VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Näita oma Volkswagenit.

Moderaator: etnies858

Kasutaja avatar
Markus1700
Klubiline
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Sept 2022, 12:30
Auto: Volkswagen Golf VII Variant
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 14 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas Markus1700 » 27 Mär 2023, 19:23

Tere kõigile! Lubasin, et hakkan foorumis enda pillist ka lugu pajatama. Ma olen veel värske VW omanik ja foorumiliige. Eks näis kuidas lugu edasi kulgema hakkab. Ma ise õpin autoinseneriks ja üritan midagi oma auto juures ka teha. Igasugune nõu ja abi on teretulnud, eriti tore kui keegi juhendab ka kuidas asjad käivad.

Eellugu

Suvekuul müüsin oma vana truu Volvo maha. Mõtlesin, et mis järgmine auto võiks olla ja rahaga ei olnud ka priisata. Eelarve oli paigas. Tunde vahtisin Auto24 müügiportaali ja vahepeal pilkasin ka Rootsi lehti. Alguses vaatasin MB, BMW, KIA, VOLVO - kõik mudelid mis mulle paistsid sobivat oli üle eelarve või siis oli varustus lihtsalt kasin. Siis jõudsin järjega Škoda ja VW juurde, alguses uurisin VW Passateid, B7 nagu ka väga ei tahtnud. Sugulasel on B8 ja vaatasin neid, hinnad ikka olid laes või siis hea hinna korral oli väga nigela varustusega. Siis lihtsalt tegin kiire näpuka ja sattusin Golfide peale. Mk 7 Golf paistis mulle päris kobe pill. Siis väikeste mootorite isendite vahel vaatas vastu 2.0TDI mootoriga ja DSG kastiga 2014 Golf VII Variant. Ma ise eelistan diisli mootoriga, kuna ma sõidan pikemaid vahemaid ja linnas lühikesi otsi on vähe. Mulle meeldis selle auto juures ka see, et see on ilma AdBlue süsteemita seega üks peavalu vähem. Sai müüjaga ühendust võetud ja järgmine päev tulingi proovisõidule. Auto väljast oli päris kobe ja proovisõit kulges probleemideta ja oli väga tipp-topp. Lisavarustus autol oli olemas ka. Ma algul kartsin, et see auto on seest väga pisike. Ma ise kõige saledam ka pole ja pikkust natuke annab ka. Õnneks mahtusin mugavalt ilusti sisse ja päris hea auto gabariiditunnetus. Saigi auto 2022 augustikuul uue omaniku.

Autost lähemalt

VW Golf VII Variant sünniaastaks märgitud 2014. Mootoriks 2.0 TDI 110 kW ja 320 Nm. Varustusest, mis silma jäänud: panoraamkatus, ErgoComfort istmed, parkimisandurid + parkimisabiline, püsikiiruse hoidja, multifunktsionaalne rool, värviline tahhomeetri ekraan, Keyless Entry, Push Button Start/Stop. Need on hetkel, mis jäänud silma eks kindlasti on veel mingi lisa ka.

VW Golf.jpg

Mis edasi siis?

No ma sain juba selle pisiku kätte, mõnda ikka tabab see valusalt. Sõidus tekkis mõte, et paigaldaks lisasid Golfile (Retrofit). Esimene asi, mida ma tegin oli esilaternad. Pimedas sõites avastasin, et kui kohutavad need halogeenid olid. Mul Volvol oli Xenon tuled ja see oli ikka kõvasti parem. Tuli mõte, et paneks Golf Mk 7.5 esilaternad, mis näevad väga ägedad välja. Internetis sain teada, et see pole niisama lihtne asi ja see on päris valus rahakotile. Vaatasin siis Golf 7 Xenon esilaternaid. Siis otsingust leidsin veel OSRAM LED esilaternad, mis on tehtud Golf 7 jaoks ja paistis nagu oleks Mk 7.5. Otsisin selle laterna vajalikud märgid ja saatsin Transpordiametile päringu, et kas sellised laternad on Eestis legaalsed. Järgmine päev tuli kiri ja selgitati bürokraatlikus keeles ja lõpus oli lihtsustatult, et võib kasutada ja vastavad tähistused on olemas. Saigi Saksamaalt tellitud ja paigaldamine oli nagu (Plug and Play). Valgustus võrreldes halogeenidega on lähituli kõvasti paremaks ja kaugtuli natukene. Tootja lehel lubadus pidas paika.

