Foorumi reeglid

Antud reeglid on selleks, et selgitada erinevaid kohustusi, mis on järgimiseks kõigile liikmetele Eesti Volkswageni Klubi foorum foorumis. Et kõik foorumi lugejad ja liikmed tunneksid ennast hästi, palume järgida neid reegleid.

 1. Foorumi Üldreeglid

  1. Foorumi eesmärgiks on erineva Volkswageni(edaspidi VW) spetsiifilise informatsiooni jagamine-levitamine huviliste vahel ning ka klubilise tegevuse arendamine ning ka VW omanike suhtluse portaal/keskkond. Kuna foorum on siiski VW-spetsiifiline, siis näiteks postitused seoses muude erinevate automarkidega ei ole teretulnud. #
  2. Kasutajad
   Foorum on avalik infokanal milles võib iga VW huviline olla osaline, kas lihtsalt lugejana või registreeritud foorumiliikmena.
   Igal kasutajal tohib olla ainult ÜKS kasutajanimi! Samuti on keelatud ühte kontot mitme isiku poolt kasutada. Topelt-identiteetide kasutamine tuleb ilmsiks varem või hiljem, tagajärjeks võib olla aga kõigi antud kasutaja erinevate kasutajanimede deaktiveerimine (bänn).
   Rangelt on keelatud kasutada kasutaja registreerimisel piiratud kehtivusajaga e-maili aadresse!
   Foorumi kasutajad EI OLE palgatud Sinu küsimustele vastama. Kui keegi Sinu küsimusele EI VASTA, siis järelikult võis sellele küsimusele vastuse juba foorumist leida, sõnastasid oma küsimuse valesti või ei osanud keegi Sulle vastata. Kui sa vastust ei saa, siis ära hakka kohe kirjutama, et MIKS TE EI VASTA?? KAS TE SIIS EI TEA MIDAGI?? Samuti EI OLE ükski foorumi kasutaja ka palgatud ÕIGESTI Sinu küsimustele vastama. Eksimine on inimlik ja kui keegi eksib vastates, ole ka inimlik - ära hakka kohe läbutsema.
   Teemades korra loomine kuulub foorumi MEESKOND kohustuste hulka, tavaliikmetel pole vaja teemasid reeglite meeldetuletamisega risustada. Eksimust nähes võib reeglite rikkujale saata PS teate ning teda veast teavitada. Samuti võib raporteerida personalile vajutades iga postituse paremas ülemises nurgas olevat kolmnurkset hüüumärgiga nuppu. Moderaatorite meeskond lahendab probleemi esimesel võimalusel.
   Kui kasutaja annab foorumi administraatorile teada soovist oma kasutajakonto kustutada, siis pannakse konto 30 päevasele ooteajale.
   Turvakaalutlustel ühtegi kasutajakontot ei kustutata vaid konto suletakse!
   Konto sulgemise soovis peab olema kirjutatud konto sulgemise põhjus.
   Pärast 30 päevast ooteaega tuleb kasutajal täiendavalt kinnitada sulgemise soovi ja seejärel kasutajakonto deaktiveeritakse.
   #
  3. Postitamine
   ENNE, kui foorumis midagi küsima hakkad, otsi ÕIGE alafoorum, kus küsida. Kui soovid küsida abi auto tehnilise poole kohta, tee seda vastavalt "Tehnilise" kategooria alafoorumites, MITTE kusagil mujal. Sama käib ka IGA teise asja kohta, mitte ainult abi. KÕIGE jaoks on olemas oma foorum.
   Foorumi keel on EESTI KEEL, välja arvatud võõrkeelsed alafoorumid, kus toimub suhtlus teistes keeltes. "Eesti keel" nende reeglite mõistes tähendab ametlikku kirjakeelt vastavalt ametlikele õigekeelsusnormidele ja on kohustuslik väljendada ennast normaalses kirjakeeles, kasutades elementaarseid kirjavahemärke ja grammatikat - grammatiliselt vigased postitused kustutatakse ehk jututoa släng ei ole tervitatav nähtus!
   Korrektne kirjakeel on viisakas teiste kasutajate suhtes ning lihtsustab foorumi kasutamist (näiteks kas nüüd otsingusse kirjutada: "käigukast", "käikkar", "kkast" või lihtsalt "kast"). Julgelt soovitame kasutada nn. spellereid. Lubatud on võõrkeelsete tehniliste terminite kasutamine, kui neile puudub üldlevinud eestikeelne vaste.
