süütelukk ei taha makki toita

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

golfikäru
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 26 Nov 2013, 10:31
Auto: Golf MK3 GT
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas golfikäru » 06 Dets 2013, 11:21

Olukord selline: automakk viskas järsku mängimiseajal pildi eest, mõtlesin et äkki kuumenes vähe üle (puhur oli põhjas), hakkas paar korda uuesti tööle, kuid siis enam üldse mitte. Veidi hiljem avastasin et saan maki tööle vaid siis kui süütelukule võtmega veidi peale surun ja ainult siis kui süüde on väljas, muudes süüteluku asendites ei aita sudimine üldse.

Imelik asja juures on see, et kogu trall juhtus tunni jooksul peale seda kui vedasin juhtmed makist taha aknalauale kõlariteni.
Ahjaa, ning makki ei saa sisse enam üldse lülitada, kuigi peaks saama ka siis kui süüde väljas on, ehk siis viga peab mujal olema kui süütelukus, ehk makk ei saand enam üldse toidet peale sest olin juhtmetega nahka teinud ja üritas end selle süüteluku mute otsalt toita?

EDIT: lisan juurde et varem oli selline pull et süüte väljakeeramisel resettis makk end iga kord ja läks demo mode'i, mõnikord kohe, mõnikord kui auto oli natuke aega seisnud (minutid). Ehk siis äkki hakkas see mure juba siis sümptomeid näitama ja aegajalt toidet katkestama?
Viimati muutis golfikäru, 06 Dets 2013, 11:30, muudetud 1 kord kokku.

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas raiku » 06 Dets 2013, 12:09

süüteluku põhi peetis.
vaheta süütelukupõhi, või keera maki taga juhtmed kokku.
viljandi mölamies

Kasutaja avatar
NOTFAST
Tunnustatud
Postitusi: 1406
Liitunud: 27 Mär 2010, 15:19
Telefon: 5141947
Skype: kollerimees
Auto: Hunnik erinevaid Volkse, MB ja BMW
Asukoht: Saverna
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas NOTFAST » 06 Dets 2013, 12:10

Nüüd pead luku põhja vahetama.
Tartu ja Võru vahel. Tel 5141947
VAG autode remont ja enamus autode diagnostika. Sportautod ja nendega seonduv. Autoabi ja lammutus. karol@kolleriauto.ee Küsi kindlustust. Ametlik koostööpartner.

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas rako » 06 Dets 2013, 12:15

raiku kirjutas:süüteluku põhi peetis.
vaheta süütelukupõhi, või keera maki taga juhtmed kokku.
Pooldaks ikka seda esimest variant :)
Teise võid ajutiselt teha ainult.

See on vaid ajaküsimus kui põhi sureb nii ära, et ei saa enam tulesid ka põlema.
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

golfikäru
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 26 Nov 2013, 10:31
Auto: Golf MK3 GT
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas golfikäru » 06 Dets 2013, 12:20

Millised juhtmed maki tagant siis ajutiselt kokku võib panna? Mis värvi? Mul on golfi ja aiwamaki vahel miskine üleminek ka...

Palju süüteluku põhi maksta võiks ja kas seda ise ka vahetaks?

raiku
Huviline
Postitusi: 1676
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:07
Telefon: 5214714
Auto: G3, Sooda Oct (traktoore)
Asukoht: viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas raiku » 06 Dets 2013, 12:25

golfikäru kirjutas:Millised juhtmed maki tagant siis ajutiselt kokku võib panna? Mis värvi? Mul on golfi ja aiwamaki vahel miskine üleminek ka...

Palju süüteluku põhi maksta võiks ja kas seda ise ka vahetaks?
kui juba selliste küsimustega tuled, siis julgen oletada, et pole kokkupuuteid juhtmete keeramisel, ehk siis vii igaksjuhuks mõne tegija kätte, on lootus et auto jääb alles, mitte ei põle maha.
ja põhi on vabalt koduste vahenditega vahetatav, oleneb jah muidugi mis sul kodus on :).
viljandi mölamies

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas rako » 06 Dets 2013, 12:27

golfikäru kirjutas:Millised juhtmed maki tagant siis ajutiselt kokku võib panna? Mis värvi? Mul on golfi ja aiwamaki vahel miskine üleminek ka...

