Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Tanel8012
Huviline
Postitusi: 240
Liitunud: 30 Juul 2020, 19:01
Asukoht: Türisalu
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 18 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas Tanel8012 » 09 Nov 2020, 21:53

Pole arvanudki, et selle bravaado taga midagi peale tühja välja ja ulguva tuule oleks :lol:

Maahärra
Veteran
Postitusi: 1204
Liitunud: 23 Juun 2006, 13:49
Telefon: 56494520 - helista kui tunned tungivat vajadust
Auto: VW Passat 1.9 TD 55 kw 1992 Kia 2021
Asukoht: Eesti,
Tänanud: 105 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas Maahärra » 09 Nov 2020, 23:24

Tanel8012 kirjutas:
09 Nov 2020, 21:53
Pole arvanudki, et selle bravaado taga midagi peale tühja välja ja ulguva tuule oleks :lol:
Suutsid nüüd tervele foorumile tõestada oma põikpäisust ja kangust.
Tubli!
Loodan, et su enesehinnang paranes ja ego sai jälle upitatud.

Tanel8012 - minu postitusele ei pea sa reageerima. Lihtsalt ignoreeri palun.

Teemasse ka.

Sõidan ikka mitmeid, mitmeid talvesid lamellidega ja olen siiani elus ning kedagi ära tapnud ka ei ole. Saab hakkama küll, pole kusagil käimata jäänud selle pärast.
Ca 90% maantee ja võibolla 10% linna. Ls talvel ca 700-1000km nädalas.

Tanel8012
Huviline
Postitusi: 240
Liitunud: 30 Juul 2020, 19:01
Asukoht: Türisalu
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 18 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas Tanel8012 » 09 Nov 2020, 23:37

Maahärra kirjutas:
09 Nov 2020, 23:24

Suutsid nüüd tervele foorumile tõestada oma põikpäisust ja kangust.
Tubli!
Loodan, et su enesehinnang paranes ja ego sai jälle upitatud.
Sa vist eksisid adressaadiga? Mina rääkisin konkreetselt oma kogemustest, tingimustes, mida härra "loll jutt" ei tea ega tunne, aga kangesti on vaja seletada, kuidas ma eksin, sest temal hoopis mujal ja hoopis teistes tingimustes on , näe, täiesti teistmoodi kuidagiviisi. Kahtlustan, et mingi vajadus tagasi teha ühest teisest teemast, kus ta samuti üritas jagada teadmisi, mida ta paraku ei valda. Inetu tõesti. Üritan edaspidi vait olla ja kajakambri circlejerki mitte segada.

Kasutaja avatar
Elevant
Klubiline
Postitusi: 801
Liitunud: 19 Nov 2006, 17:44
Auto: MB W124 E320/Jeep Grand Cherokee WK2/Honda CBR1100XX/VW Polo 9N3/Opel Omega A/VW Beetle 1200/MB S211 E320CDI T/Passat B6/Dodge RAM 1500
Asukoht: Läänemaa
Tänanud: 27 korda
Tänatud: 53 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas Elevant » 10 Nov 2020, 01:49

Tanel8012 kirjutas:
09 Nov 2020, 23:37
Maahärra kirjutas:
09 Nov 2020, 23:24

Suutsid nüüd tervele foorumile tõestada oma põikpäisust ja kangust.
Tubli!
Loodan, et su enesehinnang paranes ja ego sai jälle upitatud.
Sa vist eksisid adressaadiga? Mina rääkisin konkreetselt oma kogemustest, tingimustes, mida härra "loll jutt" ei tea ega tunne, aga kangesti on vaja seletada, kuidas ma eksin, sest temal hoopis mujal ja hoopis teistes tingimustes on , näe, täiesti teistmoodi kuidagiviisi. Kahtlustan, et mingi vajadus tagasi teha ühest teisest teemast, kus ta samuti üritas jagada teadmisi, mida ta paraku ei valda. Inetu tõesti. Üritan edaspidi vait olla ja kajakambri circlejerki mitte segada.
Tead, esiteks lahmid umbes, kuna ma panin pildi ja lugesid sealt välja ettevõtte nime, googeldasid natuke ja arvad, et tead, kus me sõidame. Käime ka kaugel põhjas, mis siis, et enamus tööst on tõesti Oslo kandis.