   Keelatud on teiste Foorumikasutajate otsene solvamine ja halvustamine. Samuti on keelatud kasutada ebatsensuurseid sõnu.
   Foorumis kehtivad üldlevinud moraal ja eetika normid mida on rangelt soovitatav järgida, k.a. valdkonnad: ropendamine, avaliku korra rikkumine, karastusjook jne.
   Tekst peab olema läbivalt musta värvi ja mitte läbivalt boldis või muudmoodi erksalt eristuv tavalistest postitustest, näiteks suurte tähtedega. Ebasobivad või ebasobiva sisuga(sisutühjad) postitused kustutatakse ette hoiatamata ning vajadusel tehakse leebemale rikkujale algatuseks hoiatus.
   Ära tee mitu posti järjest. Kui kirjutad midagi ning pärast tahad seda muuta, kasuta MUUDA nuppu! Oma postituste muutmine sisutühjaks (.,;:- jne), toob kaasa kasutaja eemaldamise foorumist! Ära tee järjest 2 või enam posti, kus viimastes parandad esimese vigu. Erandina on lubatud teha topeltpostitusi huviliste või klubiliikmete autode alafoorumis.
   Ära tee tühiseid poste, ega aja seosetut juttu. Vastuseid nagu "mina ka", "oled loll", "ei", "ja", ":)" jms ei tohiks teha.
   Liigne tsiteerimine toob kaasa postituse kustutamise. Pole vaja tsiteerida inimest, kes omakorda on tsiteerinud liialt palju kasutajaid, niiet ole tark ning kustuta üleliigne ning mõttetu tekst ära.
   Tsiteerida ei tohi ka pilte, kui tsiteerite, siis tuleb pilt lisada spoilerisse. Nende reeglite vastu EI TOHI eksida.
   Privaatsõnumite avalikustamine ilma teise osapoole nõusolekuta on keelatud, selle eiramine toob kasutaja eemaldamise foorumist!
   Offtopic on teemast kõrvalekaldumine. Reeglina on offtopic paljudele teemadele saatuslikuks saanud. #
  4. Piltide lisamine
   Piltide lisamisel foorumisse tuleks arvestada seda, et piltide küljepikkus ei oleks suurem kui 800 pikslit. See kehtib nii "Huviliste autod" alafoorumis, kui ka kõikides teistes alafoorumites tehtud postituste kohta. Kui pildid on suuremad või ei saa neid väiksemaks teha, siis lisada ainult link pildile.
   Klubi või foorum ei vastuta üleslaaditud failide omandiõiguse eest ja kui avastate midagi ebaseadusliku, siis kõrvaldatakse see esimese raporti peale. #
  5. Uue teema algatamine
   Enne uue teema algatamist on rangelt soovituslik kasutada OTSINGUFUNKTSIOONI, leidmaks juba varem samal teemal toimunud arutlusi.
   Suure tõenäosusega on juba küsitud seda, mida tahad küsida. Kui sa midagi sellist EI leia, siis vajuta ülevalt OTSI nuppu ning kirjuta sinna mõned märksõnad sellest, mida tahad. Otsida tuleb KONKREETSELT. Ära sisesta otsingusse midagi nagu "kas keegi teab, kust ma võiksin endale leida ühe lehekülje, kus võib leida passati esituld". Niimoodi sa ei leia MITTE MIDAGI. Otsi aga lihtsalt sõnadega "golf vr6 pooltelg" ja sa võid isegi midagi leida. Ära karda otsides vajutada all nuppu "järgmised" - see toob ette veelgi rohkem otsingutulemusi. Vaata kindlasti mitu lehte tulemusi läbi.
   Foorumis uue teema algatamisel peab teema pealkiri vastama võimalikult täpselt teema sisule, et hiljem oleks võimalik otsingusõnade kaudu foorumist vajalikku informatsiooni leida, enamasti on parem postitada juba olemasolevasse teemasse, kui teha uus sama sisuga teema.
   Turu alafoorumite teemade pealkirjade ja sisude ehitusele kehtivad täiendavad nõuded on välja toodud konkreetse alateema esimeste postituste seas.