Palju süüteluku põhi maksta võiks ja kas seda ise ka vahetaks?
Peast ei oska neid värve öelda. Äkki oli kollane ja punane? ( ära jumalaeest seda nüüd tõena võta ) ära tuleb sillata siis pidev +12 ja ON +12

Süüteluku põhja hind oli väga väike, viimati sai seda vahetatud krooni ajal ja ei mäleta enam hinda.
vahetuseks on vajalik eemaldada rool ja süütelukk. Täiesti teostatav koduste vahenditega.
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

Siksaator
Huviline
Postitusi: 1040
Liitunud: 24 Nov 2009, 20:58
Auto: Borat
Asukoht: Lõuna-Eesti
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 5 korda

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas Siksaator » 06 Dets 2013, 12:48

golfikäru kirjutas:Palju süüteluku põhi maksta võiks ja kas seda ise ka vahetaks?
Süüteluku põhjaga seoses ütlen kohe ära, et ära mingit odavama otsa asja osta- ise läksin siin sellega mingi aeg tagasi alt ning nüüd uuesti süüteluku põhja vahetus ees :roll: .
Pead jah eemaldama rooli koos roolivardaga, sest siis pääsed ühele kruvikesele ligi, mis hoiab süüteluku põhja kinni. Muud moodi sellele ligi saada pole võimalik :crazy: .
Piltidega ja jutuga õpetus: http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3445064" onclick="window.open(this.href);return false;
Kui rool koos roolivardaga käes, siis asi juba lihtne:
Pilt

Deemu
Huviline
Postitusi: 1403
Liitunud: 19 Aug 2009, 18:16
Skype: altzu007
Auto: Audi A4 TDI
Asukoht: Tartu,Jõgevamaa,Torma
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas Deemu » 06 Dets 2013, 13:14

Roolivarrast nüüd küll pole ilmtingimata vaja maha võtta.
Piisab sellest, kui rool maha, nuut tõmmitsatega maha ja saab süüteluku ilusti kätte.

Siksaator
Huviline
Postitusi: 1040
Liitunud: 24 Nov 2009, 20:58
Auto: Borat
Asukoht: Lõuna-Eesti
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 5 korda

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas Siksaator » 06 Dets 2013, 13:19

Deemu kirjutas:Roolivarrast nüüd küll pole ilmtingimata vaja maha võtta.
Piisab sellest, kui rool maha, nuut tõmmitsatega maha ja saab süüteluku ilusti kätte.
Kõigil ilmtingimata pole koduste vahendite hulgas tõmmitsat :roll: . Kruvikeeraja, näpitsate ning mõne mutrivõtme leidmine on vast lihtsam :P .
Aga jah, Deemu kirjeldatud viisil on ka asi võimalik.

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas rako » 06 Dets 2013, 13:20

Mina pole jah ka kunagi roolivarrast maha võtnud :)
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

golfikäru
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 26 Nov 2013, 10:31
Auto: Golf MK3 GT
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas golfikäru » 06 Dets 2013, 13:57

Nunii,lammarist tõin põhja, aga kuidaskurat seda süütelukku maha peaks saama, ei tule kuidagi. Tõmmits on olemas aga vedru jääb ette. Pealegi kui ma ta ka maha tõmban siis otsa käega ei suru ju

Deemu
Huviline
Postitusi: 1403
Liitunud: 19 Aug 2009, 18:16
Skype: altzu007
Auto: Audi A4 TDI
Asukoht: Tartu,Jõgevamaa,Torma
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas Deemu » 06 Dets 2013, 14:00

golfikäru kirjutas:Nunii,lammarist tõin põhja, aga kuidaskurat seda süütelukku maha peaks saama, ei tule kuidagi. Tõmmits on olemas aga vedru jääb ette. Pealegi kui ma ta ka maha tõmban siis otsa käega ei suru ju
Mina panin paraja lehtvõtme selle nuudi väikse serva taha ja siis omakorda tõmmitsa võtme taha, nii sain ilusti lahti. Läheb ilusti tagasi oma kohale, natuke suruda, natuke ka vb haamrit ja edasi tõmbad selle paika juba rooli kinnikeeramisega.