Teiseks see tulede teema. Lasid omale kunagi si** kokku ehitada, ütlesid, et never enam ei pane mingit ise kompunnitud asja. Mina pakkusin töötavat lahendust, millele raiusid 100'ga vastu, et kuna see on ka ümber ehitatud variant, siis see on saast ja siis lasid omale tuled kokku ehitada. Veits vastuollu ei lähe iseendaga või? Või olen ma järjekordselt loll ja ei saanud aru?

Kolmandaks ma olen ka sõiduautoga ja lamellidega seal mainitud kauges põhjas teiselpool polaarjoont talvisel ajal sõitnud. Ei saa endiselt nende kohta midagi halba öelda.

Aga noh mida ma ka tean, ma ju Põhja-Norras ei tööta ja sõida, mu kasutatavatel autodel lisatulesi(või ümberehitatud tulesi) pole ja järelikult ei saa mul kogemusi ka olla.
Viimati muutis Elevant, 10 Nov 2020, 02:00, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
martin333
Huviline
Postitusi: 340
Liitunud: 11 Juul 2019, 09:24
Auto: BMW 330i
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 75 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas martin333 » 10 Nov 2020, 08:42

Olen vaid 7-aastase staažiga ning seni igal hooajal on naastud alla läinud. Praegu aknast välja vaadata, siis peab vist natuke põhimõtete kõveraid mudima, enne kui vanusest tingitud põikpäisus oma töö teeb.
Päev on lühike, kuid ööbik.

Kasutaja avatar
etnies858
Moderaator
Postitusi: 1728
Liitunud: 10 Nov 2014, 17:22
Auto: Passat B6 1.4 Ecofuel Skoda Karoq Sportline
Asukoht: Tartu
Tänanud: 401 korda
Tänatud: 194 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas etnies858 » 10 Nov 2020, 09:18

Mulle lihtsalt meeldib see lause "Teise talve esimene must jää ja läksid lamellid garaazhinurka suve ootama." Jämedalt 50:50 sõidab naela ja lamelliga. Et suurem osa lamellimehi peaks siis hetkel kraavis olema juba?
Kes tänasid kasutajat etnies858 selle postituse eest:
MustVälk

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 55 korda
Tänatud: 9 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas woody » 10 Nov 2020, 09:31

Kunagi see teema ammendub ka juba? Kelle asi või mure see on, mis alla kruvitakse? Tahad lase lamelliga, mina lasen naelaga, veel. Vähemalt Passati all, OOOO´l ilmselt tuleb kõveraid üle vaatama hakata. Selle kasuks räägib hetkel kaal ja veoskeem. Kuid piilun seda otsust veel, kuna 90% sõidab naispere masinapargiga.
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

muidumees123
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 20 Sept 2010, 07:19
Auto: Volkswagen- rahva auto, tõlkes.
Asukoht: Eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 5 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas muidumees123 » 10 Nov 2020, 09:45

etnies858 kirjutas:
10 Nov 2020, 09:18
Mulle lihtsalt meeldib see lause "Teise talve esimene must jää ja läksid lamellid garaazhinurka suve ootama." Jämedalt 50:50 sõidab naela ja lamelliga. Et suurem osa lamellimehi peaks siis hetkel kraavis olema juba?
Oleneb, kes roolis on, vastupidi võib ka ju juhtuda. Asjaoludest olenevalt. Peamine ongi ju see, et sa tead, kuidas su auto käitub teatud olukorras ja teine juht samas saab samas olukorras paremini hakkama, oleneb. Siin ju ei saagi vaielda. pigem ju tulevik oleks hea sellisel lamellil, mis naelte omadused võidab , samas ka keskkond ja teedetaristu hoolduseks jääb ka raha rohkem. Sama sõda ju käib diislivendade ja alternatiivenergia pooldajate vahel. Isegi kui see minevik sulle oleks kasulik ja hea, on juba märk , et ei olda valmis tulevikuks. Samas mina väga keeldudega küll kaasa väga ei läheks(naastrehvide keelamine). Meil ju uunikume ka liigub maanteel, mille kiirus jätab soovida, meie ju ise ka ei sooviks , et neile liiklemiskeeld tehakse. Olekski tore vaadata tulevikus naastudega onusid löperdamas jääteel, kaasliiklejad nendest sujuvalt mööda sõites korralikke lamellidega :wink:

