Talverehvid

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

kase89
Huviline
Postitusi: 682
Liitunud: 27 Juun 2008, 09:07
Auto: T4
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Talverehvid

Lugemata postitus Postitas kase89 » 11 Okt 2013, 14:48

Soovitan veel mõelda, mis saab rehvist siis kui ta on kasutatud. Testid tehakse ju ometi uute rehvidega, sõidate talve ära ja ongi juba kasutatud ning omadused hoopis teised. Eestlased ei ole nii rikas rahvas, et ostaks iga talve-kahe tagant uusi rehve, kes aga nii teeb siis sellele respekt. Miks muidu viskavad meie põhjanaabrid korralikud rehvid ära? Vaadake kasutatud rehvide turul näiteks naaste, mis neist veel kasu on kui pead nüridad või pooleks? Nüri metall libiseb teatavasti jääl päris hästi. Vaadates aga aastast aastasse, milliseid naastrehve kliendid alla panevad siis tuleb küll ahastus peale. Selliste rehvide puhul ei pea jääl mitte olematu naast vaid usk sellesse et naastrehvid ikkagi. Nii et kui ostate uuest peast naelad siis kasutage neid ikka mõistlikkuse piirideni, mitte lõpuni. Ja kes ütleb, et lamell on jääl sama mis suverehv siis palun, tule talvel ja näitame kuidas käituvad jääl suvekad ja korralikud lamellid.

Ma ei viitsi sellel teemal enam eriti kaasa rääkida. Eks igaüks otsustab ise kas võtab naelad või lamellid. Väga nõme on aga see, et kõige suuremad targutajad kes laidavad lamelli maha, on just need kes pole ise lamelliga sõitnud, või siis sai kehva kauba (kulunud või keskeuroopa lamellid). Mina olen sõitnud nii lamellide kui naeltega, kõik korralikud firmad ja mitte mingid huinjangid või keskeurooplased. Siiski eelistan lamelli, ka jäistes oludes, kuna olen sõitnud poolkulunud naeltega kiilasjääl küll ja küll ning tean et üsna libe on. Pigem korralik lamell kui poolenisti kulunud nael.

Teiste arvamust pole vist tänapäeval mõtet üldse küsida, iga mees kiidab oma.... ning lamelli ja naela pooldajate vastuolu säilib veel edasi. Lihtsalt kes võtab sõna, võiks asjast ka midagi jagada. Kui kõik hakkavad rääkima et see ja see on jama (ise ainult 1-2 jooksuga elus kokku puutunud), siis ei jõua me mitte kuskile. Tasuks nõu pidada näiteks erinevate ametimeestega, kes sõidavad mööda eestit päevast päeva ja on katsetanud erinevaid rehvimarke ning mudeleid.
Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära!

enzo
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 17 Apr 2004, 02:26
Auto: Seat Leon ST Cupra 300 4drive
Asukoht: Eesti
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

Re: Talverehvid

Lugemata postitus Postitas enzo » 11 Okt 2013, 14:54

hardrock14 kirjutas:
enzo kirjutas:http://www.rehvidpluss.com/EST/sisu/LAM ... EELISTADA/ - veel vähe lugemist lamell vs. naast teemal.

See on küll vananenud ja kallutatud info seal. Võtke reaalsel mõni uuem test ette ja näete, et head lamellid teevad päris paljudele naastudele silmad ette ja naastude suurem eelis tuleb esile jääl.
Ma lihtsalt panin siia lingi ühe võrdlusega, ise ma seda juttu sinna kirjutanud ei ole, seega ei oska öelda, kui uus või vana see info on. Ise olen koguaeg naastuga sõitnud ja väga rahul. Kui uue auto ostsin 3 aastat tagasi, siis sain kaasa uued Continental VikingContact 5 lamellid, mis sellel ajal olid tippklassi rehvid testide järgi. Peale esimest talve müüsin need maha ja ostsin uued Continental IceContact BD naastud ja ütlen ausalt, et need on mul siiamaani parimad rehvid, mis kunagi olnud (eelmise auto all olid Hakkapeliita 5, mis uuest peast ostetud), esimesed 1000 km undasid koledasti, aga peale seda väga vaiksed ja pidamine on tippklassist. Ma ei ürita kellelegi enda arvamust peale suruda vaid räägin lihtsalt enda kogemustest.

