hinnanguid hinnapäringule?

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

vw_passat
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Mär 2013, 21:31
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas vw_passat » 18 Mär 2013, 21:47

Sai oma 2006nda aasta VW Passatile esindusest küsitud veermiku kontroll ning remonttööde hinnapakkumus.
Ühest küljest, ega ma liiga palju autoremondist ei tea, teisalt oli pakkumuse esitaja selgitus + pakkumus ise (vähemalt minu jaoks) ülimalt lakooniline.
Seega küsimust siinviibijatele - kas oskab keegi, puhtalt pildimaterjali vaadates öelda, on selline pakkumus enam-vähemgi adekvaatne?
Seejuures pean ma silmas ainult juppide hinda + vahetamise töömahtu (mitte töö vajalikkust). Või oleks kohe mõttekas sellise nimekirjaga teisest töökojast ka läbi astuda?
Pilt
NB! Tegemist on hinnapäringu, mitte arvega.
PS. Esimene ja viimane rida ei ole seotud veermikuga ning see oli mu enda poolt juurde küsitud, kuna kuskilt immitseb pagasiruumi vesi :)
Viimati muutis vw_passat, 18 Mär 2013, 22:21, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Igor
Veteran
Postitusi: 2109
Liitunud: 08 Nov 2005, 10:49
Asukoht: Eesti/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 15 korda

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas Igor » 18 Mär 2013, 22:12

Endal oli kunagi enam vähem sama juhtum, VW G4-l (2002 a.) vahetati veermiku, mis kestis 4 kuud peale selle kui suvel olen sõitnud R19 Replikatega all. Aega remontida ei olnud läksin "X" ettevõttesse. Seal tehti kõik korda lisaks arve peal oli ka kirjas klaasipesuvedeliku düüside reguleerimine ja tagakojamehe mootori vahetus. Ma küsisin - aga kes palus need asjad remontida/vahetada? Vastus: "Aga hooldusnõunik ju helistas, ütles et need on vaja vahetada, reguleerida - Te ütlesite, et JAH vahetame". Peale selle jäid kõik küsimused ära - kellele nad helistasid, kuidas, mis moodi, kui mu number oli selgelt paberi peal kirjas-ei tea. Maksin tehtud töö ja varuosade eest ja enam sinna ei ole läinud.
Põhjus piltidel:
► Näita Spoilerit
Teine asi aga inimviga. Usun, saab eksida nii, et üks rida on valesti aga kui need read on kahes kohas - siis viga tegelikult välistatud. Kas tõesti sai midagi tagaluugiga tehtud? Kui jah - siis ei tea... Kui ei - siis vaielda hooldusnõunikuga saab siis, kui sul pakkumise paber kätte peal. Seal ju selle tagaluugi kirjas polnud.
Kõik oleme inimesed, kes rohkem, kes vähem, võib olla inimesel oli pohmel, armastuse mode peal, uus töötaja jne jne :P
Daodejing §70-71
http://vw-life.lv/

romeoD
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas romeoD » 19 Mär 2013, 00:17

ei tea, mis imeklotsid sulle alla tahetakse panna. kui tegu b6 passatiga, siis mina leidsin ferodo klotsi hinnaks 33,43 tagasillal. bosch 41,88. Piduriklotside vahetus nyyd nii keeruline ka pole, et vahetuse eest sellist summat maksta.
Kui tallinna inimene oled, siis soovitan Väike Wolkarist läbi minna. http://www.vaikewolkar.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;

miilits
Huviline
Postitusi: 2192
Liitunud: 10 Jaan 2007, 15:23
Telefon: 5kolm423753
Auto: 4motion 142kw-müüdud, 330xd e91-müüdud, B6 dsg-müüdud, passat b7 4mo-müüdud, e61 525i-müüdud, Allroad 10a-müüdud. Passat b8 bitdi 2/3R-line 4mo, Audi a8d3 2004 v8 pre fl, Fiat Dethleffs 2021
Asukoht: tallinn / jõgeva :5kolm423753
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 124 korda
Kontakt:

