Starter nupust

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
motomees
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 02 Aug 2003, 12:30
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Starter nupust

Lugemata postitus Postitas motomees » 23 Mai 2006, 12:17

On keegi pannud auto starteri toimima l?bi lisal?liti. Et v?tmest paned s??te ja k?ivitus nupust, kuid ilma s??det sissepanemata starter ei t??ta. V?ga lihtne oleks panna asi toimima s??test s?ltumata, aga see on natuke ohtlik variant. Sooviks siis vastavat skeemi v?i juhist, kuna asi ei tohiks v?ga keeruline olla. Olemas on ka 10A l?liti. Arvan, et ?kki ei ole vaja seal releedega m?ssata.
Igasugune info teretulnud.

roadkill
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 22 Dets 2004, 15:12
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas roadkill » 23 Mai 2006, 14:27

Mul oli ka nii p?rast seda, kui s??teluku p?hi l?bi l?ks ja ma seda vahetada ei osanud.
Seal otsid lihtsalt selle juhtme ?les, milles on vool aint siis, kui s??de sees. S??teluku juures peaks neid leiduma k?ll.

motomees
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 02 Aug 2003, 12:30
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas motomees » 23 Mai 2006, 14:45

Ise tahaks ka l?liti panna selle p?rat, et pidevalt on mingi jama selle kontaktplaadiga. Viimane on kestnud n??d "juba" 1,5 kuud, kuigi sai ostetud Aavest korralik ja k?ige kallim jupp. Samuti on vahetatud s??telukk.
Vb. proovin veel korra s??teluku vahetust, kuna arvan, et see ei keera vb kontakte p?ris kokku ja kehva ?henduse t?ttu need lihtsalt s?risevad l?bi.

Sommu
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 27 Juul 2005, 20:30
Telefon: +3725046527
Auto: G2 16v,G4 HB TDI,G4 variant TDI
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas Sommu » 23 Mai 2006, 18:54

Minu raketil on ka nupus?steem, aga kuidas ehitatud ei tea. M-tech?i k?est peab uurima, tema selle ehitas. Toimib igaljuhul nii ,et immoga s??de sisse, ?hest nupust k?ima ja teisest seisma! V?ga bro v?rk igaljuhul!

motomees
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 02 Aug 2003, 12:30
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas motomees » 23 Mai 2006, 21:20

Algselt postitas: Karl25
Kui sa tahad et v?tmest s??de, siis j?tad enam v?hem nii nagu praegu on, lihtsalt s??telukust vead juhtme edasi ning kui v?tmega voolu sisse keerad l?heb vool edas starteri nupuni ja edasi starterisse siis vajutad seda ja auto t??tabki. Ja p?rast keerad s??te v?lja ja auto seisab. Ma arvan et nii aga noh parandage kui puusse panin:P

[Muudetud: 23-5-2006 Karl25]
Vot t?pselt nii tahakski. ?kki on kellegil pilti v?i joonist, et millisele juhtmele ma l?liti vahele panen. P?him?tteliselt saaks ka katseeksitusmeetodil selle teada aga n?dalavahetuseni on veel aega;)

chazz
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 26 Mai 2005, 15:50
Asukoht: tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas chazz » 24 Mai 2006, 19:09

Algselt postitas: motomees
Algselt postitas: Karl25
Kui sa tahad et v?tmest s??de, siis j?tad enam v?hem nii nagu praegu on, lihtsalt s??telukust vead juhtme edasi ning kui v?tmega voolu sisse keerad l?heb vool edas starteri nupuni ja edasi starterisse siis vajutad seda ja auto t??tabki. Ja p?rast keerad s??te v?lja ja auto seisab. Ma arvan et nii aga noh parandage kui puusse panin:P

[Muudetud: 23-5-2006 Karl25]
Vot t?pselt nii tahakski. ?kki on kellegil pilti v?i joonist, et millisele juhtmele ma l?liti vahele panen. P?him?tteliselt saaks ka katseeksitusmeetodil selle teada aga n?dalavahetuseni on veel aega;)
nupust peab starterisse ka juhtme vedama. mul endal k?ib nupust k?ima, kuna s??telukku p?hi oli l?bi ja uue jaoks polnud raha. asi on lihtne. ise vedasin voolu otse aku pealt ja panin l?liti vahele ja teise juhtme vedasin starterisse ja asi t??tab. praegu veel on nii, et kui s??det keerad veab mootorit ringi, pole j?udnud veel s??teluku tagant juhet otsima minna.

igor525
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 31 Okt 2005, 19:02
Asukoht: tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas igor525 » 24 Mai 2006, 21:26

et nagu ma tegin kui mul s??teluku murdi e34-l nii et et kontakt grupp v?lja, panin eraldi rooli alla, jootsin peale nagu k?epideme - et oleks mugav keerata. (?hekorde nuga sisse ja natuke teibi peale)


pea meeles et kui sa vqtmed s??teluku ei pane - rool vqib lukustada lahendasin teibiga, sulle aga seda pole vaja teha :D

kuna mul oli korralik immo peal (nagu ese millega istud autosse auto k?ivitub-l?hed ?ra auto sureb v?lja) mul oli ?kskqik.

muidu kui auto l?ks m??ki ostsin uue s??teluku.
aga vqid testriga vaadata millised juhtmed on mis asendis ja teha sinna nupp.

Vasta

Mine “Elektroonika”