Passat B8 iseäralik klobin taga ebatasasel teel

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Kasutaja avatar
raulk89
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 31 Mai 2015, 08:29
Auto: VW Passat, B8 Highline, 2017, 2.0TDI
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Passat B8 iseäralik klobin taga ebatasasel teel

Lugemata postitus Postitas raulk89 » 03 Juul 2017, 12:59

Hei

Olen kuulnud, et B8 pidi olema kosta mingit iseäralikku klobinat ebatasasel teel sõites. Ise olen üks nendest õnnetutest, käisin mõned nädalad tagasi mölleris, seal vaadati üle, tehnik ütles, et paremalt tagant jah mingit klobinat on kuulda tõesti (kuigi minu arvates on seda kuulda nagu igalt poolt, tagant küll rohkem kui eest), ka mainiti, et pidi olema mingi tüüpviga vms, vahetati siis üks amort ära. Aga ausalt öeldes ei saa aru küll et oleks midagi paremaks muutunud. Ma nüüd ei teagi, mis nad nüüd edasi välja pakuvad, mingi aeg ilmselt lähen kurdan uuesti.

Sedaan, highline, 2.0tdi, 2017 märts sain kätte, seega suht uus, kusagil 4k km läbisõit, aga seda klobinat hakkasin juba varakult kuulma, lihtsalt eirasin seda teatud aega, et äkki kuulen ise mingeid hääli. Aga kuna üks hetk oli nagunii asja möllerisse (sedaani omanikud vaadake tagumiste uste c-piilarid üle (alates akna kõrguselt), tagumiste uste välised tihendid on natuke kõvemad ja sinna pääseb vahele tolm vms ja seetõttu võivad lakile tekkida kriimud, tehase poolne lahendus on siis poleerimine + kaitsekile peale, kui pole piisavalt sügavad kriimud, vastasel korral tehakse kohtparandus ja siis lisatakse kaitsekile peale), siis mõtlesin, et mainin ka seda iseäralikku klobinat seal.

Aga kuidas B8 omanikel sellega on läinud, kas on sellest kuidagi täitsa lahti ka saadud ja mis on selleks tehtud või lihtsalt olete pidanud ära harjuma..?
(ausalt öeldes ära ei tahaks küll harjuda, ebatasasel teel ikka suht piin sõita)

Raul

Kasutaja avatar
kraff
Klubiline
Postitusi: 715
Liitunud: 28 Jaan 2017, 08:13
Auto: Passat B8 / Tiguan Allspace Highline
Asukoht: Tallinn/Võru
Tänanud: 81 korda
Tänatud: 53 korda

Re: Passat B8 iseäralik klobin taga ebatasasel teel

Lugemata postitus Postitas kraff » 03 Juul 2017, 16:24

Endal küll universaal ja seetõttu on mürapilt veidi teine aga enda masinal sai veidi müraisolatsiooni tehtud ja sellist kobinat otseselt nagu ei kuuleks. Küll aga peab ütlema, et ega ta kõige vaiksem masin tõepoolest pole.

kaliif1234
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 31 Juul 2015, 07:27
Auto: ARTEON SHOOTING BRAKE
Asukoht: TALLINN
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Passat B8 iseäralik klobin taga ebatasasel teel

Lugemata postitus Postitas kaliif1234 » 10 Juul 2017, 22:30

Mul juba teine univesaal B8. Mõlematel autodes see sama hääl. Alguses veidi vaiksem hiljem läheb valjemaks. Kui tulevad esimesed külmad siis läheb asi ikka päris valjuks. Kui lähed Mollerisse kurtma siis lase kaebus kirja panna muidu pole pärast mingit märki et on amordi kolinaga probleem. Amortidel garantii auto ostukuupäevast alates ainult 6 kuud. See neil suht common probleem. Neid tüüpvigasid on veel teisigi. Kui ma kuu aega tagasi läksin oma järjekordsele uuele passatile järgi juhtus juba ennem salongist väljasõitu selline asi et kapotti avades läks plastikkate mis on kojamehe peal kortsu ja kapotti ei saanudki enam avada. Härradel oli imestamist palju. Mul oli sama asi eemisel passatil ka aga see juhtus poole aasta pärast peale ostu. Näiteks universaalil läheb tagaluugi kinnitõmbamise sang pooleks (mul vahetati seda 2 korda) jne. Kõige lahedam on see kui autol on keyless ja taskus läheb midagi kuidagi tagaluugi avamise nupu vastu siis hüppab tagaluuk poolavatud asendisse ja auto jääbki lahti. Mul seda 2x juhtunud.Päeval ei pane tähelegi aga öösel salongituled põlevad ja vaenlasel on väga hea sealt luugis tsisse minna. B7l on nupud puldil veidi süvistatud kuid b8l ulatuvad korpusest natsa väljapoole. Midagi on kindlasti veel, kohe ei tule kõik meelde.
..........................................................................................................................................................................
T4->T5->PASSAT B8CL->PASSAT B8HL->ARTEON SB

murf
Huviline
Postitusi: 896
Liitunud: 24 Mär 2015, 19:27
Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW
Asukoht: Eesti
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 182 korda

