Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

LaurL
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 04 Nov 2011, 19:25
Telefon: 53417605
Auto: Golf IV 20V 92kw
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas LaurL » 22 Mär 2012, 10:21

Autol on peal VW climatronic.
Pärast seda, kui freoon sai sisse pandud (ei pruugi üldse olla sellest) hakkasid umbes korra päevas minema esimesed küljeaknad uduseks, läks pool minutit mööda ning kõik autoaknad olid paksu udukihi all ja nüüd toimub see jant juba igapäev. Panen kõik täiepeale akendele puhuma ning lasen aknad alla ning peagi on udu akendelt kadunud ning saab edasi normaalselt sõita. See asi ei teki sõitu alustades, ega mingi kindla puhumisrežiimi või temperatuurile klõpsates, vaid just pärast natukene aega kestnud sõitu, kui mootor on ammu juba soe. Pärast seda tekib salongi imelik lõhn ( nagu peale trenni nurka visatud ning pesemata jäetud spordiriietel )

Autos sees ei tohiks niiskust olla, kuna eelmisel nädalal autot puhastades panin ka puhuri autosse uhama, et muuta vihmaste ilmadega vett saanud põrand täiesti kuivaks.
Vahetatud on 3 kuud tagasi salongifilter, ning selles ei tohiks ka asi olla.
Akendele tekkinud udul polnud ka mingit magusat maitset.


Äkki keegi oskab nõu anda, ise olen küll täiesti nõutu. :(
http://www.krosskart.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas rako » 22 Mär 2012, 10:34

Minul peale kliima täitmist oli sama jama, kuid läks suht kiirelt iseenesest üle.
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

marko
Huviline
Postitusi: 269
Liitunud: 23 Mai 2009, 10:02
Auto: ford focus c-max 06a
Asukoht: kohila
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas marko » 22 Mär 2012, 10:42

äkki võib olla ka näiteks temperatuuride erinevus. välis-auto salongis. on sul seee iga päev või hooti.
elu on karm ja sellega peab harjuma;

LaurL
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 04 Nov 2011, 19:25
Telefon: 53417605
Auto: Golf IV 20V 92kw
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas LaurL » 22 Mär 2012, 10:47

marko kirjutas:äkki võib olla ka näiteks temperatuuride erinevus. välis-auto salongis. on sul seee iga päev või hooti.
Vaatasin järgi ning nädal tagasi sai freoon sisse pandud.
Asi tekib täiesti juhuslikult, ei usu et need temperatuurid väljas nüüd nii järsult tõuseksid või langeksid. Oma kliimat ma tavaliselt ei näpi ning see on enamasti 20*C peal.
Enamasti igapäev, tavaliselt korra päevas tekib udu, aga eile oli see komejant lausa 3x terve päeva jooksul.
http://www.krosskart.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

ounou
Huviline
Postitusi: 388
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:21
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas ounou » 22 Mär 2012, 11:57

pakuks teooriana, et nüüd päike soojendab salongi nii soojaks, et kont läheb tööle. kui äravool umbes siis koguneb niiskus ja teebki aknad uduseks. hais tuleb bakteritest mis on vohama hakanud (selle vastu spetsiaalne vahend olemas)

LaurL
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 04 Nov 2011, 19:25
Telefon: 53417605
Auto: Golf IV 20V 92kw
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas LaurL » 22 Mär 2012, 12:33

ounou kirjutas:pakuks teooriana, et nüüd päike soojendab salongi nii soojaks, et kont läheb tööle. kui äravool umbes siis koguneb niiskus ja teebki aknad uduseks. hais tuleb bakteritest mis on vohama hakanud (selle vastu spetsiaalne vahend olemas)
Paar korda on aknad uduseks löönd ka ajal, mil päike on juba loojas (kella 20-23 juures)

Mis vahendist jutt käib, palju maksab ning kuhu seda tulistada tuleb ?
http://www.krosskart.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

ounou
Huviline
Postitusi: 388
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:21
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas ounou » 22 Mär 2012, 15:38

siin on paar tükki http://www.autokaubad24.ee/et/tooted/mu ... svahendid/" onclick="window.open(this.href);return false;
aga neid on igalpool müügil http://www.dageron.ee/component/page,sh ... &Itemid=29" onclick="window.open(this.href);return false;

enamus konditsioneeridega tegelevaid kohti pakub desinfitseerimist ka teenusena
Viimati muutis ounou, 22 Mär 2012, 15:39, muudetud 1 kord kokku.

alan12
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 28 Veebr 2010, 18:58
Auto: Vw Passat B5.5/Multivan
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas alan12 » 22 Mär 2012, 20:16

Mul oli taoline probleem, tekkis vastik hais ja oli udune ja kogu probleemi tekitas mittetöötav kliima ventilaator.

