K: Värvipüstol

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Antss
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 20 Mär 2014, 22:02
Auto: Bora 1.9TDI
Asukoht: I-Da Vijrumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

K: Värvipüstol

Lugemata postitus Postitas Antss » 23 Mai 2016, 12:22

Hellõu.
Tekkis mul siuke idee, et uuriks ja vaataks palju maksavad ja mille poolest erinevad erinevad värvipüstolid, ning millist soovitaks. Plaan millalgi auto üle värvida suve jooksul millalgi, kuna pisikesi kivitäkkeid ja kriipse kraapse nii palju ning ükshaaval tükktüki haavalt parandama hakata poleks mõtet, ning teisalt tahaks ise ka käe veidi asjalikumalt külge lüüa, suvel ju niikuinii puhkus enamuse ajast. Kuna minu näol tegu siiski amatööriga, ei näeks mõtet mingit hirmkallist värvipüstolit osta. Enda jaoks enda tarbeks pigem hoopis. Kuna esimeste(arvatavasti) postituste seas võib ilmneda teksti, et peaksin enne auto kallale minekut harjutama, siis ütlen kohe ette ära, et olen muud moodi need mitte-testimise-harjutamise vitsad kätte saanud ja enam juba pikka aega mingi uue lahenduse või asjaga auto kallale kohe ei roni. :D
Oskab keegi midagi soovitada?
Kuna hinnaklass, nimega "mitte hirmkallis" on igaühe jaoks erinev mõiste, siis ütlen, et mida parem hinna-kvaliteedi combo on, seda parem :D
Päikest!
Ants.
"Muidu normaalne tüüp, aga see parem jalg on liiga raske"

GTI
Moderaator
Postitusi: 7839
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 177 korda

Re: K: Värvipüstol

Lugemata postitus Postitas GTI » 23 Mai 2016, 19:03

Tere,
olles ise algaja värvitööde vallas tegin nii nagu targemad soovitasid. Peale mõningasi konsulteerimisi ostsin Tööriistamarketist Yama püstoli XAS1004a (nagu all pildil). Alustasin detailide kruntimisega nagu ikka alustatakse, kuna ka siin kehtib tõsiasi nagu meditsiinis et spetsialisti vead katab muld (värvitööde puhul vastavalt siis kattevärv). Peale mõningast värvi-, aja- ja õllekulu täheldasin et tulemus paraneb iga käeviipega, naine enam ei itsitagi uksevahelt ning meeldis see et püstolit sai hästi reguleerida, nii õhusurvet, juga kui värvikogust. Ka värvikihid õnnestusid enda arust juba enam-vähem, ei läinud jooksma ning tulemust võis juba vaadata (mitte küll eriti ligidalt aga noh siiski... :) ). Täielik mõrv mulle oli aga üritus midagi ära lakkida (küll jäi see matt, siis läks jooksma, siis ei nakkunud värviga ning kord ajas värvi alt ka mullitama), peale neid ponnistusi otsustasin püstoli varna riputada ja jätta edasine spetsialistide hooleks. Püstoliga aga olen rahul (proffid siinsed veavad suu kindlasti viltu ja pead teevad biig-nounou...) ja esimeseks käeharjutuseks kõlbas küll. Arvatavast kõlbab edaspidi ka aiaposte värvida.
Eeldan et sul värvikambri võimalus ikka on sest muidu pole mõtet proovima hakatagi.
Pilt
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Vasta

Mine “Kere & Sisu”