Golf 2 GTI 1990 - Jurmola

Näita oma Volkswagenit.

Moderaator: etnies858

Vasta
Jurmola
Huviline
Postitusi: 1493
Liitunud: 05 Juun 2007, 23:05
Auto: Golf 2
Asukoht: Tartu
Tänatud: 25 korda
Kontakt:

Golf 2 GTI 1990 - Jurmola

Lugemata postitus Postitas Jurmola »

Tere
Alustades seda teemat tuleb alustada aastast 2007, kui sai hakatud valima endale esimest autot. Sellel ajal jäi sõelale nii mõnigi - Alfa 155, Celica, Calibra ja ka Golf 2. Kahjuks või õnneks sai 06.07.2007 ostetud isa poolt mulle esimene auto - Golf 2. Ma loodan, et vanemad olijad siiski mäletavad seda tagasihoidliku projekti mis on viinud mind siia kus ma praegu olen. Meenutamaks seda, lisan siia kaks pilti -
► Näita Spoilerit
Pärast antud auto lammutamist sai omatud mitmeid Volkswageneid ja ka BMW tüüpi sõidukeid, sai tehtud/omatuid ka väiksemaid projekte. Isegi mõned Golf 2 käisid käest läbi millega olin kohal käputäiel üritustel. Aga elu läks edasi ning esimene auto oli hingel. Seda enam, et pidevalt oli kokku ostetud erinevaid tuuningjubinaid ja ka haruldasemaid varuosi.

Olukord realiseerus (jälle) 11 mai 2019, kui peale aastate pikkust (ühepoolset) suhtlust müüjaga sai soetatud päris õige 1990 aasta Golf 2 GTI 79kw mootoriga. Auto piltidel tundus ilus, komplektne ja stock. Pärast käsiraha maksmist sai nädalavahetusel tallinna seda ka vaatama/ostma mindud. Loomulikult mina läksin autot ostma, elukaaslane pigem vaatama. Esialgselt tundus auto OK ning sai see ostetud. Vahemärkusena märgin ära, et soov oli koguaeg leida originaal punane GTI aastast 1991 (minu sünniaasta). Eelistus oli muidugi 5 ukseline ja DOHC mootoriga.

Ostupäev
image.png
image.png
Algselt sai temaga natukene sõidetud, kuid kuna esimene emotsioon oli petlik, siis hakkasid välja kooruma autol vead. Algselt tundus, et stanged on kehvasti küljes, kuid selgus tõsiasi - tagastangel puudub tala! Lisaks kadus jahutusvedelik, 2. käik vahetus ainult raksuga, tahhomeeter ei toiminud ja uksed mädanesid. Lisaks juhi iste katki jne jne jne. See tähendas seda, et huvi hakkas raugema ning auto sai pargitud aiaäärde enda aega ootama. Kuid siiski sai alguse üks traditsioon, kus igal aastal 12. mail teen autost pildi enda tütrega -
image.png
12.05.2019
image.png
12.05.2020
image.png
12.05.2021

Nendel viimasel kahel aastal liikus auto ainult siis kui oli vaja teha pilti või toimus hoovi koristamine. Oluline samm antud auto ajaloos toimus 7. Oktoober 2021, kui auto sai viidud kambjasse Kaido kätte, kes hakkas autot ettevalmistama kergeks värskenduskuuriks mis mingil määral kestab tänaseni.
image.png
image.png
image.png
Jätkub..
Viimati muutis Jurmola, 22 Veebr 2024, 12:32, muudetud 1 kord kokku.

Sellel teemal on 16 vastust

Vastuste nägemiseks peate olema registreeritud liige ja sisse logitud.


Registreeru Logi sisse
 
Vasta

Mine “Huviliste autod”