K:Sillastendi kohta.

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Priidik5
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 11 Jaan 2013, 22:19
Telefon: 58011616
Auto: vw passat
Asukoht: Pärnu

K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas Priidik5 »

Selline küsimus,kui esisillas läheb vahetusse rooli otsad ja pooltelje otsad,kas sillastend on vajalik nende juppide vahetusel?
Ette tänades.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas R36 »

Mõtle nüüd veidikene. Vahetakse rooliotsad, ehk siis need "jubinad", mis ühendavad roolilatti ja rattast.


Ühesõnaga JAH!
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

murkamarko
Klubiline
Postitusi: 1690
Liitunud: 27 Aug 2012, 19:02
Telefon: 53542362
Auto: Volkswagen Passat Variant 2014 1.6 TDI
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 97 korda
Tänatud: 50 korda

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas murkamarko »

Pm. et silla jupid ei jääks kinni peaks tegema sillastendi kord aastas või siis igakord kui sild laiali käib.

Priidik5
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 11 Jaan 2013, 22:19
Telefon: 58011616
Auto: vw passat
Asukoht: Pärnu

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas Priidik5 »

golfi_vend kirjutas:Mõtle nüüd veidikene. Vahetakse rooliotsad, ehk siis need "jubinad", mis ühendavad roolilatti ja rattast.


Ühesõnaga JAH!
Võin ju mõelda küll aga on spetsialiste kes ütlevad et pole tarvis.

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 93 korda

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas TiitRE »

Priidik5 kirjutas:
golfi_vend kirjutas:Mõtle nüüd veidikene. Vahetakse rooliotsad, ehk siis need "jubinad", mis ühendavad roolilatti ja rattast.


Ühesõnaga JAH!
Võin ju mõelda küll aga on spetsialiste kes ütlevad et pole tarvis.
Ja need "spetsialistid" ütlevad kindlasti, et mõõdad vana otsa pealt pikkuse ära ja keerad uue sama pikkusega külge ja stendi pole vaja? :roll: Kui oma G3-l neid otsi lasin vahetada, siis hakkas ka üks tark sellist asja väitma - ignoreerisin ja viisin auto sillastendi 8)

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas R36 »

Priidik5 kirjutas:
golfi_vend kirjutas:Mõtle nüüd veidikene. Vahetakse rooliotsad, ehk siis need "jubinad", mis ühendavad roolilatti ja rattast.


Ühesõnaga JAH!
Võin ju mõelda küll aga on spetsialiste kes ütlevad et pole tarvis.
Väga soovitan kahtlustava pilguga edaspidi neid "spetsialiste" vaadata. Isegi nutma ajab, et selline mõtteviis veel sees on. :?
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

astrolaab
Huviline
Postitusi: 110
Liitunud: 30 Okt 2013, 20:40
Auto: VW Passat 1,9TdiSyncro 81kw,Chevrolet Express Van 4,3L 1997
Asukoht:
Tänatud: 2 korda

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas astrolaab »

Ma oma vanal 88.a. passatinässil mõõtsin millipealt roolivarraste pikkused ära,umbes 5k kildi pärast põld rehve ollagi(saksa tuur)Pärast panin laserid peale toe oli -27m/m. lahku.Järeldage.

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 93 korda

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas TiitRE »

astrolaab kirjutas:Ma oma vanal 88.a. passatinässil mõõtsin millipealt roolivarraste pikkused ära,umbes 5k kildi pärast põld rehve ollagi(saksa tuur)Pärast panin laserid peale toe oli -27m/m. lahku.Järeldage.
No justnimelt! :)

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5397
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Peetri
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 520 korda

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas jussike »

astrolaab kirjutas:Ma oma vanal 88.a. passatinässil mõõtsin millipealt roolivarraste pikkused ära,umbes 5k kildi pärast põld rehve ollagi(saksa tuur)Pärast panin laserid peale toe oli -27m/m. lahku.Järeldage.
Selliseid meetodeid kasutati ladade juures, sest seal oli tolerants nii suur, et vahet polnud kui paika sa silla "regullisid" oli rool ikka mega raske, rehvid kulusid nagu jummal juhatas, otse sõit oli unistus, lasereid polnud ja saksa ei lastud :eh:
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

tartuvaim
Huviline
Postitusi: 349
Liitunud: 20 Juul 2012, 14:44
Telefon: 5114080
Auto: Volkswagen Bora 1.9 Tdi 110kW 4Motion 2002a, Volkswagen Passat 1.9 Tdi 85 kW 4Motion 2000a
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas tartuvaim »

