Arteon IQ-light

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Kasutaja avatar
Puuriit
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: 12 Dets 2019, 18:15
Auto: Tesla Model 3 SR+ 239kw 2022
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 101 korda
Tänatud: 101 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas Puuriit » 08 Mär 2022, 20:49

Käisin täna värskelt saabunud Arteoni katsetamas ning üks kõige oodatumaid lisasid, IQ-light, jättis kuidagi nõutuks. Oodatud LED-ide tantsu asemel käitusid need pmst samamoodi nagu vana DLA ehk liigutasid valgusvihku, keskele tekkis must kast ning äärest vaatevälja ilmuva auto korral kustutas terve külje ära. Kas Arteonil ongi mingi pooletoobine hübriid, on midagi kuskil märkimata jäänud või sain ma rämeda tünni ja VW reklaamib vana DLA-d edasi IQ light nime all?

murf
Huviline
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Mär 2015, 19:27
Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW
Asukoht: Eesti
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 181 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas murf » 09 Mär 2022, 00:01

Mul DLA kogemus ainult Tiguaniga, 1 pikem proovisõit pimedas, seega päris head võrdlust ei oska teha. Arteoni IQ.Light lahendusega tehtud põhimõtteliselt sama pikk proovisõit, Haapsallu ja tagasi. Mulje oli nii ja naa, käituvad natuke kummaliselt, vahepeal mustad kastid ikka arusaamatutes kohtades. Passat b8.5 maatriksitega oli sama, vahepeal on tunne, et naise Opelil on käitumine parem.
Ühesõnaga, ka minu ootused olid suuremad.

twist
Huviline
Postitusi: 390
Liitunud: 31 Jaan 2010, 10:05
Asukoht:
Tänanud: 55 korda
Tänatud: 62 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas twist » 09 Mär 2022, 09:25

Arteonil sama maatriks nagu Passatil.
Ilmselgelt Audi/BMW/MB/Volvo tuled on vahvamad, kuna iga vihu jaoks on eraldi LED-moodul.
See VW maatriks on sisuliselt ikagi High-LED moodulid, millesse pistetud mõni LED-element rohkem ja mooduli keeramise asemel teostatakse nende individuaalne süütamine-kustutamine.

Selmet päris maatriks-LED välja töötada, lisas Volkswagen Arteonile vahva piimavuntsi :clap:

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1534
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 422 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 09 Mär 2022, 14:08

twist kirjutas:
09 Mär 2022, 09:25
Arteonil sama maatriks nagu Passatil.
Ilmselgelt Audi/BMW/MB/Volvo tuled on vahvamad, kuna iga vihu jaoks on eraldi LED-moodul.
See VW maatriks on sisuliselt ikagi High-LED moodulid, millesse pistetud mõni LED-element rohkem ja mooduli keeramise asemel teostatakse nende individuaalne süütamine-kustutamine.

Selmet päris maatriks-LED välja töötada, lisas Volkswagen Arteonile vahva piimavuntsi :clap:
Ma nüüd hästi aru ei saa mis kelbast sa ajad, aga on nagu kahte tüüpi lahendust ikkagi. On siis nn. vanemat tüüpi DLA kus tule sees on katik ja kustutatakse katikuga tulevihku ning tuli ka keerab kasti loomiseks vasakule paremale. Seejärel on Matrix nagu Passati FL ja Tiguan jne kus tuled vasakule paremale üldse ei liigu vaid kogu keeramine ja mängimine käib ledide kustutamisega. Audi/BMW/Volvo teeb sisuliselt sama asja mida Matrix Led VW-l IF present muidugi ja BMW pigem ka DLA tüüpi liikumist, aga suures plaanis muutub vaid individuaalselt kustutatavate ledide arv. Tehnoloogiliselt töötab asi sama moodi.

