Mure juhi ukse elektroonikaga. Sharan 2004 1.9 tdi

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
tofetome
Veteran
Postitusi: 824
Liitunud: 31 Mai 2011, 15:41
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 74 korda
Tänatud: 73 korda

Mure juhi ukse elektroonikaga. Sharan 2004 1.9 tdi

Lugemata postitus Postitas tofetome »

Tervist!!
On mure 2004 a Sharani juhi uksega. Nimelt ei töödanud juba pikemat aega juhi akna lüliti, ei tundunud suur probleem ja arvasin, et viga on lülitis vms. Nüüd aga lakkas töötamast peeglite reguleerimise ja nende kokkuklappimise nupp. Natuke uurisin ja avastasin, et kogu juhi uks ei saa voolu peale, kuna ükski tuluke aknalülitites ei töödanud. Proovimise peale hakkasid tööle siis kui nö lukustada juhi uks, ehk ukselinki sisse lükata. Mure on eriti kõva, kuna juhiuks ei lukusta ennast kui uksed kesklukupuldist kinni panna...

Nüüd niipalju kui ma tean ja vajan lisaks abi: Kuna 97 a passatil on enamvähem sama mure, et mõnikord ei tööta salongivalgus, siis uurisin seda teemat. Sain aru, et kuskil on kas mingi plokk või elektriskeem, kus on mingid jootmised on tehtud külmjootega või annavad lihtsalt mingiaeg otsad. Kas mu jutt on õige? Võib olla selline viga? Kust peaksid hakkama viga esimesna otsima ja äkki on kellegil kohe mingi nipp varrukast võtta?


Tänud ette!
Viimati muutis argo, 23 Mai 2012, 02:09, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Lisatud kategooria.
Tallinna ümbruses saab minult ka tekstiilipesurit rentida!

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Mure juhi ukse elektroonikaga. Sharan 2004 1.9 tdi

Lugemata postitus Postitas dellu »

Suure tõenäosusega ei ole ühegi ploki viga. Pakun et kui diagnostika kaabel järgi panna, siis ukses olevad moodulid ütlevad et neid vähe voolu. Täpselt samade sümptomitega Jettat aastast 2006 olen ma testinud. Ainukeseks eripäraks oli see, et elektriaken tal töötas, aga omaniku sõnal uimasemalt kui teised. Uks lukku ei läinud samamoodi, peeglit regullida ei saanud jne. Googeldamine soovitas kas voolukaabel uus vedada või kogu uksekimp ära vahetada alates keresse sisetulekust. Jettal tähendas see väljapoolt miski katteosa mahavõtmist piltide järgi. Uksevahelises liikumises murdub ära lihtsalt, ega ta ei pruugigi päris katki minna, aga mingi osa kiude murdub ära. Kahjuks ma ei tea kas see lahendus oleks toiminud, sest auto läks enne teise auto sissemaksuks. Need kes seda korra vaatasid silmaga vist midagi ei leidnud ja pärast juba oli hilja. Googeldatud sai ka hiljem alles, et oleks osanud soovitusi anda.
Kui Tallinna inimene võime korraks kaabli taha visata, aga pakun et lõpptulemus on sama.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

mihkel27
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 01 Veebr 2010, 16:07
Asukoht:
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Mure juhi ukse elektroonikaga. Sharan 2004 1.9 tdi

Lugemata postitus Postitas mihkel27 »

Ma pakun, et sharanil ukse ja kerevahelised juhtmed puruks.
Passatil salongivalgus tõenäoliselt ukseluku mikrolülitist tingitult vahepeal jamab.
Diagnostika ja elektritööd. 56052094

filipov
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 04 Dets 2011, 14:15
Telefon: 53720627
Auto: VW Passat
Asukoht: Võru<->Tali

Re: Mure juhi ukse elektroonikaga. Sharan 2004 1.9 tdi

Lugemata postitus Postitas filipov »

Enda Passatil oli ka just probleem, et juhiukse avamisel ei pannud iga kord salongi valgust põlema ja lombilamp hõõgus vaevaliselt. Probleemiks oli üks mikrolüliti, mis pidi aru saama, kas uks on lahti või ei. Leidsin netis tuulates ka hea õpetuse, mille järgi sain asja korda: http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mul piisas vaid selle mikrolüliti puhastamisest, millele tulevad juhtmed järgi (enne takistus 300oomi, pärast 3oomi)
Viimati muutis filipov, 06 Apr 2012, 07:29, muudetud 1 kord kokku.

mauh
Huviline
Postitusi: 1151
Liitunud: 19 Mär 2005, 20:38
Telefon: +358401715165
Auto: Passat B7 103kw Bluemotion TDI
Asukoht: Soomes, aegajalt ka Tartu
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Mure juhi ukse elektroonikaga. Sharan 2004 1.9 tdi

Lugemata postitus Postitas mauh »

Samamoodi mul eelmisel oli juhtmekimp alguses ei töödanud aken, siis peegel, kesklukk,kõlra järjest kukkusid ära :mrgreen: see neil põhiviga vahet pole mis auto.
Kunagi pole liiga palju lisvarustust! Kui tunned , et sulle jääb väheks tule ytle , ja panen juurde :) +358401715165. lhallimae@gmail.com
http://mauh-vw.blogspot.fi/

Vasta

Mine “Elektroonika”