K: Probleem Jetta jõuülekandega?

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses käigukastide ja siduritega.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Tanel
Veteran
Postitusi: 896
Liitunud: 19 Dets 2008, 19:47
Telefon: 56902793
Auto: '88 JETTA
Asukoht: Hellfield
Kontakt:

K: Probleem Jetta jõuülekandega?

Lugemata postitus Postitas Tanel »

Niisiis, probleemne sõiduvahend see, mis avataril, mure ise järgmine:

Sõidu alustamisel polnud viga midagi, aga mingi hetk hakkas rool järskude "tõugetega" vasakule kiskuma... algul ei arvanudki et auto viga, kuna ühtlase kiirusega sõitsin ja tee peal ka igasugu jää/lume servi jms ebatasasusi.

Mingi aja pärast tuli välja, et ka sileda tee peal hakkas rool "tõmblema" kui mootoriga pidurdades liikusin, või siduri alla vajutasin. Kui vedu järgi, siis ei olnud midagi.

Ise asjast ei tea eriti veel midagi, aga kahtlustan seda teemat esiratta juures, mille nime öelda ei teagi (pooltelje ots või mingi liigend vms värk?) Igaljuhul peab vist miskit juppi jälle vahetama hakkama, aga mida/kus täpsemalt?

Aitäh juba ette asjalike vastuste eest! :)

[Muudetud: 23-1-2010 tnz]
"kunagi arvasin et Rako normulks vend a nüüd tuleb välja et selline lamelli enn et ohohohohhhoooo." -tito

uku.
Huviline
Postitusi: 331
Liitunud: 14 Veebr 2007, 09:26
Telefon: 58505360
Auto: Vw Golf mk2 Bmw e36 320 touring Bmw e12 520 Bmw e28 2.8t Audi 80 1.8 Audi 200 2.1t
Asukoht: Tallinn/Soome

Lugemata postitus Postitas uku. »

Rattapoldid on kinni ikka kõvasti?
MTW-Garage http://www.facebook.com/rkoneistus
Plokikaante portimine,klapitööd,plokikaante survestamine/sirgekslihv, silindrite hoonimine/puurimine,väntvõllide tasakaalustamine,sportnukkvõllid, jne.Tel.+358449880091

Tanel
Veteran
Postitusi: 896
Liitunud: 19 Dets 2008, 19:47
Telefon: 56902793
Auto: '88 JETTA
Asukoht: Hellfield
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Tanel »

uku. kirjutas:Rattapoldid on kinni ikka kõvasti?
Otseselt täna üle ei proovinud pingutada, aga loksutasin just sama mõtte kontrollimiseks autot igatpidi ja täna tõstsin eest vasakult tungrauaga üles ja ka keerutasin ratast igatpidi, aga ei olnud nagu midagi ebatavalist. Samas rattad olen alati ise alla keeranud ja viimati mitte väga ammu, nii et selles ei tohiks asi olla.

Kuid, ega igaks juhuks kontroll pole halb idee... enne uurisin tee ääres autot, aga praegu kodus saan rattavõtme kh külge panna. Kui midagi avastan, siis mõne minuti pärast panen siia kirja ka!

[Edit:] Poldid kõik kinni/terved jne.

Muidu, kui keegi otseselt nõu anda ei oska, võib ka lihtsalt selle "detaili" nime ka öelda, mis seal esiratta juures on, kaitsekummi all. Tahan õppida ja targemaks saada :dork:

[Muudetud: 19-1-2010 tnz]
"kunagi arvasin et Rako normulks vend a nüüd tuleb välja et selline lamelli enn et ohohohohhhoooo." -tito

spool
Huviline
Postitusi: 404
Liitunud: 09 Veebr 2009, 15:40
Auto: VW Passat B5.5 4Motion AVF
Asukoht: Pärnu

Lugemata postitus Postitas spool »

Poolteljeots

Kontrolli see padi üle, mis on kasti küljes oleva käpa ja kere vahel, mul oli see läbi ja siis hakkas samamoodi tegema. Sama auto.

