. Paar kuud olid ees ja m??s auto maha ja sinnamaani pold mingai ette heita nendele odavatele. Vahe v?is muidugi tulla ka kojameeste pikkusest, kuna passatil on suht pikad nad ja mida pikemad seda halvem on kontakt klaasiga.
Eks proovida v?ib k?iki aga jah ise t?iega pettusin firmakates ja need ei maksa mitte v?he poodides, klaas aga oli just vahetatud m?lemal korral.
Praegu mul ees BOSCH tavalised raamiga kojamehed millel k?rvalituja poolne on k?ver ja p?hivad super h?sti ja hind ka normaalne

torosar
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Mär 2005, 18:48
Asukoht: Tartumaa

Lugemata postitus Postitas torosar »

Olen kasutanud raamita kojamehi viimased 4 kuud. Poest sai valitud boschi toodang ja ?mmarguselt 500kr paar oli tookord hinnaks Golf 3-le. T?tt?elda ma ei teadnud, et esiklaasist annab nii h?sti l?bi n?ha. Olen kvaliteediga v?ga rahul ja siiamaani ei j?ta triipe ega h??litse.
Vahepeal kiideti, et iga ilmaga laitmatud ja talvel ei k?lmu jne. K?lmuvad k?ll, aga ?nneks k?mne minutilise s?iduga kumm tavaliselt pehmeneb piisavalt, et taas klaasip?hkimisega tegelema hakata. Sinnamaani on k?ll rist kaelas ja ega see painutamine ja murdmine asja paremaks ei tee.

alts20
Huviline
Postitusi: 580
Liitunud: 01 Sept 2005, 16:03
Asukoht: Jõgeva-Tartu

Lugemata postitus Postitas alts20 »

?tlen veelkord, et l?hematega kindlasti tulemus parem

eko89
Huviline
Postitusi: 161
Liitunud: 08 Mai 2007, 05:49
Asukoht: K-Järve, Jõhvi

Lugemata postitus Postitas eko89 »

nuh jah n??d l?ks mul valik raskemaks ise piilusin BOSHI V?I CHIAMPIONI poole.

h4rz
Huviline
Postitusi: 1277
Liitunud: 21 Mär 2007, 11:01
Auto: 4.2/1.8T/2.0T
Asukoht: Tartu
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas h4rz »

Mul ka need odavad Salome kojamehed ees. Kundepoolne jebib algusest peale, kuid juhipoolne on korralik.

sillu7
Huviline
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Nov 2005, 20:06
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas sillu7 »

Algselt postitas: h4rz
Mul ka need odavad Salome kojamehed ees. Kundepoolne jebib algusest peale, kuid juhipoolne on korralik.
Mul ka samad :) ja olnud juba ?le aasta ja selle raha eest on nad parimad :D

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1426
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 78 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas KuldarA »

mul ka raamita kojamehed, firmat ei m?leta hetkel aga ostsin Fixusest ja u 150-200 EEK t?kk. P?hivad algusest peale ideaalselt, pikkuse otsis m??ja kataloogist. Autoks G2.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

speissu
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: 16 Jaan 2008, 22:36
Asukoht:
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas speissu »

Ise oskan raamitakojameeste kohta ?elda ainult kiidus?nu. Ja kusjuures on veel odavad maksimarketist ostetud. Siiamaani pole ei k?lmade ega suurte vihmadega probleeme olnud :)

Kristjan
Huviline
Postitusi: 612
Liitunud: 18 Aug 2003, 17:32
Telefon: 53 333 807
Auto: Madallennuagregaat
Asukoht: Tallinn/Rapla
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Kristjan »

Sai soovitatud emal enda autole need raamita kojamehed osta. Ostetud said need siis eelmine talv ja Valeo omad kui ma ei eksi. On toiminud v?ga h?sti, kuid n??dseks e. siis ca aasta m??dudes on l?bi saanud ja ei p?hi enam korralikult. Kojameestel on peal ka mingisugused indikaatorkleepsud, mis n?itavad samuti, et oleks aeg v?lja vahetada. Seega v?rreldes tavakojameestega, ?tleksin ma, et suht l?hikese elueaga. Aga Seni kuni toimisid, p?hkisid k?ll ilusti ning talvel ka probleeme ei m?leta. Tuleb j??st lihtsalt puhtaks mudida nagu tavalisedki kojamehed.
myScrapes | tito ütles kunagi: "Kristjan tähendab urgmundia keeles autosaatan"

corbe
Huviline
Postitusi: 1203
Liitunud: 16 Juul 2005, 00:38
Auto: A5
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas corbe »

Viimase hooldega sai tavalised kojamehed avhetatud Bosch raamita kojameeste vastu v?lja. N??dseks siis juba umbes paar kuud ees olnud ja ei oska midagi kurta. P?hivad h?sti, triipe ei j?ta ja klaas on korralikult puhas. Ja t?pselt nagu Buster ?tles, tuleb j??st puhtaks mudida ja vahel ka igaks juhuks lapiga ?le k?ia, et igasugused v?iksed saasta t?kid k?tte saada.