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5170
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 230 korda
Tänatud: 273 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas tito » 10 Nov 2020, 22:27

Hawkhilli mõte on läinud korralikult lappama, mõni norm mode võiks tõsta selle teema 2,5 lehekülge naast vs lamell teemasse, mul on mõned puud mida tulle lisada 😀
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

murf
Huviline
Postitusi: 887
Liitunud: 24 Mär 2015, 19:27
Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW
Asukoht: Eesti
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 181 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas murf » 11 Nov 2020, 14:30

Mis neil GY UG Ice 2 lamellidega siis teisel talvel juhtub, et üldse pidamist pole, sõita ei saa ja ainult prügikasti kõlbavad? Mul on 3-s jooks, kraavis pole kordagi käinud, Ott Tänaku tempos ei sõida, aga ka mitte vanaema piimaringil stiilis. 1. jooks oli 2 talve, siis läks auto vahetusse, esivedune Honda Accord. Teise jooksuga 4 talve Alltracki all, läbisõit 4 aastaga 80 tuh km, millest 4 talve ja 3 suve ehk siis lamelli osa sellest ca. 50%, kuna suverehviga lasen aastas rohkem kui 50% ajast ja polnud ka viimasel 2018-2019 talvel probleeme ning peopesad higised. Vedas ja pidas endiselt ja möödasõidud maanteel ka lörtsilögas läksid probleemideta. Kevaditi vahetamisega ka ei kiirusta, seega nägid ka temperatuure 10+, mille juures lamell libedaks muutub ja näiteks ringteel saab ilusti kummivilega slaidida. Kontrollid välja ja sai asfaldil Alltrackiga ka sõõrikuid tehtud, proovitud. Aga jutt, et teisel talvel juba kasutuskõlbmatud on minu kõrvale küll BS hõnguline. Eelmine sügis sai uus jooks võetud, kuna vanad olid juba kontrollruuduni kulunud. Varsti aeg uuesti alla panna ja vaatan kas siis püsin ikka teise talve ka tee peal või on asi tõesti nii jube nagu räägitakse.
Kes tänasid kasutajat murf selle postituse eest:
etnies858

Tanel8012
Huviline
Postitusi: 240
Liitunud: 30 Juul 2020, 19:01
Asukoht: Türisalu
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 18 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas Tanel8012 » 11 Nov 2020, 20:44

etnies858 kirjutas:
10 Nov 2020, 09:18
Mulle lihtsalt meeldib see lause "Teise talve esimene must jää ja läksid lamellid garaazhinurka suve ootama." Jämedalt 50:50 sõidab naela ja lamelliga. Et suurem osa lamellimehi peaks siis hetkel kraavis olema juba?
Mis kasu sellisest lahmimisest on? Lugesid üldse muud osa mu postitusest või? Kui ma 1400km jooksul pean 2x300km sõitma kiirusega max 60km/h ja tänu sellele Länsisatamas autos magama, siis ma teen sellest ainult selle järelduse, et lamellidel ei ole minu jaoks mõtet. Ei sõitnud ei mina ega ka teised lamellitajad kraavi, kui Soomes kiirtee peal esimeses reas kolonnina linnakiirust harrastasime. Pädev alternatiiv on olemas ning seda kasutangi.

Tanel8012
Huviline
Postitusi: 240
Liitunud: 30 Juul 2020, 19:01
Asukoht: Türisalu
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 18 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas Tanel8012 » 11 Nov 2020, 20:47

murf kirjutas:
11 Nov 2020, 14:30
Mis neil GY UG Ice 2 lamellidega siis teisel talvel juhtub, et üldse pidamist pole, sõita ei saa ja ainult prügikasti kõlbavad?
Ma ei tea, miks sa väidad, et prügikasti kõlbavad. Mina pole midagi sellist ütelnud. Oma Goodyearid müüsin koos velgedega edasi ning järgmised lamellid läksid suverehvidena käiku.

