Passati esisilla vahetuse skeem.

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
viktorija
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Okt 2007, 12:28
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Passati esisilla vahetuse skeem.

Lugemata postitus Postitas viktorija » 17 Mär 2011, 15:46

tere kas oskab keegi öelda kust saaks passati esisilla vahetuseks vajaliku skeemi(selles peaks märgitud olema kui suure survega tuleks poldid kinni keerata)? Asjaga kiire .Aitäh

Kasutaja avatar
vredestein
Veteran
Postitusi: 1300
Liitunud: 09 Okt 2003, 16:36
Telefon: 5045339
Auto: Derby Mk1 1980
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 154 korda
Tänatud: 72 korda

Re: Passati esisilla vahetuse skeem.

Lugemata postitus Postitas vredestein » 17 Mär 2011, 16:40

http://www.williamtools.com.tw/STANDARD ... RQUE.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;
Vaata seal poldimõõtude järgi kirjas
miks ma siis närvi ei pea minema kui niisugune jant siin käib
Vanakooli volkarid looduskaitse alla!!! Kui midagi vaja siis helista 5045339

viktorija
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Okt 2007, 12:28
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passati esisilla vahetuse skeem.

Lugemata postitus Postitas viktorija » 17 Mär 2011, 16:51

Suured tänud:)

viktorija
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Okt 2007, 12:28
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passati esisilla vahetuse skeem.

Lugemata postitus Postitas viktorija » 18 Mär 2011, 11:48

Aga kas on olemas ka mingi paberil kirjapandud juhis kuidas silda alla panna??

Kasutaja avatar
vredestein
Veteran
Postitusi: 1300
Liitunud: 09 Okt 2003, 16:36
Telefon: 5045339
Auto: Derby Mk1 1980
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 154 korda
Tänatud: 72 korda

Re: Passati esisilla vahetuse skeem.

Lugemata postitus Postitas vredestein » 18 Mär 2011, 11:52

ISE OLEN TEINUD NII KUIDAS ENDAL MUGAVAM AGA LÕPPPINGUTUSE OLEN TEINUD MAAS RATASTE PEAL(SÕIDUASENDIS) SEST SIIS EI JÄÄ PUKSID VALESSE PINGESSE JA KESTAVAD
miks ma siis närvi ei pea minema kui niisugune jant siin käib
Vanakooli volkarid looduskaitse alla!!! Kui midagi vaja siis helista 5045339

viktorija
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Okt 2007, 12:28
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passati esisilla vahetuse skeem.

Lugemata postitus Postitas viktorija » 18 Mär 2011, 16:36

minu käest nõutakse hetkel kindlat joonist mille järgi paigaldada seda et lõpppingutus rattad maas tehakse see on teada :) Aga tänan vastamast :) Seda joonist (skeemi ) pidavat olema vw teeninduskohtades ?? oskab keegi midagi nende skeemide kohta öelda?? Tänud.

Marx0
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 01 Okt 2009, 15:58
Auto: Passat
Asukoht: Lõuna
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passati esisilla vahetuse skeem.

Lugemata postitus Postitas Marx0 » 18 Mär 2011, 17:20

Kõigepealt alumised õõtsad ära vahetada, seejärel amordipüstak kooos õõtsadega maha ning ülemised õõtsad vahetada nii, et uued jääks samasse asendisse kui vanad. Stablika kondi ja rooliotsa jätaks viimaseks. Selline oleks siis normaalne vahetusjärjekord, skeeme kui selliseid ei tohiks seal vaja ollagi.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7833
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Passati esisilla vahetuse skeem.

Lugemata postitus Postitas GTI » 18 Mär 2011, 17:39

See firma kes need asjad sulle müüs ei tohiks mingeid selliseid küsimusi esitada et mis ja kuidas (klient ei pea teadma kui suure momendiga poldid kinni käisid ja mis järjekorras õõtsad ära vahetati, sellised asjad ei saa olla garantii eelduseks). Kui vahetajaks oli normaalne remondiettevõte siis näita vahetuse tsekk ette. Otsitakse millest saaks kinni hakata et asju mitte garantiisse võtta.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

viktorija
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Okt 2007, 12:28
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passati esisilla vahetuse skeem.