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas miilits » 19 Mär 2013, 07:05

romeoD kirjutas:ei tea, mis imeklotsid sulle alla tahetakse panna. kui tegu b6 passatiga, siis mina leidsin ferodo klotsi hinnaks 33,43 tagasillal. bosch 41,88. Piduriklotside vahetus nyyd nii keeruline ka pole, et vahetuse eest sellist summat maksta.
Kui tallinna inimene oled, siis soovitan Väike Wolkarist läbi minna. http://www.vaikewolkar.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;
pole need mingid ime klotsid, originaalid, mis on biolagunevad. ise olen neid ainult esisillale ostnud ja ei kahetse. kestavad, ei vilista ning mis peamine, siis ei tolma absoluutselt. kvaliteet maksab.
www.kamadorent.ee
HUVILINE ....

vw_passat
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Mär 2013, 21:31
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas vw_passat » 20 Mär 2013, 23:12

Aga nende tööde peale +13h kulutamine on reaalne? Samas öeldi, et hommikul tuua, õhtul saab kätte.. Või ongi siis lihtsalt kolm meest korraga kallal?

Priidik333
Tunnustatud
Postitusi: 627
Liitunud: 30 Aug 2009, 15:09
Telefon: 53644681
Auto: VW Touareg 2005 2,5TDI, Partner Tepee 2013, VW Passat B4 VR6 man.Opel Frontera 2,5 TD.Nordkapp 17 120 Hp 87a.
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas Priidik333 » 21 Mär 2013, 00:54

vw_passat kirjutas:Aga nende tööde peale +13h kulutamine on reaalne? Samas öeldi, et hommikul tuua, õhtul saab kätte.. Või ongi siis lihtsalt kolm meest korraga kallal?
Iga töö jaoks on normtunnid mida tehas ette näeb ja kui kogenud lukksepp teeb asja poole kiiremini siis sina lihtsalt maksad nende tundide järgi ja lukksepp saab rohkem raha. Ise olen mitmes margiesinduses töötades sama kogenud lukksepana...mida vilunum oled seda rohkem teenid.
www.autoravi.eu Diagnostika enamus autodele,Püsikiirushoidjate paigaldus,Hammasrihmade vahetus. Autode remont ja hooldus(Fuchs ja Mobil 1 õlid) , Karpide vahetus ja plekitööd,3D sillastend 53644681

Pealik
Huviline
Postitusi: 191
Liitunud: 26 Okt 2006, 16:45
Auto: Audi Allroad BiT 2014, Skoda Octavia RS 2009, MB 300CE 1988
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas Pealik » 21 Mär 2013, 16:10

Kui sellises hulgas ja päris suures summas varuosi osta, siis ma küsiks küll allahindlust rohkem kui 5%

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5351
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 609 korda

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas jussike » 21 Mär 2013, 18:59

vw_passat kirjutas:Aga nende tööde peale +13h kulutamine on reaalne? Samas öeldi, et hommikul tuua, õhtul saab kätte.. Või ongi siis lihtsalt kolm meest korraga kallal?
Huvitav, mina sain küll kokku liites 11,7 tundi ( tihend välja jätta). Kui kaks meest korraga nt teevad, saab ju ühe päevaga ilusti tehtud või arvutasin ma midagi valesti? Kui see ei sobi, siis palu, et ainult üks mees teeb ja saad järgmisel päeval kätte.
Samas ei saa keegi sundida sind sinna minema.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7865
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 229 korda
Kontakt:

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas R36 » 22 Mär 2013, 01:07

Olge nyyd. Reaalselt ei tee neid töid 11.7 tundi. Piduriklotsidele ettenähtud 1.2 tundi täidetakse juba 20 minutiga.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