   Teete teema, siis tuleb lisada kindlasti kategooria(auto mudel). See lihtsustab teistel kindla auto mudelite kohta infot leida. #
  6. Turu alafoorumid
   Turu alafoorumites tuleb algatada teema täpselt Turu alafoorumite reeglitele vastavalt.
   Kõik väljad on kohustuslik täita. Esiteks tuleb pealkirja reale kirjutada kuulutuse tüüp:
   M: (müük)
   O: (ostan)
   Kuulutuse lõppu tuleks lisada oma kontaktandmed, millega sind kätte võiks saada võimalik huviline. Näiteks telefoninumber, email ja lihtsalt PS(privaatsõnum).
   Kuulutuse sisu peaks olema võimalikult täpselt tehtud, soovitatavalt ka illustratiivse materjaliga.
   Kuulutus ei või sisaldada teksti - "PAKU HIND" või muud sama eesmärgiga teksti. Sellise tekstiga kuulutus kuulub ilma täiendavalt hoiatamata kustutamisele.
   Kuulutused aeguvad 90 päeva tagant, see tähendab, et 90 päeva möödudes kuulutus kustub automaatselt.
   Kuulutust saab tõsta iga 14 päeva möödudes, selle kohane juhend Turg alafoorumites.
   Mitmete erinevate, kuid samale mudelile kuuluvate varuosade müümisel/ostmisel tuleb kasutada vaid ühte teemat!
   Kui kuututus ei vasta nõuetele, siis on õigus foorumi moderaatoritel/administraatoritel kuulutus kustutada k.a VW mitteseotud müügikuulutused kustutatakse.
   Oma muredega võib alati pöörduda foorumi moderaatorite/administraatorite poole.
   Turu alajaotus on mõeldud vaid eraisikute omavahelisteks tehinguteks (Oodatud ei ole firmade ja eraisikute kommertskuulutused. Selleks on meil kommertsnurk oma vastavate reeglitega). #
  7. TURG kuulutuste TOP10
   Kõikides TURU foorumi alajaotustes on võimalik oma ostu-müügi kuulutus lasta teenusena panna TOP10 nimekirja.
   See tähendab, et näiteks varuosade foorumi avamisel nähakse TOP10 olevaid kuulutusi nimekirjas esimeste seas.
   Nimekirja alguses olemine suurendab oluliselt kuulutuse vaadatavust ja kiirendab ostu-müügi tehingute toimumist.
   Niikui nimigi ütleb, võib igas TURG alajaotuses olla maksimaalselt 10 kuulutust, mis on nimekirja eesotsas.
   Selle arvu täitumisel rohkem enam juurde nimekirja etteotsa kuulutusi ei panda ja uusi kuulutusi saab TOP10-sse lisada alles mõne kuulutuse reklaamiperioodi lõppemisel ja koha vabanemisel.
   TOP10 teenus on tasuline ja seda on võimalik tellida korraga kuni 360 päevaks.
   Teenuse hinnad on järgmised - kuulutuse hoidmine TOP10-s:
   30 päeva 10 eurot / 0,33 eur päev
   90 päeva 25 eurot / 0,27 eur päev
   180 päeva 35 eurot / 0,19 eur päev
   360 päeva 50 eurot / 0,13 eur päev
   Teenuse tellimisel väljastatakse arve ja tasuda saab ainult ülekandega.
   Teenus on mõeldud nii eraisikutele kui firmadele.
   Kõik teemasse puutuvad küsimused, teenuse tellimise soovid ja muu asjaga seonduv palume saata reklaam@vwklubi.eu #
  8. Profiil
   Foorumi kasutaja profiilis peab olema kirjas: Asukoht (Piirkond, mitte aadress) ja töötav e-maili aadress. Soovituslikult - auto mark, mudel, telefon, jne. #
  9. Avatar
   Foorumi avatari, st. pildi, mida kuvatakse kasutaja iga postituse juures nime all, suurus ei tohi ületada 150 x 150 pikslit.
   Avataril on soovitav näidata pilti oma autost või iseendast.
   Keelatud on reklaam, pornograafilised, rassistlikud ja ka animeeritud ehk liikuvad avatarid. Samuti ei ole lubatud kasutada avatarina klubi sümboolikat või foorumi graafilisi elemente ja foorumi smailisid.
