K: Matistiga seotud..?

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
pauleta
Huviline
Postitusi: 230
Liitunud: 31 Okt 2009, 10:49
Auto: VW golf 2 1.6 D
Asukoht: rapla
Tänanud: 0
Tänatud: 0

K: Matistiga seotud..?

Lugemata postitus Postitas pauleta » 02 Okt 2010, 17:03

Tere.
Küsimus siis selline, et tahtsin autot matiks saada selleks, et seda selliseks saada ütles üks automaaler (pikastaasiga), et selleks on vaja värvi sisse segada matt pastat või matisti (kas neil ongi vahe?), nii tehti, segati pasta värvi sisse ja kanti siis natukene uksele, et näha tulemust, tulemuseks aga täiesti krobeline ja kare nagu liivapaber, kui lasti ainult värv tuli ilus läikiv aga.
Kas viga võib olla vanaks läinud või külma saanud matt pastast või oli äkki lihtsalt ebakvaliteetne toode.
Palun aidake leida lahendus või viga mis olla võib. :|
Aitäh...
Viimati muutis argo, 06 Mär 2012, 11:55, muudetud 2 korda kokku.
http://www.facebook.com/Lowlifer

pauleta
Huviline
Postitusi: 230
Liitunud: 31 Okt 2009, 10:49
Auto: VW golf 2 1.6 D
Asukoht: rapla
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Matistiga seotud..?

Lugemata postitus Postitas pauleta » 03 Okt 2010, 15:24

Ehk on kellegil jagada kogemust, et milles võib asi olla, et matistiga segatud värv tuleb pinnale kare ja värv ise on üli paks kui matistit lisada..? :roll:
http://www.facebook.com/Lowlifer

Kasutaja avatar
NOTFAST
Tunnustatud
Postitusi: 1406
Liitunud: 27 Mär 2010, 15:19
Telefon: 5141947
Skype: kollerimees
Auto: Hunnik erinevaid Volkse, MB ja BMW
Asukoht: Saverna
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: K: Matistiga seotud..?

Lugemata postitus Postitas NOTFAST » 05 Okt 2010, 16:54

pauleta kirjutas:Ehk on kellegil jagada kogemust, et milles võib asi olla, et matistiga segatud värv tuleb pinnale kare ja värv ise on üli paks kui matistit lisada..? :roll:
Paksuks läheb jah ja tekib apesini koore effekt. Panna võid aga värvi sisse bensiini ja see teeb värvi matiks.
Tartu ja Võru vahel. Tel 5141947
VAG autode remont ja enamus autode diagnostika. Sportautod ja nendega seonduv. Autoabi ja lammutus. karol@kolleriauto.ee Küsi kindlustust. Ametlik koostööpartner.

Kasutaja avatar
Liblikas
Klubiline
Postitusi: 1101
Liitunud: 07 Veebr 2008, 01:16
Telefon: 1+7
Auto: G2 1.9TDI 4Motion, Touareg V10 TDI
Asukoht: Paide
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 27 korda

Re: K: Matistiga seotud..?

Lugemata postitus Postitas Liblikas » 07 Okt 2010, 22:17

Lakialune värv ongi matt. Lakk on see mis läikima ajab selle. Muidugi akrüül värviga on teine teema. See läigib juba ise ja sinna ei ole lakki vaja peale lasta. Nii et kui sul läheb ka lakk peale siis tuleb laki sisse seda matistit panna.
TDI 4Motion. Mostly Front Wheel Drive. Occasionally All Wheel Drive.

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Matistiga seotud..?

Lugemata postitus Postitas T6nis2 » 08 Okt 2010, 20:34

Oletame,et said matt värviga auto. Kuidas teda väliselt hooldad?. Jällegi lapsed nägid netist mingit matt masinat,ja nüüd tahavad seda endale saada,aru andmatta,mis see võiks maksma minna. Küsida võib alati,kuid mitte ulmet.