Mida rohkem vanade otsade järgi uued paika keerad seda parem on kuna vähem pead teepeal rooli kangutama ja auto seisab paremini teepeal seniks kuni remondi töökotta jõuad kus sillastend on :D Rooliotsade vahetus = sillastend... igaljuhul ... aga edu ``spetsialistitele`` :D ja samas paar esirehve on kordades kallim kui üks sillastend, ma mõtlen rehve mitte 2mm pealuusid.

tartuvaim
Huviline
Postitusi: 349
Liitunud: 20 Juul 2012, 14:44
Telefon: 5114080
Auto: Volkswagen Bora 1.9 Tdi 110kW 4Motion 2002a, Volkswagen Passat 1.9 Tdi 85 kW 4Motion 2000a
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas tartuvaim »

murkamarko kirjutas:Pm. et silla jupid ei jääks kinni peaks tegema sillastendi kord aastas või siis igakord kui sild laiali käib.
Sillastendi teha kord aasta nooooo ma ei teaaaaa :) sellel vist küll ei ole eriti mõtet. Aga no kui huvi on miks mitte :).
Ja mis sul selle silla peal nii kinni jäävad mida iga aasta peaks liigutama, kas need kaks välimise rooliotsa stopper mutrit mis silla reguleerimise ajal lahti keeratakse :D

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas R36 »

Nad ei jääks kinni, kui monteerimisel kasutataks montaazi määret.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

tartuvaim
Huviline
Postitusi: 349
Liitunud: 20 Juul 2012, 14:44
Telefon: 5114080
Auto: Volkswagen Bora 1.9 Tdi 110kW 4Motion 2002a, Volkswagen Passat 1.9 Tdi 85 kW 4Motion 2000a
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas tartuvaim »

golfi_vend kirjutas:Nad ei jääks kinni, kui monteerimisel kasutataks montaazi määret.
Õige, määre on tore asi- säästab närve, tööriistu, käsi, aega jne :)

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas R36 »

Muidugi annab sillal teha ka muud kui ainult kokku-lahkujooksu. Ehk mutreid lisandub juurde :)
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

ylbik
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 24 Jaan 2007, 17:22
Auto: 2.5 TDI
Asukoht:

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas ylbik »

lase vaadata kriitilise pilguga ka teised sillaosad üle, et ei oleks vaja kuu aja päras nt. õõtsapukse või sharniiri vahetada.
Üldiselt on mõtekas kõik silla jubinad korraga välja vahetada.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas R36 »

ylbik kirjutas:lase vaadata kriitilise pilguga ka teised sillaosad üle, et ei oleks vaja kuu aja päras nt. õõtsapukse või sharniiri vahetada.
Üldiselt on mõtekas kõik silla jubinad korraga välja vahetada.
Veidi kalliks ei lähe B5.5 puhul. Arvestades, kui muud osad korras on.
Golfi ja muude traditsioonilst silda kasutavatel masinatel ilmselt nii kalliks ei lähe, kuid kas on mõtet?
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

ylbik
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 24 Jaan 2007, 17:22
Auto: 2.5 TDI
Asukoht:

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas ylbik »

Üldiselt kui juba mõni vaeeas loksub siis teistel ka enam pikka pidu ei ole ja ühekaupa vahetamine on enese lollitamine ja ei saagi kunagi kolina vaba sillaga sõita.
Ei pea ostma kõige kallimat komplekti, ma olen pannud mingieid odavama poolseid ja kestavad ilusasti aasta ära ja siis jälle uued. ca.300€ koos vahetuse ja regulliga läks viimane kord maksma, sellest saab kohe pool aastat ja veel ei kolise midagi(enamus sõite on kruusateed).
Viimati muutis ylbik, 11 Jaan 2014, 02:41, muudetud 2 korda kokku.