Arteon paistab, et on saanud nn uue nimega vana asja. Ehk sektsioone ei kustutata (loe: Individuaalseid lede), vaid katik ja tuli liigub.
Kes tänasid kasutajat SanderSPS selle postituse eest:
maddis
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

Kasutaja avatar
Puuriit
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: 12 Dets 2019, 18:15
Auto: Tesla Model 3 SR+ 239kw 2022
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 101 korda
Tänatud: 101 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas Puuriit » 09 Mär 2022, 16:24

Hetkel on pooleliolev uurimistöö viinud selleni, et VW Baltic ei saa ise ka aru mis selles Arteonis sees on. Reklaamitakse ja raiutakse, et on sektsioone kustutavad IQ maatriks LEd tuled nagu B8.5, Tiggy ja Touareg, aga in reality on vana hea klappide/katikutega DLA ehk sama vana tuli, isegi tule kood on sama (rev erinev). Kahe Facelift Arteoni inimesed on mulle juba kinnitanud, et see pole Matrix LED (üks nendest omanud vahetult ennem Arteoni Passat B8.5 millel olid) mida neile IQ-light tähe all müüdi. Üritame siin veel Tiguaniga kõrvuti panna ja võrrelda, aga no hetkel on küll siga ja kägu.

Paras tünder on tehtud kui aus olla...

twist
Huviline
Postitusi: 390
Liitunud: 31 Jaan 2010, 10:05
Asukoht:
Tänanud: 55 korda
Tänatud: 62 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas twist » 09 Mär 2022, 16:36

SanderSPS kirjutas:
09 Mär 2022, 14:08
Ma nüüd hästi aru ei saa mis kelbast sa ajad
Anna andeks, eksisin. Lähtusin ka VW hinnakirjast, kus täiesti selgelt kirjas IQ.LIGHT – maatriks-LED-esituled.
Puuriit kirjutas:
09 Mär 2022, 16:24
Kahe Facelift Arteoni inimesed on mulle juba kinnitanud, et see pole Matrix LED (üks nendest omanud vahetult ennem Arteoni Passat B8.5 millel olid) mida neile IQ-light tähe all müüdi.
Kui nii, siis on ikka päris kurb lugu. Mölleri härrased ei oska või ei soostu seda täpsustama siin?

Kasutaja avatar
Puuriit
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: 12 Dets 2019, 18:15
Auto: Tesla Model 3 SR+ 239kw 2022
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 101 korda
Tänatud: 101 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas Puuriit » 09 Mär 2022, 16:43

Møller juba vastas, et autol on sektsioone kustutavad Passati, Tiggy ja Touaregiga sarnased tuled ehk "päris" maatriks. Mulle on see muutunud veidi nagu isklikuks missiooniks juba...

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1534
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 422 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 09 Mär 2022, 16:58

twist kirjutas:
09 Mär 2022, 16:36
SanderSPS kirjutas:
09 Mär 2022, 14:08
Ma nüüd hästi aru ei saa mis kelbast sa ajad
Anna andeks, eksisin. Lähtusin ka VW hinnakirjast, kus täiesti selgelt kirjas IQ.LIGHT – maatriks-LED-esituled.
Puuriit kirjutas:
09 Mär 2022, 16:24
Kahe Facelift Arteoni inimesed on mulle juba kinnitanud, et see pole Matrix LED (üks nendest omanud vahetult ennem Arteoni Passat B8.5 millel olid) mida neile IQ-light tähe all müüdi.
Kui nii, siis on ikka päris kurb lugu. Mölleri härrased ei oska või ei soostu seda täpsustama siin?
Eh...see meid ju inimieseks teebki lõpuks.
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

maddis
Klubiline
Postitusi: 101
Liitunud: 14 Jaan 2018, 09:52
Auto: VW Passat B8.5
Asukoht: Tallinn ei ole kaugel
Tänanud: 172 korda
Tänatud: 27 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas maddis » 09 Mär 2022, 18:17

Puuriit kirjutas:
09 Mär 2022, 16:24
Hetkel on pooleliolev uurimistöö viinud selleni, et VW Baltic ei saa ise ka aru mis selles Arteonis sees on. Reklaamitakse ja raiutakse, et on sektsioone kustutavad IQ maatriks LEd tuled nagu B8.5, Tiggy ja Touareg, aga in reality on vana hea klappide/katikutega DLA ehk sama vana tuli, isegi tule kood on sama (rev erinev). Kahe Facelift Arteoni inimesed on mulle juba kinnitanud, et see pole Matrix LED (üks nendest omanud vahetult ennem Arteoni Passat B8.5 millel olid) mida neile IQ-light tähe all müüdi. Üritame siin veel Tiguaniga kõrvuti panna ja võrrelda, aga no hetkel on küll siga ja kägu.