Boxerdaja
Huviline
Postitusi: 1150
Liitunud: 21 Veebr 2007, 16:19
Telefon: 59031818
Auto: 2x Jetta mk2, 80 b2, A6 C4 TdiQ
Asukoht: Põlva lähistel
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: K: Matistiga seotud..?

Lugemata postitus Postitas Boxerdaja » 08 Okt 2010, 21:39

Ulme ei ole see kindlasti mitte, pole midagi imelikku kui keegi tahab teistest erineda.
Endal hooldamise kogemused puuduvad, on matti raskem pesta ja puhtana hoida?

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Matistiga seotud..?

Lugemata postitus Postitas T6nis2 » 08 Okt 2010, 21:57

Kui keegi tahab teistest erineda,see selleks,kuid olgem küsimustes reaalsed. On siiski Teemal mõtet?

rewo
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 13 Okt 2007, 22:07
Asukoht: Tartumaa, Kabina
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Matistiga seotud..?

Lugemata postitus Postitas rewo » 09 Okt 2010, 01:06

Eesti kaitseväes kah mattrohelised autod, sõidavad, enamsati on ka puhtad, ei mingit ulmet. Eks see vast mingi selline special värv on, eks värvimüüjad oskavad ikka soovitusi ja teadmisi jagada. Endal kogemused ainult läikivate ( ehk siis lakitud) värvidega.
Rehvitööd soodsalt Tartu lähedal. Tel 55 89 462. Ka õhtuti ja nädalavahetustel (kui vaja, siis ka öösel, ikka sama soodsalt, 10-17''. Teise pingiga kuni 20''. ). Täisvahetus ja tasakaalustus 15 euri, vahet ei ole, kas plekk või valuvelg.

pauleta
Huviline
Postitusi: 230
Liitunud: 31 Okt 2009, 10:49
Auto: VW golf 2 1.6 D
Asukoht: rapla
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Matistiga seotud..?

Lugemata postitus Postitas pauleta » 09 Okt 2010, 10:51

T6nis2 kirjutas:Kui keegi tahab teistest erineda,see selleks,kuid olgem küsimustes reaalsed. On siiski Teemal mõtet?
Mis oli küsimusel viga, kas see, et ma küsisin mis viga võib olla matisti segamisel, kui sa oled huvitatud ainult läikivatest ja tuunitud autodest siis palun väga kommenteeri selliseid teemasid aga ära tee maha teise mehe ideed ja küsimusi seoses ideega, selleks see alamrubriik ka on, et küsimusi esitada. See, et sinu arusaam matt värvist kindlasti on need ameerika hotrodid ei tähenda, et selline minul peaks olema, see, et mul on huvi teha midagi teistsugust hallist massist ja seda ma ka teen siis ei ole see sinu asi kommenteerida mis siia sobib ja mis mitte ja mis on ulme ja mis mitte, sinu jaoks on see ulme kuna sa lähed järelikult alati kergema vastupanu teed.
Ja sain enda teema ka lahendatud uue korraliku värvi ja matisti näol mis vaja nüüd autole kanda.
Ühesõnaga kui sa arvad, et ma ei ole uurinud matt värvi põhja siis arvad sa kahjuks valesti, tegin enne ikka natuke uurimustööd ka, et selle otsuseni jõudsin.
Ole muhe "T6nis2" ja löö enda auto nüüd läikima. :wink:
http://www.facebook.com/Lowlifer

pauleta
Huviline
Postitusi: 230
Liitunud: 31 Okt 2009, 10:49
Auto: VW golf 2 1.6 D
Asukoht: rapla
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Matistiga seotud..?