   Reeglite rikkumise korral avatar eemaldatakse hoiatamata, korduvate rikkumiste korral võidakse kasutajal avatari kasutamine üldse keelata. #
  10. Signatuur
   Kasutaja signatuuris, st. teksti, mida kuvatakse kasutaja iga postituse all on keelatud otsene äriline tegevus, selleks on Turg alafoorum. Lisaks on keelatud kasutada pilte vms ning graafikat ja ebaviisakat ja/või labast teksti. Signatuuri kõrgus ei tohi ületada 2 (kahte) rida. Loevad ka tühjad read.
   Kontekstist väljakistud tsiteeringute kasutamine on keelatud ilma tsiteeritava nõusolekuta. #
 2. Foorumi Turu reeglid

  1. Autod
   Kuulutusel olgu konkreetne pealkiri.
   Kõik väljad on kohustuslik täita. Esiteks tuleb pealkirja reale kirjutada kuulutuse tüüp:
   M: (müük)
   O: (ostan)
   Seejärel lisage kuulutusele korrektne PEALKIRI, kus on ära märgitud mida müüakse/ostetakse. Näiteks: M: Passat B5 1.9 TDI 81kw
   Müüa ja osta saab ainult Volkswagenit, teist marki masinaid võib ainult vahetada Volkswageni vastu.
   Kuulutus peab sisaldama kontaktandmeid!
   Kohustuslik on panna kuulutusse telefoni number(va Ostu kuulutuses) ja müüdavate või ostetavate autode asukoht!
   Kontaktandmed saate sisestada kuulutuse alla.
   Kuulutus peab sisaldama võimalikult täpseid andmeid müüdavate asjade kohta.
   Mida täpsemalt on kuulutus tehtud, seda ladusamalt tuleb ka soovitud tehing. Arusaamatu sisuga kuulutused lähevad koheselt kustutamisele/muutmisele.
   Hind on kohustuslik. VA. Ostan kuulutustes.
   Tuleb vähemalt kirja panna hinna suurusjärk. Näiteks: 5-50. "Pakkuge ise hind" on vale lähenemine müügile ja kõlbab vaid oksjonile.
   Kui te tahate midagi müüa, siis te teate, mis on selle väärtus või mis te selle eest saada soovite.
   Kui tõesti müüja selle hinda ei oska välja mõelda, siis soovitame kasvõi siin samas turus uuringut teha.
   Kuulutusele vastamine - Meie foorumis puudub kuulutusele otse teemasse vastamise võimalus. Suhtlemiseks palume kasutada kuulutuses olevaid kontaktandmeid: E-post, PM (privaatsõnum), Telefon jne.
   Postituse sisuks ei tohi olla vaid link müüdava eseme kuulutusele kuskil mujal veebikeskonnas. Samuti ei piisa ka vaid infost pealkirjas, kuulutuses peab ka info olema. Müüdav ese ei tohi olla samal ajal oksjonil!
   Kõik sama kasutaja poolt tehtud korduvasisulised kuulutused kustutatakse!
   Kui teie müüdav/ostetav asi on omanikku vahetanud, siis kirjutage pealkirja reale müüdud/ostetud.
   Keelatud on auto dokumentide/kerenumbrite ost/müük. Dokumendid vahetavad omanikku vaid koos auto kerega! #
  2. Veljed ja Rehvid
   Kuulutusel olgu konkreetne pealkiri.
   Kõik väljad on kohustuslik täita. Esiteks tuleb pealkirja reale kirjutada kuulutuse tüüp:
   M: (müük)
   O: (ostan)
   Seejärel lisage kuulutusele korrektne PEALKIRI, kus on ära märgitud mida müüakse/ostetakse. Näiteks: M: Alessio 17" 5X112 veljed ja Toyo 195/45 R 14 rehvid
   Pealkiri peab sisaldama velje mõõte: Tollid ja Poldivalemit. Ja rehvi mõõte: Laius ja Kõrguse protsent ning Tollid.
   Velgede ja rehvide all saab ka kuulutada muud tarviklikku velje ja rehvi juures. Näiteks: Poldid ja Vaheflantsid ja Ilukilbid.
   Kuulutus peab sisaldama kontaktandmeid!
   Kohustuslik on panna kuulutusse telefoni number(va Ostu kuulutuses) ja müüdavate või ostetavate asjade asukoht! Kontaktandmed saate sisestada kuulutuse alla.
   Kuulutus peab sisaldama võimalikult täpseid andmeid müüdavate asjade kohta.