[Muudetud: 19-1-2010 spool]

Kasutaja avatar
Pikksilm
Veteran
Postitusi: 2260
Liitunud: 10 Apr 2004, 12:37
Auto: G2, T2b
Asukoht:
Tänatud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Pikksilm »

spool kirjutas:Poolteljeots

Kontrolli see padi üle, mis on kasti küljes oleva käpa ja kere vahel, mul oli see läbi ja siis hakkas samamoodi tegema. Sama auto.
Ehk "Käigukasti padi"

võsavormel
Huviline
Postitusi: 563
Liitunud: 25 Veebr 2008, 08:35
Telefon: 56986238
Auto: passat 92a 1.9TD 55kw, G2 86 GTD 1.9 55kw, caddy 86, G4 tdi, toledotdi
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 10 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas võsavormel »

Ma ütleks, et sul mõni veovõlli ots hakkab otsa saama. Ma olek suvel selle pärast peaegu kraavi sõitnud kuna lõi rooli järsku jõuga vasakule ära. Alguses arvasin, et velje kõveraks sõitnud, et jõngib rooli.
Buy it, build it, break it, rebuild it, sell it!

Tanel
Veteran
Postitusi: 896
Liitunud: 19 Dets 2008, 19:47
Telefon: 56902793
Auto: '88 JETTA
Asukoht: Hellfield
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Tanel »

Veovõlli otsade kohta ise ütles, et ta vahetas mingi 4-5a tagasi need vist. Kas selle ajaga võivad juba läbi olla? Eriti nagu "peeneks" ajanud pole küll, isegi ma harrastan enamasti rahulikku sõitu.

Käigukasti padja vaatan täna õhtupoole üle. Kasutaja Abt pakkus ühe variandi veel, aga seda ma veel kontrollida ei saa, et miskit difri või asjaga...

Täna sõitsin kooli, kuna muud autot hetkel kasutada pole ja ennäe imet, mitte vähimatki muret autoga. Aga ega see mure ilmselt kadunud pole...uurin asja edasi.
"kunagi arvasin et Rako normulks vend a nüüd tuleb välja et selline lamelli enn et ohohohohhhoooo." -tito

Tanel
Veteran
Postitusi: 896
Liitunud: 19 Dets 2008, 19:47
Telefon: 56902793
Auto: '88 JETTA
Asukoht: Hellfield
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Tanel »

Praeguseks 2 päeva ilma mingisuguse probleemita sõita saanud... kui veovõlli ots hakkab jamama, siis vist enam niimoodi ära ei kao probleem?

Ja missugune või kui tugev see "ragin" on, enne kui veovõlli ots katki läheb? ..pidi vist olema kiirendamise ajal midagi, ma ise pole varem kuulnud seda häält..
Kahjuks (pean vist ütlema, et kahjuks) minu probleemi juures see hääl puudub...
"kunagi arvasin et Rako normulks vend a nüüd tuleb välja et selline lamelli enn et ohohohohhhoooo." -tito

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas T6nis2 »

Veo võlli ots- Välimine poolassi liigend. Kui viga liigendis,siis kui kurvi võtad,ja kiirendad klõbiseb,koliseb,kuid kui otse sõidad on vaikus majas . Sel juhul tõesti ,minu jutu kirjelduselt on tegu poolassi välimise liigendiga.

Tanel
Veteran
Postitusi: 896
Liitunud: 19 Dets 2008, 19:47
Telefon: 56902793
Auto: '88 JETTA
Asukoht: Hellfield
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Tanel »

Nii... täna siis õnnestus 15m kaugusel majast tee äärde jääda... enne seda sai 80km ringi sõidetud :smilegrin:

Õnneks oli probleem ikkagi välimises pooltelje otsas (mis nüüd katki), mitte kuskil mujal "sügavamal". Kuigi praegu purunes nii, et kuskil nädal aega ei olnud ühtegi halba märki olnud. Kiirendamisel vms ei ragisenud jne... aga vähemalt saab nüüd korda teha :)
"kunagi arvasin et Rako normulks vend a nüüd tuleb välja et selline lamelli enn et ohohohohhhoooo." -tito

Vasta

Mine “Ülekanne”