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1948
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 154 korda
Tänatud: 55 korda

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas tobimarg » 23 Mär 2012, 09:35

Kui mul Golf 4 oli siis oli vahetevahel sama jama. Ma ise kahtlustasin siseõhuringluse klappi kuna see mul streikis ja andis ka veakoodi kliima mälusse. Võibolla käskis süsteem klapi lambist kinni panna mingil hetkel ja 4 inimesega autos öisel ajal viskab ikka niiviisi väga kiirelt aknad uduseks. Ma võtsin sel klapil pistiku tagant ära kuna ei näinud mõtet sellise asja eest 100 eurot kulutada. Ei oska öelda kas see konkreetne liigutus aitas kuna üsna varsti sai avarii tõttu kliimast freoon välja ja enam akende udutamist ei esinenud. Võta siis kinni mis seal lõpuks süüdi oli.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas copilot » 23 Mär 2012, 15:55

ounou kirjutas:siin on paar tükki http://www.autokaubad24.ee/et/tooted/mu ... svahendid/" onclick="window.open(this.href);return false;
aga neid on igalpool müügil http://www.dageron.ee/component/page,sh ... &Itemid=29" onclick="window.open(this.href);return false;

enamus konditsioneeridega tegelevaid kohti pakub desinfitseerimist ka teenusena

räägi nüüd täpsemalt sellest äravoolust. Enda boratiga kah sama jama et kui isegi kasutad kliimat mis peaks tegelt salongi niiskusest veidi kuivemaks imema vms siis kui autos liialt palju inimesi kui väljas ei ole mega soe et saaks aknad lahti sõita siis tahab kah aknad suht kiiresti uduseks lüüa v siis isegi kahekesi sõites normaalse ilmaga kipuvad tagumised aknad minema suht niiskeks rääkimata vihmastest ilmadest....ei tea et oleks ka mingit suurt niiskust salongis mattide all vms ja ei olnud ka mingit vahet kui salongi filter ära vahetada. Kas siseõhuringluse klapp võib sellist nalja teha? selle kohta annab ka veateadet alati ja pole viitsinud v raatsinud sellega tegeleda selle hinna tõttu...samas ei kasuta kunagi kliimaga funktsiooni mis kasutaks siseõhu ringlust ja kui ei eksi siis kui sai viimati seda proovitud siis lõi ikka suht kiirelt aknad uduseks....kliimat pole mina täitnud selle 3 aasta jooksul mis mul see masin olnud aga vajadusel teeb salongist külmkapi küll.
Pole vaadanud kas suvel kui kliima sisse panna ka asfaldi peale kuumaga mingit vett tilgub kuivatist...et võib ka see olla põhjuseks?
Viimati muutis copilot, 23 Mär 2012, 15:58, muudetud 1 kord kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas copilot » 23 Mär 2012, 15:57

alan12 kirjutas:Mul oli taoline probleem, tekkis vastik hais ja oli udune ja kogu probleemi tekitas mittetöötav kliima ventilaator.
milline ventilaator? see mis ees kapoti all?
Diesel Power KEEPS ME GOING

miilits
Huviline
Postitusi: 2192
Liitunud: 10 Jaan 2007, 15:23
Telefon: 5kolm423753
Auto: 4motion 142kw-müüdud, 330xd e91-müüdud, B6 dsg-müüdud, passat b7 4mo-müüdud, e61 525i-müüdud, Allroad 10a-müüdud. Passat b8 bitdi 2/3R-line 4mo, Audi a8d3 2004 v8 pre fl, Fiat Dethleffs 2021
Asukoht: tallinn / jõgeva :5kolm423753
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 124 korda
Kontakt:

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas miilits » 23 Mär 2012, 17:23

tobimargi jutt vastab tõele. on omalgi selline viga ja oli ka teisel g4. samuti peaks olema ka võimalik see klapp ise manuaalselt lahti teha ja asi korras ilma, et peaks mingi ajukalt suure kulutuse tegema.
www.kamadorent.ee
HUVILINE ....

alan12
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 28 Veebr 2010, 18:58
Auto: Vw Passat B5.5/Multivan
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas alan12 » 24 Mär 2012, 08:37

copilot kirjutas:
alan12 kirjutas:Mul oli taoline probleem, tekkis vastik hais ja oli udune ja kogu probleemi tekitas mittetöötav kliima ventilaator.
milline ventilaator? see mis ees kapoti all?
Jah see sama ventilaator mis kapoti all on. Mul neid kaks tükki. Üks kliima oma teine siis suurem mis rohkem jahutusvedeliku jahutamiseks. Ja sellel kliima ventilaatoril olid harjased läbi ning ei töödanud. Viskas jubedat haisu salongi ja udune oli ka, pärast harjaste vahetust toimis kõik jälle väga hästi. Kui sul see töötab, siis mingi muu viga.

