VW Golf 4 - Mootorijahutus ja salongi jahutus.

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
CTV
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 12 Mär 2014, 10:11
Auto: Volkswagen Golf Mk4 1998 1.4 (55kW)
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

VW Golf 4 - Mootorijahutus ja salongi jahutus.

Lugemata postitus Postitas CTV » 27 Sept 2016, 09:28

Tervist,

Mul selline mure, et umbes 2.a. tagasi soetasin omale kasutatud VW Golf 4 (kuldne, küllap olete Tallinnas ringi liikumas näinud). Umbes pool aastat hiljem, suvel, märkasin, et salong ei taha jahedaks minna. Hakkas uurima ja selgus, et mul oli kliimaaju omadega õhtal. Vahetasin ära ja toimis taas. Sellel suvel aga peale Jaanipäeva, Kuivastu sadamas järjekorras oodates hakkas mootor ülekuumenema. Umbkaudselt 30 min ma seal olin ja 5min sellest käik sees (kuna oli liikumist) ja korraga märkasin, et kraadid on juba 110C. Ja nüüd eile Liivalaia teel ummikus istudes (väljas 16C) hakkas jälle tõusma, õnneks oli ummiku lõpp ja sain suht peagi mootorit sõites jahutada.
Ning sellel suvel lakkas jälle jahe õhk salongi tulemast. Eeldasin, et ehk oleks kliimat tarvis täita - oligi, kuid see ka toimis vaid 1 nädala. Nüüd jälle kõik tuuga. Lasin selle täitjal üle kontrollida, mille käigus selgus, et mingi "muff" vms on läbi. Selle toreda 60 midagi eurot maksva detaili nime eest sain plekkida 35€. Pole veel ostnud.

Kas on keegi, kes oskaks mind nende kahe probleemi juures aidata? Kas on ehk mingi relee või pistik, vms, mida mul oleks tarvis vaadata, näppida. Remonditöökojad tahavad jubedalt raha saada ja niisama nokkimise eest ma seda lahkelt jagada ei taha.
Märka Mootorratturit!

Kasutaja avatar
Mazz
Huviline
Postitusi: 1396
Liitunud: 02 Dets 2008, 14:48
Auto: Skoda Octavia 1Z
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 3 korda

Re: VW Golf 4 - Mootorijahutus ja salongi jahutus.

Lugemata postitus Postitas Mazz » 27 Sept 2016, 11:39

No siin peaks ju vaatama üle kas ventika kõik astmed töötavad korralikult. Ventikas ei tööta, ju siis kuumenebki üle.

CTV
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 12 Mär 2014, 10:11
Auto: Volkswagen Golf Mk4 1998 1.4 (55kW)
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: VW Golf 4 - Mootorijahutus ja salongi jahutus.

Lugemata postitus Postitas CTV » 04 Okt 2017, 10:24

Loodetavasti on probleem välja selgitatud.

Hakkasin ühel päeval autol erinevaid kaitsmeid uurima ning selgus, et aku peal olevas kaitsmete karbis on vasak poolne (ventilatsioon) kaitse, karbikusse sisse põlenud. Hetkel vahetasin ainult kaitsme ära ning konditsioneer veel natukene jamab aeg-ajalt. Kuid uus karbik on juba tellimusele pandid ning loodetavasti on see ka varsti kohal. Eks siis annan teada, kas probleem on lahendatud või on vaja edasi otsida.
Märka Mootorratturit!

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2564
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 31 korda

Re: VW Golf 4 - Mootorijahutus ja salongi jahutus.

Lugemata postitus Postitas t6nis3 » 07 Okt 2017, 22:29

Ventilaatori kaitse ei põle lihtsalt niisama läbi. Kontrolli,ventilaatori mootor, rootor käib raskelt. Puksid vaja õlitada.

Vasta

Mine “Mootor”