Passat B6 2,0 FSI õlirõhk madal

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
martino
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 07 Dets 2013, 14:11
Asukoht:

Passat B6 2,0 FSI õlirõhk madal

Lugemata postitus Postitas martino »

Täna hommikul min peale sõitmahakkamist viskas ette teate, et õlirõhk madal. Jätsin auto seisma, kontrollisin õlitaset, oli normis. Kui uuesti käivitasin hakkas sellist kahtlast "käuksumist" tegema, alguses vaikselt natukese aja pärast oli selline hääl nagu allpool videos. Rohkem ei ole autot käivitanud. Foorumist olen lugenud, et diiselmootoritel on probleeme olnud õlipumpa vedava kuuskandiga, kas 2.0 FSI (2006 a lõpp) kasutab sama süsteemi?
http://www.youtube.com/watch?v=9yB1HpwuccA[/video]
EDIT: Sain teada, et minu autol on õlipump kettajamiga.
Viimati muutis martino, 07 Dets 2013, 22:28, muudetud 3 korda kokku.

martino
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 07 Dets 2013, 14:11
Asukoht:

Re: Passat B6 2,0 FSI õlirõhk madal

Lugemata postitus Postitas martino »

Niisiis sain lõpuks auto kätte ja probleem ei olnud õnneks õlipumbas. Mis juhtus? Juhtus see, et ~2 kuud tagasi 30k hoolduses suudeti õlifilter sedasi külge panna, et õli sinna ei pääsenud. Õlifiltrit välja võttes selgus, et see oli täiesti kortsu tõmmanud ennast.
Õnneks piirdus antud probleem 120 euroga ja õli ning õlifiltri vahetusega. Tuleb minna tartu Aasta Auto Plussi, kus mu 30k hooldus tehti ja oma kortsus õlifilter ning arve letti lüüa.

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5298
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 58 korda

Re: Passat B6 2,0 FSI õlirõhk madal

Lugemata postitus Postitas J.Aru »

:shock: Kuidas selline asi võimalik on? Alguses ikka pidi ju õli sealt läbi käima, muidu oleks alguses karjuma hakanud ja juba mootor koos olnud?
Viimati muutis J.Aru, 14 Dets 2013, 19:15, muudetud 1 kord kokku.

martino
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 07 Dets 2013, 14:11
Asukoht:

Re: Passat B6 2,0 FSI õlirõhk madal

Lugemata postitus Postitas martino »

Õli pääses sisse küll kuid otsast ei eemaldatud vajalikku punni, et filter normaalselt toimiks.

martino
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 07 Dets 2013, 14:11
Asukoht:

Re: Passat B6 2,0 FSI õlirõhk madal

Lugemata postitus Postitas martino »

Pilt väljavõetud filtrist:
Pilt
Sai täna Aasta Auto Pluss AS-is ära käidud. Algus oli kõik ilus, kuulati leti taga mure ära ja mindi ilmselt aste kõrgemal ülemuse juurde minu probleemiga, käidi 5 min kusagil ära ja siis tuldi tagasi minu juurde ja see "kõrgem" inimene tegeles minuga edasi. Esimene asi, mis mulle öeldi, oli see, et äkki mina või siis tööd teinud remondimees käänasime ise selle filtri selliseks ja nüüd tulin mina neilt raha välja petma. Ma lihtsalt rääkisin oma mure neile ära ja ei olnud isegi mingit kompensatsiooni küsinud, kui mind juba petmises süüdistama hakati (põhimõtteliselt otsisin omale vana passati õlifiltri voolisin selle ilusti kortsu ja sõitsin 150km maha, et neilt 100 EURi välja petta? Ma arvan, et mul on parematki teha kui õhtuti õlifiltreid voolida..).
Igatahes vastasin, et mul on tehtud tööde eest olemas arve ja kaasas ka kortsus õlifilter ja ütlesin, et kui ma tõesti oleks teid siia petma tulnud, siis oleks ma terve mootori kokku lasknud joosta ja selle sisse nõudnud, mitte 150km maha sõitnud ja 100 EURi välja nõudma tulnud. Selle peale öeldi, et kuna see ei ole esinduses tehtud töö siis me ei tea, kes või mis see firma on, kes teie autot remontis. Ütlesin, et arve on arve ja peal on kirjas kes ja mida tegi ning rääkisin veel kord, et ma ei sõitnud seda maad siia sellepärast, et teilt 100 EURi välja petta.
Lõpuks siis küsisin, et mis siis saab, oli veidi vaikust ning vastati, et õlifiltri ja vahetuse eest tehtud tööraha ollakse nõus kinni maksma, kuid õlivahetust mitte, kuna see olevat olnud ebavajalik (olenemata sellest, et auto mootor sai vähem õlitust ja ~1800km tagasi vahetatud õli oli tänu sellele süsimust), kuigi ma olen täiesti kindel, et nemad oleksid sellise probleemi puhul kindlasti vahetuse teinud. Küsisin siis, et kas teie arust on normaalne, et õli on peale sellist vahemaad sõitmist süsimust? Vastati, et õli lähebki mustaks mingi aja tagant. Rohkem ei jõudnud nendega vaielda ja nõustusin lõpuks nende pakutud kompensatsiooniga.
Igatahes äärmiselt veider ja pettumust valmistav käitumine Aasta Auto Pluss AS-i poolt, eriti arvestades seda, et auto on kogu eestis oldud aja seal regulaarselt hoolduses käinud. Järgmine kord tuleb ilmselt mõnda teise volkswageni esindusse oma autoga minna.
Viimati muutis martino, 23 Dets 2013, 17:24, muudetud 1 kord kokku.