   Mida täpsemalt on kuulutus tehtud, seda ladusamalt tuleb ka soovitud tehing. Arusaamatu sisuga kuulutused lähevad koheselt kustutamisele/muutmisele.
   Hind on kohustuslik. VA. Ostan kuulutustes.
   Tuleb vähemalt kirja panna hinna suurusjärk. Näiteks: 5-50. "Pakkuge ise hind" on vale lähenemine müügile ja kõlbab vaid oksjonile.
   Kui te tahate midagi müüa, siis te teate, mis on selle väärtus või mis te selle eest saada soovite.
   Kui tõesti müüja selle hinda ei oska välja mõelda, siis soovitame kasvõi siin samas turus uuringut teha.
   Kuulutusele vastamine - Meie foorumis puudub kuulutusele otse teemasse vastamise võimalus. Suhtlemiseks palume kasutada kuulutuses olevaid kontaktandmeid: E-post, PM (privaatsõnum), Telefon jne.
   Postituse sisuks ei tohi olla vaid link müüdava eseme kuulutusele kuskil mujal veebikeskonnas. Samuti ei piisa ka vaid infost pealkirjas, kuulutuses peab ka info olema.
   Müüdav ese ei tohi olla samal ajal oksjonil!
   Kõik sama kasutaja poolt tehtud korduvasisulised kuulutused kustutatakse!
   Kui teie müüdav/ostetav asi on omanikku vahetanud, siis kirjutage pealkirja reale müüdud/ostetud. #
  3. Varuosad
   Kuulutusel olgu konkreetne pealkiri.
   Kõik väljad on kohustuslik täita. Esiteks tuleb pealkirja reale kirjutada kuulutuse tüüp:
   M: (müük)
   O: (ostan)
   Seejärel lisage kuulutusele korrektne PEALKIRI, kus on ära märgitud mida müüakse/ostetakse. Näiteks: M: Golf 4 uued esimesed tuled.
   Mitmete erinevate, kuid samale mudelile kuuluvate varuosade müümisel/ostmisel tuleb kasutada vaid ühte teemat.
   Kui müüte ühe masina mudeli pealt varuosi, siis peab müüma neid varuosi ühes teemas korraga. Kui teil on korraga lammutuses 10 erinevat G2'te, siis pole vaja teha 10 erinevat kuulutust nende kohta.
   Kuulutus peab sisaldama kontaktandmeid!
   Kohustuslik on panna kuulutusse telefoni number(va Ostu kuulutuses) ja müüdavate või ostetavate varuosade asukoht!
   Kontaktandmed saate sisestada kuulutuse alla.
   Kuulutus peab sisaldama võimalikult täpseid andmeid müüdavate asjade kohta.
   Mida täpsemalt on kuulutus tehtud, seda ladusamalt tuleb ka soovitud tehing. Arusaamatu sisuga kuulutused lähevad koheselt muutmisele/kustutamisele.
   Hind on kohustuslik. VA. Ostan kuulutustes.
   Tuleb vähemalt kirja panna hinna suurusjärk. Näiteks: 5-50. "Pakkuge ise hind" on vale lähenemine müügile ja kõlbab vaid oksjonile.
   Kui te tahate midagi müüa, siis te teate, mis on selle väärtus või mis te selle eest saada soovite.
   Kui tõesti müüja selle hinda ei oska välja mõelda, siis soovitame kasvõi siin samas turus uuringut teha.
   Kuulutusele vastamine - Meie foorumis puudub kuulutusele otse teemasse vastamise võimalus. Suhtlemiseks palume kasutada kuulutuses olevaid kontaktandmeid: E-post, PM (privaatsõnum), Telefon jne.
   Postituse sisuks ei tohi olla vaid link müüdava eseme kuulutusele kuskil mujal veebikeskonnas. Samuti ei piisa ka vaid infost pealkirjas, kuulutuses peab ka info olema.
   Müüdav ese ei tohi olla samal ajal oksjonil!
   Kõik sama kasutaja poolt tehtud korduvasisulised kuulutused kustutatakse!
   Kui teie müüdav/ostetav asi on omanikku vahetanud, siis kirjutage pealkirja reale müüdud/ostetud.
   Keelatud on auto dokumentide/kerenumbrite ost/müük. Dokumendid vahetavad omanikku vaid koos auto kerega!