GTI
Moderaator
Postitusi: 7840
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 179 korda

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas GTI » 22 Mär 2013, 11:49

golfi_vend kirjutas:Olge nyyd. Reaalselt ei tee neid töid 11.7 tundi. Piduriklotsidele ettenähtud 1.2 tundi täidetakse juba 20 minutiga.
Loomulikult jõuab veerandtunniga vanad välja ja uued sisse pista, aga kui tahta et need seal ka kohe tööle hakkaksid, kaasneb sellega ka suppordite elementaarne hooldus + hilisem proovisõit, kaasaegsematel autodel ka kaabel sappa koos vajalike toimingutega.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Kasutaja avatar
raitzzzz
Huviline
Postitusi: 267
Liitunud: 08 Jaan 2008, 20:30
Telefon: viisviiisviisviis7272
Auto: Golf 2, Passat B6
Asukoht: Tartu-Voore
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 0

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas raitzzzz » 22 Mär 2013, 22:07

Mul peaaegu sama nimekiri, ka 2006 ja läbisõitu on ca 280000.
Need hinnad on km-ta.
► Näita Spoilerit
Ise kaldun sinna poole, et ostan jupid ära lasen kuskil mujal töö ära teha. Vaatasin, et näiteks roolivarda(lemförder) saaks kätte poole odavamalt.
Tagumisele õõtshoovale müüakse ka eraldi pukse, hinnavõit oleks pea 200€.

mart1986
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 21 Veebr 2013, 12:16
Auto: B6
Asukoht: Viljandi/Soome
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas mart1986 » 22 Mär 2013, 23:19

Usun et esinduse hinnad on ikka väga utoopilised minuarust. Lisan ka ühe pakkumise mis tänaseks on juba vastu võetud ja korda tehtud. Lisan ka pildi oma autost mis väliselt katki oli. väike kõks lumevalli, mis läks kindlustusele maksma 2200+ eurot ja minule siis 150€. Pealtnäha kahju on väga väike aga see eest kopsakas remont :wtf:

Pilt
Pilt



Konkreetselt sinu hinnapakumise kohta oskaks niipalju öelda et mine ikka mujale korraliku töökotta kus tehakse sama kvaliteetne töö poole odavamalt. Ise tean et pöördun tulevikus esinduse poole kui tõesti kuskilt mujalt ei saa mingeid asju.
Viimati muutis mart1986, 22 Mär 2013, 23:26, muudetud 1 kord kokku.

mart1986
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 21 Veebr 2013, 12:16
Auto: B6
Asukoht: Viljandi/Soome
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas mart1986 » 22 Mär 2013, 23:20

Usun et esinduse hinnad on ikka väga utoopilised minuarust. Lisan ka ühe pakkumise mis tänaseks on juba vastu võetud ja korda tehtud. Lisan ka pildi oma autost mis väliselt katki oli. väike kõks lumevalli, mis läks kindlustusele maksma 2200+ eurot ja minule siis 150€. Pealtnäha kahju on väga väike aga see eest kopsakas remont :wtf:

Pilt
Pilt


Konkreetselt sinu hinnapakumise kohta oskaks niipalju öelda et mine ikka mujale korraliku töökotta kus tehakse sama kvaliteetne töö poole odavamalt. Ise tean et pöördun tulevikus esinduse poole kui tõesti kuskilt mujalt ei saa mingeid asju.
Viimati muutis mart1986, 22 Mär 2013, 23:23, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5351
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 609 korda

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas jussike » 23 Mär 2013, 00:10

Arvad, et esindused mõtlevad neid hindu ise välja. Eksid rängalt, tehas dikteerib varuosade hinnad ette. Ainult tunni hinda saavad nad ise regullida, kuid kuna esindused on suht suured ettevõtted, siis on nende kulud ikka kordades suuremad kui garage vendadel ja see tõttu ka tunnihinne kallim.

