Küsimus VR6 kohta

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
KingJames
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 20 Mär 2016, 12:20
Auto: VW Golf VR6
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Küsimus VR6 kohta

Lugemata postitus Postitas KingJames » 20 Mär 2016, 12:29

Tervist! Ilusat pühapäeva. Olen siin foorumis uus. Olen VW Golf VR6 omanik. Ja mul selline probleem, et mul autol õli otsas. Kuid ma ei tea mis õli sinna panna, seda ei tea ka eelmine omanik. Ainus teadaolev asi see, et peab olema täis sünt õli. Aga mis marki panna, keegi teab? VR6 2.8 128kw.

Tänan ette juba abi eest! :)
Ilusat pühapäeva jätku! :)

Sander.
Huviline
Postitusi: 233
Liitunud: 13 Jaan 2012, 18:32
Auto: Passat B8
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Küsimus VR6 kohta

Lugemata postitus Postitas Sander. » 20 Mär 2016, 14:18

Ja nad ei väsi.... :thumbup:

Mul on ka mure, ei hakka uut teemat tegema, nimelt klaasipesuvedelik sai otsa ja ei tea mis tootja oma peaks sisse valama. Teada on ainult see, et peab vist -20 olema veel igaks-juhuks. Oskab keegi soovitada mis tootja? Üks sõber soovitas Premium 7 oma aga teine ütles jälle, et auto maailma oma on parem....

Boxerdaja
Huviline
Postitusi: 1150
Liitunud: 21 Veebr 2007, 16:19
Telefon: 59031818
Auto: 2x Jetta mk2, 80 b2, A6 C4 TdiQ
Asukoht: Põlva lähistel
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Küsimus VR6 kohta

Lugemata postitus Postitas Boxerdaja » 20 Mär 2016, 18:02

Sander. kirjutas:Ja nad ei väsi.... :thumbup:

Mul on ka mure, ei hakka uut teemat tegema, nimelt klaasipesuvedelik sai otsa ja ei tea mis tootja oma peaks sisse valama. Teada on ainult see, et peab vist -20 olema veel igaks-juhuks. Oskab keegi soovitada mis tootja? Üks sõber soovitas Premium 7 oma aga teine ütles jälle, et auto maailma oma on parem....
Kes varba peale astus?

Kui mootor nurrub kenasti, ei leki ja on seest puhas siis jätka täissündiga :wink: .Kvaliteetne 5w-40 või kui armastad piitsutada siis 5w-50. See mootor läheb päris kuumaks ja natuke jama on kui õli liiga vedelaks läheb, eriti kulunud mootoril. Seda 50 lõpuga õli kulub ka vähem, teatavasti suure kubatuurilisel mootoril ikkagi kaob kõrgetel pööretel päris palju õli kui pole "oil catch tanki". Ära ei tasu unustada ka kvaliteetset filtrit. Wix-d topranid ja muude huinjasid võite lillepotidena kasutada või siis enne kasvuhoonese viimist tomatitaimi kasvatada.

Lugesin uuesti ja sain aru, et vaja pealevalamiseks õli. Põhimõteliselt on olemas ka pealevalamiseks spets õli mõnel tootjal aga kui sul on teada, et täissünt siis osta mingit enamlevinumat täissünti ja vala aga normi.
Viimati muutis Boxerdaja, 20 Mär 2016, 18:07, muudetud 1 kord kokku.

Sander.
Huviline
Postitusi: 233
Liitunud: 13 Jaan 2012, 18:32
Auto: Passat B8
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Küsimus VR6 kohta

Lugemata postitus Postitas Sander. » 20 Mär 2016, 20:29

Keegi ei astunud, lihtsalt see on nii labane juba. Iga paari nädala tagant tuleb teema, et mis õli ma ostma peaks. No ingel [VW Bot: "Keel korda!"] kui te ise ei oska vw klubi otsingut või googlet kasutada siis küsige autopoes müüjalt.

