Salongi "ahju" probleem...

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

stoner
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 27 Dets 2010, 19:36
Auto: VW Passat 1.9td
Asukoht:

Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas stoner »

tere!
jutt käib b3 passatist.(ilma A/C)
kas on olnud kellegil kogemusi "ahjus" oleva külma/kuuma suunamis luugiga??
soojendusradikat vahetades pudenes sellelt luugilt svammitaoline kate maha ja luuk jäi puhtalt pleki kujul, augud sees sinna eksisteerima.
augud tõmbasin teibiga peaaegu kinni. päris kinni ei katnud, sest kui tehase poolt on augud ette nähtud, siis mingi otstarve peab neil ju olema...
VÕI MITTE???
sest praegu on väljas päeval vähemalt 15 kraadi ja sooja see asi mul enam korralikult ei puhu!
eelnevaks katteks olnud svammitaoline ollus tõenäolikult lasi õhku kuigipalju läbi...
mis oleks kui kataks need augud täiesti kinni???
mis materjaliga katta? ja mis liimi kasutada?(vbolla silikooni!?)
teip ei olnud just kõige parem mõte, sest kuuma radika ees olles ajab kerget ebameeldivat lõhna sisse. ja selle kuumuse tõttu peab ka uut materjali ja liimi hoolega valima.

ühesõnaga kogemused ja ideed selles vallas on teretulnud,sest ehkupeale kogu seda kupatust kyll ei vitsi enam lahti kiskuda. on päris tüütu töö teine!
Viimati muutis argo, 02 Mär 2012, 18:21, muudetud 1 kord kokku.

kolmnurk
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 24 Jaan 2008, 19:25
Asukoht: Pärnu

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas kolmnurk »

Päris hästi sobib selleks kasutada Vileda svamme,on sellised ca 20x20 ja ca 4mm paksused puhastuslapid 3tk pakendis. Lõikad sobivas suuruses tükid ja liimid henkeli universaalse Moment liimiga pleki külge. On kordades vastupidavam,kui poroloon.

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas T6nis2 »

Tegin ju omal ajal selesse postitusse pikalt ja laialt seletust sooja ,külma klapi ,,remonti,, . Lühidalt,ei ole neid svamme vaja. Tee luuk luugiks(kaota need augud) täis metalliks. Kui oled nii kõva mees,et kangutad lahti armatuuri,ja selle aluse (ma ei kahtle selles),saad aru mida mina ütelda tahtsin. Olen -sooja,külma- klappe ,,taastanud g-3-el. Vahet ei ole,kas on tegemist tava regulatsiooniga ,või Thermotroonik ,või Climatroonik süsteemiga. Klapp ,,lekib,, .

kolmnurk
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 24 Jaan 2008, 19:25
Asukoht: Pärnu

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas kolmnurk »

Võimalik,et g 3 piisab aukude sulgemisest. Mul tuli taastada audil,plekksiibri ja plastkorpuse ligi 5 mm vahed tuli tihendada svammi peale liimimisega,et servad oleksid plekist üle vastu plastkorpust,annaksid siibril liikuda ja sulgeda tihedalt.

stoner
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 27 Dets 2010, 19:36
Auto: VW Passat 1.9td
Asukoht:

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas stoner »

t2na panin luugi augud kinni luugi suuruse plekiga.paar mm isegi suuremaga, igaksjuhuks et pilusid ei j22ks. t6mbasin poltidega kinni ja kogulugu. mis aga siiani salongist puudu on, on kuum 6hk!!! m6ningad ebatasasused j2id luugi ja korpuse vahele aga...kui kurradi tihe see luuk olema peab, et normaalset sooja saada!?
samas avastasin, et soojendusradikaga oli kaasas selline kleepekaga svammiriba,mis radikale praktiliselt tiiru peale peaks tegema...mul see puhta puudu :O v6ib ka selles viga olla...kas v6ib olla, et vent surub jaheda 6hu radikast l2biajamise asemel tema ymber olevast, 5mm pilust l2bi,mitte radikast!?
tyytu raisk...
Viimati muutis stoner, 09 Okt 2011, 22:16, muudetud 2 korda kokku.

