VW Passat 3BG 1.9tdi 74kw 2005a käivitusprobleem

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Lambaants
Uustulnuk
Postitusi: 1
Liitunud: 24 Juul 2017, 23:32
Auto: Volkswagen
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

VW Passat 3BG 1.9tdi 74kw 2005a käivitusprobleem

Lugemata postitus Postitas Lambaants » 26 Nov 2017, 21:20

Tere,

Tulin siia oma rondi muret kurtma. Tegu on 2005a. VW Passatiga 1.9tdi 74kw. Probleem seisneb selles, et auto ei käivitu korrapäraselt. Külma käivitusega ei pruugi auto korralikult käivitada - läheb tööle, kuid sureb ka kohe välja. Peale seda tuleb umbes 30 sekundit starterit piinata, et eluvaim sisse tuleks. Peale seda pole käivitusega probleeme (antud päeval). Kui öösel seisab, on oht, et hommikul pean uuesti starterit ketrama, et auto käima ajada.
Probleem sai ajutise lahenduse sellega, et parkisin nina allapoole. Auto käivitus, sõitis. Kuna mu kortermaja ees on piiratud parkimiskohti, mis lubaksid nina allapoole jätta ja starterist kahju hakkas, uurisin ja leidsin VIST lahenduse. Vahetasin pihustitihendid ära. Auto käivitus korralikult ka nina ülespoole pargituna. Kuni selle nädani. Auto viimasel ajal vertikaalsel pinnal seisnud, kus ta hiljuti ka korralikult käivitunud. Nüüdseks 2 korda uuesti sama mitte käivitumise probleemi esitanud.

Äkki on asi seotud mõne teise probleemiga mis mu autol esineb:
1. Külmalt käivitatud auto väriseb/jõnksutab kohalt minnes. Mitte natukene, vaid "pagasiruumis olev lätist ostetud alko pudelite klirinat on kuulda" värin. Probleem kaob umbes 15-20 min peale sõidu alustamist.

2. Mootor, lähi- , kaug- ja salongituled "pulseerivad". Mootor tühikäigul vaikselt pulseerib. Selline rahulik ebaühtlane nurrumine. Sama teevad ka tuled. Pimedas sõites märkasin - lähituled, kaugtuled ja ka salongi valmustid nagu sähvivad.

Oleksin väga tänulik, kui keegi autotark oskaks mu probleemile/probleemidele valgust näidata.

Vasta

Mine “Mootor”