tartuvaim
Huviline
Postitusi: 349
Liitunud: 20 Juul 2012, 14:44
Telefon: 5114080
Auto: Volkswagen Bora 1.9 Tdi 110kW 4Motion 2002a, Volkswagen Passat 1.9 Tdi 85 kW 4Motion 2000a
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas tartuvaim »

ylbik kirjutas:Üldiselt kui juba mõni vaeeas loksub siis teistel ka enam pikka pidu ei ole ja ühekaupa vahetamine on enese lollitamine ja ei saagi kunagi kolina vaba sillaga sõita.
Ei pea ostma kõige kallimat komplekti, ma olen pannud mingieid odavama poolseid ja kestavad ilusasti aasta ära ja siis jälle uued. ca.300€ koos vahetuse ja regulliga läks viimane kord maksma, sellest saab kohe pool aastat ja veel ei kolise midagi(enamus süidte on kruusateed).
Aasta ja komplekt ???? Ja sa tambid iga aasta ..okei pooleteise aasta tagant 300€ esisilla peale, ei nohh mis me rikastest räägime 8) Kaupmehed on õnnelikud kui teavad, et see inimene kes ``selle`` komplektiga poe uksest nüüd välja läheb tuleb kindlasti aasta pärast tagasi ja ostab uue komplekti sama kvaliteediga sillajuppe. Ja nii kordub aastast aastasse 8)

Kas veite mõtlema ei pane, et nagu midagi on mäda nende silla juppidega kui nii ruttu läbi lähevad??? :roll:
Viimati muutis tartuvaim, 11 Jaan 2014, 02:54, muudetud 1 kord kokku.

ylbik
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 24 Jaan 2007, 17:22
Auto: 2.5 TDI
Asukoht:

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas ylbik »

tartuvaim kirjutas:
ylbik kirjutas:Üldiselt kui juba mõni vaeeas loksub siis teistel ka enam pikka pidu ei ole ja ühekaupa vahetamine on enese lollitamine ja ei saagi kunagi kolina vaba sillaga sõita.
Ei pea ostma kõige kallimat komplekti, ma olen pannud mingieid odavama poolseid ja kestavad ilusasti aasta ära ja siis jälle uued. ca.300€ koos vahetuse ja regulliga läks viimane kord maksma, sellest saab kohe pool aastat ja veel ei kolise midagi(enamus süidte on kruusateed).
Aasta ja komplekt ???? Ja sa tambid iga aasta ..okei pooleteise aasta tagant 300€ esisilla peale, ei nohh mis me rikastest räägime 8) Kaupmehed on õnnelikud kui teavad, et see inimene kes ``selle`` komplektiga poe uksest nüüd välja läheb tuleb kindlasti aasta pärast tagasi ja ostab uue komplekti sama kvaliteediga sillajuppe. Ja nii kordub aastast aastasse 8)

Kas veite mõtlema ei pane, et nagu midagi on mäda nende silla juppidega kui nii ruttu läbi lähevad??? :roll:
TRW ja lemfõrder kaetsid aasta ja 2k. kui hakkas midagi kolisema. Tehke arvutused ise.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas R36 »

Mind huvitab see, kas poldi, mutrid keeratakse ikka sõiduasendis kinni, ehk vahetatakse nelipost tõstuki peal.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

kevva
Veteran
Postitusi: 707
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:25
Auto: Golf Mk2 1.6TD '91 & Transporter 2,5TDI 03a. Transporter Kombi 2,5TDI 01a.
Asukoht: Lõunamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 5 korda

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas kevva »

golfi_vend kirjutas:Mind huvitab see, kas poldi, mutrid keeratakse ikka sõiduasendis kinni, ehk vahetatakse nelipost tõstuki peal.
Kinni peab ikka siis keerama kui on auto raskus peal. Kui pole auto raskust peal siis on puksid sedamaid läbi.
Transportteenused! Treileri ning autoveokonna rent - 56950650

tartuvaim
Huviline
Postitusi: 349
Liitunud: 20 Juul 2012, 14:44
Telefon: 5114080
Auto: Volkswagen Bora 1.9 Tdi 110kW 4Motion 2002a, Volkswagen Passat 1.9 Tdi 85 kW 4Motion 2000a
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas tartuvaim »

