Passat B5 alumine tagumine õõts vigane ?

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Passat B5 alumine tagumine õõts vigane ?

Lugemata postitus Postitas .coZy » 23 Nov 2013, 17:42

Hoi
Vabandan sellise totaka teema pärast, aga probleem on ja ei anna rahu.
Pidasin arukaks samade masinatega liiklejatelt küsida enne töökotta minekut :)

Lugu järgmine :
Sõites väga siledal teel.. ca 50-60 km/h .. 4 käik sees - kui lasta gaas maha ning
rooli keerata vasemale-paremale , on liialdamata tunne, et üks või mõlemad
esirattad on kaheksas. Just nagu vanal ajal "saljuut" jalgrattal ;)
Sedasorti laperdamise tajumiseks on vaja kasutada mootori pidurdust siledal teel. Kiirus ka ca seal, kus kirjutasin.

Rehvid on 1 talve sõitnud Continental Vikingud - 195/65 r15, visuaalselt väga Ok.
Veljed noname valukad, mis on sirged ja paugutamata. Esisild tehtud ( kõik kondid vahetatud) kevadel.. mai oli vist.
Sillastend tehtud. Ei kisu ega esine muid anomaaliad sillas.

Ise oskan kahtlustada pealkirjas mainitud õõtsapuksi - seda suurt tagumist.
Kuna see on oma olemuselt ülimalt pehme juba uuena. Ka kvaliteet Lemförder.
..et lastes sillalt vedu maha annab too puks keerates nii palju järgi, et tekitab laperdamise effekti.
Visuaalselt on puksid korras . Heebliga kangutades on pehme - sama lödi nagu uuena ( mälu põhjal )

Või mida ma ka tean.. Ehk Teist keegi ?

Ette tänades

kase89
Huviline
Postitusi: 682
Liitunud: 27 Juun 2008, 09:07
Auto: T4
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passat B5 alumine tagumine õõts vigane ?

Lugemata postitus Postitas kase89 » 23 Nov 2013, 20:37

Alustame kõige lihtsamast, kas rattapoldid on ikka korralikult kinni? Kunagi aastaid tagasi imestasin ka endal, et gaasi maha lastes käib mingi login ja kolin, auto käitus imelikult. Hiljem tuli meelde, et peale rehvivahetust kas ikka pingutasin poldid üle, vot ei :D Nii loll juhus.
Kes tasa sõuab, sel mädanevad aerud ära!

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passat B5 alumine tagumine õõts vigane ?

Lugemata postitus Postitas .coZy » 23 Nov 2013, 20:45

Poldid kinni kenasti :) ..unustasin postis seda mainida

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 149 korda

Re: Passat B5 alumine tagumine õõts vigane ?

Lugemata postitus Postitas TiitRE » 24 Nov 2013, 20:15

Ma enda B5-l lasin just selle alumise tagumise õõtsa ära vahetada. Külge läks samuti Lemförderi toodang, kus ka uus polt kaasas. Uus polt sellepärast, et pidavat vaid nõ. ühekordseks pingutamiseks olema ja teistkorda ei kannata - venib välja....ja töömees pingutas selle ikka väga suure jõuga kinni. Lihtsalt selline tähelepanek. Aga jah, see suur puks ongi suht pehme seal (ka uuest peast).

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passat B5 alumine tagumine õõts vigane ?

Lugemata postitus Postitas .coZy » 24 Nov 2013, 20:34

Läksin täna sõitma ( vaata maakas sõidab suht vähe nädvah.. kui midagi asja pole ) ja sattusin
taas sellele uuele ülimalt siledale lõigule . Mõteln et teen evwk jaoks video. Aga mida pole on värin roolis.
Hoopis sain sellise pildi - 400k keris ette. Peaks olema kerimata odomeeter ( ingel [VW Bot: "Keel korda!"] teab tegelikult. Aga auto eestist ostetud ja siin olnud kogu aeg )
Pilt

Suunal tagasi sain ka värina ja laperdamise. Vist on real mingid pikkiroopad, mis nii rooli laperdama võtavad.
Niiet sry .... mul oli suhteliselt õigus algul väita, et lollakas topic on ja loll küs.

Kena nädalat Teile :)
Paistab, et roopas tee oli lahendus ja masin korras-

.coZy
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 24 Mär 2010, 16:50
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passat B5 alumine tagumine õõts vigane ?

Lugemata postitus Postitas .coZy » 26 Nov 2013, 18:55

Pisike update veel, millepeale võib mind n0b'iks sõimata ja poriga loopida . Np :)

Nimelt sattusin töökotta täna, lasin rattad tasakaalustada. Üks esimene soovis sisse 25 ja välja 15 g juurde... + veljed olid nädalaga
muljetavaldava pori sisse korjanud ( ca 2..max 3 km kruusateed päevas)
.. vot siis sedasi.
Kui moded seda totakat topicut ei kustuta, siis teistel minusugustel oleks arukas
esmalt algupärane kontroll teha + veljed puhtaks pesta :)
..tegelikult olen ma üsnagi palju ise oma masinaid parandanud/hooldanud. Asi on pinna puudumisel soiku jäänud viimase 5a jooksul.
Seda ma siis küsin ja uurin - et ei peaks mingi hinna eest käsi külge panema :)
Kasutan autot nagu tarbeeset ja eriti ei vaevu ise toda parandama enam. Las meistrimees teeb..mõtlen sageli. Kuigi võiks ise näperdada jne
Paraku tulevad sellise suhtumisega ka nii totrad ideed kohati, nagu see puksi süüks ajamine .

Sry, et Teie aega raiskasin oma "puksi" jutuga. ( too pehme puks on mul pinnuks silmas kevadest saati - mil too alla sai . Kohe ei kannata nii lödi asja sillas )

Vasta

Mine “Veermik”