Krix
Huviline
Postitusi: 205
Liitunud: 28 Dets 2003, 20:12
Auto: VW Golf 5 1,9TDI DSG 2009
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Krix »

Ise viimased kolm aastat Valeo kojamehi kasutanud, see on t?iesti normaalne, et korra aastas peab kojamehi vahetama ja mina olen V?GA rahul nendega.
VW Golf 2 1,6D -> VW Golf 3 1,8GT -> VW Bora 1,6 ->VW Golf 5 Variant 1,9TDI DSG

4ratast
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 27 Juun 2006, 14:41
Auto: BMW i4 M50
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 18 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas 4ratast »

Mina ka ei kurda, tegelikult p?hkisid uuest peast ikka v?ga h?sti. HELLA omad olid vist mul nad. N??d on nad aasta vanad ja suht surnud, loe: liivatamised ja muud jamad on nii klaasi kui kojamehed ?ra s??nud :D M?rku uute ostmise vajadusest annab vihmasensor, mis kehvaks j??nud kojameeste korral lihtsalt ei t??ta nii nagu vaja (klaasile j??b ikka v?ike kiht saasta, mis vihmasensori arvates vajab hullult p?hkimist , tegelikult aga ei vaja :))

BOSCH'i kohta ?teldakse, et see firma oskab k?ike muud peale kojameeste teha ;)
▇ ▅ █ ▅ ▇ ▂ ▃ ▁ ▁ ▅ ▃ ▅ ▅ ▄

daqqer
Veteran
Postitusi: 694
Liitunud: 26 Apr 2004, 23:47
Telefon: 5177458
Auto: BMW
Asukoht: [ Tallinn ]

Lugemata postitus Postitas daqqer »

Ise ostsin poest erinevaid, tulemus ?ks - saast ja saast ja eriti k?lmaga hakkavad igast jama tegema.

Ainukesed raamita kojamehed mis on nagu sigahead olid Vito bussil originaalis kohe peal ja Focusel originaalis kohe peal. Uurin mis firma omadega tegu on.

rewo
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 13 Okt 2007, 22:07
Asukoht: Tartumaa, Kabina

Lugemata postitus Postitas rewo »

Valeo - suht kallid (u 600 paar) , aga halba ei saa ?elda , ?le aasta ja ligi 40000 km , vaikselt hakkavad v?sima , miski pole ju igavene ;)

airfrance1
Huviline
Postitusi: 925
Liitunud: 14 Mai 2008, 22:07
Auto: Vento VR6-EDITION -> aus Arbuus
Asukoht: Tallinn town

Lugemata postitus Postitas airfrance1 »

T?na k?lastasin ?lemiste Rimit ja seal olid v?ljas mingid tundmatu firma raamita kojamehed. Neile oli topitud ka soodushind, mis minu arusaamise j?rgi oli 27 Krooni kojamees IRW! Neid tasub isegi huvi p?rast proovida, sest nii v?ike raha 2 kojamehe eest pole vist midagi vaadates siin teiste firmade hindu :P
Arbuus driver since 2010

eko89
Huviline
Postitusi: 161
Liitunud: 08 Mai 2007, 05:49
Asukoht: K-Järve, Jõhvi

Lugemata postitus Postitas eko89 »

Algselt postitas: rewo
Valeo - suht kallid (u 600 paar) , aga halba ei saa ?elda , ?le aasta ja ligi 40000 km , vaikselt hakkavad v?sima , miski pole ju igavene ;)

mina leian, et 600eeq pole nagu metsik invensteering isegi aasta peale:)

aga tean ka et uutel skodadel orginaalid raamita kojamehed pidid head olema:)

koodan, et saan ka endale varsti uued ette:)
niikaua aga loen ja uurin mida soovitatakse:)

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas T6nis2 »

Raamita kojamees on uuem leiutis kuid hinna viskab ?les kvaliteetsem kumm. Mul masinal juba neljas A. jookseb ja kollane t?pp ammu v?ljas.Valeo toodang ja 400 kr.

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas T6nis2 »

Kumm klaasi k?lge loomulikult j??tub kuid raamita ,,kere,, kopeerib iga ilmaga klaasi kumerusi.Selles on tema ,,geniaalne,, efekt.

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5386
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 516 korda

Lugemata postitus Postitas jussike »

Algselt postitas: T6nis2
Kumm klaasi k?lge loomulikult j??tub kuid raamita ,,kere,, kopeerib iga ilmaga klaasi kumerusi.Selles on tema ,,geniaalne,, efekt.
Kas m?ne ilmaga oled t?heldanud klaasi kumeruse muutusi;D



J?relturukaupa ei tea, kuid originaalidel esineb partiide viisi vigaseid kojamehi (valeo, bosch), nimelt j?tavad need juba uuena kinnitus koha ?mbrusessse (ca 5-8 cm) h?guse triibu, mis asub t?pselt vaatev?lja keskel. Ja seda nii tutikatel autodel, kui ka varuosana ostes. Teinekord on j?lle sama tootja p?hkijad veatud.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

marios
Huviline
Postitusi: 35
Liitunud: 12 Okt 2008, 12:52
Asukoht: keila
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas marios »

Endal hakkasid kojamehed v?sima ning ei raatsinud uusi osta, taheti 250.- t?ki eest saada. Investeerisin uutesse kojamehe kummidesse (38.- tk), olen s?itnud ca 2 kuud ja siiamaani rahul.
VEOTEENUS KAUBIKU JA KALLURIGA 51 904 594

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas T6nis2 »

Jussikese tsiteerimine mulle j?i k?ll arusaamatuks.?tlesin ju sedasi et raamita kojamees kopeerib iga ilmaga KLAASI KUMERUSI.See oli vastus ?hele pomole. Dg2. Kas ?he koma puudumine tegi terve jutu arusaamatuks? J?hker ?igekirja rikkumine ja pidevalt oleks h?iriv mida meelde tuletada.Vastus kojamehe kohapealt Dg2-hele. Miks j??tund mingi t?kk peaks raamita kojameest rohkem t?stma kui raamiga kojameest .Pigem vastupidi.

Vasta

Mine “Kere & Sisu”