B5 Passati keskluku ja istmete airbagi porbleemid.

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Rassu2131
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Jaan 2020, 20:03
Telefon: 59190665
Asukoht: Ida-Virumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

B5 Passati keskluku ja istmete airbagi porbleemid.

Lugemata postitus Postitas Rassu2131 » 04 Okt 2020, 22:30

Tere


Autoks siis B5 Passat ja autot omatud poole aasta jooksul on häirima hakanud paar viga, mis igapäevaseid tegemisi veidi häirib.
Esiteks: Pole kindel, kas tegemist just keskluku probleemiga aga uksi saab kinni/lahti ainult kõrvalistuja uksest keerata. Juhiukse kinni/lahti keerates käib võti raskelt ning välja tõmmates jääb kinni. Pulti ka pole, kuid see oleks ka küsimus, kas mul on võimalik lasta masinale uus pult teha kuna varasemalt tean, et oli.
Teiseks: Armatuuris juba pikemat aega põleb airbagi tuli. Autot ostes oli sees kalts sisu, mis sai ringi visatud poolnaha vastu. Airbagi lülitid on siiani ühendamata kuna vanadel ja uutel istmetel on lülitid erinevad ning sellest on ka see airbagi tuli tulnud. Proovisime arvutiga kustutada - ei toiminud. Kas ma saan mingil viisil pistikud ümber teha, või mingi vahe switchiga ära ühendada? Või äkki on hoopis teine lahendus sellele probleemile, sest ma olen üpriski veendunud et ÜV härradele see tuluke kohe üldse ei meeldi :D

Tänan juba abi eest ette ära!

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5296
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 66 korda

B5 Passati keskluku ja istmete airbagi porbleemid.

Lugemata postitus Postitas J.Aru » 04 Okt 2020, 22:56

Arvatavasti juhiuksel aitaks lukusüdamiku määrimine võtme raskelt liikumise vastu. Kui võtit keerata saab piisavalt palju aga kesklukk ikka ei toimi siis luku sees arvatasti külmjooted. Uue puldi saab autole selgeks õpetada aga selleks oleks hea teada mis sagedusega vana pult oli (neid vist kolme erinevat sagedust), kui seda ei tea siis katse eksitus meetod aitab.
Istme alustel pistikutel sai klemmide ümber selle plastikkorpuse ära vahetada, ise enda autos olen seda teinud. Vist isegi värvid klappisid auto ja istme pool ehk ainult klemmide pistikust välja võtmise ja teise pistikusse torkamise vaev. Peale juhtmete ühendamist on vajalik ka arvutiga veakoodid ära kustutada, kuna airbagi tuli muidu ära ei kustu.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

B5 Passati keskluku ja istmete airbagi porbleemid.

Lugemata postitus Postitas dellu » 05 Okt 2020, 07:55

Kas varasemalt oli pult või võti, millel nupud peal (ehk siis klappvõti või nn võtme peas olev ümar võti)? Kui eraldi pult, siis ilmselt mingi aftermarket lahendus. Kui juhiuksest lahti ei tee, siis ka võimalus, et juhtmed puruks lõigatud. Kasko nimelt VW-del nõudis, et võtmest keerates ei tohi tehasesigna maha tulla, aga VW just nii juhtub. Nii nõutigi kaskot tehes, et see tuleb likvideerida. See, et kõrvalistuja uksest lahti käima jäi, võib lihtsalt olla likvideerijate lohakus. Olen ka kliendile Saksast auto toonud ja et siin liisingusse saada (kasko jaoks) nõuti antud asja likvideerimist. Pakkusin, et võin ise ära teha, aga kindlustusele ei sobinud. Ainult koostööpartnerid. Vedasin siis auto Ghosti ja tehti ära. Ja mis lõpptulemus oli? Juhiuks likvideeriti jah, kõrvalistuja uksel seda kohta pole, aga tagaluugist tuleb ikka sama targalt signa maha. Koostööpartnerid ja kindel teenus ..., mida veel. Ma vähemalt oleks ikka mõlemad korralikult teinud.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Rassu2131
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Jaan 2020, 20:03
Telefon: 59190665
Asukoht: Ida-Virumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

B5 Passati keskluku ja istmete airbagi porbleemid.

Lugemata postitus Postitas Rassu2131 » 18 Okt 2020, 22:06

Juhiuksest ja puldist niipalju, et juhiukse lukku igastasendist määritud ja möllatud aga tulemus sama. Ja eelmine pult mis autol oli, see oli ka eraldi oli vist 2 nuppu kui õigesti mäletan. Eraldi võtit, kus nupud kohe küljes oleks olnud pole tol autol olnud.. Ju oli siis seegi aftermarket lahendus. Küsiks aga pistikute kohta. Nimelt eelmine kord jäi asi selle taha, et uutel istmetel oli istmesoendus aga vanadel polnud ja pistikusse jooksis doonorautos kolm juhet aga minu autos vastavalt 2. Vist oli mingi segadus värvidega, kas saan siis pistiku ümber visata?

Rassu2131
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Jaan 2020, 20:03
Telefon: 59190665
Asukoht: Ida-Virumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

B5 Passati keskluku ja istmete airbagi porbleemid.

Lugemata postitus Postitas Rassu2131 » 07 Dets 2020, 18:38

Igastahes istmetega seis selline, et vanadel istmetel 3 juhet airbagi pistikus ja uutel 2 juhet ning nüüd ei tea, millised juhtmed kokku vaja panna. Natuke juba uurisin, kas tõesti võib ainus variant olla kahes istmes airbagi vahetus?

Vasta

Mine “Elektroonika”