Oksele ajab juba see esinduste mustamine. Kui garantii pole tähtis, minge vasja juurde nurga taha, saate kordi odavamalt ja tihedamini remontida.


ps. tegelikult pole hinnad kõrged, hoopis raha on vähe. Kui seda viimast on vähe, tulebki odavam koht valida, mitte kallimaid kohti koguaeg materdada.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Priidik333
Tunnustatud
Postitusi: 627
Liitunud: 30 Aug 2009, 15:09
Telefon: 53644681
Auto: VW Touareg 2005 2,5TDI, Partner Tepee 2013, VW Passat B4 VR6 man.Opel Frontera 2,5 TD.Nordkapp 17 120 Hp 87a.
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas Priidik333 » 23 Mär 2013, 00:28

22.03 tegin ühe töö mis Auto 100 hinnati 960.- vääriliseks 384.39 euriga. Klient oli vist :D rahul.Vahetatud said 4x kettad ja klotsid, stabika puksid eest,esivedrud, amordipadjad koos tugilaagritega. Arusaamatuks jäi miks oli esinduse pakkumises veovõlli otsa mutrid (ilmselt näeb nende etikett ka nende vahetuse). Ja täpselt eelnevate arvetega oli töö osa väga suur.
Autoks oli Skoda fabia 2008 ja 1,6 77kw. Kasutatud sai Delphi klotse ja kettaid + originaal stabika puksid+ monroe padjad ja laagrid ja monroe vedrud.Vähemalt Delphi puhul julgen väita et tegu paljude autode OE varustajaga ja õigel paigaldusel ei ole probleeme(kontrollin alati viskamist mikromeetriga mida ma pole näinud et ükski esindus teeb).
Viimati muutis Priidik333, 23 Mär 2013, 00:39, muudetud 2 korda kokku.
www.autoravi.eu Diagnostika enamus autodele,Püsikiirushoidjate paigaldus,Hammasrihmade vahetus. Autode remont ja hooldus(Fuchs ja Mobil 1 õlid) , Karpide vahetus ja plekitööd,3D sillastend 53644681

mart1986
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 21 Veebr 2013, 12:16
Auto: B6
Asukoht: Viljandi/Soome
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas mart1986 » 23 Mär 2013, 00:43

jussike kirjutas: Oksele ajab juba see esinduste mustamine. Kui garantii pole tähtis, minge vasja juurde nurga taha, saate kordi odavamalt ja tihedamini remontida.

"Nurgatagune Vasja" leidis nt konkreetselt minu auto vea juba oletades ülese ja väga hästi oli näha "Esinduse kallist, profesionaalset tööd" Ei musta ja ei õigusta kedagi sest olen aru saanud et sellest pole kasu, aga need "nurgatagused Vasjad" annavad ka garantiid. Mitte küll 3a.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7865
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 229 korda
Kontakt:

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas R36 » 23 Mär 2013, 11:19

Ka "nurgatagused" remondifirmad on annavad tööle garantii, muidu poleks ju mõtet sinna minnagi.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5351
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 609 korda

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas jussike » 23 Mär 2013, 11:34

golfi_vend kirjutas:Ka "nurgatagused" remondifirmad on annavad tööle garantii, muidu poleks ju mõtet sinna minnagi.
Annavad tõesti, nii kaua kui tagatuled näha on.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas copilot » 23 Mär 2013, 12:20

Kas mitte ei olnud vastupidi, et mida rohkem on sul haaret st antud juhul siis peaks olema VW palju suurem hulgiklient kui mingi üksik nn garage, aga ometi saab see garage selle sama jupi(ainuke vahe, et karbile pole peale prinditud VW ja need teised VAG grupi margid) teinekord kordades odavamalt. Selle kohta ütleme me siinmail "rip-off".
Diesel Power KEEPS ME GOING

passat2,0tdi
Huviline
Postitusi: 204
Liitunud: 18 Juun 2010, 05:08
Telefon: +358445778415
Auto: VW Passat2,0tdi DSG 2006
Asukoht: Soome
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas passat2,0tdi » 23 Mär 2013, 12:57

ps. tegelikult pole hinnad kõrged, hoopis raha on vähe. Kui seda viimast on vähe, tulebki odavam koht valida, mitte kallimaid kohti koguaeg materdada.[/quote]