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas T6nis2 »

Oskad täpselt küsida(poroloon riba), taipad ka teemat. Ära mängi lolli. Kas endal häbi pole?

stoner
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 27 Dets 2010, 19:36
Auto: VW Passat 1.9td
Asukoht:

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas stoner »

h2bi? ei ole.kindlasti taipan teemat,see ei t2henda et arutleda ei v6iks?see on ju foorum, kas pole!
lohakas olin kyll kui karbi,milles radikas sees,maale j2tsin ja radikat ennast linnas vahetama hakkasin.karpi j2i ka see 6nnetu riba,mille nyyd avastasin.
just tihendasin luugi aknatihendiga. j2i hea kyll aga sooja annab ainult veidike rohkem kui enne.rohkem kahjuks radikat maha v6tmata 2ra teha ei saa niiet...suur t66 ootab ees j2lle :S
eks vigadest 6pib.

stoner
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 27 Dets 2010, 19:36
Auto: VW Passat 1.9td
Asukoht:

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas stoner »

oeh.järgmine sissekanne...
pea poolteist kuud viimasest postitusest möödas aga olukord on ikka pea endine! suurema jahedaga õues kaasnes temperatuuri oluline seisak näidikul 80 kraadi piirimail. ründasin autot altpoolt ja vahetasin termostaadi. oli teine mitu aastat vastu pidand ja läbi omadega. nüüd tiksub osuti kenasti 90 kraadi peal aga salongis endiselt suht kõle! veidi paremaks justnagu läks aga mitte oluliselt.
rohkem ei suuda vigu välja mõelda.
järgmine meeleheide oleks see plekkluuk,mille meisterdasin, ikkagi mingi tekstiiliga katta...!? olgu selleks siis vileda svamm või mis iganes.
et äkki jahutab väljast tulev külm õhk selle luugi niipalju maha, et radikast läbi käinud soe õhk kaotab pool oma väärtusest kui ta teispoolt seda luuki salongi sööstab...
asi kisub halenaljakaks juba. kohe on detsember ja praegu väljas ikkagi plusskraadid :lol:

Mätu
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 22 Veebr 2011, 20:08
Telefon: 5344 kaheksa kaks viis viis
Auto: B5.5 1.9 TDI 96kw '03
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 1 kord

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas Mätu »

Mis sa jändad selle s*ta keeramisega. Siin masinaid kõvasti romudeks müüa, osta uus(kasutatud) jupp ja asi lahendatud. Sellise asja eest ei tohiks keegi palju küsida.
Viimati muutis Mätu, 26 Nov 2011, 03:07, muudetud 1 kord kokku.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas dellu »

Ma just tahtsin sama asja pakkuda, et kas nii lihtsam poleks. Mul kahjuks järgi ainult kliimaga versioonide omad, ei oska öelda kas need ühilduks.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas T6nis2 »

stoner--loe oma juttu 25. 11. KL,21 25. Tekstiiliga luuk katta,või ainult luuk plekiks jätta? Omage tehnilist taipu.,

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas rako »

T6nis2 kirjutas:stoner--loe oma juttu 25. 11. KL,21 25. Tekstiiliga luuk katta,või ainult luuk plekiks jätta? Omage tehnilist taipu.,
Kle sa vist ikka miski mega põrkaja tyyp suurt asjalikku nõu sa ei anna ja ainult ajad saasta suust välja. Parem hoia end tagasi ja koli bmw foorumisse yle.

[ Postitus tehtud Android'i kaudu ] Pilt
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5175
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas tito »

rako kirjutas:
T6nis2 kirjutas:stoner--loe oma juttu 25. 11. KL,21 25. Tekstiiliga luuk katta,või ainult luuk plekiks jätta? Omage tehnilist taipu.,
Kle sa vist ikka miski mega põrkaja tyyp suurt asjalikku nõu sa ei anna ja ainult ajad saasta suust välja. Parem hoia end tagasi ja koli bmw foorumisse yle.