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5296
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 66 korda

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas J.Aru » 06 Dets 2013, 14:05

Kui ikka sama süsteemiga nagu Passat B3-mel siis mul onu minu mäletamistmööda tagant natuke "aitas" seda vedru haamriga ja tuli maha, tõmmitsat kindlasti ei kasutanud. Pärast lõi padruniga tagasi (koputas haamriga padrununile peale).

Kasutaja avatar
NOTFAST
Tunnustatud
Postitusi: 1406
Liitunud: 27 Mär 2010, 15:19
Telefon: 5141947
Skype: kollerimees
Auto: Hunnik erinevaid Volkse, MB ja BMW
Asukoht: Saverna
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas NOTFAST » 06 Dets 2013, 14:10

J.Aru kirjutas:Kui ikka sama süsteemiga nagu Passat B3-mel siis mul onu minu mäletamistmööda tagant natuke "aitas" seda vedru haamriga ja tuli maha, tõmmitsat kindlasti ei kasutanud. Pärast lõi padruniga tagasi (koputas haamriga padrununile peale).
See oli juhus. Tavaliselt on nad üsna kõvasti kinni.Ise olen ka viimasel ajal koos vardaga välja võtnud. Nii tundub mulle kiiremini asi teostatav ja alumise roolikardaani poldi lahtikeeramine on ka lihtne.
Tartu ja Võru vahel. Tel 5141947
VAG autode remont ja enamus autode diagnostika. Sportautod ja nendega seonduv. Autoabi ja lammutus. karol@kolleriauto.ee Küsi kindlustust. Ametlik koostööpartner.

Siksaator
Huviline
Postitusi: 1040
Liitunud: 24 Nov 2009, 20:58
Auto: Borat
Asukoht: Lõuna-Eesti
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 5 korda

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas Siksaator » 06 Dets 2013, 15:03

Kui eemaldada koos vardaga, siis algul kindlasti nii roolivardale kui ka roolikardaani liigendi osale märgised peale, et hiljem samasse nuuti paigaldatud saaks- sellisel juhul jääb rool ka peale töö teostamist ''otse'' peale :P . Lihtsalt märkuseks.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7865
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 229 korda
Kontakt:

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas R36 » 06 Dets 2013, 15:08

Siksaator kirjutas:Kui eemaldada koos vardaga, siis algul kindlasti nii roolivardale kui ka roolikardaani liigendi osale märgised peale, et hiljem samasse nuuti paigaldatud saaks- sellisel juhul jääb rool ka peale töö teostamist ''otse'' peale :P . Lihtsalt märkuseks.
Minumeelest läheb see rooli varras ainult 1 asendis sisse.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Kasutaja avatar
rako
Huviline
Postitusi: 5765
Liitunud: 10 Aug 2011, 08:49
Auto: 1 Kolhv 1
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas rako » 06 Dets 2013, 15:10

golfi_vend kirjutas:
Siksaator kirjutas:Kui eemaldada koos vardaga, siis algul kindlasti nii roolivardale kui ka roolikardaani liigendi osale märgised peale, et hiljem samasse nuuti paigaldatud saaks- sellisel juhul jääb rool ka peale töö teostamist ''otse'' peale :P . Lihtsalt märkuseks.
Minumeelest läheb see rooli varras ainult 1 asendis sisse.
Mina seda üldse sealt välja ei võtaks. Viimati ma ikka korralikult jebisin, et seda tagasi saada.
Päikesepaneelide müük ja paigaldus - Kaevetööd 2,7T - 25T igasugune transport ja tõstetööd kraanaga kuni 27m

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7865
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 229 korda
Kontakt:

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas R36 » 06 Dets 2013, 16:43

Sama. Aga kui tõmmitsaid pole siis muud üle ei jää.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Siksaator
Huviline
Postitusi: 1040
Liitunud: 24 Nov 2009, 20:58
Auto: Borat
Asukoht: Lõuna-Eesti
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 5 korda

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas Siksaator » 06 Dets 2013, 16:56

golfi_vend kirjutas:Minumeelest läheb see rooli varras ainult 1 asendis sisse.
Minu arvates/mäletamist mööda sai seal nuudi või paariga mängida, isegi siis läks see fiksaatorpolt veel kenasti oma kohale.
Aga mis me selle üle nüüd vaidleme, teema algatajal peaks nüüd teada olema, et kahte viisi on asjale võimalik läheneda. Eks ta valib nüüd ise enda jaoks valutuma ja lihtsama meetodi :P .