Re: Passat B8 iseäralik klobin taga ebatasasel teel

Lugemata postitus Postitas murf » 11 Juul 2017, 00:03

kaliif1234 kirjutas: Näiteks universaalil läheb tagaluugi kinnitõmbamise sang pooleks (mul vahetati seda 2 korda) jne. Kõige lahedam on see kui autol on keyless ja taskus läheb midagi kuidagi tagaluugi avamise nupu vastu siis hüppab tagaluuk poolavatud asendisse ja auto jääbki lahti. Mul seda 2x juhtunud.Päeval ei pane tähelegi aga öösel salongituled põlevad ja vaenlasel on väga hea sealt luugis tsisse minna. B7l on nupud puldil veidi süvistatud kuid b8l ulatuvad korpusest natsa väljapoole. Midagi on kindlasti veel, kohe ei tule kõik meelde.
Esimese vastu aitab elektriline tagaluuk :D Tegelt teise vastu ka, sest nuppu tuleb all hoida enne kui avaneb.

kaliif1234
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 31 Juul 2015, 07:27
Auto: ARTEON SHOOTING BRAKE
Asukoht: TALLINN
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Passat B8 iseäralik klobin taga ebatasasel teel

Lugemata postitus Postitas kaliif1234 » 11 Juul 2017, 06:00

Mulle el. luuk ei sobinud, tihti vaja tassida mingit suuregabariidilist stuffi. Proovisin, no kuidagi ei sobinud mulle. Päris talvel jääb ka tavaluuk kinni, ülevalt läheb lumi vahele ja sulab-külmetab kinni. Siis hea kui saab tundega avada. Seekord muidugi polnud talve....
..........................................................................................................................................................................
T4->T5->PASSAT B8CL->PASSAT B8HL->ARTEON SB

Kasutaja avatar
kraff
Klubiline
Postitusi: 715
Liitunud: 28 Jaan 2017, 08:13
Auto: Passat B8 / Tiguan Allspace Highline
Asukoht: Tallinn/Võru
Tänanud: 81 korda
Tänatud: 53 korda

Re: Passat B8 iseäralik klobin taga ebatasasel teel

Lugemata postitus Postitas kraff » 11 Juul 2017, 10:53

raulk89 kirjutas:Hei

Olen kuulnud, et B8 pidi olema kosta mingit iseäralikku klobinat ebatasasel teel sõites. Ise olen üks nendest õnnetutest, käisin mõned nädalad tagasi mölleris, seal vaadati üle, tehnik ütles, et paremalt tagant jah mingit klobinat on kuulda tõesti (kuigi minu arvates on seda kuulda nagu igalt poolt, tagant küll rohkem kui eest), ka mainiti, et pidi olema mingi tüüpviga vms, vahetati siis üks amort ära. Aga ausalt öeldes ei saa aru küll et oleks midagi paremaks muutunud. Ma nüüd ei teagi, mis nad nüüd edasi välja pakuvad, mingi aeg ilmselt lähen kurdan uuesti.

Sedaan, highline, 2.0tdi, 2017 märts sain kätte, seega suht uus, kusagil 4k km läbisõit, aga seda klobinat hakkasin juba varakult kuulma, lihtsalt eirasin seda teatud aega, et äkki kuulen ise mingeid hääli. Aga kuna üks hetk oli nagunii asja möllerisse (sedaani omanikud vaadake tagumiste uste c-piilarid üle (alates akna kõrguselt), tagumiste uste välised tihendid on natuke kõvemad ja sinna pääseb vahele tolm vms ja seetõttu võivad lakile tekkida kriimud, tehase poolne lahendus on siis poleerimine + kaitsekile peale, kui pole piisavalt sügavad kriimud, vastasel korral tehakse kohtparandus ja siis lisatakse kaitsekile peale), siis mõtlesin, et mainin ka seda iseäralikku klobinat seal.