   Äritseda võib vaid Volkswageniga seotud varuosasid! #
  4. Tuuningjupid
   Kuulutusel olgu konkreetne pealkiri.
   Kõik väljad on kohustuslik täita. Esiteks tuleb pealkirja reale kirjutada kuulutuse tüüp:
   M: (müük)
   O: (ostan)
   Seejärel lisage kuulutusele korrektne PEALKIRI, kus on ära märgitud mida müüakse/ostetakse. Näiteks: M: Passat B5 1997-2000 stangelisad ja küljekarbi laiendid.
   Kuulutus peab sisaldama kontaktandmeid!
   Kohustuslik on panna kuulutusse telefoni number(va Ostu kuulutuses) ja müüdavate või ostetavate asjade asukoht!
   Kontaktandmed saate sisestada kuulutuse alla.
   Kuulutus peab sisaldama võimalikult täpseid andmeid müüdavate asjade kohta.
   Mida täpsemalt on kuulutus tehtud, seda ladusamalt tuleb ka soovitud tehing. Arusaamatu sisuga kuulutused lähevad koheselt kustutamisele/muutmisele.
   Hind on kohustuslik. VA. Ostan kuulutustes.
   Tuleb vähemalt kirja panna hinna suurusjärk. Näiteks: 5-50. "Pakkuge ise hind" on vale lähenemine müügile ja kõlbab vaid oksjonile.
   Kui te tahate midagi müüa, siis te teate, mis on selle väärtus või mis te selle eest saada soovite.
   Kui tõesti müüja selle hinda ei oska välja mõelda, siis soovitame kasvõi siin samas turus uuringut teha.
   Kuulutusele vastamine - Meie foorumis puudub kuulutusele otse teemasse vastamise võimalus. Suhtlemiseks palume kasutada kuulutuses olevaid kontaktandmeid: E-post, PM (privaatsõnum), Telefon jne.
   Postituse sisuks ei tohi olla vaid link müüdava eseme kuulutusele kuskil mujal veebikeskonnas. Samuti ei piisa ka vaid infost pealkirjas, kuulutuses peab ka info olema.
   Müüdav ese ei tohi olla samal ajal oksjonil!
   Kõik sama kasutaja poolt tehtud korduvasisulised kuulutused kustutatakse!
   Kui teie müüdav/ostetav asi on omanikku vahetanud, siis kirjutage pealkirja reale müüdud/ostetud. #
  5. Auto audio, video ja elektroonika
   Kuulutusel olgu konkreetne pealkiri.
   Kõik väljad on kohustuslik täita. Esiteks tuleb pealkirja reale kirjutada kuulutuse tüüp:
   M: (müük)
   O: (ostan)
   Seejärel lisage kuulutusele korrektne PEALKIRI, kus on ära märgitud mida müüakse/ostetakse. Näiteks: M: Panasonicu MP3 makk ja FLI 1000w subwoofer.
   Kuulutus peab sisaldama kontaktandmeid!
   Kohustuslik on panna kuulutusse telefoni number(va Ostu kuulutuses) ja müüdavate või ostetavate asjade asukoht!
   Kontaktandmed saate sisestada kuulutuse alla.
   Kuulutus peab sisaldama võimalikult täpseid andmeid müüdavate asjade kohta.
   Mida täpsemalt on kuulutus tehtud, seda ladusamalt tuleb ka soovitud tehing. Arusaamatu sisuga kuulutused lähevad koheselt kustutamisele/muutmisele.
   Hind on kohustuslik. VA. Ostan kuulutustes. Tuleb vähemalt kirja panna hinna suurusjärk. Näiteks: 5-50. "Pakkuge ise hind" on vale lähenemine müügile ja kõlbab vaid oksjonile.
   Kui te tahate midagi müüa, siis te teate, mis on selle väärtus või mis te selle eest saada soovite.
   Kui tõesti müüja selle hinda ei oska välja mõelda, siis soovitame kasvõi siin samas turus uuringut teha.
   Kuulutusele vastamine - Meie foorumis puudub kuulutusele otse teemasse vastamise võimalus. Suhtlemiseks palume kasutada kuulutuses olevaid kontaktandmeid: E-post, PM (privaatsõnum), Telefon jne.
   Postituse sisuks ei tohi olla vaid link müüdava eseme kuulutusele kuskil mujal veebikeskonnas. Samuti ei piisa ka vaid infost pealkirjas, kuulutuses peab ka info olema.