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2570
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 31 korda

Re: Küsimus VR6 kohta

Lugemata postitus Postitas t6nis3 » 27 Mär 2016, 02:23

Samas teemas. Tehniliselt ärge k....ge . mõttetui küsimisi,mida saad ise oma loogikaga otsida.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7840
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 179 korda

Re: Küsimus VR6 kohta

Lugemata postitus Postitas GTI » 27 Mär 2016, 11:00

Boxerdaja kirjutas: Wix-d topranid ja muude huinjasid võite lillepotidena kasutada...
On sul mingi põhjendatud argument ka näit. Wix filtrite kvaliteedi suhtes?
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Kasutaja avatar
Siim
Huviline
Postitusi: 2488
Liitunud: 11 Juul 2009, 11:00
Auto: A6 C7 BiTDI, b6 TDI
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Küsimus VR6 kohta

Lugemata postitus Postitas Siim » 29 Mär 2016, 21:04

GTI kirjutas:
Boxerdaja kirjutas: Wix-d topranid ja muude huinjasid võite lillepotidena kasutada...
On sul mingi põhjendatud argument ka näit. Wix filtrite kvaliteedi suhtes?
Kasutan-paigaldan igapäevaselt, samuti filtronit, mis tuleb ka poolast, nagu wix. Siiamaani probleeme pole, enda autol samamoodi wix-filtron(õlifiltrid siiski bosch, mahle) :)

Boxerdaja
Huviline
Postitusi: 1150
Liitunud: 21 Veebr 2007, 16:19
Telefon: 59031818
Auto: 2x Jetta mk2, 80 b2, A6 C4 TdiQ
Asukoht: Põlva lähistel
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Küsimus VR6 kohta

Lugemata postitus Postitas Boxerdaja » 30 Mär 2016, 10:05

GTI kirjutas:
Boxerdaja kirjutas: Wix-d topranid ja muude huinjasid võite lillepotidena kasutada...
On sul mingi põhjendatud argument ka näit. Wix filtrite kvaliteedi suhtes?
Jaa, vr6-l oli wix filtri väga kokku pressinud, hengsti omal sellist kujumuutust ei täheldanud ja audi r5tdi-l tekkisid õlirõhu probleemid. Lõhkusin kusjuures hiljem filtri laiali ja tõmbasin paberelemendi laiali ja seal oli pindalalt 1/3 vähem filtrimaterjaali kui originaal filtril.
Pilt

Tesiseks, odaval ja kallil filtril on toonivahe. Mina tean, et mida tumedam seda kvaliteetsem, sest seda rohkem on kasutatud puidust saadud kvliteetset filtrikiudu.
Viimati muutis Boxerdaja, 30 Mär 2016, 10:06, muudetud 1 kord kokku.

TurboDiisel
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 07 Jaan 2007, 17:46
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Küsimus VR6 kohta

Lugemata postitus Postitas TurboDiisel » 12 Apr 2016, 22:14

mul 10w60 Castrol 3.0 12v VR6's , iseenesest vedelam peaks võimsam olema teoorias, et väntvõll klopib lihtsamini aga mul suva , saan kuuma anda ja ei karda , mõne jaoks tundub see vb palju aga paksema õliga on ketid ja nukarattad libedamad ülevalt ja kestab kauem.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7840
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 179 korda

Re: Küsimus VR6 kohta

Lugemata postitus Postitas GTI » 12 Apr 2016, 22:57

TurboDiisel kirjutas:mul 10w60 Castrol 3.0 12v VR6's , iseenesest vedelam peaks võimsam olema teoorias, et väntvõll klopib lihtsamini aga mul suva , saan kuuma anda ja ei karda , mõne jaoks tundub see vb palju aga paksema õliga on ketid ja nukarattad libedamad ülevalt ja kestab kauem.
See mootor on projekteeritud üle 20 aasta tagasi ning seetõttu pole mõtet sinna sisse kallata mingeid ulme vedelikke, mis võivad seal rohkem kahju kui kasu teha. Tehase soovitus on 10w40 või 5w40 õli, liiga vedel ei suuda ketiajamit korralikult määrida ning silindriseinal püsida.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Vasta

Mine “Mootor”