Hetkel sai paigaldatud tagurduskaamera. Hetkel käsil Discover Pro ja 9.2 ekraani paigaldus. Eks nendest kirjutan ja pildistan mõne aja pärast. Vähemalt tegin foorumipostitusega algust!
Kes tänasid kasutajat Markus1700 selle postituse eest:
kraffPriitVPuuriit

margus
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: 19 Apr 2005, 17:56
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 14 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas margus » 28 Mär 2023, 07:40

Mõistlik! Mulle endale ka Golf hirmsalt meeldib ja ei pea alati r**stasuurenduseks tühja õhku nii palju kaasa vedama! Alates 17" ( soov muidugi 18" ) on Golfi juhitavus ka ikka hea!

Aga kust-mis kaamera sa retrofitiks valisid? Täiendavalt veel seadistamist?
Mul endal GTD ja varustusest pea kõigega, kuid imelikul kombel ilma kaamerata
Kes tänasid kasutajat margus selle postituse eest:
Markus1700
Oettinger Powered
Uued rehvid ja veljed

Kasutaja avatar
Markus1700
Klubiline
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Sept 2022, 12:30
Auto: Volkswagen Golf VII Variant
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 14 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas Markus1700 » 28 Mär 2023, 11:21

Mul Golfil suveveljed on originaalid 17 tolli. Talvekad hetkel 16 tolli. Endal tuli mõte, et ostaks 17 tolli velgi juurde. 18 või 19 tolli velg on auto all tõesti äge.

Kaamera tellisin Rootsist Bildenbasen lehelt Lowline kaamera OEM kood 5G9 827 469. On olemas ka Highline variant, aga ma ei ole leidnud kasutatuna sellist. Ma võtsin Lowline kuna ei vajanud rohkem muud kui kaamerapilti. Parkimisandurid on olemas aga vahepeal tahaks näha ka kaamerast, et mis taha jääb. Kaablid tellisin Aliexpressist. Lowline ja Highline kaamera kaablid ka erinevad. Lowline kaameral tuleb 5 juhet ja Highline kaameral on 7 juhet (CAN+ ja CAN- juhtmed lisaks). Kaamera paigaldusega sain ise hakkama, ainult mis tore töö oli 12V toitejuhtme vedamine kaitsmeplokki. Ei pea tegema, aga ma tahan asjadega viisakaks jääda. Kaitsmeplokis pesa F18 on tagurduskaamera jaoks. 7.5A kaitse läheb sinna. Mul endal on OBDeleven tööriist ja sealt panin kaamera käima ka.

Higline kaameral on olemas dünaamiline keeramine (näed liikuvaid jooni kui rooli keerad), 3D objektide režiim ja pealt vaatamise režiim, see tehtud kui tahad haagist sappa panna.
Lowline kaamera näitab piirjooni ja pilti, aga mulle täitsa piisab. Kipun pildistamisega laisk olema, aga katsun järgmine kord rohkem pilte teha :D

VW RVC.jpg
VW RVC 3.jpg
VW RVC 2.jpg
Viimati muutis Markus1700, 28 Mär 2023, 11:27, muudetud 1 kord kokku.
Kes tänasid kasutajat Markus1700 selle postituse eest:
Puuriit

Kasutaja avatar
Markus1700
Klubiline
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Sept 2022, 12:30
Auto: Volkswagen Golf VII Variant
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 14 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas Markus1700 » 31 Mär 2023, 17:38

DISCOVER PRO NÜÜD AUTOS!