ylbik kirjutas:
tartuvaim kirjutas:
ylbik kirjutas:Üldiselt kui juba mõni vaeeas loksub siis teistel ka enam pikka pidu ei ole ja ühekaupa vahetamine on enese lollitamine ja ei saagi kunagi kolina vaba sillaga sõita.
Ei pea ostma kõige kallimat komplekti, ma olen pannud mingieid odavama poolseid ja kestavad ilusasti aasta ära ja siis jälle uued. ca.300€ koos vahetuse ja regulliga läks viimane kord maksma, sellest saab kohe pool aastat ja veel ei kolise midagi(enamus süidte on kruusateed).
Aasta ja komplekt ???? Ja sa tambid iga aasta ..okei pooleteise aasta tagant 300€ esisilla peale, ei nohh mis me rikastest räägime 8) Kaupmehed on õnnelikud kui teavad, et see inimene kes ``selle`` komplektiga poe uksest nüüd välja läheb tuleb kindlasti aasta pärast tagasi ja ostab uue komplekti sama kvaliteediga sillajuppe. Ja nii kordub aastast aastasse 8)

Kas veite mõtlema ei pane, et nagu midagi on mäda nende silla juppidega kui nii ruttu läbi lähevad??? :roll:
TRW ja lemfõrder kaetsid aasta ja 2k. kui hakkas midagi kolisema. Tehke arvutused ise.

Ebanormaalne :roll:

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas .coZy »

tartuvaim kirjutas: Ebanormaalne :roll:

Mida sa sellega silmas pead ? Et väga ebaõnnestunud on see B5- b5.5 esisild ? Nõus
..ja samas on tagasild lihtlabane "kaigas". Nah too ingli [VW Bot: "Keel korda!"] nats ette neid kaikad nii hunnikusse loopis ?

Või pead silmas, et sinul kestab sild aastaid.. 3-4 ? Sõitval autol ikka ?
Oma Passatil olen testinud hunniku erinevaid tootjaid ( pakkijaid) . Esmalt läks alla (4-5 a tagasi) nn tugevndatud kaikad. Kestsid ca 1,5a , siis Lemförder - sama saak , siis odavama otsa
jupid ( mitte kõige odavam siiski ) - jälle sama 1,5 a.
Ja sõidan suhteliselt rahulikult. 90% viisakat, eesti mõistes siledat teed.
Alati vahetanud kõik kaikad korraga. Tuttava kogemuselt võtsin õppust, et 1-kaupa ei ole arukas. Pmt istud iga kuu oma selle ja teise kaikaga teeninduses või kangutad ise. Mõttetu
Ma ei leia küll, et oleks erilist mõtet ca 2x rohkem nende kaigaste eest maksta.
Võrdlesin poes odavat ja kallist alumise õõtsa suurt puksi - pmt sama lödi ja pehme. Paistis/tundus pea et identne.
Odava silla, mis nüüd paar kuud tagasi alla sai, katkusin munakatelt katted maha. Et määret lisada, nagu soovitatakse. Ei pidanud vajalikuks rohkem toppida, kui seal oli - viskab kummikatte maha.
Järelikult - see sild on lihtsalt üks paras käkk. Ja seda peab arvestama, kui B5 ostad.. või b5.5 (väide, et parandati silda my ass)
Selle, mis säästad 1.9 küttelt, pistad kenasti sillajuppide alla :) Np.

Ja teemasse ka - rooliotsasid vahetades on sillastend pmt kohustuslik.

Laur
Huviline
Postitusi: 993
Liitunud: 06 Mai 2011, 08:52
Auto: Mercedes E350CDI 4Matic
Asukoht: Vasalemma
Tänanud: 1 kord

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas Laur »

Ostsin soomest B5.5 sõitsin ca 30 tuhhi eestis, selle ajaga ei tekkinud ühtegi kolinat, nüüd on mu isa sama autoga veel 20 tuhhi otsa sõitnud ja on vahetanud ülevalt midagi ära.
Oleneb vist autost, oli veel sama sillaga A4 ei mingeid iga aastaseid probleeme.
M.O.T.T

tartuvaim
Huviline
Postitusi: 349
Liitunud: 20 Juul 2012, 14:44
Telefon: 5114080
Auto: Volkswagen Bora 1.9 Tdi 110kW 4Motion 2002a, Volkswagen Passat 1.9 Tdi 85 kW 4Motion 2000a
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord

Re: K:Sillastendi kohta.