LaurL
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 04 Nov 2011, 19:25
Telefon: 53417605
Auto: Golf IV 20V 92kw
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas LaurL » 28 Mär 2012, 20:01

rako kirjutas:Minul peale kliima täitmist oli sama jama, kuid läks suht kiirelt iseenesest üle.
Pärast kahte nädalat jamamist laheneski probleem iseenesest.
http://www.krosskart.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

andu666
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 27 Nov 2005, 07:13
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas andu666 » 26 Veebr 2014, 10:36

mis viga oli kas tuvastasid

CTV
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 12 Mär 2014, 10:11
Auto: Volkswagen Golf Mk4 1998 1.4 (55kW)
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas CTV » 13 Nov 2014, 11:38

Mis siis veaks oli?

Mul on ka sama probleem, kui välistemperatuur on -2 kuni +5 vahel.
Auto käivitamisel läheb koheselt kõik klaasid uduseks ja umbes 7 min pärast läheb tagasi normaalseks.
Olen proovinud erinevaid mooduseid: Puhur põhja ja sooja (max.), Puhur põhja ja normaalne kraad (20-21) ning siis puhur kolmandal astmel ja normaalne.
Viimasega on isegi kiiremini selgeks läinud, umbes 1-2 min. kiiremini, aga siiski liiga aeglaselt (või on see normaalne?).

IV Tallinna Öökruiisil läksid Viimsis aknad täesti uduseks, oleks peaaegu eeäärde pidanud tõmbama. Ei tea, kas on mõni filter umbes või midagi muud...
Viimati muutis CTV, 14 Nov 2014, 11:06, muudetud 1 kord kokku.
Märka Mootorratturit!

Kasutaja avatar
Mazz
Huviline
Postitusi: 1396
Liitunud: 02 Dets 2008, 14:48
Auto: Skoda Octavia 1Z
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 3 korda

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas Mazz » 13 Nov 2014, 12:21

Ehk akna peale puhkumise avad umbes ? Võib-olla salongi filter kah umbes? Või üldse autos niiskust palju ? AItab hea sõber soolatops kindlalt.

CTV
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 12 Mär 2014, 10:11
Auto: Volkswagen Golf Mk4 1998 1.4 (55kW)
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas CTV » 13 Nov 2014, 12:37

Niiskust ei tohiks olla, kuna seda oleks siis lõhnast tunda või siis oleks ka mujal niiskuse jälgi.
Märka Mootorratturit!

CTV
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 12 Mär 2014, 10:11
Auto: Volkswagen Golf Mk4 1998 1.4 (55kW)
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas CTV » 18 Nov 2014, 09:40

Nüüd kui esimesed külmad öösel on, siis on juhi matialt näha, et põhi on härmas/jääs. Tundub, et mingi niiskus on siiski sees, kuid ma ei usu, et see nii palju mõjutada võiks. Või siis võib?
Märka Mootorratturit!

vwgolf
Huviline
Postitusi: 683
Liitunud: 03 Mär 2014, 08:33
Auto: Focus 3 / Golf 4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas vwgolf » 18 Nov 2014, 10:15

Mul tuli juhiukse vahelt (akna tihendi vahelt) vihmaga vesi sisse ja terve põrandakatte alune oli niiske/märg. Aknad samuti pidevalt udused ja aegajalt keset sõitu läksid uduseks. Vihmaga voolas vesi üle lävepaku peenikese nirena põrandale. Kuivatasin suvel soojapuhuriga ja tihendasin ükseplekki musta silikooniga. Tasub kasutada kummimatte ja neid aegajalt tühjaks valada. Juhistme taga hoian riidekoti sees jämedat soola, mis teoorias peaks niiskust imama, kuigi tundub, et see väga ei tööta.
Viimati muutis vwgolf, 18 Nov 2014, 10:20, muudetud 5 korda kokku.