Tere taas! Sai Tallinna ring tehtud ja nüüd jälle kodus. No, mida ikka paremat teha kui kirjutada midagi head. Nimelt sai lõpuks tänu SandrerSPS abiga Discover Pro ja 9.2 tolli ekraan paigaldatud koos mustade Highline liistudega. Kohtumispaigaks ikka legendaarne Jüri Statoil (Circle K). Ra1ts tuli ka kaema, et mida kaks suurt meest pisikeses autos lammutavad. Koodimine võttis ka päris kaua, aga sai lõpuks tööle. Kui valmis sai oli see vahe võrreldes vanaga nagu öö ja päev. No nii totaalselt ilusaks tegi 9.2 tolli ekraan Golfi sisu. Eriti need Piano Black liistud lisavad ka särtsu.
Mis sellel siis 9.2 tolli ja Discover Pro paremat on võrreldes vanaga. Siin võib jääda asju nimetama. Ekraan mõnusalt suur ja pildi resolutsioon kohe parem. Ei ole enam tobe mikroekraan keset tühja pinda. Ekraani liikumine ja käitumine on kiirem ja sujuvam. Vana ekraanil oli liikumine mulle nii kohutav, et silmadel oli valus ja pea hakkas valutama. Uus ekraan on MIB 2 ja sellega lisandus mulle AppConnect võimalus. Saangi panna lõpuks oma telefonist Waze GPS tööle ja saab vaadata ka videoid. Ainuüksi juba ekraani vahetus tegi auto tänapäevasemaks ja samas ka luksuslikumaks.
Ma tahan tänada veelkord spetsaliste SanderSPS ja magnat. Kes olid paigaldamisel abiks. Samuti teistele VW liikmetele ka tänud, kes olid ka abiks maki ja ekraani osas.

Edasised plaanid

Edasi hetkel võtan väikese puhkuse suurematest asjadest. Juba tuli soovitusi, et pane digikellad ja R-line rool, pedaalikatted ja veel kaameraid. Kõik lisad teevad auto kohe kõvasti ägedamaks ja uhkemaks. Praegu on olemas Ambient Light ukseliistud, mis ootavad paigaldamist. Peaks need lähiajal ära tegema. Golfi Discover Pro toetab DAB (digiraadiot). Viisakuse pärast võiks selle atenni ära soetada, siis see ka kohe olemas.
Tegelikul veel enne tuleb autol õlivahetus ära teha ja vaikselt ka suvesussid alla panna. Sõbrad mulle öelnud, oeh kuidas sa küll viitsid selliste asjadega tegeleda. Kõik ei pruugi sellest lisade paigaldamisest aru saada, mulle on see põnev ja eriti see lõpptulemus, mis tuleb on äge.

Multimeedia vahetus.jpg
Viimati muutis Markus1700, 31 Mär 2023, 17:39, muudetud 1 kord kokku.
Kes tänasid kasutajat Markus1700 selle postituse eest:
PuuriitSanderSPS

murkamarko
Klubiline
Postitusi: 1677
Liitunud: 27 Aug 2012, 19:02
Telefon: 53542362
Auto: Volkswagen Passat Variant 2014 1.6 TDI
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 55 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas murkamarko » 31 Mär 2023, 22:08

Millega sa pildistad. ISegi mu seebikarp saab paremini neid pilte tehtud:D:D:D:D
Kes tänasid kasutajat murkamarko selle postituse eest:
Markus1700

Kasutaja avatar
etnies858
Moderaator
Postitusi: 1728
Liitunud: 10 Nov 2014, 17:22
Auto: Passat B6 1.4 Ecofuel Skoda Karoq Sportline
Asukoht: Tartu
Tänanud: 401 korda
Tänatud: 194 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas etnies858 » 01 Apr 2023, 06:00

Meenutab jubedasti iPhone pilte 😅😂

Kasutaja avatar
Markus1700
Klubiline
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Sept 2022, 12:30
Auto: Volkswagen Golf VII Variant
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 14 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas Markus1700 » 03 Apr 2023, 15:30

Telefon on Xiaomi Redmi 10 note pro. Telefonil oli hea kaamera, aga lollaka kukkumise pärast läks kaameraklaas katki ja tulemuseks ongi udused pildid. Eks peab kiiremas korras midagi korda tegema. Kas õnnestub telefoni kaamerale uus klaas saada või üldse uus telefon.

Kasutaja avatar
Markus1700
Klubiline
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Sept 2022, 12:30
Auto: Volkswagen Golf VII Variant
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 14 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas Markus1700 » 23 Apr 2023, 13:23

Tere taas jälle! Pole jälle vahepeal midagi kirjutanud. Vahepeal tegelesin ikka oma telefoniga, ei saa selle kaamerat korda ja tuleb ikka uus vaadata. Vabandan siis veelkord "ebakvaliteetsete" fotode pärast! Räägime ikka vahepeal minu Golfist ka.

