vw jetta 1,4 TSI 2014a. roostetäpid

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
karukusti
Huviline
Postitusi: 124
Liitunud: 14 Sept 2011, 11:01
Auto: passat
Asukoht:
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

vw jetta 1,4 TSI 2014a. roostetäpid

Lugemata postitus Postitas karukusti » 25 Apr 2019, 17:40

Tere! Küsimus kere meestele, avastain peale talvist pesu, et auto ustele on tekkinud hästi pisikesed roostetäpid. Sõrmega katsudes täkke jälgi pole ja pole ka nagu kruusateid sõidetud. Kuna auto on valget värvi siis julgen väita, et on tekkinud talvega, vastasel korral oleks neid juba eelmine aasta märganud. Teab keegi kuidas nendega edasi käituda?. Teine küsimus, millal peaks mootori ketti vahetama? Või on mõni moodus kuidas seda kindlaks teha et keti võiks ära vahetada? Kuskilt kõrva jäänud et hakkab mootori tuld vilgutama aga see on lihtsalt kuskilt kellegi jutt ning seda päris kindla väitena ärge võtke :) Tänud kaasamõtlejatele ja päikest :)

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1561
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 157 korda
Tänatud: 431 korda

vw jetta 1,4 TSI 2014a. roostetäpid

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 25 Apr 2019, 17:53

Hei.

Mine osta omale selline toode nagu Bilthamber Korrosol. Sinu kirjelduse põhjal on tegu piduritolmuga mis värvi laki pinnale kinni on jäänud sarnaselt pigile ja see hakkab kaunilt roostetama. Kui leiad Bilthamberi, siis oled leidnud väga hea toote. Sobivad ka muud sarnased rauapuru eemaldus tooted. Ei midagi hullu. Lihtsalt pigiaine ei saa nendest jagu. Lase kohe terve auto üle. Läbipaistev aine reageerides metallipuruga läheb lillaks:)

https://www.bilthamber.com/media/catalo ... rrosol.jpg
Viimati muutis SanderSPS, 25 Apr 2019, 17:56, muudetud 1 kord kokku.
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

Jux
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 25 Apr 2009, 22:13
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

vw jetta 1,4 TSI 2014a. roostetäpid

Lugemata postitus Postitas Jux » 25 Apr 2019, 18:22

Ise olen enne vahatamist auto kerelt rauapuru eemaldamiseks kasutanud Eesti tootja T-Puhtax poolt pakutavat toodet RIM-X.
https://t-puhtax.ee/product/rim-x/
Toimis edukalt. Paraku ei oska võrrelda toime ja hinna osas eelkõneleja poolt pakutud Bilthamber Korrosol-iga.

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1561
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 157 korda
Tänatud: 431 korda

vw jetta 1,4 TSI 2014a. roostetäpid

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 25 Apr 2019, 18:26

Jux kirjutas:
25 Apr 2019, 18:22
Ise olen enne vahatamist auto kerelt rauapuru eemaldamiseks kasutanud Eesti tootja T-Puhtax poolt pakutavat toodet RIM-X.
https://t-puhtax.ee/product/rim-x/
Toimis edukalt. Paraku ei oska võrrelda toime ja hinna osas eelkõneleja poolt pakutud Bilthamber Korrosol-iga.
Hakkama ta saab ja haiseb vähem. Kasutada võib, aga Bilthamber on parem:) muidugi kallim ka. Kibdlasti võid selle Rim-Xi poole vaadata
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5343
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 607 korda

vw jetta 1,4 TSI 2014a. roostetäpid

Lugemata postitus Postitas jussike » 25 Apr 2019, 18:34

Selle nähtuse nimi on lendrooste ja tekib pigem ikka naastrehvide naastude kulumis jääkidest, mida talve perioodil on maanteedel tonnide viisi laiali laotatud. Kui tegu oleks piduri tolmuga, siis oleks aastaringselt seda jama ju. Samas tahaks näha sellist piduri ketast mis nii suuri tükke eraldab, et sellest suisa roostes kärn tekib, see ei tohiks enam ju kasutuskõlblik olla.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Kasutaja avatar
silverpik
Veteran
Postitusi: 928
Liitunud: 08 Sept 2014, 11:53
Telefon: +372 5335 9600
Auto: VW Passat B5 1.9 TDI 81kW "Traktor" VW Passat B5.5 2001 96kW 4motion
Asukoht: Tartu/Kambja
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 99 korda
Kontakt:

vw jetta 1,4 TSI 2014a. roostetäpid

Lugemata postitus Postitas silverpik » 25 Apr 2019, 20:12

jussike kirjutas:
25 Apr 2019, 18:34
Selle nähtuse nimi on lendrooste ja tekib pigem ikka naastrehvide naastude kulumis jääkidest, mida talve perioodil on maanteedel tonnide viisi laiali laotatud. Kui tegu oleks piduri tolmuga, siis oleks aastaringselt seda jama ju. Samas tahaks näha sellist piduri ketast mis nii suuri tükke eraldab, et sellest suisa roostes kärn tekib, see ei tohiks enam ju kasutuskõlblik olla.
Mõnikord õllekannu taga võin rääkida, milliseid asju olem ma autode all näinud, mida kunagi omanik või tootja tahtis kas pidurikettaks või piduriklotsiks nimetada. Piisavalt laisk, et seda mitte siin teemas pikemalt lahkama hakata....
“I have approximate knowledge of many things” - Demon Cat
Veebilehed ja SEO, digiturundus, disainid ja palju muud - aitame leida kuluefektiivsed lahendused paljudele muredele Hundikuu Agentuur

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5343
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 607 korda

vw jetta 1,4 TSI 2014a. roostetäpid

Lugemata postitus Postitas jussike » 25 Apr 2019, 20:26

No ja, aga need üksikud isendid ei suuda terve vabariigi maanteid oma ketta pudiga täid pudistada. Mu enda autolgi olen juba mõned kärnad leidnud, mis siis, et ls on alles 24 000 ja kettad klotsid pole veel pm kuluma hakanudki.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1561
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 157 korda
Tänatud: 431 korda

vw jetta 1,4 TSI 2014a. roostetäpid

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 25 Apr 2019, 20:42

jussike kirjutas:
25 Apr 2019, 20:26
No ja, aga need üksikud isendid ei suuda terve vabariigi maanteid oma ketta pudiga täid pudistada. Mu enda autolgi olen juba mõned kärnad leidnud, mis siis, et ls on alles 24 000 ja kettad klotsid pole veel pm kuluma hakanudki.
No eks targemad teavad paremini. Minu mäletamistmööda on klotside sees ka mingit laadi metalli mis tolmab. Kindlasti alguses öeldud maanteenaeltest tekkinud metallipuru on ka üks faktor. Fakt on see, et metallipuru ta on. Auto külge ta jääb ja roostetama värvipinnal hakkab.
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5343
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 607 korda

vw jetta 1,4 TSI 2014a. roostetäpid

Lugemata postitus Postitas jussike » 25 Apr 2019, 20:56

Tolmutera on ikka oluliselt väiksem, kui see ollus, mida sa kevadel värvipinnalt leiad.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Vasta

Mine “Kere & Sisu”