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5170
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 230 korda
Tänatud: 273 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas tito » 11 Nov 2020, 20:58

Keegi on proovind Tallinna lennujaamas mõnest putkast möödudes karjuda KOMM VÕI POMM?
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

murf
Huviline
Postitusi: 887
Liitunud: 24 Mär 2015, 19:27
Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW
Asukoht: Eesti
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 181 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas murf » 11 Nov 2020, 21:38

Tanel8012 kirjutas:
11 Nov 2020, 20:47
murf kirjutas:
11 Nov 2020, 14:30
Mis neil GY UG Ice 2 lamellidega siis teisel talvel juhtub, et üldse pidamist pole, sõita ei saa ja ainult prügikasti kõlbavad?
Ma ei tea, miks sa väidad, et prügikasti kõlbavad. Mina pole midagi sellist ütelnud. Oma Goodyearid müüsin koos velgedega edasi ning järgmised lamellid läksid suverehvidena käiku.
Enne sind oli just ühe kodaniku postitus, kes omale need lamellid ostis. 2 tuttava käest sai varem või hiljem tagasisidet, et teisel hooajal oli 0 pidamist.
Tule puki otsast alla ja ära arva, et ainult sinust räägitakse :wave:

Wand3rer
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 13 Mai 2020, 18:09
Auto: Passat Ecofuel
Asukoht: Keila
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas Wand3rer » 11 Nov 2020, 22:09

@me siis :P
Hetkel ei oska väga informatiivset tagasisidet anda, kuna ei ole peale ühe varahommiku olnud talviseid tingimusi. Küllap kevadeks oskan rohkem kosta.
Mainitud hommikul oli lumesadu, -2 kraadi ja leidsin isegi loparoopad üles. Polnud üheski olukorras probleemi.
Hetkel huvitab kõige enam ära proovida pidamine oludes, kus on lumekatteta märg asfalt võtnud miinuskraadidega jää peale.
See tuttav, kes hirmsasti laitis teisel aastal GY UG Ice 2 pidamist, otsustas ikkagi samad rehvid nüüd osta. Võta siis kinni.. küllap on raske endale põhjendada praegusel hetkel naelrehvi ostmist kui jõulud pole enam kaugel ja väljas jätkuvalt +10 kraadi.

Ma ei tea, kas teise aastani jõuangi lamellidega, eeldatavalt kevadiseks rehvivahetuse ajaks on nendega 30-40 000 juba sõidetud ja eks siis otsustan, kas hakkan neid järgmiseks sügiseks hoidma või lasen järjest...palju lasta lastakse ;)

merchant
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 04 Okt 2017, 09:44
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas merchant » 12 Nov 2020, 10:24

Rehvidel on ju kulumismarkerid peal, minu hinnangul on tootja need üsna õigetesse kohtadesse teinud - nende järgi on väga lihtne otsustada, kas on veel talverehv või on juba suvekas.

Kasutaja avatar
Puuriit
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: 12 Dets 2019, 18:15
Auto: Tesla Model 3 SR+ 239kw 2022
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 101 korda
Tänatud: 101 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas Puuriit » 14 Nov 2020, 07:09

Mina olen viimased talved sõitnud lamellidega, viimati oli naast all 2015. Sõidan 60% pealinnas, 40% "maal". Lamellide poolelt ütleks, et siga ja kägu pole mõtet võrrelda - nagu kõigega siin maailmas, on ka lamellrehvide omadused seinast seina (odavast lamellist hoidke kaarega eemale, pigem valige naast). Viimased 3 aastat on all olnud Conti Vikingcontact 6 (raskem nelik Volvo) ja 7 (Passatil) ning ilmselt saab nii olema ka edaspidi, sest pidamine on nendel igal pool lamelli kohta eeskujulik ja kulumine mõistlik.

Lisaks eelnevale olen võrdluseks sõitnud Bridgestone Blizzak lamellidega mis olid kohutavad rehvid ning millega sai ka korra teelt väljas käidud olukorras kus hea lamell või naast oleks päästnud. Korra olid all Hankooki W320 - pidamine enam vähem, kuid piire kompama nendega ei läheks. Naastudest all olnud Hankooki iPike (auto oli tee külge igas olukorras liimitud) ja Nokianiga (nii HKPL5 kui 7), kuid pärast Contide proovimist ei kavatse sinna poole enam vaadata.