ESC nupp

Ma tundsin jubedalt puudust veojõukontrolli nupust. Jube tüütu on seda ekraanist menüüde juurest otsida. Talvisel ajal vahepeal vaja hädasti seda nuppu, et auto ASR välja lülitada. Näiteks kui on tõus, siis pole vaja, et auto hakkab pidurdama hoogu. Sai Leedumaalt tellitud kolme nupu plokk, kus oli see ESC olemas. Enne kui paigaldama hakkasin uurisin, kas autol TIUL ühenduskoht olemas. See asub kapoti avamiskangi juures. Mul oli olemas T17d pistiku pin 5. Sealt oli vaja edasi vedada juhe ESC lülitisse (kontakt 9). 12V toite saab kaitsmest 34 (7,5 A) musta/kollase juhtmega ja läheb ESC-lülitisse (kontakt 10). Musta/kollast juhet mõõtsin multimeetriga üle, et kas on ikka õige juhe. Kui süüde sees, siis tuleb 12V vool ja süüde välja, siis voolu ei tule ja võtsin kontrolliks kaitsme ka välja. Ühendasin juhtmed ja nupp töötab. Saan ASR ilusti välja lülitada, nuppu saab seadistada ka nii, et pikema vajutusel lülitaks ESC välja. Lisan pildikese nupust hiljem.

Kes täpsemalt lugeda soovib siin on link: https://www.golfmk7.com/forums/index.ph ... lf.320066/

Uued numbrialused ja kroomitud summutiotsad

Mul Golfil on taga Saksa kirjadega numbrialus. Mulle nägi see väga kole välja ja tahtsin sellest lahti saada. Vaatasin aluseid ja tuli üldse mõte, et paneks ilma raamita numbrimärgi. Ühe jutu põhjal ei ole Golfi taha niisama lihtne kleepida kuna seal on tobe lohk. Lisaks seal all oli pehmendus, et numbrimärk vastu autokere plärisema ei hakkaks. On olemas sellised raamita kinnitused ja sai need soetatud, see kinnitus jääb ainult tagumisele numbrimärgile. Ette tuleb teibiga, siis istub sinna kõige paremini. Numbrialused on Simple Fix tootjalt.
Uurisin, et kust saaks Škoda kroomitud summutiotsasid. Tellisin need Škoda E-poest. Need oli mõistliku hinnaga saada ja tuli mulle leitud variantidest odavaim. Sain Haapsalu Škoda esindusest kätte. Karbis särasid nagu teemandid ja kohe paitas silmi. Kes tahab ka kroomitud summutiosasid siis varuosa kood on 5L0071910.
VW Summuti.jpg

Uus võtmetoorik

No siin oli nalja oi kui palju. Läksin Puuriida juurde, seal oli paigalduspidu. Puuriit pakkus kunagi uuemat võtmetoorikut ja tuli ka samal päeval meelde ja lähen ostan ära. Seal kohe sai vana puldi sisu tõstetud uude pulti, no ingli [VW Bot: "Keel korda!"] vana pult on nii tugevasti pakitud, et kiipi kätte saada oli keeruline. Kiip sobis uue sisse ilusti ja proovisin kas kõik töötab. Töötas! Uus pult käes ka palju mugavam ja on visuaalselt kenam. Pigem see võti on suurem osa ajast taskus, sest autol on KESSY. Puldil oli kaasas ka võtme jaoks pesa ja võtmed pidi ära vahetama. Puuriit ütles, et on vaja "kuuskanti". Otsis kõige väiksemat mida leidis, aga ei sobinud. Eks oli siis mõttes järgmine päev poodi otsima minna. Nagu alati, kus toimetamine käib siis Sander kohe kohal ja siis oli nagu täpselt no jumal tänatud, et siin oled. Näitasin uut pulti Sandrile ja ütlesin, et võtmepesa vahetamiseks on vaja "kuuskanti". No, mis ise arvate kuidas ta reageeris sellele. Seal oli tihvt, mida tuli välja lüüa. Oleks ise loll olnud ja poodi läinud peenikest "kuuskanti" otsima läinud. Oleks pärast müüja mu täis naernud. Ei tohi enam Puuriida nõuandeid kuulata, eks ikka juhtub asju. Tänusõnad Puuriidale ka võtmetooriku eest! Väga uhke!
VW võtmed.jpg

Kasutaja avatar
Markus1700
Klubiline
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Sept 2022, 12:30
Auto: Volkswagen Golf VII Variant
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 14 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas Markus1700 » 16 Okt 2023, 22:02

Tere tere jälle üle pika aja. :wave: Ajapuuduse tõttu pole jõudnud kirjutada siia midagi. Nüüdseks Golf on mu käes olnud üle aasta ja igakord rohkem armastan seda armsat pisikest autot. Ei ole ta mingi luks klassi auto, lihtne auto, aga täidab kõik vajadused ära.