tlauri
Huviline
Postitusi: 1667
Liitunud: 03 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 17 korda

Re: Passat B6 2,0 FSI õlirõhk madal

Lugemata postitus Postitas tlauri »

Kes teeb - sellel juhtub. Kindlasti ebameeldiv kogemus, mille teeb omakorda nukraks veel see, et kohe ei läinud sinna samasse töökotta tagasi, kus hooldus tehti. Teine tagant järgi tarkus veel see, et sealt uuest "targemast" töökojast kohe ei helistanud sinna plussiga firmasse ning pakkunud võimalust neil kohe probleemile kaasa mõelda ning jooksvalt lahenduses kokku leppida.
Võta seda, kui kogemust. Sarnaseid asju juhtub pidevalt ja üle maailma. Alati ei pea ka üle reageerima. Usaldus on muidugi peen asi aga ka probleemi lahendusega tegelemine nõuab siiski 2 poolt.
51905398 - diagnostikaseadmed ja töövahendid- VAS/VAG, AUTEL, AUTOCOM, LAUNCH jne- viewtopic.php?f=159&t=77012

Siim-O
Huviline
Postitusi: 779
Liitunud: 30 Sept 2004, 19:31
Telefon: 53629264
Auto: BMW E36 Convertible
Asukoht: Tartu- Valgjärve
Kontakt:

Re: Passat B6 2,0 FSI õlirõhk madal

Lugemata postitus Postitas Siim-O »

Sul läheb uue õlifiltriga see filter samasuguseks, kui sa ei vaheta ära oma auto õlifiltri kopsikut. Sellel puudub see keskmine osa õlifiltri kopsikul, kui ma õieti mäletan. Kui sa hoolduses käisid tookord siis ma hooldusnõunikule mainisin seda ja kuna seda kopsikut polnud kuskilt võtta hetkel siis läks nii kokku nagu ta oli enne. Kas ta seda sulle ütles või mitte, seda ma ei tea. Eelnevalt olid sa õli vahetanud(kui ma õieti mäletan) kuskil mujal, kus oli kogematta vana filter koos selle kopsiku sees oleva pulgaga minema visatud. See plastmass jorbel mis seal sinuõlifiltri pildil küljes pole vw toodang. see mingi ise aretatud junn sinna alla.

Siim
AA+ lukksepp


Sellel pildil see kopsiku sees olev pulk.
Pilt
Viimati muutis Siim-O, 23 Dets 2013, 18:04, muudetud 1 kord kokku.

martino
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 07 Dets 2013, 14:11
Asukoht:

Re: Passat B6 2,0 FSI õlirõhk madal

Lugemata postitus Postitas martino »

Siim-O kirjutas:Sul läheb uue õlifiltriga see filter samasuguseks, kui sa ei vaheta ära oma auto õlifiltri kopsikut. Sellel puudub see keskmine osa õlifiltri kopsikul, kui ma õieti mäletan. Kui sa hoolduses käisid tookord siis ma hooldusnõunikule mainisin seda ja kuna seda kopsikut polnud kuskilt võtta hetkel siis läks nii kokku nagu ta oli enne. Kas ta seda sulle ütles või mitte, seda ma ei tea. Eelnevalt olid sa õli vahetanud(kui ma õieti mäletan) kuskil mujal, kus oli kogematta vana filter koos selle kopsiku sees oleva pulgaga minema visatud. See plastmass jorbel mis seal sinuõlifiltri pildil küljes pole vw toodang. see mingi ise aretatud junn sinna alla.

Siim
AA+ lukksepp


Sellel pildil see kopsiku sees olev pulk.
Pilt
Sellest ei mainitud mulle tookord mitte midagi ja ei mainitud ka seekord. Hoolduses käies öeldi, et auto on valmis ning lisati, et tagumine kojamehe mootor on läbi (mis siiski mingil põhjusel ikkagi töötab) ning ühe tagumise amordi puks hakkab ära kuluma. Aga tänud info eest, mida mulle varem mingil põhjusel ei jagatud.
Usalduse koha pealt niipalju, tunnistan, et oleksin pidanud kasvõi ise operatiivselt kursis hoidma asjadest (ei tea asjadest nii põhjalikult, kuna see on mu esimene auto), kuid leian, et see ei anna siiski õigust kohe väljapetmises süüdistama hakata, eriti kui ma ei olnud isegi selleks hetkeks mitte midagi nendelt nõudnud.
Viimati muutis martino, 23 Dets 2013, 18:55, muudetud 1 kord kokku.

Awesome
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 24 Mai 2012, 19:51
Auto: VW B7 ´12, VW B7 ´11
Asukoht: Tartu

Re: Passat B6 2,0 FSI õlirõhk madal

Lugemata postitus Postitas Awesome »

Endal polnud esindusega tegu, kuid vahetati kütusefilter ära ja alguses tundus kõik norm, kui autoga maja eest ära sõitsin oli kahtlane loik auto all, tore kuskil 4L kütust maha voolanud, sest õlinäpud olid selle filtri pannud .... ja oli krussi tõmmanud, õnneks pandi uus filter tasuta aga kütust ei kompenseeritud.. :D

Vasta

Mine “Mootor”