5+ :thumbup:

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5351
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 609 korda

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas jussike » 23 Mär 2013, 13:32

copilot kirjutas:Kas mitte ei olnud vastupidi, et mida rohkem on sul haaret st antud juhul siis peaks olema VW palju suurem hulgiklient kui mingi üksik nn garage, aga ometi saab see garage selle sama jupi(ainuke vahe, et karbile pole peale prinditud VW ja need teised VAG grupi margid) teinekord kordades odavamalt. Selle kohta ütleme me siinmail "rip-off".
Varuosa tootja olgu siis A,-B,- C,..... kategooria oma ainult toodab seda junni, mida tehas talle ette on näidanud, tema kulu on ainult teha esimene vorm, edaspidi pm ainult materjal ja töö. Kuid tehas teeb pidevalt arendusi ja uusi mudeleid, mis sa arvad kust need miljonid võetakse, et teha teste ja katsetusi. Loomulikult saadatakse see ju autode ja VARUOSADE müügist. Vastasel juhul sõidaksid kõik siiamaani esimeste hitleri beetledega ringi.
Viimati muutis jussike, 23 Mär 2013, 13:36, muudetud 1 kord kokku.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas copilot » 23 Mär 2013, 19:56

Jussike, tutvu VW kontserni kasumitega. Ja teiseks, Møller on puhtalt edasimüüja, mitte VW konserni omanduses. See palju siin nn jaeklienti lisaks nööritakse, on puhtalt Mölleri omanike/juhtkonna teema sisuliselt st kui paksud rasvamaod nad on ja kui kallist jahti omanikel uuel aastal liisida vaja. Ja seda eesti jaekaubanduse mentaliteeti näitas mulle selgelt viimane kahemassilise sidurikomplekti välja ajamine kus kokkuvõttes sain varuosad 250EUR odavamalt ja tegu OE toodanguga pmt(Esindus oleks ilmselt üldse kirve selge löönud)...kui juba minu jaoks on koos tööga pea 400 EURINE hinnavahe suur(see ei ole veel mölleri hinnavahe), siis mida eesti inimene tegema peab?

Ja paluks mitte BS ajada mingite arendustega....arendatakse ainult nii, et kasumid suureneks st autod kiiremini laguneks. Garantii saab läbi, siis hakkab otsast pudenema ja mida uuem, seda keerulisem ise kodus nokitseda...selline on paraku üldine tendents.
Viimati muutis copilot, 23 Mär 2013, 19:58, muudetud 1 kord kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5351
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 609 korda

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas jussike » 23 Mär 2013, 21:03

► Näita Spoilerit
Loogiline ju, et mida suurem konsern, seda suurem kasum või arvasid, et peaksid kahjumis siplema :?:
Kas edasimüüjal pole õigust kasumile?
Kas sina oleksid nõus sellise palgaga/kasumiga, millega veaksid täpselt järgmise palgapäevani sendi pealt. Vaevalt, äkki tahad ka mõne hilbu vahel osta ja kuskile reisule minna, ehk siis kasumit teenida.
Muide Mölleritel pole ainsamatki laenu ega liisingut ja mitte keegi pole neist paks rasvamagu.
See, et esindus on kallim on fakt, nii oli on ja jääb nii Eestis kui terves maailmas. Selle üle pole mõtet enam kiunuda. Kordan veelkord, MITTE KEEGI EI SAA KEDAGI SUNDIDA ESINDUSSE MINEMA.
Ja kui sulle arendused ei meeldi, koli üksikule saarele kus saad oma hädasi puujuurika peale õiendada ja su elu on lill.
Tundub Eestis sa hakkama ei saanud ja tuleb välja, et ka pudrumägede ja piimajõe maal on sul iga asjaga virisemist, tead ausõna ära tüütab juba.
Viimati muutis HawkHill, 23 Mär 2013, 21:38, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: spoiler
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas copilot » 23 Mär 2013, 21:29