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1425
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 16 Nov 2020, 10:05

Puuriit kirjutas:
14 Nov 2020, 07:09
Mina olen viimased talved sõitnud lamellidega, viimati oli naast all 2015. Sõidan 60% pealinnas, 40% "maal". Lamellide poolelt ütleks, et siga ja kägu pole mõtet võrrelda - nagu kõigega siin maailmas, on ka lamellrehvide omadused seinast seina (odavast lamellist hoidke kaarega eemale, pigem valige naast). Viimased 3 aastat on all olnud Conti Vikingcontact 6 (raskem nelik Volvo) ja 7 (Passatil) ning ilmselt saab nii olema ka edaspidi, sest pidamine on nendel igal pool lamelli kohta eeskujulik ja kulumine mõistlik.

Lisaks eelnevale olen võrdluseks sõitnud Bridgestone Blizzak lamellidega mis olid kohutavad rehvid ning millega sai ka korra teelt väljas käidud olukorras kus hea lamell või naast oleks päästnud. Korra olid all Hankooki W320 - pidamine enam vähem, kuid piire kompama nendega ei läheks. Naastudest all olnud Hankooki iPike (auto oli tee külge igas olukorras liimitud) ja Nokianiga (nii HKPL5 kui 7), kuid pärast Contide proovimist ei kavatse sinna poole enam vaadata.
Millised Blizzakud täpsemalt all olid? Blizzak on neil lamelli üldmudel ja järel tuleb alles konkreetse mudelinumber. Näiteks LM500, mis paljudes kohtades müügis on Lõuna-Euroopa. LM algavad üldse kõvema seguga ja mõeldud lahjemasse talve. DM-V2 või -V3 on meie kliima rehvid ja väga head mu kogemusel.

Hankook W320 on Lõuna-Euroopa rehv, sellepärast siin pidamist polegi, meie mudel on Winter I Cept IZ2 (W616).
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

MustVälk
Veteran
Postitusi: 3371
Liitunud: 02 Juul 2010, 19:35
Asukoht: Tallinn; Haapsalu; Tartu; Võru
Tänanud: 805 korda
Tänatud: 131 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas MustVälk » 16 Nov 2020, 12:33

Ei vala õli tulle, ega räägi musta valgeks. Ja peamine, et ärge võtke isiklikult sest ma ei ründa järgneva arvamusega kedagi! :)

Kui keegi räägib, et mõnel autol ühe silla rehvid kuluvad liiga kiiresti ja autotootja on sillageomeetriaga eksinud.
Siis ütleks, et autosid toodetakse MILJONEID ja selline probleem tuleks välja iga autoga mis tehasest lahkub ja rehvide kulumine oleks tuvastatav enne esimest õli vahetust! :D

Isiklik kogemus ja arvamus talverehvide osas:
Kiidan pirelli ice zero r580 muster naastuga. Toodetud 2016 ja ma sõitsin eelmine talv nendega.
Olid autol all ostes. Mustri jääk oli hea ja muster oli veel kummine.

Sain ülihea diili B8 velgedele kus Michelin alpin 5 lamellid. Toodetud 2017 ja eile 15.nov korraks panin autole alla.
Muster on juba kõva (kõvem kui pirellid olid), aga mustrit jagub.
Mina nendega talvele vastu ei julge minna. :D

Õhtul saan Hankook i*cept I-Z2 w616 mustriga. 10 aastat naastuga sõitmist ja aitab küll. :)
Kui sa arvad, et su tööd suudaks teha ka mingi masin, siis me ehitame selle masina sulle!

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1425
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 16 Nov 2020, 13:14

MustVälk kirjutas:
16 Nov 2020, 12:33

Sain ülihea diili B8 velgedele kus Michelin alpin 5 lamellid. Toodetud 2017 ja eile 15.nov korraks panin autole alla.
Muster on juba kõva (kõvem kui pirellid olid), aga mustrit jagub.
Mina nendega talvele vastu ei julge minna. :D
Alpin ongi kõvema seguga, pigem sportlikum ja Lõuna-Euroopa lamell. X-ice meie mudel Michelinil ja see väga hea pehme. Michelin ise kiidab, ka et neil kestab pidamine kõige kauem ehk säilitab omadused ka kuludes.