Ma püüan Golfi eest ilusti hoolt kanda. Iga 10 000 km tagant mootoriõlivahetus ja uued filtrid asjad. Varsti teen ka DSG käigukasti õlivahetuse ka ära. Mul on hea meel, et saan kõike ise teha ja ikka korralikult. Sai eesmised rattalaagrid ka ära vahetatud, kuna üks hakkas suurematel kiirustel undama. Sait tellitud uued SKF rattalaagrid. Vahetus oli suhteliselt lihtne.

Vahepeal pika aja jooksul on Golf saanud ka lisasid juurde. Sai paigaldatud uued Black Piano värvi liistud. Armatuurile ja keskkonsoolile sai eelnevaid paigaldatud must liist. Uksepolstritele jäid endiselt alumiiniumivärvi liistud. Tellisin Saksamaalt ukseliistude komplekti koos ambient valgustustega. Ukseliistude vahetamine pole niisama, et kangutan lahti ja valmis. Need ukseliistud on plastkeevitatud uksepaneelide külge, mis tähendas seda et pidin neid lahti puurima ja uued tuli ka kuidagi ka uuesti tagasi paigaldada. Ambient valgustuse jaoks tuli ka juhtmestus vedada. Eelnevalt sai ukseaju numbrid ka kontrollitud, et kas on olemas Ambient valgustuse jaoks eraldi pin plokis.

Enne ukseliistude kallale asumist, tegin ettevalmistuse, uurisin kuhu mis plokki juhtmed peavad minema, et meeleolu valgustus toimiks. Sai soetatud ka Door Exit valgustuse, kuna siis juba üks tegemine. Forssist tellisin mõned puuduvad pistikukorpused. Saatsin pistikukorpuste varuosa koodid ja leiti kõik vajalik mulle. Kui vaatasin neid uusi ukseliiste, siis oli näha et puuritud nii, et jääks plastikut, et saaks uksepaneeli külge keevitada. Puurisin faasipuuriga ukseliistult vanad liistud ning jootekolviga siis keevitasin uued liistud külge. Kõik õnnestus ja sai ilusti tugevasti kinni. Tegin juhtmestuse ja oli vaja lõpus koodida ka, et valgustus tööle hakkaks. Õnnestus ja sai tööle! Ma olin väga õnnelik, et hakkama sain.
Ukseliistu valgustus.jpg
Müüja oli öelnud mulle, et auto ustesse on paigaldatud mürasummutusmatid. Siis uksepolstrite eemaldamisel oli tõepoolest mürasummutusmatte näha ja täitsa olemas.

Sügisel sai ka soetatud 18 tolli veljed Golfile. Panin need alla ja tegi kohe auto edevamaks. Piltide peal ei tundu 18 tolli nii ilusad, aga päris elus on hoopis teine pilt ja tuttavad ja sõbrad kiitnud, et sobivad hästi alla. Ma ei hakka siin sügavalt spekuleerima, kuna see puhas maitse teema. Ma olen ülimalt rahul, et leidsin Originaal VW 18 tolli veljed. 17 tolli VW velgedele ostsin ära uued põhjamaised lamellid ja 16 tolli veljed sai maha müüdud ühele teisele VW Golf 7 omanikule.
Veljed.jpg
Piinlik öelda siin, tunnistan nüüd olen see ametlikult LED lisatule omasooihar. Ma ilusti paigutasin või peitsin auto alumise võre sisse. Linnas või tihendama liiklusega teedel jah ma ei saa kasutada. Väiksema liiklusega teedel, on olnud väga suureks abiks. Eriti kui vihmane ilm ja tuled lihtsalt otseses mõttes kaovad ära. Uus LED bar on Combo tuli. Sees on spot tuli, mis valgustab kaugele ja ka tuli, mis valgustab laiali. Lisatule mark ja mudel on OSRAM FX500-CB.
Esituled.jpg
Eks vaatame, mis elu toob. Sain Sandri juures käidud ja mõttes on ikka esikaamera paigaldus koos uue esiklaasiga millel on ka esiklaasisoendus. Liigume vaikselt omas tempos ja hoolitsen Golfi eest. Kui millegi osas tekib kellegil huvi siis küsige julgelt, katsun aidata või anda suuna. :)
Viimati muutis Markus1700, 16 Okt 2023, 22:09, muudetud 1 kord kokku.