Paras tünder on tehtud kui aus olla...
Siin viidikus on näha kuidas minu Passat 8.5-e tuled toimetavad, suund Luigelt Jüri poole. Tee kulgeb kerge kurviga paremale ja vastutulevate sadulveokite mittemärkamisega kaamera poolt eriti probleemi pole olnud. Kui vastu tuleva auto tuled on eriti madalal ja jäävad piirde varju, siis mõni üksik kord ei ole sektsioone kustutama hakanud.


NB! Heli võib julgelt maha keerata!
Viimati muutis maddis, 09 Mär 2022, 18:18, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1534
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 422 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 09 Mär 2022, 18:25

maddis kirjutas:
09 Mär 2022, 18:17
Puuriit kirjutas:
09 Mär 2022, 16:24
Hetkel on pooleliolev uurimistöö viinud selleni, et VW Baltic ei saa ise ka aru mis selles Arteonis sees on. Reklaamitakse ja raiutakse, et on sektsioone kustutavad IQ maatriks LEd tuled nagu B8.5, Tiggy ja Touareg, aga in reality on vana hea klappide/katikutega DLA ehk sama vana tuli, isegi tule kood on sama (rev erinev). Kahe Facelift Arteoni inimesed on mulle juba kinnitanud, et see pole Matrix LED (üks nendest omanud vahetult ennem Arteoni Passat B8.5 millel olid) mida neile IQ-light tähe all müüdi. Üritame siin veel Tiguaniga kõrvuti panna ja võrrelda, aga no hetkel on küll siga ja kägu.

Paras tünder on tehtud kui aus olla...
Siin viidikus on näha kuidas minu Passat 8.5-e tuled toimetavad, suund Luigelt Jüri poole. Tee kulgeb kerge kurviga paremale ja vastutulevate sadulveokite mittemärkamisega kaamera poolt eriti probleemi pole olnud. Kui vastu tuleva auto tuled on eriti madalal ja jäävad piirde varju, siis mõni üksik kord ei ole sektsioone kustutama hakanud.


NB! Heli võib julgelt maha keerata!
Vahi värki. Tuleb välja, et B8.5 ja Tiguani Matrix on ka natukene erinvad. Mul nimelt tõmbab liiklumärkidelt ka täie maha, et ei peegeldaks vastu. Sinu videost @maddis see nii ei tundu olevat. Muus osas tundub, et toimetab jah sama moodi nagu mul.



Selgituseks.
Viimati muutis SanderSPS, 09 Mär 2022, 18:26, muudetud 1 kord kokku.
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

Kasutaja avatar
Puuriit
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: 12 Dets 2019, 18:15
Auto: Tesla Model 3 SR+ 239kw 2022
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 101 korda
Tänatud: 101 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas Puuriit » 09 Mär 2022, 18:29

maddis viitsid sa äkki mingi hetk korra filmida mis moodi sul tuled käivitamise ajal käituvad (Startup sequence) vastu mõnda majaseina? Siis kui auto käima paned ja alguses tuled ennast kalibreerivad?
Viimati muutis Puuriit, 09 Mär 2022, 18:29, muudetud 1 kord kokku.
Kes tänasid kasutajat Puuriit selle postituse eest:
maddis

maddis
Klubiline
Postitusi: 101
Liitunud: 14 Jaan 2018, 09:52
Auto: VW Passat B8.5
Asukoht: Tallinn ei ole kaugel
Tänanud: 172 korda
Tänatud: 27 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas maddis » 09 Mär 2022, 18:33

Puuriit kirjutas:
09 Mär 2022, 18:29
maddis viitsid sa äkki mingi hetk korra filmida mis moodi sul tuled käivitamise ajal käituvad (Startup sequence) vastu mõnda majaseina? Siis kui auto käima paned ja alguses tuled ennast kalibreerivad?
Ootan pimeda ära ja lähen teen videoshjuudi. Arteon FL ka maja ees olemas, püüan võrrelda. Ise ma sellega pimedas eriti kulgenud ei ole veel, seega ei ole tulede toimetamisele väga tähelepanu pööranud.

maddis
Klubiline
Postitusi: 101
Liitunud: 14 Jaan 2018, 09:52
Auto: VW Passat B8.5
Asukoht: Tallinn ei ole kaugel
Tänanud: 172 korda
Tänatud: 27 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas maddis » 09 Mär 2022, 18:36