► Näita Spoilerit
Jussike, rusikas silmaauku....eesti inimene ongi just sellisesse olukorda pandud ja üle poole elanikest, kus nad veavad kuidagi just sendi pealt järgmise palgani välja ja just nendest reisidest pole mõtet unistadagi, rääkimata just selliste ootamatute väljaminekute jaoks raha kõrvale panemisest, sest raha kulub eesti hindadega ja palkadega võrreldes nagu õhku. Juu siis oled sina üks sellisest leibkonnast, kellel on vedanud ja raha jääb ülegi st sa ei pea sitas siplema.

Ma saan kasumist aru, kuid mulle tundub et Eestis on veidi vahekorrad paigast ära. Ning rääkides minust, siis töötan kordades suuremas rahvusvahelises ettevõttes, kui seda on Møller ja võrreldav VW grupiga, ainult et vähe teise ala pealt. Minema kolisin Eestist just sp, et viskas üle kuupäevast kuupäevani selle sandikopikaga elamine st iga näruse juudiraha kopika lugemine(mitte et mul eestis väga halb palk oli). Kuna kasutasin just ettevõtte siseseid kontakte(eesti töökoht firmas, mis kuulub samasse gruppi kus nüüd olen sisuliselt), siis ei näe ma siin küll mingit seost minu mitte hakkama saamises. Pigem oli asi just vastupidi, st mul olid vastavad oskused olemas teatud koha täitmiseks ja ma kasutasin juhust. Ma ei hakka siinkohal veel rääkima detailselt tõsiasjast, kuidas mu praegune töökoht maksis kinni kogu mu Eestist minema kolimise, lennud ja siinse elamise pooleks aastaks kuniks olin sisse perega elanud - ja ma pole mingi tippspetsialist. Tundub et vähegi rikkama hea sooja kohapeal oleva Eestlase sõnum vaesemale kaasmaalasele on, et ole vait ja teeni edasi. Kui sa juba nii väga mu eraelu teada tahtsid... Pole ime, et Eesti Euroopas sisuliselt tagantpoolt viies ja kogu see rahva raha liigub rikkamatesse riikidesse(siin on ka möödalaskmisi ja kõvasti Eesti poliit "eliidi" poolt muidugi) või kohaliku ärijõmmi taskusse kes soovib iga aasta uut Audi v Porche maasturit liisida ning ehitada iga mõne aasta tagant uue mõttetu megavilla siinpool piire kui ka teiselpool piire vahemere ääres - üldine ahnus on ikka silmi pimestav.
Viimati muutis HawkHill, 23 Mär 2013, 21:37, muudetud 4 korda kokku.
Põhjus: spoiler
Diesel Power KEEPS ME GOING

Kasutaja avatar
Igor
Veteran
Postitusi: 2109
Liitunud: 08 Nov 2005, 10:49
Asukoht: Eesti/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 15 korda

Re: hinnanguid hinnapäringule?

Lugemata postitus Postitas Igor » 23 Mär 2013, 21:38

Mehed, mõlemal on teatud asjade osas õigus - ärme lähme tülli. Parem jätkake privas, muidu varsti olete teemast väljas. Me võime teises teemas rääkida Eesti turuhindadest erinevates valdkondades, hinnakujundamisest, marginaalidest ja kõike seda võrreldes teiste riikidega - aga aga aga :P
Daodejing §70-71
http://vw-life.lv/

Vasta

Mine “Veermik”