Generaatori rihm viliseb

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Generaatori rihm viliseb

Lugemata postitus Postitas Indrek » 27 Juun 2013, 16:34

Tere,

vahetasin just rihma ja pinguti (olen seda lausa korduvalt teinud), panin auto käima, kliima külma peale ja hakkas kohe jälle vilistama. Kui kliima econi peale panna, jääb vait, st. viliseb siis, kui kont on järgi. Roolivõimu, generaatori ja kondi rullid käisid vabalt ringi, generaator on suht uus. Paariks päevaks aitab vast Würthi hõõrdesprei, kuid see ei ole päris see lahendus, mida ma rahule jääks. Kuskohast peaks probleemi otsima? Autoks Golf 4 1,9 TDI 85kW.
vanasti olin insche

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Generaatori rihm viliseb

Lugemata postitus Postitas raiku » 27 Juun 2013, 19:45

kui probleem tekib kondi järgi lükkamisega siis peaks ikka probleemi otsima kondist.
viljandi mölamies

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2575
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Generaatori rihm viliseb

Lugemata postitus Postitas t6nis3 » 27 Juun 2013, 21:01

Generaatori rihma rulliku tööpind on kulunud, ehk mõõdust väiksemaks. Kindlasti on ka rihmaratta pendiks kinni kiilunud. Uus rihmaratas generaatorile.

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Generaatori rihm viliseb

Lugemata postitus Postitas Indrek » 28 Juun 2013, 08:01

Kuidas see 6-sooneline kiilrihma rullik niipalju nüüd väiksemaks kuluda saab? Ma pole lääne generaatoreid lammutanud, mis pendiks seal olema peab? Muidu kui ma käega rihmaratast ringi ajan ja siis järsult kinni hoian, käib mingi maa rootor edasi, nagu mingi sidur vms oleks rihmarattal vahel...
vanasti olin insche

GTI
Moderaator
Postitusi: 7843
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 179 korda

Re: Generaatori rihm viliseb

Lugemata postitus Postitas GTI » 28 Juun 2013, 08:06

Indrek kirjutas:Kuidas see 6-sooneline kiilrihma rullik niipalju nüüd väiksemaks kuluda saab? Ma pole lääne generaatoreid lammutanud, mis pendiks seal olema peab? Muidu kui ma käega rihmaratast ringi ajan ja siis järsult kinni hoian, käib mingi maa rootor edasi, nagu mingi sidur vms oleks rihmarattal vahel...
See vabajooks ongi pendiks maakeeli, kui see töötab siis pole vaja vahetada. Rullikute sooned peavad kõik ikka ettenähtud kolmnurkprofiilis olema. Eks see vilin tuleb sellest, et auto käivitamisel ja veel kondi sisselülimisel läheb koormus rihmale hetkeliselt suureks, ehk pole rihma pingutus piisav. kas pinguti on muidu korras, pole väsinud ja liigub kogu oma töökäigu ulatuses vabalt?
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Generaatori rihm viliseb

Lugemata postitus Postitas Indrek » 28 Juun 2013, 10:15

Panin ka uue pinguti, rihmaseibid tunduvad korras olema, viltu ka ei jookse (vähemalt nii silma järgi). Vilin on ka pikalt töödanud mootoriga, mitte ainult kohe peale käivitamist. Kerge sirin lööb isegi siis sisse, kui panna käru taha ja tuled põlema, eriti hästi on kuulda ohutulede vilkumist. Laadimispinge 14.2-14.4V, aku vahetatud mõned kuud tagasi...
vanasti olin insche

GTI
Moderaator
Postitusi: 7843
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 179 korda

Re: Generaatori rihm viliseb

Lugemata postitus Postitas GTI » 28 Juun 2013, 11:55

Kas rihm käega surudes tunde järgi on piisavalt pingul? Tean ühel teisel autol millel oli vilistamise probleem natuke töötanud rihmaga, et aitas rihma vahetus veidi lühema vastu.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Vasta

Mine “Mootor”