PS. viimases TM rehvitestis oli parima lamelli üldskoor 7,6 punkti ja see oli 0,1 punkti kehvem, kui 7. koha naastu oma (7,7 punkti).
Viimati muutis enzo, 11 Okt 2013, 22:17, muudetud 1 kord kokku.

priidu6
Huviline
Postitusi: 691
Liitunud: 27 Okt 2012, 21:09
Auto: Golf III 1.6 / Golf IV 1.9
Asukoht: Tallinn/Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Talverehvid

Lugemata postitus Postitas priidu6 » 14 Okt 2013, 11:35

"Homsest alates võib sõita naastrehvidega"
http://www.tarbija24.ee/2441244/homsest ... trehvidega" onclick="window.open(this.href);return false;

"Maanteeameti juht lamellrehve soovitada ei julge"
http://www.postimees.ee/1139194/maantee ... a-ei-julge" onclick="window.open(this.href);return false;

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1426
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: Talverehvid

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 14 Okt 2013, 13:52

priidu6 kirjutas:"Homsest alates võib sõita naastrehvidega"
http://www.tarbija24.ee/2441244/homsest ... trehvidega" onclick="window.open(this.href);return false;

"Maanteeameti juht lamellrehve soovitada ei julge"
http://www.postimees.ee/1139194/maantee ... a-ei-julge" onclick="window.open(this.href);return false;

Samuti tegu tema subjektiivse arvamusega. Hea lamell on parem, kui Sinu ülal pool mainitud olematute naastudega ning kes teab mitu talve sõitnud naastrehvid.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

kase89
Huviline
Postitusi: 682
Liitunud: 27 Juun 2008, 09:07
Auto: T4
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Talverehvid

Lugemata postitus Postitas kase89 » 17 Okt 2013, 15:28

Kuna tegelen ka ise rehvide müügiga (uued kui ka kasutatud), siis võib ka minult PS kaudu pakkumist küsida.
Ehk saan head hinda pakkuda.
Turvalist teed!

Terv,
Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära!

dsimp
Huviline
Postitusi: 23
Liitunud: 24 Jaan 2011, 14:37
Auto: Passat , 1.9TDI , 96kw , 2004
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Talverehvid

Lugemata postitus Postitas dsimp » 29 Okt 2013, 16:09

.
Viimati muutis dsimp, 01 Nov 2013, 16:04, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 149 korda

Re: Talverehvid

Lugemata postitus Postitas TiitRE » 29 Okt 2013, 16:22

dsimp kirjutas:Vot see on nende foorumite miinus. Et ükstaskõik kui väga üritad oma küsimust või muret konkreetseks teha, detailidesse laskuda ja kirjeldada, siis IKKA ja ALATI läheb selliseks mõtetuks eestlaste kombel vaidluseks ja targutamiseks :) Ei süüdista mitte kedagi isiklikult, kuna ise kuulun ka eestlaste hulka :) Lihtsalt naljakas on mõelda, et küsin palju on 2+2 siis vastuse saamiseks räägitakse hoopis palju on 3+3 või isegi miks üldse 2+2te on vaja arvutada..

Ühesõnaga tegin õigesti või valesti, seda ma ei tea.Kas suurel raskel maasturil millel koguaeg 4vedu järel oleks ka lamell okei olnud, kuid valisin siiski korralikud naelad Conti Ice Contact - peaks olema vist päris korralikud asjandused. Sama korralik oli ka sellisele ulme mõõdule rahaline väljaminek, nii et saab rahulikult jõuludeni rahakotti koos hoida :)

Kõigile teistele head rehvivalikut ja mõnusat "kohe-kohe"algavat talve
Neliveo süsteem (kas on pidev v. lülitatav) loeb paljuski margist ja mudelist. Touareg on "õnneks" (minu silmis) pidev :) . Mis sul see mõõt oli muidu? Asi selles, et mul sõber peaks kohe-kohe (pidi juba tegelikult nädal tagasi) tuliuue Touaregi kätte saama (kõrisõlm ootab siiani liike :D ) ja uuris ka minu kaudu omale naelu. Võtsin tuttavalt pakkumised ja Contid tulid ühed kallimad :roll: Tal mõõt 255/55 R18 ja Condi oleks 205.- + km kätte saanud. Samas üllatas Michelin X-Ice North Xin2, mille sain 185.- + km. kätte.
Lihtsalt infoks.
Viimati muutis TiitRE, 29 Okt 2013, 16:22, muudetud 1 kord kokku.