SanderSPS kirjutas:
09 Mär 2022, 18:25
maddis kirjutas:
09 Mär 2022, 18:17
Puuriit kirjutas:
09 Mär 2022, 16:24
Hetkel on pooleliolev uurimistöö viinud selleni, et VW Baltic ei saa ise ka aru mis selles Arteonis sees on. Reklaamitakse ja raiutakse, et on sektsioone kustutavad IQ maatriks LEd tuled nagu B8.5, Tiggy ja Touareg, aga in reality on vana hea klappide/katikutega DLA ehk sama vana tuli, isegi tule kood on sama (rev erinev). Kahe Facelift Arteoni inimesed on mulle juba kinnitanud, et see pole Matrix LED (üks nendest omanud vahetult ennem Arteoni Passat B8.5 millel olid) mida neile IQ-light tähe all müüdi. Üritame siin veel Tiguaniga kõrvuti panna ja võrrelda, aga no hetkel on küll siga ja kägu.

Paras tünder on tehtud kui aus olla...
Siin viidikus on näha kuidas minu Passat 8.5-e tuled toimetavad, suund Luigelt Jüri poole. Tee kulgeb kerge kurviga paremale ja vastutulevate sadulveokite mittemärkamisega kaamera poolt eriti probleemi pole olnud. Kui vastu tuleva auto tuled on eriti madalal ja jäävad piirde varju, siis mõni üksik kord ei ole sektsioone kustutama hakanud.


NB! Heli võib julgelt maha keerata!
Vahi värki. Tuleb välja, et B8.5 ja Tiguani Matrix on ka natukene erinvad. Mul nimelt tõmbab liiklumärkidelt ka täie maha, et ei peegeldaks vastu. Sinu videost @maddis see nii ei tundu olevat. Muus osas tundub, et toimetab jah sama moodi nagu mul.



Selgituseks.


Lootsin ka, et toimib nii nagu reklaamitud, see liiklusmärkide nn välja lõikamine, aga Pasteedil millegipärast ei toimi.
Viimati muutis maddis, 09 Mär 2022, 18:36, muudetud 1 kord kokku.

murf
Huviline
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Mär 2015, 19:27
Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW
Asukoht: Eesti
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 181 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas murf » 09 Mär 2022, 19:01

Nii paljukest kui ma Passati Matrixit mäletan, siis liiklusmärkidega käitus kord nii, kord naa. Võib vabalt olla seotud liiklusmärgi suurusega ja/või reflektormaterialiga.

maddis
Klubiline
Postitusi: 101
Liitunud: 14 Jaan 2018, 09:52
Auto: VW Passat B8.5
Asukoht: Tallinn ei ole kaugel
Tänanud: 172 korda
Tänatud: 27 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas maddis » 09 Mär 2022, 19:02

maddis kirjutas:
09 Mär 2022, 18:33
Puuriit kirjutas:
09 Mär 2022, 18:29
maddis viitsid sa äkki mingi hetk korra filmida mis moodi sul tuled käivitamise ajal käituvad (Startup sequence) vastu mõnda majaseina? Siis kui auto käima paned ja alguses tuled ennast kalibreerivad?
Ootan pimeda ära ja lähen teen videoshjuudi. Arteon FL ka maja ees olemas, püüan võrrelda. Ise ma sellega pimedas eriti kulgenud ei ole veel, seega ei ole tulede toimetamisele väga tähelepanu pööranud.
Passat


Arteon

maddis
Klubiline
Postitusi: 101
Liitunud: 14 Jaan 2018, 09:52
Auto: VW Passat B8.5
Asukoht: Tallinn ei ole kaugel
Tänanud: 172 korda
Tänatud: 27 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas maddis » 09 Mär 2022, 19:05

murf kirjutas:
09 Mär 2022, 19:01
Nii paljukest kui ma Passati Matrixit mäletan, siis liiklusmärkidega käitus kord nii, kord naa. Võib vabalt olla seotud liiklusmärgi suurusega ja/või reflektormaterialiga.
Pimedal teel olen korduvalt proovinud lülitada "AUTO" pealt täistulede peale ja vastupidi, mitte mingisugust liiklusmärgi valgustamise erinevust ei ole ma märganud. Aga ülejäänud olukordades tulede toimimisega olen rahul.