Lugemata postitus Postitas viktorija » 18 Mär 2011, 19:06

Tõsi isiklikul tminult ei nõutagi neid pabereid vaid selle luksepa käest kes seda tööd teostas .Tema sõnul kuuleb ta esimest korda et mingi joonise järgi vahetada tuleks Tema ja ka paljude teiste remondimeeste jutu järgi on oluline see et neid mingeid poltide lõpp-pingutust tuleb teha siis kui auto juba ratastel maas.Nüüd asja lähemalt uurides selgub et tõepoolest on mingi kindel skeem passati silla vahetusel, seda aga remondimehel ettenäidata pole ja nüüd väidetaksegi et sild valesti alla pandud ja garantiiremonti ei saa.

Priidik333
Tunnustatud
Postitusi: 627
Liitunud: 30 Aug 2009, 15:09
Telefon: 53644681
Auto: VW Touareg 2005 2,5TDI, Partner Tepee 2013, VW Passat B4 VR6 man.Opel Frontera 2,5 TD.Nordkapp 17 120 Hp 87a.
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passati esisilla vahetuse skeem.

Lugemata postitus Postitas Priidik333 » 18 Mär 2011, 23:03

Ma olen neid sillakomplekte ikka kümneid vahetanud aga sellist absurdi pole keegi mu käest tulnud küsima nagu vahetuse skeem.Siin siis skeem mille järgi mina teen: Kõigepealt tuleb vahetada ülemised õõtsad kui amordipüstak on maas ja vaadata et saab samasse asendisse kui vanad olid,siis alumised ja siis stabika kont.Alumistel õõtsadel on võimalik teha pingutamine rattad maast lahti .Stabika konti ei pea kinni keerama rattad maas kuna kummipuksid pole vulkaniseeritud kondi külge.Enne alumise tagumise õõtsa eemaldamist olen märkinud alati ära millises asendis oli vana õõts(juhul kui vana puks on terve,kui ei siis peab pingutama rattad maas). Alumise esimesel õõtsal on kindel koht kuhu peab puksi sisemine hülss jääma(nr 19 võtmega saab keerata selle õigesse asendisse).Rooliotstel mis selles komplektis on ainukesena pingutusmoment(Ülevalt alla 8-ne polt 7nm ja kinnituspolt 45nm ning tuleks kasutada uusi polte).Ja muidugi silla reguleerimine on kohustuslik peale sellise komplekti paigaldamist.Üldiselt on nende odavate komplektide müüjad väga kavalad ja ei taha tunnistada et halba kvaliteeti pakuvad.Sellest siis ka see skeemisoov neil.Selle firma asi oleks vastava skeemiga oma toode varustada aga mitte Sinu käest seda küsida või mehhaaniku käest.
Viimati muutis Priidik333, 18 Mär 2011, 23:09, muudetud 1 kord kokku.
www.autoravi.eu Diagnostika enamus autodele,Püsikiirushoidjate paigaldus,Hammasrihmade vahetus. Autode remont ja hooldus(Fuchs ja Mobil 1 õlid) , Karpide vahetus ja plekitööd,3D sillastend 53644681

viktorija
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Okt 2007, 12:28
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passati esisilla vahetuse skeem.

Lugemata postitus Postitas viktorija » 19 Mär 2011, 09:23

kuulge suured tänud teile vastamast :) Edastan selle jutu ka mehaanukule kes silla alla pani, ta on ka neid sildu ikka niimõnigi alla pannud ja ma ei kahtle tema oskusteest, oleks valesti pannud siis poleks see sild ka aastat vastu pidanud ma pakun:P Igaksjuhuks üritan veel vw esinduses töötavatelt meestelt seda skeemi saada ( kuna see on täiesti olemas:) kui ei saa siis eks paistab kui kaugele see garantiijant läheb.Ei tea kas peaks nii igaks juhuks need ülemised lõtkuga õõtsad välja vahetama?? enne kui midagi veel katki läheb??Mine tea kaua see jant kestab:S

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passati esisilla vahetuse skeem.