dsimp
Huviline
Postitusi: 23
Liitunud: 24 Jaan 2011, 14:37
Auto: Passat , 1.9TDI , 96kw , 2004
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Talverehvid

Lugemata postitus Postitas dsimp » 29 Okt 2013, 20:07

Ma uurisin nendest Tehnikamaailma testidest, nii 2011-2012 ja ka selle aasta omadest, et mis variandid üldse oleks. Kuid kahjuks on mul väga vastik mõõt, et sinna väga suurt valikut ei olegi. 255/50 R19. Sellel mõõdul oli ka Michelini, ent Continentalist oli ta ainult 10-15euri odavam, kuigi testides oli neil ikka vahe sees. Läbi pika töötlemise ja uurimise leidsin tuttava-tuttava-tuttava kelle käest sain need Contid "enam-vähem" mõistlikuma hinnaga :D 276eur tk

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 149 korda

Re: Talverehvid

Lugemata postitus Postitas TiitRE » 29 Okt 2013, 21:15

dsimp kirjutas:Ma uurisin nendest Tehnikamaailma testidest, nii 2011-2012 ja ka selle aasta omadest, et mis variandid üldse oleks. Kuid kahjuks on mul väga vastik mõõt, et sinna väga suurt valikut ei olegi. 255/50 R19. Sellel mõõdul oli ka Michelini, ent Continentalist oli ta ainult 10-15euri odavam, kuigi testides oli neil ikka vahe sees. Läbi pika töötlemise ja uurimise leidsin tuttava-tuttava-tuttava kelle käest sain need Contid "enam-vähem" mõistlikuma hinnaga :D 276eur tk
Kui see hind koos km-ga, siis väga hästi saadud ja loomulikult ka hea valik! :thumbup:
P.S Vaatasin jah, et Sinu nimetatud rehvidel 10-st 8,7 p. ja minu poolt nimetatud rehvid 8,1p....hinnavahe natuke muidugi Conti kahjuks, aga raha polegi alati kõige olulisem :)

dsimp
Huviline
Postitusi: 23
Liitunud: 24 Jaan 2011, 14:37
Auto: Passat , 1.9TDI , 96kw , 2004
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Talverehvid

Lugemata postitus Postitas dsimp » 30 Okt 2013, 09:03

.
Viimati muutis dsimp, 01 Nov 2013, 16:04, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5174
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 232 korda
Tänatud: 273 korda

Re: Talverehvid

Lugemata postitus Postitas tito » 30 Okt 2013, 10:15

dsimp kirjutas:Sama korralik oli ka sellisele ulme mõõdule rahaline väljaminek, nii et saab rahulikult jõuludeni rahakotti koos hoida :)
dsimp kirjutas:Õnneks on see hind koos kmiga jah ja sain ka firma peale ilusti ostetud, et läks hästi
Selliste väljaütlemistega tasub avalikus foorumis ettevaatlik olla! Kui segi ajada firma ja enda rahakott ja sellest suurelt pläkutada on MA sul varsti pinnuks p*rses :wink:
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 149 korda

Re: Talverehvid

Lugemata postitus Postitas TiitRE » 30 Okt 2013, 10:52

tito kirjutas:
dsimp kirjutas:Sama korralik oli ka sellisele ulme mõõdule rahaline väljaminek, nii et saab rahulikult jõuludeni rahakotti koos hoida :)
dsimp kirjutas:Õnneks on see hind koos kmiga jah ja sain ka firma peale ilusti ostetud, et läks hästi
Selliste väljaütlemistega tasub avalikus foorumis ettevaatlik olla! Kui segi ajada firma ja enda rahakott ja sellest suurelt pläkutada on MA sul varsti pinnuks p*rses :wink:
Kas firmale kuuluva autoga ei tohi margifoorumisse kuuluda? Mured ja rõõmud ikka margikesksed ju? :roll:

dsimp
Huviline
Postitusi: 23
Liitunud: 24 Jaan 2011, 14:37
Auto: Passat , 1.9TDI , 96kw , 2004
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Talverehvid

Lugemata postitus Postitas dsimp » 30 Okt 2013, 12:37

Suur aitäh muretsemast, ent mul niipalju mõistust ikka peas on, et niisama mitte sellist lolli juttu ajada ja ennast "huvitavaks" teha :)
Auto on väga korrektselt firma arvel, kasutan teda töösõitudeks ja kõik auto hoolduse/rehvi arved lähevad ja peavadki minema firmale, nii et kõik on ok ;)

Vasta

Mine “Veermik”