PriitV
Klubiline
Postitusi: 253
Liitunud: 10 Mär 2016, 22:53
Auto: passat b7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 40 korda
Tänatud: 54 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas PriitV » 16 Okt 2023, 22:06

Aga kus on pildid, Markus? :D Räägid head liistu ja veljejuttu aga mina ei oska seda nüüd ette küll kujutada.

Esiklaasikaamera on väga hea mõte ja kui juba esiklaasi vahetada, siis klaasisoe meie petlikus kliimas on ainult lisaväärtus.
Kes tänasid kasutajat PriitV selle postituse eest:
Markus1700

Kasutaja avatar
Markus1700
Klubiline
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Sept 2022, 12:30
Auto: Volkswagen Golf VII Variant
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 14 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas Markus1700 » 16 Okt 2023, 22:11

PriitV kirjutas:
16 Okt 2023, 22:06
Aga kus on pildid, Markus? :D Räägid head liistu ja veljejuttu aga mina ei oska seda nüüd ette küll kujutada.

Esiklaasikaamera on väga hea mõte ja kui juba esiklaasi vahetada, siis klaasisoe meie petlikus kliimas on ainult lisaväärtus.
Vabandan, esialgu ei visanud pilte ette, nüüd peaks olema illustratsioonid ka olemas olema.

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1535
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 422 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 16 Okt 2023, 22:23

Kallis inimene sa pole 100 aastat mu juures käinud. Sa käisid suvel kui me A5st rääkisime ja see oli ka ikkagi pigem soovitusena ja üleliigse raha olemasolu puhul soovitus. Bang for the buck on jah parim lisa. Teed ära siis vä?

Ledbari ma kommenteerima ei hakka. Ma võin emotsionaalselt räuskama hakata ja sisimas suren. ingli [VW Bot: "Keel korda!"] ledardid... :D lähen Teslat nüüd ostma...
Viimati muutis SanderSPS, 16 Okt 2023, 22:26, muudetud 3 korda kokku.
Kes tänasid kasutajat SanderSPS selle postituse eest:
Markus1700
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

Kasutaja avatar
Markus1700
Klubiline
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Sept 2022, 12:30
Auto: Volkswagen Golf VII Variant
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 14 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas Markus1700 » 16 Okt 2023, 22:55

SanderSPS kirjutas:
16 Okt 2023, 22:23
Kallis inimene sa pole 100 aastat mu juures käinud. Sa käisid suvel kui me A5st rääkisime ja see oli ka ikkagi pigem soovitusena ja üleliigse raha olemasolu puhul soovitus. Bang for the buck on jah parim lisa. Teed ära siis vä?

Ledbari ma kommenteerima ei hakka. Ma võin emotsionaalselt räuskama hakata ja sisimas suren. ingli [VW Bot: "Keel korda!"] ledardid... :D lähen Teslat nüüd ostma...
Ei ole tõesti 100 aastat Sind kuulnud ega näinud. Disordist kadusid ära kõik ja siis üksi kuidagi üritan hakkama saada. See esiklaasikaamera asja peab ära tegema küll, aga mitte praegu. Kõlab jah sellise lolli lubadusena.

Tean, kui panin ledardi külge siis sellest ajast kardan Su juurde tulla. Kahetsen sügavalt. Annan oma patud andeks. Ma tean kuidas sa neid vihkad. No fotodelt saan maha kriipsutada.

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1535
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 422 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 16 Okt 2023, 23:53

Tee mis tahad. Sinu auto ju. Sellepärast ei tasu mind karta. Paar sarkastilist kommentaari kui siis. Reeglina pole asi ledbaris, vaid selle kasutajas.
Kes tänasid kasutajat SanderSPS selle postituse eest:
Markus1700
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

Kasutaja avatar
Markus1700
Klubiline
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Sept 2022, 12:30
Auto: Volkswagen Golf VII Variant
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 14 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas Markus1700 » 12 Jaan 2024, 15:57