[ Postitus tehtud Android'i kaudu ] Pilt
Tegelt ka ...ma ei saa aru miks Tõnis2 minuga kohtuda ei taha ja laiab siin foorumis :(
MIngi joppantonio tehniline jutt ta suust, pole asja oma silmaga näinudki. Võibolla on lihtsalt tross tagant ära vms. jahub enda ühte sama p*ska...kaua võib :grind:
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

_rein_
Huviline
Postitusi: 391
Liitunud: 20 Sept 2008, 17:20
Telefon: 56565512
Auto: Vento 2.o Cadillac STS
Asukoht: Tartumaa Tõrvandi
Tänatud: 2 korda

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas _rein_ »

Tere
Mina katsin selle luugi mööbli sametiga.Liimi ostsin Alas Kuulist.Materjalide valikul peab arvestama pea 100 C temperatuuriga.Poroloon jääb liiga paksuks ja poorseks.

stoner
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 27 Dets 2010, 19:36
Auto: VW Passat 1.9td
Asukoht:

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas stoner »

ahju või luugi(kui luuki üksi saab üldse vahetada) vahetamisega ma veel ei kiirusta, see nõuab jällegi armatuuri maha kiskumist,mis on kyll viimane asi minu "to do again" listis praegu!
tekstiiliga katmise aga kannatab kindalaeka alt pugedes kah ära teha. ja see PEAB mõjuma, sest muud viga seal lihtsalt olla ei anna! katsun selle esimesel võimalusel ära teha.
_rein_ kas sa panid kah enne augud kinni ja siis liimisid sameti peale? või otse aukude peale? kuidas toimib?

kasutaja Tõnn võiks tõesti oma põhikooli lõpetamata jätmist kusagil mujal reklaamida!

_rein_
Huviline
Postitusi: 391
Liitunud: 20 Sept 2008, 17:20
Telefon: 56565512
Auto: Vento 2.o Cadillac STS
Asukoht: Tartumaa Tõrvandi
Tänatud: 2 korda

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas _rein_ »

stoner kirjutas:ahju või luugi(kui luuki üksi saab üldse vahetada) vahetamisega ma veel ei kiirusta, see nõuab jällegi armatuuri maha kiskumist,mis on kyll viimane asi minu "to do again" listis praegu!
tekstiiliga katmise aga kannatab kindalaeka alt pugedes kah ära teha. ja see PEAB mõjuma, sest muud viga seal lihtsalt olla ei anna! katsun selle esimesel võimalusel ära teha.
_rein_ kas sa panid kah enne augud kinni ja siis liimisid sameti peale? või otse aukude peale? kuidas toimib?

kasutaja Tõnn võiks tõesti oma põhikooli lõpetamata jätmist kusagil mujal reklaamida!
Ma liimisin mõlemale poole.Aukude kohale jäi kahekordne riie+liim.Riide keerasin umbes 12mm. üle pleki ääre,samas jälgisin et riie kahekordselt ei saaks.Paras nikerdamine aga tänaseks on 2aastat ilusti töödanud.Minu autol onThermotronic ja siibrit liigutab elektrimootor.

stoner
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 27 Dets 2010, 19:36
Auto: VW Passat 1.9td
Asukoht:

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas stoner »

täna leidsin siis aega, et korraks armatuuri alla sukelduda jälle- katsin pleki kinni ja tegin muud tsirkust veidi aga tulutult.
seega pean ametlikult alla vanduma ja foorumlaste nõu kuulda võtma ning uue ahju sebima.
niiet kui kellegil on pakkuda 93a. passatile kõlbulikku ahju siis andke teada!!!

tänud kaasa mõtlemast!

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas rako »

Nii siit kindlasti saad midagi:
http://foorum.vwklubi.ee/viewtopic.php?f=58&t=69447" onclick="window.open(this.href);return false;
http://foorum.vwklubi.ee/viewtopic.php?f=58&t=78504" onclick="window.open(this.href);return false;
http://foorum.vwklubi.ee/viewtopic.php?f=58&t=78232" onclick="window.open(this.href);return false;
http://foorum.vwklubi.ee/viewtopic.php?f=58&t=79583" onclick="window.open(this.href);return false;
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

stoner
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 27 Dets 2010, 19:36
Auto: VW Passat 1.9td
Asukoht:

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas stoner »

autod on õiged aga distants on esialgu vale, krrrt!
katsun enne siit ülevaltpoolt midagi leida.
Viimati muutis stoner, 20 Dets 2011, 23:09, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas rako »

muideks ma olen ka täheldanud, et lõuna-eesti mehed aktiivselt passateid lammutavad :) eitea kas need venemaalt kütuse vedamisega kõik nii pehmeks aetakse :)
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

stoner
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 27 Dets 2010, 19:36
Auto: VW Passat 1.9td
Asukoht:

