Kiletamine koduste vahenditega?

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
MarkusKangsepp
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 15 Okt 2018, 12:41
Auto: VW golf IV (1J1) 1.9 TDI ATD
Asukoht: Eesti-Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Kiletamine koduste vahenditega?

Lugemata postitus Postitas MarkusKangsepp » 20 Okt 2018, 00:36

Kas keegi on auto kiletamist katsetanud koduste vahenditega? Endal mõtted mõlguvad, et võiks kättpidi kallale minna, aga pole mingit kogemust sellel alal. Samas ei taha lasta teha ka, sest siiani olen oma auto peal iseseisvalt töötanud. Mis targemad arvavad? Kas Eestis on mõistliku hinna eest müügis kilet või eelarvega pojade ainus lahendus on hiinast tellida?

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1559
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 157 korda
Tänatud: 431 korda

Kiletamine koduste vahenditega?

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 20 Okt 2018, 09:20

Auto kiletamisest ma suurt ei tea, aga erinevaid pisemaid detaile olen poleerimise kõrvalt saanud katsetada. Aknapostid jne. Kile ostes ära hoia raha kokku. Odav kile on odav ja jätab mullid sisse. Kallimad kiled on n.n. hingavad, ehk õhumulle sisse ei jää. Muud ma väga kaasa rääkida ei oska.
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

Kasutaja avatar
Corra
Huviline
Postitusi: 967
Liitunud: 13 Juul 2007, 16:55
Auto: VW Passat B5 1,9TDI 4motion, Golf 2 16v
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 4 korda

Kiletamine koduste vahenditega?

Lugemata postitus Postitas Corra » 20 Okt 2018, 11:57

Odav kile mulle ei jäta, sest need ka nii öelda hingavad kiled. Odav kile on halvem paigalda ja see püsib ka kehvemini. Ise läksin seda teed, et odava kilega auto üle teha ja ma usun, et tegemist oli rohkem, kui kvaliteet kilega ja tulemus jäi ka halvem. 2 aastat hiljem on kile veel kõljes, aga päike on oma töö teinud, äärtest on kokku tõmbunud.
Sellesuhtes kui ise teed ja esimest korda, siis mõistlik ikka odavaga enne proovida, sest mul kulus oma B5 universaal passati terve auto kiletamise peale max. 300 eurot, seal sees siis kile ja vahendid jne. Usun, et kui oleks kvaliteetse kile võtnud oleks see summa olnud 600-900 eurot.
Kile ostsin Ebayst ja tuli poolast. Eesti pood müüs sama kile aga meetri hind oli 5 euri kallim.

MarkusKangsepp
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 15 Okt 2018, 12:41
Auto: VW golf IV (1J1) 1.9 TDI ATD
Asukoht: Eesti-Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Kiletamine koduste vahenditega?

Lugemata postitus Postitas MarkusKangsepp » 20 Okt 2018, 19:15

Mitu meetrit või ruutu sul kulus selleks? Mul endal pisike golf 4 mida ilusaks teha, seega peaks saba võrra vähem materjali kinema. Jõudis läbi imterneti korralikult, tervena kohale üldse?

Kasutaja avatar
Corra
Huviline
Postitusi: 967
Liitunud: 13 Juul 2007, 16:55
Auto: VW Passat B5 1,9TDI 4motion, Golf 2 16v
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 4 korda

Kiletamine koduste vahenditega?

Lugemata postitus Postitas Corra » 20 Okt 2018, 21:44

Ca. 13-15x1.5m läks mul. Jõudis ilusti kohale, see tuleb rulli keeratuna, seal väga ei saa juhtuda midagi.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Kiletamine koduste vahenditega?

Lugemata postitus Postitas dellu » 24 Okt 2018, 12:36

Kiletamise puhul pead ka seda arvestama, et aluspind peab ikkagi ideaalne olema. Eriti hästi pidi see vist välja tulema mati kile korral, kus iga väiksemgi asi välja kumab. Ise olen teinud ühe Tourani kunagi. Keerulisemad kohad on stanged, neid sai ikka tükk aega punnitatud. Teine asi oli tagaluuk, mille nn käepideme mahakeeramist oli jube kehv teha. Kuidagi selle tehtud saime kahekesi. Oma üks corrado on ka poolemisti tehtud, aga tiiva nn suur ja kumer kaar on lahti katki tõmmanud.
Kui ideaalset tulemust taga ei aja, siis ilmselt on mingite ülekatete ja tükkidega teha, Vähemalt tundus et Tallink Taksod oli küll kunagi sedasi ülekattetega pandud.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Vasta

Mine “Kere & Sisu”