Kasutaja avatar
Golhv
Huviline
Postitusi: 898
Liitunud: 20 Okt 2016, 20:46
Auto: mk6, mk7 TL, mk7 CL, mk7,5 R-line, mk7 GTI, mk8 Style, mk7 7 GTI PP
Asukoht: Eesti
Tänanud: 154 korda
Tänatud: 198 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas Golhv » 09 Mär 2022, 20:09

@maddis tee video kui tuled põlevad ja siis keerad lülitist nulli ja siis tagasi AUTO peale, mõlema autoga.

maddis
Klubiline
Postitusi: 101
Liitunud: 14 Jaan 2018, 09:52
Auto: VW Passat B8.5
Asukoht: Tallinn ei ole kaugel
Tänanud: 172 korda
Tänatud: 27 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas maddis » 09 Mär 2022, 20:54

Golhv kirjutas:
09 Mär 2022, 20:09
@maddis tee video kui tuled põlevad ja siis keerad lülitist nulli ja siis tagasi AUTO peale, mõlema autoga.

Kasutaja avatar
Puuriit
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: 12 Dets 2019, 18:15
Auto: Tesla Model 3 SR+ 239kw 2022
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 101 korda
Tänatud: 101 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas Puuriit » 09 Mär 2022, 23:03

Tänud maddis , et viitsisid filmida. Tõestasid seda mida juba eilsest õhtust kahtlustan ning millele nii Møller kui ka VW Baltic vastu vaidleb ja kirjas üritab väita, et Arteonil on täpselt samasugune maatriks LED nagu kõikidel uuematel VW-del.

Puuriit and SanderSPS production sulest valmis täna õhtul õppefilm mis peaks nüüd puust ja punaselt näitama, et Arteoni IQ light ei kehti esituledele ja alles on jäetud sama vana High-LED + DLA ning faceliftiga ei lisandunud maatriks LED esitulesid. IQ light tähistab Arteonil tagatulesid + seda Rumeenia stiilis monobrowd. Minu jaoks jääb see kaunikesti arusaamatuks, sest VW sõiduautode lipulaevalt ei oskaks nagu vähemat oodata kui see mida teistel juba tehtud...

Retaliate this...



PS: Millegipärast ei räägi saksa konfiguraator ega ka we connect sõnagi "maatriks" LED tuledest, vaid IQ Light all on lihtsalt "LED esituled". Eesti hinnakirjas ja We Connectis on aga kirjas teisiti...
Viimati muutis Puuriit, 09 Mär 2022, 23:44, muudetud 2 korda kokku.
Kes tänasid kasutajat Puuriit selle postituse eest:
Siimmaddistwist

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7855
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 227 korda
Kontakt:

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas R36 » 09 Mär 2022, 23:34

Kui vaadata ka PR koode siis Matrix on selgelt eristatav nimetatud mudelitel ja ArteonFL puhul sama 8IU - Variable Light, mis ka vanal Arteonil.

Hästi tehtud VW!
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

murf
Huviline
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Mär 2015, 19:27
Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW
Asukoht: Eesti
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 181 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas murf » 09 Mär 2022, 23:49

Siin pole muud kui auto turgu.
Hoiame silma peal ja vaatame kes odavamalt pakub. Kas need kes tuledega lohku tõmmati või need kel õlikulu 1L/1000km kohta norm on.

Kasutaja avatar
Puuriit
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: 12 Dets 2019, 18:15
Auto: Tesla Model 3 SR+ 239kw 2022
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 101 korda
Tänatud: 101 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas Puuriit » 09 Mär 2022, 23:54

murf kirjutas:
09 Mär 2022, 23:49
Siin pole muud kui auto turgu.
Hoiame silma peal ja vaatame kes odavamalt pakub. Kas need kes tuledega lohku tõmmati või need kel õlikulu 1L/1000km kohta norm on.
Kes siis autot turgu paneb, liisingulepingust saab ju 14 päeva jooksul taganeda :lolno:

Aga tegelikult pole mu eesmärk autost lahti saada, paganam hea liikur on. Ma olen lihtsalt pissed off selle peale, et sa teed autot ostes valiku mingi konkreetse varustuselemendi põhjal (antud juhul maatriks LED mis oli üheks kriteeriumiks) ning siis selgub, et sind tillitati korralikult ja kodanikud kiidavad veel oma teadmatusest takka ka.
Kes tänasid kasutajat Puuriit selle postituse eest:
MustVälk

murf
Huviline
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Mär 2015, 19:27
Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW
Asukoht: Eesti
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 181 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas murf » 10 Mär 2022, 00:13

