[Seat] 4nda põlvkonna haldex

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootori, ülekande ja veermikuga.

Moderaatorid: argo, HawkHill, etnies858

Vasta
merta
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 11 Okt 2011, 23:54
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

[Seat] 4nda põlvkonna haldex

Lugemata postitus Postitas merta » 02 Veebr 2017, 12:03

Keegi 4nda põlvkonna haldexit on remontinud???Diagnostiga näitab mechanical clutch failure ja tartu forss on täiesti nõutu.Ehk oskab keegi miskit tarka nõua anda:)
Viimati muutis argo, 25 Juul 2019, 21:11, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7855
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 227 korda
Kontakt:

Re: 4nda põlvkonna haldex

Lugemata postitus Postitas R36 » 02 Veebr 2017, 12:34

Tere

Mis autoga ja, mis aastaga üldse tegemist?
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1425
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: 4nda põlvkonna haldex

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 02 Veebr 2017, 12:38

merta kirjutas:Keegi 4nda põlvkonna haldexit on remontinud???Diagnostiga näitab mechanical clutch failure ja tartu forss on täiesti nõutu.Ehk oskab keegi miskit tarka nõua anda:)

Viga ütleb ju üsna selgelt, et probleem siduri endaga ehk mehaanilise osaga. Mis Forss selle peale täpsemalt ütles? Ei usu, et täitsa nõutult minema saatis.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

merta
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 11 Okt 2011, 23:54
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 4nda põlvkonna haldex

Lugemata postitus Postitas merta » 02 Veebr 2017, 12:47

autoks on 2008 seat altea freetrack,pole küll vw aga ikkagist vag grupp ja haldex pmts sama mis passatil.forss ei oska anda mingit seisukohta kuna see mechanical failure võib olla ka sellest pumbast,ütlevad et vbl aitab ka õlivahetus aga vbl mitte.Nad pole tartus kokku puutunud sellega,jama ka niisama laiali lammutada,pärast äkki kaob pumbal surve ära või miskit muud hoopis

Kasutaja avatar
aus
Huviline
Postitusi: 1075
Liitunud: 24 Veebr 2014, 22:37
Telefon: 5238749
Auto: VW Passat B8 4Motion (MY 2016)
Asukoht: Tartu
Tänanud: 112 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: 4nda põlvkonna haldex

Lugemata postitus Postitas aus » 02 Veebr 2017, 13:05

Kas 2008.aasta gen2 Haldex ei peaks olema? Gen 4 oli 2009+.
Ma ei tahaks uskuda, et Forss tuimalt ukselt tagasi saatis, kindlasti tehti teste ja tõsteti auto üles. Muidugi ta ei saa sulle esmaste testide korral öelda 100% vea põhjust, sest et haldexi puhul on päris palju probleemseid kohti - palju katsetamist ja proovimist. Vahet pole siis, kas tegu esinduse või Forsi või Vassili-Nurgatagusega.

Mul oli B6'ga probleem, kus haldexi pump ja aju olid niimoodi ikaldunud, et otsest igapäevast viga ei olnud. Aeg-ajalt viskas surve vea, kusjuures esinduses öeldi, et see normaalne :crazy: Lisaks surve viga kellaplokis kuidagi ei avaldunud - ainuke, et viga nägi läbi diagnostikaprogrammi.
Diagnostika midagi lisaks peale selle ei näidanud, kõik muud süsteemid (ABS, auto-hold jms) töötasid. Lõpuks hakkasingi juppe vahetama - kõigepealt töötav pump teise auto pealt, seejärel aju. Kui aga kumbki ühekaupa muutust ei toonud, siis sai lõpuks nii aju kui pump ära vahetatud. Seejärel kõik jälle töötas.
Ääremärkus: Katkise aju ja/või pumbaga peaks kellaplokk olema "kuusepuu" ja pooled süsteemid maas.

Ma arvan, et vii tagasi ja lase ühtedel inimestel korralikult asi korda teha. Seal on pädevad inimesed, kellel on teadmised, tööriistad ja oskused. Meil siin foorumis on kristallkuulid ja "tagumikudüno" ainult. :D
Le VW Freaks - diagnostika, projektid: koduleht | Facebook | Originaal VCDS (HEX-V2) võimalus Tartus, Viljandis ja linnade lähiümbruses.
My motion is 4motion. | Aeg-ajalt tundub mulle, et kilovattide arv on pöördvõrdelises seoses mõistusega.

merta
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 11 Okt 2011, 23:54
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 4nda põlvkonna haldex

Lugemata postitus Postitas merta » 02 Veebr 2017, 13:16

Otseselt tagasi ei saadetud jaa aga erilist huvi probleemi lahendamisel ka välja ei näidatud.öeldi lihtsalt,et see jama võib suht palju maksma minna,ilmselgelt klient otsustab mis teha aga nii lampi öelda,et davai kiskuge haldex maha ja juppideks,et vaatame mis sees on ka ei taha sest kes ikka tahaks raha tuulde loopida ja uskuda et paljalt õli ja filtri vahetus asja korda teeb oleks ka ilmselt liiast:)

Kasutaja avatar
aus
Huviline
Postitusi: 1075
Liitunud: 24 Veebr 2014, 22:37
Telefon: 5238749
Auto: VW Passat B8 4Motion (MY 2016)
Asukoht: Tartu
Tänanud: 112 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: 4nda põlvkonna haldex

Lugemata postitus Postitas aus » 02 Veebr 2017, 13:23

Samas, ma saan ettevõttest aru ka. Nad ei saa sulle praegusel juhul garanteerida, et kui sa nt 100€ maksad, siis saad korda, sest et muidu võib juhtuda, et uut haldexit ~3k€ eest vaja. Inimlikust aspektist pole töömehel kahju sulle vastu tulla, ma arvan, aga samas mõtle, kes temal kukil istuvad ja majandusnumbreid vaatavad. :D

Paraku kuskilt otsast on vaja alustada ja keegi peab raha sinna alla panema. Enamasti on see klient.