Lugemata postitus Postitas raiku » 19 Mär 2011, 09:33

tootja annab puksidele garantii.
ja paigaldaja paigaldusele. selleks räägitaksegi sellest skeemist.
kui olete juba puksi müüja juures käind, koos mehhanikuga ja sellise jutuga, et ei tea kuidas me paigaldasime, siis puksi edasimüüja saadab teid jätkuvalt pikale lainele, olenemata sellest kas lähete skeemiga (õige töö järjekorraga) või mitte.
viljandi mölamies

viktorija
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Okt 2007, 12:28
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passati esisilla vahetuse skeem.

Lugemata postitus Postitas viktorija » 19 Mär 2011, 11:30

pole silla müüja minu autot veel isegi näinud mitte ja paigaldaja väidab et tegi omaltpoolt kõik nii nagu peab ja on alati tehtud.Nüüd et see sild üleüldse garantiiremonti võtta, nõuab müüja seda skeemi.Müüja väidab et selle konkreetse passati silla paigaldamisel on kindel skeem-seda juttu ostmise ajal polnud et alla on pädev seda silda panema ainult audi-vw esindus-jutt on tekkinud alles nüüd kui mul probleem.Ühesõnaga kui asja ei lahenda rahulikult -sõbralikult tuleb vist minna karmimat teedpidi...
Viimati muutis viktorija, 19 Mär 2011, 11:31, muudetud 1 kord kokku.

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passati esisilla vahetuse skeem.

Lugemata postitus Postitas raiku » 19 Mär 2011, 11:36

vat see ongi selle paigaldaja mure. kui polnud enne sellest asjast kuulnudki, siis katab kulud paigaldaja.
müüja ei tahagi autot näha kui on juba kuulnud et paigaldaja oli sul küla karla.

suht lootusetu teema nende garantiidega. sarnane lugu oli siin alles 3 a garantiiga akuga. kus inimene oli ise süüdi et ta kasutab akut autol.
viljandi mölamies

viktorija
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Okt 2007, 12:28
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passati esisilla vahetuse skeem.

Lugemata postitus Postitas viktorija » 19 Mär 2011, 12:44

Hyundai esinduse teenindus oli koht kus vahetati-aga nad pole spetsialiseerunud ainult hyundaile vaid kõikidele automarkidele.Niiet päris külakarla ka ikka polnud...

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passati esisilla vahetuse skeem.

Lugemata postitus Postitas raiku » 19 Mär 2011, 12:50

viktorija kirjutas:Hyundai esinduse teenindus oli koht kus vahetati-aga nad pole spetsialiseerunud ainult hyundaile vaid kõikidele automarkidele.Niiet päris külakarla ka ikka polnud...
no aga siis ongi ju nende probleemiks see asi:)
helista 54541010 vms ta oli ja kutsu kohale :)
palju sul asju vahetati ja kaua nad kestsid.
igatahes mina läheks küll mõne kõrgema võimu esindajaga kohale ja nõuaks kõikide detailide uut vahetust ja vahetaja esitagu pärast siis arve detailide maaletoojale (juhul kui kõik on eelnevalt õigesti tehtud.).

E:parandasin numbrit ehk sai õige kõik rämps ei püsi peas
Viimati muutis raiku, 19 Mär 2011, 12:50, muudetud 1 kord kokku.
viljandi mölamies

viktorija
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Okt 2007, 12:28
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Passati esisilla vahetuse skeem.

Lugemata postitus Postitas viktorija » 19 Mär 2011, 17:13

No igaljuhul aitäh soovituste eest:) eks näis mis ja kuidas asjad edasi liikuma hakkavad...

Vasta

Mine “Veermik”