Selle teadmatusega olen isegi kokku puutunud, müügimehi on erinevaid. On neid kes on autohuvilised, eriti hea kui ka antud brändi omad ja teevad omale erinevad peensused selgeks. Ja on neid kes teevad lihtsalt müüki kui tööd ja sügavam huvi toote vastu puudub. No ja alati pole teadmatus ka sellest tingitud. Kui juba kohaliku regiooni diiler paneb infomaterialides puusse, siis ongi müügikas sama tark kui talle edastatud info. Igaüks neist ei lähe autot pulkadeks lammutama ja vaatama mis karul kõhus on.
Pole see ainult VW probleem, leidub ka mujal. Ja õigus on alati müüjal ja ise olid tiba lammas, et ise enne kõike järgi ei uurinud ega kontrollinud kas müügika jutt tõele vastab. Typical case.
Kes tänasid kasutajat murf selle postituse eest:
MustVälk

maddis
Klubiline
Postitusi: 101
Liitunud: 14 Jaan 2018, 09:52
Auto: VW Passat B8.5
Asukoht: Tallinn ei ole kaugel
Tänanud: 172 korda
Tänatud: 27 korda

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas maddis » 10 Mär 2022, 07:26

Puuriit kirjutas:
09 Mär 2022, 23:03
Tänud maddis , et viitsisid filmida. Tõestasid seda mida juba eilsest õhtust kahtlustan ning millele nii Møller kui ka VW Baltic vastu vaidleb ja kirjas üritab väita, et Arteonil on täpselt samasugune maatriks LED nagu kõikidel uuematel VW-del.

Puuriit and SanderSPS production sulest valmis täna õhtul õppefilm mis peaks nüüd puust ja punaselt näitama, et Arteoni IQ light ei kehti esituledele ja alles on jäetud sama vana High-LED + DLA ning faceliftiga ei lisandunud maatriks LED esitulesid. IQ light tähistab Arteonil tagatulesid + seda Rumeenia stiilis monobrowd. Minu jaoks jääb see kaunikesti arusaamatuks, sest VW sõiduautode lipulaevalt ei oskaks nagu vähemat oodata kui see mida teistel juba tehtud...

Retaliate this...



PS: Millegipärast ei räägi saksa konfiguraator ega ka we connect sõnagi "maatriks" LED tuledest, vaid IQ Light all on lihtsalt "LED esituled". Eesti hinnakirjas ja We Connectis on aga kirjas teisiti...
Vaatasin ka järgi, et kus lehel mis täpselt kirjas on - eesti keelses infomaterjalis figureerib "matrix" ehk siis on lappama läinud turundusinimestel. Matrixgate :D

miilits
Huviline
Postitusi: 2186
Liitunud: 10 Jaan 2007, 15:23
Telefon: 5kolm423753
Auto: 4motion 142kw-müüdud, 330xd e91-müüdud, B6 dsg-müüdud, passat b7 4mo-müüdud, e61 525i-müüdud, Allroad 10a-müüdud. Passat b8 bitdi 2/3R-line 4mo, Audi a8d3 2004 v8 pre fl, Fiat Dethleffs 2021
Asukoht: tallinn / jõgeva :5kolm423753
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 123 korda
Kontakt:

Arteon IQ-light

Lugemata postitus Postitas miilits » 10 Mär 2022, 07:35

Puuriit kirjutas:
09 Mär 2022, 23:54
murf kirjutas:
09 Mär 2022, 23:49
Siin pole muud kui auto turgu.
Hoiame silma peal ja vaatame kes odavamalt pakub. Kas need kes tuledega lohku tõmmati või need kel õlikulu 1L/1000km kohta norm on.
Kes siis autot turgu paneb, liisingulepingust saab ju 14 päeva jooksul taganeda :lolno:

Aga tegelikult pole mu eesmärk autost lahti saada, paganam hea liikur on. Ma olen lihtsalt pissed off selle peale, et sa teed autot ostes valiku mingi konkreetse varustuselemendi põhjal (antud juhul maatriks LED mis oli üheks kriteeriumiks) ning siis selgub, et sind tillitati korralikult ja kodanikud kiidavad veel oma teadmatusest takka ka.
Ebaõnn. Aga selle valguses pressi mingi paar aastat tasuta hooldust vms omale, lõhnab sarnase stiili järgi nagu meil riigikogu 😂
www.kamadorent.ee
HUVILINE ....

Vasta

Mine “Elektroonika”