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas stoner »

okkeiiii-ii....vahetasin siis ahju terves tükis ära. lammarist sain uue vana,oli teine enamvähem konditsioonis. noh,kõvasti kobedam kui mu enda oma. sooja-külma luuk oli igati ok ja see ongi ju kõige olulisem.
kas mul nüüd sooja ka puhub???:D:D
nali! kaugeltki mitte! sama seis. endiselt nagu peaga vastu seina jooksmine.
mis siis nüüd? õhk vahel? kuidas küll?? olen korduvalt jahutusvedelikku süsteemist välja lasknud varem ja pole kunagi sellist meeletut probleemi olnud!!!
soojendusradikasse minev ja sealt väljuv voolik on mõlemad tulikuumad!!!

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas dellu »

Aga radikas jäi vana? Äkki radikas mingit soga täis? Ehk siis vesi käib "sees" ära küll, aga ainult üleval servas ja ülejäänud radikas ei liigu midagi.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

stoner
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 27 Dets 2010, 19:36
Auto: VW Passat 1.9td
Asukoht:

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas stoner »

radikas ikka tutikas. sel sügisel panin.
täna õhutasin veel vanakoolimeeste näpunäidete järgi süsteemi, a pole vist mõtet mainidagi, et tulutult! :D
on veel kahtlus, et ehk on veepumba laba(d) murdunud ja ei aja piisava hooga vedelikku ringi! samas peaks siis ka jahutusega probleeme olema aga sellega on kõik korras.
ega enne teada saa kui järgi ei uuri...

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5175
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas tito »

stoner kirjutas:radikas ikka tutikas. sel sügisel panin.
täna õhutasin veel vanakoolimeeste näpunäidete järgi süsteemi, a pole vist mõtet mainidagi, et tulutult! :D
on veel kahtlus, et ehk on veepumba laba(d) murdunud ja ei aja piisava hooga vedelikku ringi! samas peaks siis ka jahutusega probleeme olema aga sellega on kõik korras.
ega enne teada saa kui järgi ei uuri...
No siis ei saaks ka mõlemad salongiradika torud soojad olla kui labad katki veepumbal!
Proovi ikka kuidagi ära tõestada, et sul terve radikas ikka soe ja kas see uus korpus mis ostsid oli koos juhtpaneeliga või ladusid ümber ( ma kahtlustan et mingi klapp ei liigu )
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

stoner
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 27 Dets 2010, 19:36
Auto: VW Passat 1.9td
Asukoht:

Re: Salongi "ahju" probleem...

Lugemata postitus Postitas stoner »

klapid liiguvad nii kuis peab,selle tegin "9x mõõda, 1x lõika" meetodil enne kindlaks kui kokku ladusin! ja no torud on suisa tulikuumad! ja voolavus kah toimib mõlemast otsast, siiski mai tea kui kiirelt sealt voolama peab!? suht laisalt nagu liikus se vedelik. seepärast mõtlengi, et äkki on lihtsalt 1-2 laba murdund ja pump ei suuda piisavalt kiiresti kuuma vedelikku sinna üles kerida. sellele viitaks nagu see asjaolu ka veel, et kui sõidu ajal panen puhuri seisma korra ja näiteks 10 sekundi pärast jälle sisse lülitan, siis hetkeks annab täitsa rahuldavat sooja, aga see muutub mõne sekundiga jälle leigeks. samuti mida kiirem aste puhuril, seda leigem õhk.
pole küll kogenud kunagi veepumba labade murdumist aga mine tea...
üldiselt seda hala on mul siin pikalt olnud, panen mõne pildi kah! saavad teised ka näha, mis kõhus peidus ja mis võib kunagi ees oodata! :)
esimesel pildil sis külma õhuvoolu sulgemise klapp. praegu on suletud asendis ehk külm on suunatud läbi radika.
klappi paikasin natuke, sest oli juba veidi pudenenud.
Pilt
teisel pildil avatud asendis-külm suunatakse otse salongi.
Pilt
kolmandal pildil suunamise klapp-kas otse salongi või üles esiklaasile ja/või jalgadele.
selle asendasin täies ulatuses uue materjaliga, sest õige värk oli täiesti õhtal omadega!
Pilt
teen varsti närudest klappidest kah pildid ja riputan üles!

Vasta

Mine “Kere & Sisu”