Isa autol jäid üle ühed 4-5a vanad X-ice lamellid, panin need ühele autole, mida vaja talvel lihtsalt paar korda ühest kohast teise liigutada, aga saab ära testida, kas jutt vastab tõele.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 149 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas TiitRE » 16 Nov 2020, 13:56

MustVälk kirjutas:
16 Nov 2020, 12:33

Isiklik kogemus ja arvamus talverehvide osas:
Kiidan pirelli ice zero r580 muster naastuga.
Mina jälle sekundeeriks (isiklikust kogemusest), et sama mudel 4-motion B7 all olid väga ebavleva külgpidamisega :)
Hetkel said alla Pirelli uuem mudel (ice zero 2), mis pidavat olema parem (naelad on tõsisemad, neid on rehvi kohta rohkem ja asetsevad üle terve rehvi pinna), kui eelkäija, eks paistab.
Viimati muutis TiitRE, 16 Nov 2020, 13:59, muudetud 1 kord kokku.

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1425
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 16 Nov 2020, 21:31

TiitRE kirjutas:
16 Nov 2020, 13:56

Mina jälle sekundeeriks (isiklikust kogemusest), et sama mudel 4-motion B7 all olid väga ebavleva külgpidamisega :)
Hetkel said alla Pirelli uuem mudel (ice zero 2), mis pidavat olema parem (naelad on tõsisemad, neid on rehvi kohta rohkem ja asetsevad üle terve rehvi pinna), kui eelkäija, eks paistab.
Külgpidamist mõjutavad eelkõige rehvi servad ja seal asetsevad naastud. Keskel pigem kasu pikipidamisse. Aga Pirelli on okei rehv sellegipoolest.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

MustVälk
Veteran
Postitusi: 3371
Liitunud: 02 Juul 2010, 19:35
Asukoht: Tallinn; Haapsalu; Tartu; Võru
Tänanud: 805 korda
Tänatud: 131 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas MustVälk » 31 Mär 2021, 16:41

MustVälk kirjutas:
16 Nov 2020, 12:33
Õhtul saan Hankook i*cept I-Z2 w616 mustriga. 10 aastat naastuga sõitmist ja aitab küll. :)
Talvel vaid 5000 kilomeetrit sõitnud. Täitsa rahule jäin! Soovitan ka teistele.
Sellel talvel oli vaid oli see jäävihma päev kus ma mõtlesin, et kas nael päästaks midagi!
Aga jah pigem tuleb ikkagi talvel arvestada, et suve reziimis sõita ei ole mõtet! :D
Isegi naastuga ei ole väga mõtet sõita liiga julgelt! :)
Kes tänasid kasutajat MustVälk selle postituse eest:
Maahärra
Kui sa arvad, et su tööd suudaks teha ka mingi masin, siis me ehitame selle masina sulle!

merchant
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 04 Okt 2017, 09:44
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas merchant » 31 Mär 2021, 19:25

1. Lamell
2. Pirelli Winter Ice Zero Friction 235/55R18 104T
3. A6 Allroad
4. Väga positiivne üllatus: vaiksed, korralik pidamine sügava mustri tõttu igasuguses lumes ja lobjakas, täitsa sõidetavad olid isegi jäävihma päeval.
Ostaks kindlasti jälle või mõnda teist mõõtu, oma suuruse kohta täitsa mõistliku hinnaga. Ka põhjamaiste testide tulemused olid head, sobivad meie tingimustesse.

DNA
Huviline
Postitusi: 255
Liitunud: 10 Sept 2019, 16:38
Auto: VW CC R-line 4-Motion 2.0 130kW 2014
Asukoht: ...
Tänanud: 35 korda
Tänatud: 23 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas DNA » 07 Apr 2021, 15:42

GY Ultra Grip Ice 2 lamellid. Vääga vaikne rehv.
Pidamine lihtsalt super. Kogemus esiveolisega + 3 aastat vanad lamellid(4. hooaeg minu käes) 215/55R17 ning 4motioniga, uuena ostetud 225/55R17 ja kaks hooaega nüüd sõidetud. Soovitan igaljuhul. Isiklikult polegi parema rehviga talvel sõitnud.
Kes tänasid kasutajat DNA selle postituse eest:
MustVälk

Vasta

Mine “Veermik”