   Müüdav ese ei tohi olla samal ajal oksjonil!
   Kõik sama kasutaja poolt tehtud korduvasisulised kuulutused kustutatakse!
   Kui teie müüdav/ostetav asi on omanikku vahetanud, siis kirjutage pealkirja reale müüdud/ostetud. #
  6. Kirbuturg
   Kuulutusel olgu konkreetne pealkiri.
   Kõik väljad on kohustuslik täita. Esiteks tuleb pealkirja reale kirjutada kuulutuse tüüp:
   M: (müük)
   O: (ostan)
   Seejärel lisage kuulutusele korrektne PEALKIRI, kus on ära märgitud mida müüakse/ostetakse. Näiteks: Sülearvuti Lenovo x220.
   Kuulutus peab sisaldama kontaktandmeid! Kohustuslik on panna kuulutusse telefoni number (va Ostu kuulutusel) ja müüdavate või ostetavate asjade asukoht! Kontaktandmed saate sisestada kuulutuse alla.
   Kuulutus peaks sisaldama võimalikult täpseid andmeid müüdava/te asjade kohta. Mida täpsemalt on kuulutus tehtud, seda ladusamalt tuleb ka soovitud tehing.
   Arusaamatu sisuga kuulutused lähevad koheselt kustutamisele/muutmisele.
   Keelatud on:
   *Müüa/osta jne mobiiltelefone
   *Ei tohi äritseda autode ja nende varuosadega
   Müüdava eseme kohta lisada ka kindlasti PILT ja kui pilte on üle kahe, siis palun pane need pildid spoilerisse.
   Hind on kohustuslik. VA. Ostan kuulutustes. Tuleb vähemalt kirja panna hinna suurusjärk, näiteks: 5-50. "Pakkuge ise hind" on vale lähenemine müügile ja kõlbab vaid oksjonile. Kui te tahate midagi müüa, siis te teate, mis on selle väärtus või mis te selle eest saada soovite.
   Kuulutuselel vastamine - Meie foorumis puudub kuulutusele otse teemasse vastamise võimalus. Suhtlemiseks palume kasutada kuulutuses olevaid kontaktandmeid: E-post, PM (privaatsõnum), Telefon jne.
   Postituse sisuks ei tohi olla vaid link müüdava eseme kuulutusele kuskil mujal veebikeskkonnas. Samuti ei piisa ka vaid infost pealkirjas, kuulutuses peab ka info olema.
   Müüdav ese ei tohi olla samal ajal oksjonil!
   Kõik sama kasutaja poolt tehtud korduvasisulised kuulutused kustutatakse!
   Kui teie müüdav/ostetav asi on omanikku vahetanud, siis kirjutage pealkirja reale müüdud/ostetud. #
 3. Teenused ja sooduspakkumised

  1. Ettevõtete teenused ja sooduspakkumised
   Eesti Volkswageni Klubi foorumis (edaspidi EVWK foorum) reklaami tegemise kord
   Reklaami eest tasumine annab õiguse reklaamida oma toodet/teenust https://foorum.vwklubi.eu/ veebikeskkonnas.
   Ettevõtete teenuste ja sooduspakkumiste postitamise ettepanekud tuleb saata elektronposti aadressile reklaam@vwklubi.eu Vastavalt kinnitatud EVWK reklaami hinnakirjadele saadetakse reklaamida soovijale vastusena hinnapakkumine.
   Kui EVWK hinnapakkumine sobib ettevõttele - saadetakse ettevõttele reklaami eest tasumiseks arve. Reklaami kehtivus rakendub järgmisel päeval peale arve tasumist.
   Iga reklaamitav toode või teenusepakkumine peab olema võimalikult korralikult vormistatud ja võimalikult inforohke. Pakkumise hinna märkimine on kohustuslik.
   EVWK võib vajadusel küsida lisaandmeid seoses ettevõtete teenuste ja sooduspakkumistega.
   EVWK juhatuses reklaamiga tegelev isik on saanud ettevõttelt reklaami sisulised andmed, postitab selle foorumisse.
   Ettevõtte, mis pakub teenust või sooduskaupa peab olema suuteline andma oma kaubale/teenusele kehtiva tseki/arve ja garantii.
   Sooduskaup või teenus ei pea piirduma Volkswagenile mõeldud toodete või teenustega.