vwgolf
Huviline
Postitusi: 683
Liitunud: 03 Mär 2014, 08:33
Auto: Focus 3 / Golf 4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas vwgolf » 18 Nov 2014, 10:20

Mul tuli juhiukse vahelt (akna tihendi vahelt) vihmaga vesi sisse ja terve põrandakatte alune oli niiske/märg. Aknad samuti pidevalt udused ja aegajalt keset sõitu läksid uduseks. Vihmaga voolas vesi üle lävepaku peenikese nirena põrandale. Kuivatasin suvel soojapuhuriga ja tihendasin uksepleki vahet (kui seesmine polster maha keerata) musta silikooniga. Tasub kasutada kummimatte ja neid aegajalt tühjaks valada. Juhistme taga hoian riidekoti sees jämedat soola, mis teoorias peaks niiskust imama, kuigi tundub, et see väga ei tööta.
Viimati muutis vwgolf, 18 Nov 2014, 10:21, muudetud 2 korda kokku.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7844
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 179 korda

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas GTI » 18 Nov 2014, 10:38

Niiskuse eemaldamiseks salongist mida kasutan on hoida kõik aknad minimaalselt irvakil (kasvõi paar mm) et õhk liiguks salongis. Eemalt vaadates ei paista et aknad praokil on, ka signa ei hakka karjuma. Üllatav boonus mis olen avastanud on see, et hommikuti miinusega ei pea väljast klaase kraapima kuna niiskus ei sadestu ega jäätu enam klaasidele. Pole küll tuumafüüsik aga tõenäoliselt seetõttu, et niiviisi jahtub soe salong auto sõidust tulles kiiresti maha, ei teki temperatuuride erinevust väliskeskkonnaga võrreldes ja seega ei sadestu niiskus klaaside välispinnale.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

CTV
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 12 Mär 2014, 10:11
Auto: Volkswagen Golf Mk4 1998 1.4 (55kW)
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas CTV » 18 Nov 2014, 16:21

Jää aknal pole probleem, aga just see, et, kui auto sooja panen, siis tõmbab kõik aknad uduseks, olgu mul puhur maksimum kiirusel ja temperatuur põhjas või siis keskmine kiirus ja 21 kraadi. Ikka läheb umbes 10 min aega... minu arust on see pisut liiga pikk aeg või siis äkki ka pole?
Ja sõiduajal uduseks minemine on pisut halvem probleem, sest kraavi vurada mul soovi pole või siis M.Märtinit mängida 0 nägemisega libedal teel.
Kas võib olla, et salongi filter on täis ja mõjutab seda?
Märka Mootorratturit!

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas --keit-- » 18 Nov 2014, 16:28

CTV kirjutas:Jää aknal pole probleem, aga just see, et, kui auto sooja panen, siis tõmbab kõik aknad uduseks, olgu mul puhur maksimum kiirusel ja temperatuur põhjas või siis keskmine kiirus ja 21 kraadi. Ikka läheb umbes 10 min aega... minu arust on see pisut liiga pikk aeg või siis äkki ka pole?
Ja sõiduajal uduseks minemine on pisut halvem probleem, sest kraavi vurada mul soovi pole või siis M.Märtinit mängida 0 nägemisega libedal teel.
Kas võib olla, et salongi filter on täis ja mõjutab seda?
Salongifilter mõjutab väga palju.
Tasub üle vaadata.
Seal võib olla mis iganes, samuti märg.

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

Re: Aknad muutuvad juhuslikult keset sõitu hetkega uduseks

Lugemata postitus Postitas --keit-- » 18 Nov 2014, 16:30

GTI kirjutas:Niiskuse eemaldamiseks salongist mida kasutan on hoida kõik aknad minimaalselt irvakil (kasvõi paar mm) et õhk liiguks salongis. Eemalt vaadates ei paista et aknad praokil on, ka signa ei hakka karjuma. Üllatav boonus mis olen avastanud on see, et hommikuti miinusega ei pea väljast klaase kraapima kuna niiskus ei sadestu ega jäätu enam klaasidele. Pole küll tuumafüüsik aga tõenäoliselt seetõttu, et niiviisi jahtub soe salong auto sõidust tulles kiiresti maha, ei teki temperatuuride erinevust väliskeskkonnaga võrreldes ja seega ei sadestu niiskus klaaside välispinnale.

Täpselt. Ise toimin samuti.
Varemalt jätsin veidikeseks auto ukse/uksed lahti.
Nüüd aga jätan minimaalse nn vahe klaasi ja aknatihendi vahele.

Vasta

Mine “Kere & Sisu”