golfikäru
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 26 Nov 2013, 10:31
Auto: Golf MK3 GT
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas golfikäru » 06 Dets 2013, 22:20

Vale tee valisin

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5296
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 66 korda

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas J.Aru » 06 Dets 2013, 22:57

golfikäru kirjutas:Vale tee valisin
Kui saladus pole siis millise "tee" valisid? Võtsid vardaga koos välja?

golfikäru
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 26 Nov 2013, 10:31
Auto: Golf MK3 GT
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas golfikäru » 06 Dets 2013, 23:22

Pole tõmmitsat käepärast, alt ronides tegin seljale viga. Mul aasta alguses oli kukkumistrauma tagajärjel alakeha halvatus mõnda aega, nüüd ronisinsinna pedaalide juurde jamingis asendis käis see saatuslik naks ja nüüd alakeha liikuvusprobleemid taas.

Kas on tartus head hinge kel on vahendid ja oskus mind aidata, võiksin maksta mingi viisaka tunnihinde või midagi, ise ei suuda.

Kasutaja avatar
NOTFAST
Tunnustatud
Postitusi: 1406
Liitunud: 27 Mär 2010, 15:19
Telefon: 5141947
Skype: kollerimees
Auto: Hunnik erinevaid Volkse, MB ja BMW
Asukoht: Saverna
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas NOTFAST » 07 Dets 2013, 15:18

rako kirjutas:
golfi_vend kirjutas:
Siksaator kirjutas:Kui eemaldada koos vardaga, siis algul kindlasti nii roolivardale kui ka roolikardaani liigendi osale märgised peale, et hiljem samasse nuuti paigaldatud saaks- sellisel juhul jääb rool ka peale töö teostamist ''otse'' peale :P . Lihtsalt märkuseks.
Minumeelest läheb see rooli varras ainult 1 asendis sisse.
Mina seda üldse sealt välja ei võtaks. Viimati ma ikka korralikult jebisin, et seda tagasi saada.
Läheb vaid ühte asendisse, erinevalt roolist.
Tartu ja Võru vahel. Tel 5141947
VAG autode remont ja enamus autode diagnostika. Sportautod ja nendega seonduv. Autoabi ja lammutus. karol@kolleriauto.ee Küsi kindlustust. Ametlik koostööpartner.

Kasutaja avatar
NOTFAST
Tunnustatud
Postitusi: 1406
Liitunud: 27 Mär 2010, 15:19
Telefon: 5141947
Skype: kollerimees
Auto: Hunnik erinevaid Volkse, MB ja BMW
Asukoht: Saverna
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: süütelukk ei taha makki toita

Lugemata postitus Postitas NOTFAST » 07 Dets 2013, 15:25

rako kirjutas:
golfi_vend kirjutas:
Siksaator kirjutas:Kui eemaldada koos vardaga, siis algul kindlasti nii roolivardale kui ka roolikardaani liigendi osale märgised peale, et hiljem samasse nuuti paigaldatud saaks- sellisel juhul jääb rool ka peale töö teostamist ''otse'' peale :P . Lihtsalt märkuseks.
Minumeelest läheb see rooli varras ainult 1 asendis sisse.
Mina seda üldse sealt välja ei võtaks. Viimati ma ikka korralikult jebisin, et seda tagasi saada.
Ma ei tea palju sul seda teha on vaja olnud. Mina seal keerulist midagi ei näe Ise olen teinud vähemalt 20-30 korda. Selle koonusega võid seal teinekord mitu tundi mässata. Ka mitmed volksu remontijad kasutavad sama nippi, Vanematel G2, G3, B3 ja B4 on kõigil sama moodi. Lisaks veel Ventod ja Jettad, jms. Minupärast Võib ka alati proovida seda koonust sealt kätte saada. Viimane kord tõmbasin enda tõmmitsal "käpad" ära. Peale seda kasutan vardaga väljavõtmise süsteemi.
Tartu ja Võru vahel. Tel 5141947
VAG autode remont ja enamus autode diagnostika. Sportautod ja nendega seonduv. Autoabi ja lammutus. karol@kolleriauto.ee Küsi kindlustust. Ametlik koostööpartner.

Vasta

Mine “Elektroonika”