   Iga ettevõtte saab ainult ühe teema, mille all hakkab kajastama enda pakutavaid sooduskaupu ja teenuseid. Informatsiooni on võimalik värskendada saatese e-kirja reklaam@vwklubi.eu aadressile.
   Juhul, kui ettevõtte on ennast foorumis registreerinud ja omab foorumis kasutajat, tuleb kirjutada aadressile reklaam@vwklubi.eu oma soovist sisestada reklaami vastavasse alamfoorumisse. Kirja sisus peab olema kindlasti:
   a) Ettevõtte rekvisiidid
   b) Reklaami kehtivuse periood
   c) Foorumi Kasutaja nimi, kellele vastavaid õigusi soovitakse.
   EVWK saadab ettevõttele reklaami maksumusega arve ning peale selle tasumist antakse eelpool nimetatud kasutajale vastavad õigused, teha postitusi antud alamfoorumis. Teemad või postitused alafoorumis ilmuvad nähtavale, kuid foorumi Administratsioon on need üle vaadanud ja kooskõlastanud.
   Juhul, kui foorumi tehniline olukord ei võimalda makstud reklaami esitamist, on reklaami eest tasunul õigus kasutamata reklaamiperioodi eest raha tagasi küsida. #
  2. Eraisikute teenused ja sooduspakkumised
   Eesti Volkswageni klubi (edaspidi EVWK) reklaami tegemise kord
   Eraisikute teenuste ja sooduspakkumiste postitamine toimub „Ettevõtete ja eraisikute soodustused ja teenused“ teemas.
   Peale postitamist (või juba postitatud teema muutmist) on teema nähtmatu, senikaua kui vastava alafoorumi moderaator ei ole kontrollinud kõikide andmete korrektsust.
   Eraisikute reklaam kehtib üks kuu alates moderaatori poolt kuulutuse ülevaatamisest ja avaldamisest. Peale kehtivusaja lõppemist paigutatakse kuulutus foorumi kasutajatele nähtamatusse arhiivi, kust seda on postitajal moderaatorile teatades võimalik soovi korral uuesti nihutada avafoorumisse.
   Kuulutuses peab olema lisatud järgmine lause Soodustus EVWK klubikaardi ettenäitamisel -15%, mis on ühtlasi ka tasu reklaami eest.
   Iga toode või teenusepakkumine peab olema võimalikult korralikult vormistatud ja võimalikult inforohke. Pakkumise hinna märkimine on kohustuslik.
   EVWK võib küsida lisaandmeid seoses eraisiku teenuste ja sooduspakkumistega.
   Eraisik, kes pakub teenust või sooduskaupa, peab olema suuteline andma oma kaubale/teenusele garantii.
   Sooduskaup või teenus ei pea piirduma Volkswagenile mõeldud toodete või teenustega.
   Iga eraisik saab teha ainult ühe teema, mille all hakkab kajastama oma pakutavaid sooduskaupu ja teenuseid. Informatsiooni värskendamine toimub kord nädalas automaatselt. Kui kuulutust on vaja redigeerida, siis tuleb pöörduda vastava alafoorumi moderaatori poole.
   Kuulutuse näidis:
   Millist teenust/kaupa pakutakse?
   Teenuse/kaupade kirjeldus.
   Teenuse osutamise aeg.
   Soodustus EVWK klubikaardi ettenäitamisel -15%
   Asukoht: teenuse osutamise või kauba asukoht
   Kontakt: Nimi, telefoni number
   Vastan: Mis kellaajast, mis kellaajani? #
 4. Jututuba

  1. #
 5. Muu

  1. Muu
   Käesolevates reeglites sätestamata küsimustes juhinduvad Foorumi kasutajad eelkõige Foorumi rubriigis "Ametlikud teated" toodud informatsioonist ning igas alateemas eraldi välja toodud "Teadete" ja/või "Reeglite" kohaselt.
   Keelatud tegevuste harrastamise puhul on üldiselt karistuseks kasutajale foorumikeelu panek, või äärmisel juhul kasutaja kustutamine foorumist.
   Sobimatud postitused kustutatakse ilma hoiatuseta.

   Moderaatorid ja administraatorid jätavad endale õiguse mistahes reeglite rikkumisel käiku lasta kõik nende võimuses peituvatel mõjutusmeetmetel. #