Vento põhja tihendamine

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
romulus
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 01 Okt 2003, 12:03
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Vento põhja tihendamine

Lugemata postitus Postitas romulus » 14 Sept 2009, 09:18

Märkasin, et ventol jalamattide all olev matt märg. Kiskusin kõik vaibad põhjaplekini välja, suht rõvedalt läbi vettinud kõik. Lekkekohtadeks ei oska muud arvata, kui et kummist põhjapunnid, plekk iseenesest väga ilus ning ei roosteta.

Siit ka küsimus: millega neid põhjapunne tihendada oleks hea? Osades kohtades oli veel alles tehase määret, mingit hangunud tavoti/küünlarasva moodi kraami. Mis see olla võiks ja kas sobiks punnide kinnimäärimiseks?

Kust saada uut mürasummutus viltvaipa? Vana on nii läbi et ühe vahelt pudenes mingi seene moodi asi välja juba :smilegrin: , ilmselt sellest ka nõme kopituse hais autos. Põhjapleki pesin desinfitseeriva ainega üle, kui nüüd uued viltvaibad ka saab, siis kaob loodetavasti ka hais...
Viimati muutis argo, 07 Mär 2012, 03:33, muudetud 1 kord kokku.
Volkswagen - da weiß man, was man hat.

pogens
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 23 Okt 2006, 16:40
Auto: Vento
Asukoht: Avinurme<-->Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas pogens » 14 Sept 2009, 09:30

Kui kummist põhjapunnid on terved, siis sealt niipalju vett küll sisse ei tule, et matt märg oleks. Pigem vaata üle katuseluugi äravoolu avad ja väljundid(kui on katuseluugiga variant). Selle kohta ka palju infot foorumis. Omale ostsin pigi- ja viltmatid noortehnikust(http://www.noortehnik.ee" onclick="window.open(this.href);return false;)

Edu!:)

romulus
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 01 Okt 2003, 12:03
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas romulus » 14 Sept 2009, 09:44

Luugiga variant jah. Kust neid äravooluavasid otsima peaks ning kuhu nad suubuvad?
Volkswagen - da weiß man, was man hat.

pogens
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 23 Okt 2006, 16:40
Auto: Vento
Asukoht: Avinurme<-->Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas pogens » 14 Sept 2009, 09:59

Kui luugi lahti teed, siis näed eespool nurkades on avad. Need jooksevad välja esimeste uste hingede juurde. Seal sellised kandilised kummilutid. Need vaata üle ja vajadusel puhasta. Kui sealt vett ei tule, kui ülevalt valada, siis on vahepeal ummistus või katkestus(nagu mul oli). Ja siis leiad juba vee tilkumise koha järgi vea üles.

romulus
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 01 Okt 2003, 12:03
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas romulus » 14 Sept 2009, 10:04

Suured tänud, uurin äravoole! Enne ühtegi matti autosse ei pane kui masin on tihe kui allveelaev.
Volkswagen - da weiß man, was man hat.

passatikummardaja
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 11 Okt 2007, 19:03
Auto: Golf 4 Variant
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas passatikummardaja » 01 Okt 2009, 17:23

Mul sama probleem.Autoks on Passat 94' aasta.Täna avastasin,et tagumise istme mati all oli lausa veeloik.Ja on ka katuseluuk.Kas selle äravoolu ummistumisel tõesti nii palju vett võib sisse tulla!??
Vahepeal oli kasutada üks katuseluugiga Polo ja tollel oli ka kogu aeg vasaku poole matialused ligumärjad.

passatikummardaja
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 11 Okt 2007, 19:03
Auto: Golf 4 Variant
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas passatikummardaja » 01 Okt 2009, 17:31

vaatasin järele ja katuseluugi nurkades on tõesti avad.Aga kus Passatil need kanalid välja peaks jõudma?Hingede juures ma küll midagi ei leidnud.ja kuidas neid siis puhastada?Mingi traadiga läbi suskida?

airfrance1
Huviline
Postitusi: 925
Liitunud: 14 Mai 2008, 22:07
Auto: Vento VR6-EDITION -> aus Arbuus
Asukoht: Tallinn town
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas airfrance1 » 01 Okt 2009, 17:42

Mul Ventol tulevad esimesed vee kanalid küll ukse hingede vahelt. Sealt on kummist jullad väljas. Kõrvalistuja poolne oli mul paksult muda vms täis ning niisama torkimisest polnud kasu. Õnneks tegelesin sellega just siis kui olin lae autost välja võtnud ning sodi sain välja statoili rehvi pumpa kasutades (panin ülemise otsa ette, mis lae all ning kohe tuli suur tropp muda sealt välja) :D
Arbuus driver since 2010

GTI
Moderaator
Postitusi: 7842
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 179 korda

Lugemata postitus Postitas GTI » 01 Okt 2009, 17:54

Katsuga ka kas ustepolstrite alumised osad on kuivad - tihti jookseb vesi ka uste kaudu salongi.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Vasta

Mine “Kere & Sisu”