Õli ja filteri vahetus vist jah seda probleemi ei lahenda.

Samas, võid kammida ka lammareid - äkki leiad mingi hea hinnaga - saad ehk sealt juppe või suisa välja vahetada?

Palju see haldex sul läbi sõitnud on?
Le VW Freaks - diagnostika, projektid: koduleht | Facebook | Originaal VCDS (HEX-V2) võimalus Tartus, Viljandis ja linnade lähiümbruses.
My motion is 4motion. | Aeg-ajalt tundub mulle, et kilovattide arv on pöördvõrdelises seoses mõistusega.

merta
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 11 Okt 2011, 23:54
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 4nda põlvkonna haldex

Lugemata postitus Postitas merta » 02 Veebr 2017, 13:32

Selgesee,ega ma polegi pahane kellegi peale,ise ka autodega piisavalt kokku puutunud lihtsalt see haldexi värk on uus teema.Eks igaüks tahab võrdlemisi soodsalt hakkama saada.Täpselt pead ei anna,autol 136 tuhat kellal,salong on täiesti kulumata aga topautost pole jõudnud veel ajalugu kontrollida.Huvitav kui kaabel taha panna kas siis pumba korrasolekut on võimalik kontrollida(näeb survet jne)???

Kasutaja avatar
aus
Huviline
Postitusi: 1075
Liitunud: 24 Veebr 2014, 22:37
Telefon: 5238749
Auto: VW Passat B8 4Motion (MY 2016)
Asukoht: Tartu
Tänanud: 112 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: 4nda põlvkonna haldex

Lugemata postitus Postitas aus » 02 Veebr 2017, 13:40

Noh, niivõrdkuivõrd. Pumba survet ja näitajaid ikka näed, aga kas seda juba Forss sul ei teinud? Või sa tahad lihtsalt ise üle kontrollida? Ses mõttes, et vaevalt, et nad lihtsalt visuaalse kontrolli tegid: "haldex - jah, olemas, rattad ringi käivad: jah/ei" :lol:

Kui eelnevalt esinduses 100% hooldatud, siis võid ju Seatist ka läbi käia, küsida, mis nad arvavad - äkki saad töörahaga korda. ;) Lisaks saad teise arvamuse ja hinnangu.
Arstidega on ju samamoodi - enne käid 2 tk läbi, lõpuks ostad ikka apteegist Ibumetini ja elad edasi. :lol:
Le VW Freaks - diagnostika, projektid: koduleht | Facebook | Originaal VCDS (HEX-V2) võimalus Tartus, Viljandis ja linnade lähiümbruses.
My motion is 4motion. | Aeg-ajalt tundub mulle, et kilovattide arv on pöördvõrdelises seoses mõistusega.

Kasutaja avatar
aus
Huviline
Postitusi: 1075
Liitunud: 24 Veebr 2014, 22:37
Telefon: 5238749
Auto: VW Passat B8 4Motion (MY 2016)
Asukoht: Tartu
Tänanud: 112 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: 4nda põlvkonna haldex

Lugemata postitus Postitas aus » 02 Veebr 2017, 13:46

Üks huvitav küsimus tuli veel, et kas sa alles ostsid selle auto? Kust kohast? Äkki müüja nahka teinud ja teadlikult sellise asja müünud. :O
Või kui ei, siis kaua ise sõitnud oled? On nelik varasemalt töötanud?
Le VW Freaks - diagnostika, projektid: koduleht | Facebook | Originaal VCDS (HEX-V2) võimalus Tartus, Viljandis ja linnade lähiümbruses.
My motion is 4motion. | Aeg-ajalt tundub mulle, et kilovattide arv on pöördvõrdelises seoses mõistusega.

merta
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 11 Okt 2011, 23:54
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: 4nda põlvkonna haldex

Lugemata postitus Postitas merta » 02 Veebr 2017, 14:21

auto sai ostetud talve algul ja kuna tegemist oli tagastatud panga liisingvaraga ning soodsama hinnaga olin arvestanud,et võib esineda peidetud puudusi.Esimesed libedad olid siis töötas ikka aga auto oli pikalt seisnud ja mingeid märke ei paista kuskilt et näpitud oleks miskit.Tundub,et vana omanik oli kas jäärada või miskit sõitnud kuna pole ennem niikõveraid esimesi pidurikettaid näinud(muusosas olid pidurid kui uued,kolvid-liugurid libedad ning liikusid)

Kasutaja avatar
aus
Huviline
Postitusi: 1075
Liitunud: 24 Veebr 2014, 22:37
Telefon: 5238749
Auto: VW Passat B8 4Motion (MY 2016)
Asukoht: Tartu
Tänanud: 112 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: 4nda põlvkonna haldex

Lugemata postitus Postitas aus » 02 Veebr 2017, 14:25

VINi julged jagada?
Le VW Freaks - diagnostika, projektid: koduleht | Facebook | Originaal VCDS (HEX-V2) võimalus Tartus, Viljandis ja linnade lähiümbruses.
My motion is 4motion. | Aeg-ajalt tundub mulle, et kilovattide arv on pöördvõrdelises seoses mõistusega.

Vasta

Mine “Mootor, ülekanne & veermik - VAG”