T5.1 webasto lisasoojendi ei puhu klaasile

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
ragulka
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 30 Juun 2012, 01:49
Telefon: 5093147
Auto: Multivan T5.1 Team 2010, 103kW
Asukoht: Kuressaare
Tänanud: 0
Tänatud: 0

T5.1 webasto lisasoojendi ei puhu klaasile

Lugemata postitus Postitas ragulka » 30 Okt 2019, 13:28

Tervist, mure siis selles, et 2010 Multivan T5.1 peal on olemas nii Webasto kui Eberspächer soojendid (kleepsud on olemas juhiukse peal):
* Webasto Thermo Top C 5kW
* Eberspächer Airtronic M D3 Plus 3kW

Kui ma asjast õigesti aru saan, siis peaks mul olema võimalik kütta nii jahutusvedelikku (Webasto) kui ka salongiõhku (Eberspächer). Häda selles, et ma ei jaga kuidagi ära, kuidas ma selle Webasto tööle saan, nii et ta mul ka esiklaasi peale puhuma hakkaks.

Esindusega telefoni teel rääkides öeldi, et idee poolest peaks puldist tööle pannes ka kliimaautomaatik tööle hakkama ja kohe klaasile puhuma hakkama. Mul seda ei juhtu - mul on ainult 1 pult, ning kui sellele vajutan, hakkab tööle salongiõhu soojendus (puhub kasssõitja B-piilari allosas olevatest avadest sooja õhku sisse). See on kena küll, aga kahjuks on ka peale 30 min kütmist klaasid ikka udused.

Tahavaatepeegli kohal laes on see tehase soojenduse kontrollpaneel (sama mis siin: https://www.kufatec.com/shop/media/imag ... /39611.jpg), mis ilmselt hetkel kontrollib ainult seda salongiõhu soojendust. Sealt mul ei õnnestunud nimelt midagi muud tööle saada.

Roolist vasakul on olemas Webasto väike ovaalne paneel. Sealt saab panna taimeri, aga on ka nupp, et hakkaks kohe tööle. Paraku sellele vajutades jääb küll see leegi-ikoon põlema, aga midagi kusagil ei toimu - mingeid hääli kuulda pole, kliima ka tööle ei hakka jne.

Minu huvi on, et saaksin sügisel ja talvel vajutada toas pulti ning aknad oleksid enamvähem puhtad, kui auto juurde jõuan.

Leidsin paberites ka mingi varustustaseme väljaprindi, kus on selline sissekanne:
7VF - Parking heater with radio remote control plus auxiliary heater

Webasto programmkell on mudeliga 1533 - sama asi: https://www.butlertechnik.com/images/we ... _image.jpg

Võib-olla on kellegil kogemusi nende asjadega, et kust hakata viga otsima? Või ei olegi mul seda võimalust, et ta aknad puhtaks soojendaks-puhuks?
Tallinna lähiajal ei satu, mistõttu esindusse seda asja diagnostikasse/vaatama ei saa niipea.

Äkki on vaja mingeid seadeid muuta VCDSi kaudu?
Viimati muutis ragulka, 30 Okt 2019, 13:33, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
kraff
Klubiline
Postitusi: 709
Liitunud: 28 Jaan 2017, 08:13
Auto: Passat B8 / Tiguan Allspace Highline
Asukoht: Tallinn/Võru
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 53 korda

T5.1 webasto lisasoojendi ei puhu klaasile

Lugemata postitus Postitas kraff » 30 Okt 2019, 14:08

Esmalt soovitaks kaabli taha pista, sest webasto peaks peale puldi tulukese ikka midagi veel tegema. Vabalt võib olla, et on lukus ja vajab diagnostikaga lahtitegemist.

eavp
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 19 Okt 2019, 23:06
Asukoht: Tallinna ümbruses
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 9 korda

T5.1 webasto lisasoojendi ei puhu klaasile

Lugemata postitus Postitas eavp » 30 Okt 2019, 17:32

Klaasi peale puub ainult märg webasto. Alustuseks pead selle tööle saama. Lasin just Parkli HL enda T5 oma remontida, et talvele vastu minna.

Õhuga soojendi puhub välja kõrvalistuja uksepostist , kus on all kaks resti. Kõik ülejäänud lisasoe/külm puhutakse laiali tagumisest radikast (lakke) Kui auto külm ja Webasto ei tööta, ei tohiks sealt sooja puhuda.

Webasto ovaalne kell ei ole VW tehasepaigaldus. Algselt oli ilmselt ainult seisusoojendiks ja hilisem ümberehitus kellaga juhtimiseks ning lülitamiseks.
Viimati muutis eavp, 30 Okt 2019, 17:36, muudetud 2 korda kokku.
OLD VWS` DON´T LEAK OIL
THEY MARK THEIR SPOT!

ragulka
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 30 Juun 2012, 01:49
Telefon: 5093147
Auto: Multivan T5.1 Team 2010, 103kW
Asukoht: Kuressaare
Tänanud: 0
Tänatud: 0

T5.1 webasto lisasoojendi ei puhu klaasile

Lugemata postitus Postitas ragulka » 08 Nov 2019, 12:07

Sain lõpuks aja Reval Autosse (siin Saaremaal Möllerit pole), ning tuligi välja, et soojendi oli lukus ja vead sees. Võeti lahti, puhastati, tehti ka soojendi ajule väike remont ning pandi kokku tagasi ja nüüd läheb sellest ovaalsest programmkellast kenasti tööle.

Kui nüüd saaks puldist veel ka tööle panna, oleks hommikul väga mugav... sain aru, et selleks peaks Telestart T91 sobima. Tea kas need ebay-s müüdavad isendid ka sobida võiks? Seal hinnad ca 150-200€, meil siin 290€ ringis...

PS. Mingil põhjusel Møller Auto ostueelses kontrollis (Augusti alguses) seda viga ei tuvastatud. Ei tea kas lõi siis vea sisse alles nüüd sügisel, kui esimest korda tahtsin soojendit tööle panna? Kahtlen veidi. Pigem kardan, et nad ei teinud korralikult diagnostikat, sest näiteks seda, et üks tagatuli oli katki, nad seal kontrollis ei märganud.

marx666
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 10 Jaan 2017, 20:36
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

T5.1 webasto lisasoojendi ei puhu klaasile

Lugemata postitus Postitas marx666 » 08 Nov 2019, 17:39

Alternatiiviks puldile pakuks soojendi juhtimist nutitelefonist äpiga - rohkem funktsionaalsust, piiramatu tööraadius.
http://henmagrupp.ee/altox-wbus-5-webasto/
Hinnaklass suhteliselt sama mis Ebay's müüdavatel Telestart komplektidel.

Lisainfo info@henmagrupp.ee või 5023728

Vasta

Mine “Elektroonika”