Lugemata postitus Postitas pauleta » 09 Okt 2010, 10:55

T6nis2 kirjutas:Oletame,et said matt värviga auto. Kuidas teda väliselt hooldad?. Jällegi lapsed nägid netist mingit matt masinat,ja nüüd tahavad seda endale saada,aru andmatta,mis see võiks maksma minna. Küsida võib alati,kuid mitte ulmet.
Teine vastus sinu ütlusele, et maksma ei lähe see rohkem kui metallik värv ja auto ei saanud ma matt värviga, vaid oli tavaline roheline metallik värv ning idee oli mul osta pinnakas mille sisse segada matistit ja nii ma ka tegin, liitri hinnaks tuli 900kr.
Palun ära räägi hinnast kui sa midagi tegelikult sellest ei jaga, aitäh.
http://www.facebook.com/Lowlifer

pauleta
Huviline
Postitusi: 230
Liitunud: 31 Okt 2009, 10:49
Auto: VW golf 2 1.6 D
Asukoht: rapla
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Matistiga seotud..?

Lugemata postitus Postitas pauleta » 09 Okt 2010, 11:03

Ohhjah, lõin kasutaja "t6nis2" foorumi otsingu mootorisse ja midagi head ma sealt ei leidnud, igas teemas oskab ikka hädaldada ja nöökida, kahju, et ma juba kulutasin enda näpuotsi eelmiste postituste näol kus hakkasin kõiketeadjale vastu, eks ma nüüd olen targem ja ei tee tema postitustest välja. :lol:
Edu sulle t6nis2 :twisted:
http://www.facebook.com/Lowlifer

G6S
Huviline
Postitusi: 99
Liitunud: 03 Jaan 2004, 09:24
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Matistiga seotud..?

Lugemata postitus Postitas G6S » 09 Okt 2010, 20:09

See on jah miski kummaline kuju.....

clabens
Huviline
Postitusi: 154
Liitunud: 22 Aug 2006, 19:45
Auto: Leon FR,Golf 1 Cabrio Sportline
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 4 korda

Re: K: Matistiga seotud..?

Lugemata postitus Postitas clabens » 07 Nov 2010, 11:26

Kas oled probleemile lahenduse leidnud? Üks variant [VW Bot: "Keel korda!"] on ,et matisti mis värvile lisati on vana ,värv ei ole korralikult läbi segatud (värvipoes ei segatagi värvi 100% ) ja üks võimalus on veel see ,et lahusti lisati värvi koguse järgi kuigi oleks tulnud võtta arvesse ka lisatud matisti.Kuna matisti on oma viskoossuselt väga paks ,siis liiga väike lahusti kogus jätabki värvi paksuks ja kannad peale nagu mannapudru:D
Ära mitte mingil juhul kuula soovitusi a-la lisa värvile bensiini või mõnda muud selleks ette nähtud ainet.Värv on puhas keemia ja kui sa lisad sinna mingit ainet mille reaktsiooni sa ei ea või mis ei ole sinna ette nähtud ,võib värv tõmmata praguliseks,hakata mingi ajapäarst maha kooruma ,kuivada näiteks ebaühtlaselt matiks jne.

Kokkuvõttes olen suht kindel et viga on matistuspastas ja soovitan sul värviga rõõmsalt poodi tagasi minna ja jutt ära rääkida.

pauleta
Huviline
Postitusi: 230
Liitunud: 31 Okt 2009, 10:49
Auto: VW golf 2 1.6 D
Asukoht: rapla
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: K: Matistiga seotud..?

Lugemata postitus Postitas pauleta » 07 Nov 2010, 22:22

Probleemile lahendus leitud kogu uue krempli näol ja ka hind oli natuke soolasem kuid see eest tulemus hoopis teine, ehk parem ja viga oli tõesti arvatavasti matistis ja kogustes, nüüd aga asi lahendatud ja läks siiski matistiga mitte matt lakiga, tulemus üle keskmise ja selline nagu tahtsin.
Aitäh kõigile spekuleerijatele, sain abi.
Teema võib minna lukku aga samas ka teistele lugemiseks kellel sama mure.
http://www.facebook.com/Lowlifer

Vasta

Mine “Kere & Sisu”