Lugemata postitus Postitas tartuvaim »

.coZy kirjutas:
tartuvaim kirjutas: Ebanormaalne :roll:

Mida sa sellega silmas pead ? Et väga ebaõnnestunud on see B5- b5.5 esisild ? Nõus
..ja samas on tagasild lihtlabane "kaigas". Nah too ingli nats ette neid kaikad nii hunnikusse loopis ?

Või pead silmas, et sinul kestab sild aastaid.. 3-4 ? Sõitval autol ikka ?
Oma Passatil olen testinud hunniku erinevaid tootjaid ( pakkijaid) . Esmalt läks alla (4-5 a tagasi) nn tugevndatud kaikad. Kestsid ca 1,5a , siis Lemförder - sama saak , siis odavama otsa
jupid ( mitte kõige odavam siiski ) - jälle sama 1,5 a.
Ja sõidan suhteliselt rahulikult. 90% viisakat, eesti mõistes siledat teed.
Alati vahetanud kõik kaikad korraga. Tuttava kogemuselt võtsin õppust, et 1-kaupa ei ole arukas. Pmt istud iga kuu oma selle ja teise kaikaga teeninduses või kangutad ise. Mõttetu
Ma ei leia küll, et oleks erilist mõtet ca 2x rohkem nende kaigaste eest maksta.
Võrdlesin poes odavat ja kallist alumise õõtsa suurt puksi - pmt sama lödi ja pehme. Paistis/tundus pea et identne.
Odava silla, mis nüüd paar kuud tagasi alla sai, katkusin munakatelt katted maha. Et määret lisada, nagu soovitatakse. Ei pidanud vajalikuks rohkem toppida, kui seal oli - viskab kummikatte maha.
Järelikult - see sild on lihtsalt üks paras käkk. Ja seda peab arvestama, kui B5 ostad.. või b5.5 (väide, et parandati silda my ass)
Selle, mis säästad 1.9 küttelt, pistad kenasti sillajuppide alla :) Np.

Ja teemasse ka - rooliotsasid vahetades on sillastend pmt kohustuslik.

Ebanormaalse all ma pidasin silmas seda, et kuda see sild teil nii vähe vastu peab. Ma ütlen ausalt ma ei ole elusees ühtegi silla juppi poest ostnud (ja ega vist ei osta ka) välja arvatud puksid ja rooliotsad. Kõik silla jupid olen lasnud taastada ja ise alla pannud, ma ei nurise, terve silla taastamine maksab sama palju kui osta poest odav komplekt.
Naise autol vahetasin sillajupid, loomulikult kõik korraga, 3 aasta tagasi ja eelmine kuu läks ülevaatuselt läbi nagu niuhti sild ilus tihe ja pole häda midagi. Enda autol vahetasin 2 aasta tagasi, käisin läinud nov. ülevaatusel - tip top. Kolmandal autol on veel vahetamat otseselt veel ei karju aga kui vahetmiseks läheb siis poodi ma vist küll juppe ostma ikkagi ei lähe.
Miks ma poodi ostama ei lähe ? See vist on jäänud külge vanast ajast kuna sellise silla konstruktsiooniga erinevaid VAG grupi autosid olen pidanud pea 10 aastat siis kunagi olid need silla jupid maru kallid ja siis sai juba lastud taastada.
Ah, et palju ma sõidan ja kus ? Iga päeva pea 20km kruusa ja siis meie tavapärane asfalt mis kohati nii väga kruusa teest ei erinegi ka nii paarkümmend kilti :) . Ja kuna mul on auto(d) nelja veoline siis ega ma väga eriti ei hellita palju tuleb käia maal, vedada käru, turnida metsas jne ehk siis kasutan autot sihtotstarbeliselt 8) ja ma ootan juba väga lund :)
Jah, see sild on neil üks valupunkte.

Suletud

Mine “Veermik”