Dünaamiline Škoda klaasipesulehter

Tere jälle! Elu on oma käike teinud ja pole viimasel ajal olnud vaba aega, et midagi nokitseda saaks. Kevadel tekib võibolla võimalus, midagi suurt ära teha. Niisiis ma olin see ohver, kes läks musta reede ostuhullusega kaasa. Oi suured suured allahindlused ja sai hunnik asju tellitud ja raha laristatud. Sai soetatud 2 asja. Škoda e-poest soetasin klaasipesuvedeliku paagi kaane (lehtriga), mis oli tavahinnast 2 eurot odavam. Timm võtame ära! Välismaalt Amazonist sai soetatud Osram dünaamilised peeglisuunatuled ka. Peegli- ja esilaterna suunatuled lähevad nüüd kokku ja mõlemad põlevad dünaamiliselt. Nädalavahetusel sai mõlemad ära paigaldatud ja väga rahul tulemusega.

Esmalt lugesin mõlematel toodetel paigaldusjuhendid läbi, kasulikum on tööd ette planeerida. Lehtril isegi oli väga ülevaatlik juhend. Paigaldus oli lihtne ja istus täpselt paagi külge. Tegin katse ka, et kas uus toode on mugavam. Valamisega peab ikka natuke sihtima, et väga puusalt ei saa valada muidu läheb üle ääre. Kiiresti ka ei saa valada, ikka läheb vedelik üle ääre. Kaant on väga mugav sulgeda ning avada, kaas avamisel on lehtrikujuline, mis on lõppkokkuvõttes hea kuna klaasipesu vedeliku valamisel on väiksem tõenäosus, et üle ääre läheb. Kahju on raisata vedelikku, mõelge, mis tilk klaasipesu vedelik maksab. :D

Peeglisuunatuledel oli ka põhjalik juhend isegi näidati ära, mis tööriistu vaja läheb. Paigaldus oli ka suhteliselt lihtne, ainult alguses peegliklaaside kättesaamine oli riskantne osa. Uute tuledega olen väga rahul. Võrreldes vanadega põleb see eredamalt ning päeval ka nähtav. Kuna mul on Osrami esilaternad, millel on dünaamilised suunatuled. Siis uued peeglisuunatuled lähevad nendega väga hästi kokku.

Volkar vol 5.jpg
Viimati muutis Markus1700, 12 Jaan 2024, 16:01, muudetud 1 kord kokku.
Kes tänasid kasutajat Markus1700 selle postituse eest:
kraff

Kasutaja avatar
Markus1700
Klubiline
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Sept 2022, 12:30
Auto: Volkswagen Golf VII Variant
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 14 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas Markus1700 » 20 Jaan 2024, 16:45

Mõtteid kevadeks

Kevad ei ole enam kaugel, siis saab Golfi jälle särama lüüa. Tekkis vahepeal vaba nädal, peas pöörlevad igasugu ideid ja mõtteid. Tahaks endal autol veel midagi ära teha. Koostasin nimekirja, et mis tükke võiks paigaldada. Saab kevadeks vast mõned tükid välja otsida.
  • Footwell valgustus (ette ja taha)
  • DAB atenn
  • Roolisoojendus (Uuem rool)
  • ACC radar
  • Webasto
  • Esikaamera + (soojendusega esiklaas)
  • Golf 7.5 tagumised LED tuled
  • Digikellad
ACC radari kohapealt ma uurisin ja leidsin, et Golf 7.5 versioonil on iluvõrel embleemi taga. Uurisin, et kas on võimalik 2014 aasta golfile ka paigaldada. Foorumites tuleb välja, et on tehtud, ainult probleemiks on iluvõre paigaldamine. Golf 7.5 oma ei istu hästi Golf 7 esitangele, et peab mudima. Embleem on ka teisest materjalist, mis laseb radarilaineid läbi. Interneedusest leidsin kohe iluvõre komplekti koos radariga ja päris mõistliku hinnaga. Peab selles ennast veel harima ja lugema.

Auto välimust tahan ka natuke paremaks teha. Lisada kergelt vunki ja eristuks teistest. Avastasin, et esistangele on saadaval erinevad iluliistud udutulede juurde. Lisaks otsiks 3M korralikku autokilet musta värvi. Sellega kiletaksin ära kroomitud liistud ja katusereelingud. Ei tea kui hea mõte see on. Ise ei taha meeletult rahakotti sinna alla panna, kui õnnestub leida lisasid ja tükke hea hinnaga siis uurib huviga ja teeb ära.