Aga kuidas B8 omanikel sellega on läinud, kas on sellest kuidagi täitsa lahti ka saadud ja mis on selleks tehtud või lihtsalt olete pidanud ära harjuma..?
(ausalt öeldes ära ei tahaks küll harjuda, ebatasasel teel ikka suht piin sõita)

Raul
Üks teema mida tasuks ehk kontrollida:
viewtopic.php?f=53&t=144421
Tihendi hind esindusest ca 62€

Kasutaja avatar
raulk89
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 31 Mai 2015, 08:29
Auto: VW Passat, B8 Highline, 2017, 2.0TDI
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Re: Passat B8 iseäralik klobin taga ebatasasel teel

Lugemata postitus Postitas raulk89 » 12 Juul 2017, 15:36

kaliif1234 kirjutas:Mul juba teine univesaal B8. Mõlematel autodes see sama hääl. Alguses veidi vaiksem hiljem läheb valjemaks. Kui tulevad esimesed külmad siis läheb asi ikka päris valjuks. Kui lähed Mollerisse kurtma siis lase kaebus kirja panna muidu pole pärast mingit märki et on amordi kolinaga probleem. Amortidel garantii auto ostukuupäevast alates ainult 6 kuud. See neil suht common probleem. Neid tüüpvigasid on veel teisigi. ........
Amortidel garantii 6 kuud, see tuli mulle väga suure üllatusena. Päriselt ka nii..?

Aga lõppkokkuvõttes, mis sul sai, kuidas asi lahenes sul..?
Vahetasid nad kõik amordid ära vms ja kas midagi muutus?

Minul nagu see ühe amordi vahetus ei muutunud midagi, kui ikka on vähe ebatasasem tee, siis on ikka päris piin sõita..

Iseasi muidugi, mida nad sellises olukorras ette näevad, tüübid teevad autol veermiku kontrolli, aga no kui see asi seal ei esine, siis ega nad ju ei tee ka midagi, teine asi see, et öeldagi seal, et lähme koos sõitma vms..

kraff kirjutas:Üks teema mida tasuks ehk kontrollida:
viewtopic.php?f=53&t=144421
Tihendi hind esindusest ca 62€
Lähen kontrollin üle korra, aga juhul kui see puudu üldse, siis peaks minema garantii alla, vw enda lohakus vms..

Raul

Kasutaja avatar
raulk89
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 31 Mai 2015, 08:29
Auto: VW Passat, B8 Highline, 2017, 2.0TDI
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Re: Passat B8 iseäralik klobin taga ebatasasel teel

Lugemata postitus Postitas raulk89 » 12 Juul 2017, 15:57

Tihendid paistsid kõik olemas olevat küll

kaliif1234
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 31 Juul 2015, 07:27
Auto: ARTEON SHOOTING BRAKE
Asukoht: TALLINN
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Passat B8 iseäralik klobin taga ebatasasel teel

Lugemata postitus Postitas kaliif1234 » 12 Juul 2017, 15:59

Ma käisin esimest korda veel amortide garantiiajal. Sõitsin töökoja mehega mingi ringi ja ta ütles et ei kuule midagi ebaharilikku. Pärast alles mõistsin et too päev kui molleri mehega sõitsime oli +5 ja seepäev kui eriti närvidele see kobin käis oli-3 või isegi veits külmem.
Kui läksin järgmine kord kurtma öeldi et 6kuud on möödas ja teha midagi ei saa, kaebust ka polnud kirjalikult kuskil märgitud. Sinna see asi jäigi. See aasta külmasid eriti polnud ja nüüd autol uus omanik.
..........................................................................................................................................................................
T4->T5->PASSAT B8CL->PASSAT B8HL->ARTEON SB

Kasutaja avatar
raulk89
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 31 Mai 2015, 08:29
Auto: VW Passat, B8 Highline, 2017, 2.0TDI
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Re: Passat B8 iseäralik klobin taga ebatasasel teel

Lugemata postitus Postitas raulk89 » 12 Juul 2017, 16:07

Oot, nagu ma aru sain, sul on teine passat b8, kas sellel pole seda muret..? (eeldusel, et see, mis müüdud sai oli selle amordi kolinaga)

Raul

kaliif1234
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 31 Juul 2015, 07:27
Auto: ARTEON SHOOTING BRAKE
Asukoht: TALLINN
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Passat B8 iseäralik klobin taga ebatasasel teel

Lugemata postitus Postitas kaliif1234 » 12 Juul 2017, 16:11

Jah. juuni alguses ostsin uue. Kolin on juba olemas, pigem tuleb eest kui tagant. Mul universaalid mõlemad. Eelmisel oli 16 ja uuel 17 veljed. Eks need mängivad ka mingit rolli.
..........................................................................................................................................................................
T4->T5->PASSAT B8CL->PASSAT B8HL->ARTEON SB

Vasta

Mine “Veermik”