Talvel autot keeruline pesta, õudne keemia ikka koguneb. Kui temperatuur vähegi kannatab ja leiab võimaluse autot pesta. Õnneks olen saanud võimalust autot sooja ruumi kuivama ka jätta. Vaatamata talvel keerulistele oludele on Golf mul suurepäraselt hakkama saanud. Kevadel teeme põhjapesu ja värskendame korrosioonikaitset.

Talvine Golf.jpg

Kasutaja avatar
Ra1ts
Huviline
Postitusi: 278
Liitunud: 09 Mär 2014, 15:27
Auto: VW Arteon 2.0 R-Line TDI 140kw 4motion
Asukoht: Laagri
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 70 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas Ra1ts » 20 Jaan 2024, 21:40

Lisaks siia veel selle, et esituledele kulmud sobivad Golfile ideaalselt. Kroomliistude puhul kaalu võimalust need Plasti Dip värviga katta. Ise tegin kunagi mõlemad asjad ära ja tulemus oli väga hea.
Pilt
Kes tänasid kasutajat Ra1ts selle postituse eest:
Markus1700

Kasutaja avatar
Markus1700
Klubiline
Postitusi: 27
Liitunud: 23 Sept 2022, 12:30
Auto: Volkswagen Golf VII Variant
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 14 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas Markus1700 » 20 Jaan 2024, 23:47

Tänud meenutamast Ra1ts. Panen ka selle nimekirja. Siis mõistlik koos esistange liistudega tellida. Kulmud peaks vist värvima autoga ühte värvi siis sobib paremini kokku, aga mine tea võibolla must ka sobib nagu rusikas silmaauku. :D

Kasutaja avatar
Pulku
Klubiline
Postitusi: 897
Liitunud: 28 Veebr 2019, 20:20
Auto: VW Passat 1.4TSI CNG B7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 80 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas Pulku » 20 Jaan 2024, 23:50

Pilti zoomides paistavad kulmud värvilt sobituma küll. Tellisid need Alist?

Kasutaja avatar
Ra1ts
Huviline
Postitusi: 278
Liitunud: 09 Mär 2014, 15:27
Auto: VW Arteon 2.0 R-Line TDI 140kw 4motion
Asukoht: Laagri
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 70 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas Ra1ts » 21 Jaan 2024, 10:22

Pulku kirjutas:
20 Jaan 2024, 23:50
Pilti zoomides paistavad kulmud värvilt sobituma küll. Tellisid need Alist?
Alist ja kui ei eksi, siis võtsin matt tooni.

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1535
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 422 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 21 Jaan 2024, 10:48

Ra1ts kirjutas:
20 Jaan 2024, 21:40
Lisaks siia veel selle, et esituledele kulmud sobivad Golfile ideaalselt. Kroomliistude puhul kaalu võimalust need Plasti Dip värviga katta. Ise tegin kunagi mõlemad asjad ära ja tulemus oli väga hea.
Pilt
Vaata kui hea, et sul seda alikulmudega golfi enam pole. Arteon on palju ägedam ja läheb rohkem katki😅
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5320
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 601 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas jussike » 21 Jaan 2024, 10:58

Ma siin omas lollis peas mõtlesin, et kulmud olid sajandi vahetuse kanti moes. Aga eks paljud asjad tulevad moodi tagasi. Ei imesta, kui Lätis spoilerite/laiendite kombinaat taas avatakse. Saab vindiga küljekarpe jälle tellida.
Kes tänasid kasutajat jussike selle postituse eest:
twistmurf
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1535
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 422 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 21 Jaan 2024, 11:19

Eks Rait sp auto maha müüs. Sai aru, et keegi ei tee nii enam😀
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

Kasutaja avatar
Ra1ts
Huviline
Postitusi: 278
Liitunud: 09 Mär 2014, 15:27
Auto: VW Arteon 2.0 R-Line TDI 140kw 4motion
Asukoht: Laagri
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 70 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas Ra1ts » 21 Jaan 2024, 13:40

Kohalik autonduse moepolitsei kohal ning oma parimas vormis.

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1535
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 422 korda

VW Golf VII 2.0TDI 2014 - Markus1700

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 21 Jaan 2024, 14:47

Ra1ts kirjutas:
21 Jaan 2024, 13:40
Kohalik autonduse moepolitsei kohal ning oma parimas vormis.
Jälle sa tuled ütlema, et ma olen paks vä?
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

Vasta

Mine “Huviliste autod”